Skocz do zawartości

Rozważania o wierze o Bogu i KK


fluber

Rekomendowane odpowiedzi

Widocznie nie zrozumiałeś o co chodzi. Niedouczonych, głupich ludzi łatwo zmanipulować, właśnie tak jak wtedy. Można im wpajać jakieś idee, poglądy łatwiej niż chociaż trochę wykształconym osobom. 

 

Meissner chyba wtedy nie żył :smile:

Ale to taki Meissner jako profesor fizyki jest głupi i niedouczony, czy nie? 

no tak bo logika będąca podwaliną nauki jest fuj, ale WIARA w debilizmy z księgi sprzed 2000 lat jest okejos

Generalnie twoja logika z nauką ma mniej więcej tyle wspólnego co Detroit z Lebronem - regularnie w tym wyścigu zdobywa miejsce drugie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było ich jeszcze ponad 10 tysięcy. Więc w sumie niech będzie kompromis - ~95% było z powodów religijnych, 5% znalazło okazję do wzbogacenia się.

ale to nie byli rycerze a pisałeś o rycerzach. jak to obliczyłeś? Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak bo logika będąca podwaliną nauki jest fuj, ale WIARA w debilizmy z księgi sprzed 2000 lat jest okejos

 

 

daj przykłady jesli możesz

 

"Chcę wygrać w totka - zajmij się tym Panie"

 

"Chcę żeby żona miała ochote na anal - zajmij sie tym Panie"

 

czyli Bóg to Twój czarnuch na posyłki albo taki dżin z lampy?

Albo jesteś ostro popierdolony, albo co chwila pijesz lub jakieś gówno wciągasz.

 

Bóg nie jest po to by twoja kobita zrobiła ci lache na środku ulicy.

 

Przez całe życie z wiarą modliłem się wieczorem tak: Aniele Boże..., Zdrowaśka, Ojcze nasz..., do świętego imiennika i wybranego błogosławionego. Zawsze modliłem się za rodzinę, za moje i mojej rodziny zdrowie. I Bóg mnie nie zawiodł.

 

Modlę się do Niego w trudnych chwilach. Mogę Mu powiedzieć co czuję, on nic mi nie zrobi, tylko wysłucha, a prosząc o modlitwą poprawi sytuację. Tak, to jest przyjaciel, który nigdy cię nie zawiedzie w trudnej sytuacji.

 

"Jeśli zaś komuś z was brakuje mądrości, niech prosi o nią Boga, który daje wszystkim chętnie... niech zaś prosi z wiarą, a nie wątpi o niczym..."

Edytowane przez Eryko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Generalnie twoja logika z nauką ma mniej więcej tyle wspólnego co Detroit z Lebronem - regularnie w tym wyścigu zdobywa miejsce drugie. 

 

to jest właśnie przykład nielogicznego zdania:

 

1. Pistons właśnie jebneli celtics i są na drugim miejscu, podczas gdy LeBron nie umie nawet rzucić alley-oopa do DWade'a

2. Czasy  dominacji LeBrona zbiegły się z długim rebuildem Pistons - skąd wyjebałes to drugie miejsce, chyba 12 średnio

3. Co ma piernik do wiatraka? Próbujesz mnie ztriggerować pisząc o LeBronie w temacie o religii, żebym zaraz zaczął rzucać obelgami i dostał bana za robienie gnoju w temacie kółeczka różańcowego wzajemnej adoracji? 

 

ot logika i umiejętne argumentowanie by RappaR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu mówisz że Ewangelia to mit i wogóle c*** i dupa?

 

Bo jest pisana jak mity. Postaci nie są wytłumaczone pojawiają się nie wiadomo skąd a tylko po to aby być przyczyną do analogii.  

