Skocz do zawartości

Rozważania o wierze o Bogu i KK


fluber

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

pod naciskami KK ugięli się prawie wszyscy (PO oraz lewica również głosowali jak PiS) i Zaleskiego nie będzie w komisji badającą pedofilię. co pokazuje, po pierwsze, że tak naprawdę scena polityczna jest zabetonowana, a konflikty sztucznie nakręcane. po drugie, że kościół w polsce upadnie wraz ze śmiercią naszych rodziców oraz dziadków. 

w ogóle ile minęło od publikacji filmu, który dał impuls do powstania tej komisji? rok? kpią sobie z ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DeltaCenter napisał:

Zabawne. Nazwy PO i PiS ma w podowiedziach pisane wielkimi literami, ale "polska" już nie. Hmmmm. 

już drugi raz się czepiasz tego w ostatnim czasie, więc odpowiem tak: może kiedyś rozgryziesz regułę, którą się kieruję. nie jest skomplikowana ; ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lorak napisał:

pod naciskami KK ugięli się prawie wszyscy (PO oraz lewica również głosowali jak PiS) i Zaleskiego nie będzie w komisji badającą pedofilię. 

naprawde podziwiam jak mozna byc tak opetanym nienawiscia zeby stwierdzic ze glosujacy przeciw " ugieli sie pod naciskami kk"

jak widac to ze z tego wynika iz zgodnie z wola kk glosuja czarzasty, dyduch i zandberg ( cala lewica) a przeciw woli kk braun, bosak i ziobro ( cala solidarna polska i porozumienie) w niczym Ci nie przeszkadza:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol , trole sie zlecialy , zawsze w grupie, zwarci i gotowi aby odpierac jakiekolwiek ataki na prznajswietszy kosciol katolicki. 

PISowy czlowiek raptem dwa tygodnie temu PONOWNIE licytowal sie na pedofilow . „Mojego pedofila oglądało więcej niż twojego”

https://spidersweb.pl/plus/2020/07/mojego-pedofila-ogladalo-wiecej-niz-twojego-lze-statystyki-czyli-dajcie-mi-liczbe-a-znajdzie-sie-paragraf

ludzie powiazani z PIsem robia wszystko zeby tylko odwrocic uwage od pedofili w kosciele. Nic dziwnego , duzy odsetek zelaznego elektoratu pisu wywodzi sie z kosciolkowej-konserwy.

bez politykierow z ambony ciezko byloby wygrac wybory .  "systemowa" ochrona pedofili w kk.  wobec panujacej atmosfery jaki policjant ,prokurator  bedzie chcial sie rzetelnie zajac sprawa ksiedza-pedofila???? kazdy chce awansowac , dotrwac do emeryturki bez wiekszych problemow ......oficjalnie tylko jeden ksiadz/pedofil w 2019 r byl w wizieniu LOL

Edytowane przez mistrzBeatka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mistrzBeatka napisał:

lol , trole sie zlecialy , zawsze w grupie, zwarci i gotowi aby odpierac jakiekolwiek ataki na prznajswietszy kosciol katolicki. 

Na szczescie jestescie Wy. Oswieceni i samodzielnie myslacy. Niescie dalej kaganek oswiaty. Dalej idzcie pod prad w czasach kiedy krytyka KK jest tak cholernie niemodna.

Dziekuje za Wasz trud i poswiecenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lorak napisał:

kościół w polsce upadnie wraz ze śmiercią naszych rodziców oraz dziadków.

To tak czy siak się stanie bez względu na jakiegoś TIZ. :) Pokoleniowy damage został już wykonany, młode pokolenie ma wywalone na kościół, a następne będzie wychowywane przez to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mistrzBeatka napisał:

pojawil sie  fluberowy przydupas , podazanie za moda pozostawian dla ciebie , w koncu gdzie zawieje tam sie pojawiasz :)  daj jakiegos mema . tylko cos nieskomplikowanego zebym zrozumial.

ale mi dales do wiwatu!

az mi w piety poszlo :(

2 minuty temu, BMF napisał:

a następne będzie wychowywane przez 

psychologow, kolczy i prozac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do osób wierzących, @fluber wydaje mi się, że jesteś taką osobą, jak nie to przepraszam i proszę o odpowiedź kogoś innego.

Jak to jest z Waszą wiarą? Do jakiego stopnia interpretujesz to, co przeczytałeś w ST i NT na dzisiejsze czasy? Nie przeszkadza Ci to, że stary testament przeczy nowemu, jeśli chodzi o istotę tego jaki jest Bóg? Nie przeszkadza to, że biblia została na przestrzeni lat wielokrotnie zmieniana, przez co tak na prawdę jej oryginalny zapis różni się od tego, co mamy w niej dziś, bo człowiek musiał zmienić to i owo, żeby lepiej mu się żyło? W jaki sposób nie czujecie obrzydzenia do kościoła, znając historie?

