Skocz do zawartości

Rozważania o wierze o Bogu i KK


fluber

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Fluber, jutro po poświęceniu święconki można już jeść normalnie mięso czy trzeba do niedzieli czekać? Z tego pamiętam to kiedyś się czekało do niedzieli, a teraz to już sam nie wiem jak to jest.

Można nawet przed. Swiecenie nie ma tu nic do rzeczy. Choc kosciol zaleca powstrzymanie sie od jedzenia miesa w Wielka Sobote to nie ma takiego obowiazku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

98 % internetowych antyklerykałów nie dopuści do swojej swiadomosci faktu istnienia mitów na temat kk.

 

Ja kiedyś zebrałem w całość te wszystkie historyczne mity i czarne legendy dotyczace kk. Czyli średniowiecze, sprawa Galileusza, Kopernika, Sw. Inkwizycji, papieża Piusa XII. Napisałen na ten temat odtrutkę, opartą na źródłach, przedstawiłem Deschnerowcom i nic. Ciasnota umysłowa i oni dalej swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

tego się domyśliłem ;] tylko ciekawi mnie jakie to konkretne treści - link? 

Nic specjalnego, ojciec Knabit wypowiedział się w następujący sposób:

 

W Lublinie, a i gdzie indziej odbyły się manifestacje pod hasłem „Hańba biskupom” „Nie oddamy dzieci pedofilom” itp. Do bram kościelnych budynków przyczepiano misie – symbolizujące ofiary pedofilii. Kolejnym hasłem powinno być „Oddajmy dzieci pod opiekę ekspertom z LGBT”. Tam do czwartego roku życia nauczą się masturbacji, a eksperci od tych spraw rychło nauczą dzieci innych zachowań seksualnych. Dokładne badania w Sądach pozwalają stwierdzić, że duchowni stanowią 3 promile wszystkich skazanych za przestępstwa wobec małoletnich poniżej 15 roku życia. A gdzie pozostałe 997 promili? Gdzie warto zorganizować manifestację?

 

Na co Lemański wrzucił coś takiego:

 

Ojcze Leonie. A może już czas odpocząć? Starość ma to do siebie, że u wielu przytępia wrażliwość. Papież całuje rękę skrzywdzonego przez polskiego duchownego. Młody ksiądz z Wielączy filmuje dzieci w WC. Biskup Hoser,, który księdza pedofila zrobił proboszczem w Tarchominie odpoczywa w Medjugorie. Spiżowy ksiądz Jankowski spadł z cokołu. A dziadek Leon - "nie widziałem, nie słyszałem, nie wierzę". Biedni polscy księża, biedny Episkopat, biedny dziadek Leon'

 

 

I na to ojciec Leon:

 

Odnośnie wypowiedzi księdza Lemańskiego. Najpierw sprostowanie. Nie jestem dziadkiem, ale pradziadkiem - po siostrze. Fotografie moich prawnuczek zamieśiłem niedawno na blogu. A poza tym jestem księdzem od 65 lat, więc widziałem jeszcze więcej niż to o czym wspomniał ksiądz Lemański. Pan Bóg też to widzi. I widzi księdza Lemańskiego. I nic. Co do zaprzestania ( działalności publicznej) decyzję dla mnicha wydaje opat, a nie ktoś z zewnątrz zakonu. A nad opatem jest jeszcze Pan Bóg, który może mnie zamknąć w każdej chwili, nawet jutro - jak się ma prawie dziewięćdziesiąt.... Za mojego brata w kapłaństwie modlę się szczerze o miłosierdzie Boże. Przecież stanie przed Bogiem, może szybciej niż mu się wydaje. I stanie oko w oko z Prawdą i Miłością.

 

 

 

Nic specjalnego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Takie pytanie co do teorii 4 rzędów, nad którym się zastanawiałem i myśląc o którym się zabawiałem trochę, które akurat dzisiaj mam ochotę zadać z powodu hmmm...

Generalnie istnieje teoria, że istota niższego rzędu nie jest w stanie po prostu pojąć istoty wyższego rzędu, po prostu jej możliwości są zbyt ograniczone. Kot, pies czy kot nigdy nie zrozumie człowieka. Koń może biec szybciej, bo go uderzenia pejczem boli, ale nie wie, że biegnie, by uratować los królestwa.

Podobnie człowiek nie zrozumie nigdy Boga, Bóg go przerasta ponad miarę. Nawet nie jesteśmy w stanie pojąć i zrozumieć czy faktycznie Bóg istnieje czy nie, mamy tylko wiarę.

Kto jest ponad Bogiem? Bóg, nawet wszechmocny, może nie być w stanie zrozumieć, że jest ktoś ponad nim. Nawet wszechmoc może być tylko śmieszną sztuczką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.