Dodatkowo jako mity tylko powielają poprzednie historie więc nie są nadzwyczajne. /Np. jezus robi rzeczy jakie robił Eliasz w podobnych historiach./ 

Karkołomny np sąd jezusa gdzie także nielogicznie Rzymianie chcą uwolnić jednego z przestępców bo jest akurat Święto. / rzymianie takich rzeczy nie robili. Barabasz /Syn Ojca/ vs Jezus /Syn Ojca/ wpisuje się idealnie w święto Yom kippur gdzie przedstawia się ...A key part pf the Day of Atonement liturgy at the Tabernacle and Temple was a sin offering involving two goats: They were chosen to be as similar as possible to one another; then they were brought before the High Priest; and then lots were drawn, one bearing the words “To the Lord,” the other, “To Azazel.” The one on which the lot “To the Lord” fell was offered as a sacrifice. Over the other, the High Priest confessed all of Israel’s sins and it was then taken away into the desert hills outside Jerusalem where it plunged to its death.

 

Takich odnośników jest wiecej. 

 

ogólnie nie ma co tłumaczyć tym bardziej chrześcijanowi bo z mego doświadczenia Oni nie chcą poznawać swojej historii i jak powstała ich religia. Bo nie ma to dla nich wiekszego znaczenia. A może inaczej - boją się utraty swej wiary czy tożsamości czy nadzieji /każdy co tam chce/.

c*** i dupa nie. Literatura, ale nie historia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak bo logika będąca podwaliną nauki jest fuj, ale WIARA w debilizmy z księgi sprzed 2000 lat jest okejos

 

Pokaż mi logiczny rachunek zdań z których wnioskujesz, że 'logika podpowiada, że zdania religii to bullshit'.

 

Nie rozumiesz czym jest wiara - dla mnie luz.

Ale ty k**** nie rozumiesz też czym jest logika.

Zdania teologiczne, etyczne, estetyczne itp NIJAK NIE WCHODZĄ W ZAKRES LOGIKI PONIEWAŻ NIE MAJĄ WARTOŚCI LOGICZNEJ więc logika nie może nic w tych kwestiach podpowiadać.

 

Ja jebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jesteś ostro popierdolony, albo co chwila pijesz lub jakieś gówno wciągasz.

 

Bóg nie jest po to by twoja kobita zrobiła ci lache na środku ulicy.

 

Przez całe życie z wiarą modliłem się wieczorem tak: Aniele Boże..., Zdrowaśka, Ojcze nasz..., do świętego imiennika i wybranego błogosławionego. Zawsze modliłem się za rodzinę, za moje i mojej rodziny zdrowie. I Bóg mnie nie zawiodł.

 

Modlę się do Niego w trudnych chwilach. Mogę Mu powiedzieć co czuję, on nic mi nie zrobi, tylko wysłucha, a prosząc o modlitwą poprawi sytuację. Tak, to jest przyjaciel, który nigdy cię nie zawiedzie w trudnej sytuacji.

 

"Jeśli zaś komuś z was brakuje mądrości, niech prosi o nią Boga, który daje wszystkim chętnie... niech zaś prosi z wiarą, a nie wątpi o niczym..."

 

U ciebie w rodzinie nikt nie choruje?

 

Czy miałeś jakieś wizje? /odnośnie Boga że przyszedł i mówił coś?/

Po prostu mnie ciekawi co się zmieniło przez ostatni 1000 lat, że obecnie wierzyć mogą ludzie wykształceni i inteligentni, a wtedy nie. 

 

Trzeba by było sprecyzować kto był wtedy wykształcony i ilu ich było i ilu mogło ujawniać swoje poglądy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jest pisana jak mity. Postaci nie są wytłumaczone pojawiają się nie wiadomo skąd a tylko po to aby być przyczyną do analogii.  