Ja jestem agnostykiem, nie wierze, ale i nie wykluczam, bo kim jesteśmy jako ludzie, żeby być pewni czegoś takiego. Jestem wbity ostro w kosmos, wszechświat i jego prawa itd. jestem oszołomiony tym, jak pięknie poukładany jest ten chaos, natomiast totalnie nie jestem w stanie zrozumieć, w jaki sposób ludzie wierzący w jedną z 2000 religii na świecie są w stanie ślepo iść za biblią w 2020 roku(jeśli w ogóle ją czytają, moje obcowanie z katolikami w życiu częściej podpowiadało mi, że ci ludzie często nie znali własnej religii, a wierzyli w Boga z przyzwyczajenia i ze strachu)?

Gdybym był osobą wierzącą i wierzył np w Jezusa(a raczej w jego zmartwychwstanie, bo chyba nie trzeba udowadniać nikomu, że Jezus istniał), to miałbym niesamowitą zagwozdkę, bo z jednej strony Jezus był świetną postacią i w końcu czymś pozytywnym(najpierw Bóg był wiatrem, słońcem, potem w ST narcystycznym i egoistycznym dupkiem, który niszczył ludzi dla zabawy i zakładów z diabłem). Koncepcja, że Bóg jest miłością jest świetna i na maxa bym ją starał się chłonąć jako wierzący, przyjąć jako filozofie życia i ten rodzaj religii byłby na maxa spoko. Z drugiej strony zrobiono z tego szczujnie propagandową i nie jesteśmy w stanie ocenić tak na prawdę jak należy żyć. Jezus mówiący o tym, że ludzie którzy modlą się w dużych świątyniach są obłudnikami vs kościół katolicki 2020.

Nie przeszkadza wam to? Rozumiem działalność człowieka działalnością człowieka, Jezus Jezusem, ale jak ocenić w takim razie Jezusa i jego słowa, które były prawdziwe, a które nie?A jeśli wierzymy w większość prawdziwych słów, to czemu dalej tkwicie przy tej religii, jeśli jest przeciwieństwem jego słów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Reikai napisał:

Nie przeszkadza wam to? Rozumiem działalność człowieka działalnością człowieka, Jezus Jezusem, ale jak ocenić w takim razie Jezusa i jego słowa, które były prawdziwe, a które nie?A jeśli wierzymy w większość prawdziwych słów, to czemu dalej tkwicie przy tej religii, jeśli jest przeciwieństwem jego słów?

Jest katolikiem. Słucha nauk papieża, namiestnika Boga na ziemi, nieomylnego w sprawach wiary, który nadaje wykładnię słów pańskich.

Problem to mają protestanci, dla których Pismo to jedyne źródło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lorak napisał:

kościół w polsce upadnie wraz ze śmiercią naszych rodziców oraz dziadków. 

Zastąpi coś innego. Ludzie z natury muszą coś wyznawać i kogoś nienawidzić.

"Nowocześni" ludzie czczą BLM i LGBT, nienawidzą konserwatystów.

Ja z oczywistych względów wolę katolików mimo wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lorak napisał:

to dlaczego za nim nie głosowali?

bo mieli innych kandydatow. tak jak w glosowaniu do kazdej komisji glosowali za kandydatami zgloszonymi przez siebie i przeciwko tym ktorych zglosili inni.

po i lewica zjebaly sprawe. mogli go przeglosowac razem z solidarna polska, porozumieniem, psl, kukizem i konfedracja. zaleski byl gwarancja ze komisja wezmie sie za sprawe na powaznie

@Reikai przede wszystkim znam bardzo dobrze cala Biblie, a nie pojedyncze, wyrwane z kontekstu, najbardziej kontrowersyjne fragmenty. nie chce mi sie zaczynac dyskusji ktora mialem tu juz kilka razy.

u mnie punktem wyjscia nie jest Biblia. Bog jest dla mnie tak samo realny jak moja zona, mam z nim zywa relacje a nie jakis dowod na istnienie wyprowadzony z "ksiazki". znam historie kk ale ona nie ma zadnego wplywu na fakt mojej wiary w istnienie Boga. to dwie niezwiazane ze soba kwestie

2 godziny temu, mistrzBeatka napisał:

lol , trole sie zlecialy , zawsze w grupie, zwarci i gotowi aby odpierac jakiekolwiek ataki na prznajswietszy kosciol katolicki. 

ja tylko wysmialem teze ze czarzasty z zandbergiem glosowali przeciw zaleskiemu bo ich Kosciol przycisnal.

1 godzinę temu, BMF napisał:

To tak czy siak się stanie bez względu na jakiegoś TIZ. :) Pokoleniowy damage został już wykonany, młode pokolenie ma wywalone na kościół, a następne będzie wychowywane przez to. 

watpie. na pewno bedzie duzo mniej praktykujacych ( bardziej swiadomych) ale calkiem nie umrze. 

nowe pokolenie nie stracilo przeciez poczucia wiary. fascynacje innymi wierzeniami, jogami czy innymi pierdolami wskazuja ze jest ogromna potrzeba szukania sensu zycia. i ona nie zniknie. a na pewno czesc z tych osob odnajdzie ten sens w naukach Jezusa Chrystusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.