Dodatkowo jako mity tylko powielają poprzednie historie więc nie są nadzwyczajne. /Np. jezus robi rzeczy jakie robił Eliasz w podobnych historiach./ 

Karkołomny np sąd jezusa gdzie także nielogicznie Rzymianie chcą uwolnić jednego z przestępców bo jest akurat Święto. / rzymianie takich rzeczy nie robili. Barabasz /Syn Ojca/ vs Jezus /Syn Ojca/ wpisuje się idealnie w święto Yom kippur gdzie przedstawia się ...A key part pf the Day of Atonement liturgy at the Tabernacle and Temple was a sin offering involving two goats: They were chosen to be as similar as possible to one another; then they were brought before the High Priest; and then lots were drawn, one bearing the words “To the Lord,” the other, “To Azazel.” The one on which the lot “To the Lord” fell was offered as a sacrifice. Over the other, the High Priest confessed all of Israel’s sins and it was then taken away into the desert hills outside Jerusalem where it plunged to its death.[/size]

 

Takich odnośników jest wiecej. 

 

ogólnie nie ma co tłumaczyć tym bardziej chrześcijanowi bo z mego doświadczenia Oni nie chcą poznawać swojej historii i jak powstała ich religia. Bo nie ma to dla nich wiekszego znaczenia. A może inaczej - boją się utraty swej wiary czy tożsamości czy nadzieji /każdy co tam chce/.

c*** i dupa nie. Literatura, ale nie historia.

 

Mogliby mi powiedzieć wszystko. Ja i tak uwierzę bo Bóg mi w duszy prawdę mówi.

 

 

I nie Rzymianie chcieli uwolniać więźniów, tylko Żydzi w ich święta.

 

"Na każde zaś święto miał zwyczaj uwalniać im jednego więźnia, którego żądali.."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogliby mi powiedzieć wszystko. Ja i tak uwierzę bo Bóg mi w duszy prawdę mówi.

 

 

I nie Rzymianie chcieli uwolniać więźniów, tylko Żydzi w ich święta.

 

"Na każde zaś święto miał zwyczaj uwalniać im jednego więźnia, którego żądali.."

 

Coś takiego nie miało miejsca. Żydzi nie mieli takiej władzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przez całe życie z wiarą modliłem się wieczorem tak: Aniele Boże..., Zdrowaśka, Ojcze nasz..., do świętego imiennika i wybranego błogosławionego. Zawsze modliłem się za rodzinę, za moje i mojej rodziny zdrowie. I Bóg mnie nie zawiodł.

 

 

 

 

 

A wiesz, że są osoby mocno wierzące, na które zesłał raka albo inne paskudztwo? Więc się kiedyś możesz qrwa zdziwić...

 

Ale skoro twierdzisz, że gadanie z wyimaginowanym przyjacielem korzystnie wpływa na psychikę to może od dzisiaj zaczną odmawiać zdrowaśki do mojego mistrza Lorda Vadera - w końcu ciemna strona mocy jest potężniejsza niż jasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U ciebie w rodzinie nikt nie choruje?

 

Czy miałeś jakieś wizje? /odnośnie Boga że przyszedł i mówił coś?/

 

Trzeba by było sprecyzować kto był wtedy wykształcony i ilu ich było i ilu mogło ujawniać swoje poglądy.

Choruje, nie raz ciężko, ale zawsze po modlitwie osoba wychodziła z tego.

A wiesz, że są osoby mocno wierzące, na które zesłał raka albo inne paskudztwo? Więc się kiedyś możesz qrwa zdziwić...

 

Ale skoro twierdzisz, że gadanie z wyimaginowanym przyjacielem korzystnie wpływa na psychikę to może od dzisiaj zaczną odmawiać zdrowaśki do mojego mistrza Lorda Vadera - w końcu ciemna strona mocy jest potężniejsza niż jasna.

Spoko, możesz odmawiać. Nikt Ci nie broni.

No to już mamy coś!

 

Jakie prawdy ci mówi?

Jak nie wierzysz to nie pojmiesz. W głębi ducha czuję, że moja wiara jest prawdziwa!!!!!!!!!!! I mówi mi to sam Bóg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.