Skocz do zawartości

Rozważania o wierze o Bogu i KK


fluber

Rekomendowane odpowiedzi

Fluber wychodzi z Ciebie katolik hipokryta, wszyscy grzesza i sa zli, nie mają prawa być katolikami

Tylko mojaxracja jest mojsza

 

Współczuję

Absolutnie nic nie rozumiesz.

Po pierwsze nie ja jestem od oceniania tego,kto ma być prawo katolikiem, czy nie. Nie ma czegoś takiego, jak moja racja. Jako katolik akceptuję zasady mojej wiary. Jeżeli widzę, że inny katolik uważa/twierdzi, że  coś co jest obiektywnie grzechem, nim nie jest, mam prawo, ba, mam obowiązek mu to powiedzieć. 

 

In vitro nie jest grzechem dlatego, że tak twierdzę, in vitro jest grzechem, bo Kościół tak stwierdził. Czego w tym nie jesteś w stanie pojąć?

 

Tutaj natomiast pojawia się moja prywatna opinia:

In vitro to wielki biznes, najczęściej prowadzony przez te same podmioty, które stoją za przemysłem antykoncepcyjnym. W 2014 roku w programie, który przegłosowało PO, zakwalifikowano 8865 par, od których pobrano łącznie 43000 zarodków.

43000 zarodków, z których udało się uzyskać 2599 ciąż.

Z tych 2599 ciąż, 2385 ciąż zakończyło się poronieniem.

Urodziło się 214 dzieci.

Firmy najpierw zarabiają na tabletkach antykoncepcyjnych, a potem zarabiają na kobietach, które je biorą i nie są w stanie zajść w ciążę, dzięki procedurze in vitro.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś Ci ładnie przypomniał że Kościół wielokrotnie zmieniał zdanie w wielu kwestiach, tych dot. zabijania w imię wiary również

Prezerwatywy w Afryce to kolejny przykład (tym razem pozytywny) jak ma sie rzeczywistość do tego co mysli KK

 

In vitro, aborcja

Denerwuje mnie ze Kościół stawia tutaj znak równości

Dwnerwuje że pietnuje kobiety po gwaltach decydujące się na zabieg

 

Rozumiem że dla tych jalowych dziadków to grzech, z tym że to stoi w sprzeczności z zasadami logiki

 

Wychodzę z założenia że rad może mi udzielać ktoś bardziej doświadczony w danej dziedzinie niż ja, inaczej takiego kogoś traktuje jak te babcie od Krzyża/kodowcow/manife/Kaczyńskiego/Pawłowicz

 

 

I uprzedzajac Twoje pytanie

Nie chodzę do kościoła, mam sie za chrzescijanina, bo żyje w zgodzie ze slowami Jezusa, nie najwiekszej korporacji na świecie,która w opinii wielu ludzi dawno odeszła od nauk Chrystusa

 

Kily nie zapomniałem o Tobie, ale nie ma mnie jeszcze w domu i piszę z tel.

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś Ci ładnie przypomniał że Kościół wielokrotnie zmieniał zdanie w wielu kwestiach, tych dot. zabijania w imię wiary również

Prezerwatywy w Afryce to kolejny przykład (tym razem pozytywny) jak ma sie rzeczywistość do tego co mysli KK

 

In vitro, aborcja

Denerwuje mnie ze Kościół stawia tutaj znak równości

Dwnerwuje że pietnuje kobiety po gwaltach decydujące się na zabieg

 

Rozumiem że dla tych jalowych dziadków to grzech, z tym że to stoi w sprzeczności z zasadami logiki

 

Wychodzę z założenia że rad może mi udzielać ktoś bardziej doświadczony w danej dziedzinie niż ja, inaczej takiego kogoś traktuje jak te babcie od Krzyża/kodowcow/manife/Kaczyńskiego/Pawłowicz

 

 

I uprzedzajac Twoje pytanie

Nie chodzę do kościoła, mam sie za chrzescijanina, bo żyje w zgodzie ze slowami Jezusa, nie najwiekszej korporacji na świecie,która w opinii wielu ludzi dawno odeszła od nauk Chrystusa

 

Kily nie zapomniałem o Tobie, ale nie ma mnie jeszcze w domu i piszę z tel.

Te jałowe dziadki z pewnością mało wiedzę o aborcji, czy in vitro, natomiast mają dużą wiedzę w kwestii wiary. Zdecydowanie większą od nas.

 

Z jakimi słowami Jezusa? Ochrzciłeś syna? Co przyrzekałeś wtedy Jezusowi? Że nie będziesz do niego przychodził? Ręce opadają. Będę się za Ciebie modlił. 

 

Prawie sami katolicy, a tak naprawdę, każdy ma wiarę sprywatyzowaną pod swoje widzimisię.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj najpierw Biblię, a nie wciskaj jakieś pierdoły z memów. Poza tym ja, chrześcijanin sam sobie zasad nie ustalam.

No właśnie ja czytałem a Ty chyba nie

"„Będziecie jedli każde zwierzę czworonożne, które ma rozdzielone kopyta, to jest racice, i które przeżuwa.” (Kpł 11,3) Świnia zatem, mimo że ma rozdzielone kopyta, to jednak nie spełnia drugiego warunku – nie przeżuwa. Mówi o tym samo Pismo Święte: ”wieprz, ponieważ ma rozdzielone kopyto, ale nie przeżuwa - będzie dla was nieczysty.” (Kpł 11,7)"

W biblii tez jest napisane że masz świecić sobotę a nie niedzielę, oraz że nie wolno czcić żadnych obrazków, krzyżyków itp. ale to zostawmy teraz, zostańmy przy wieprzowinie i powiedz czy ustalasz sobie sam zasady cy nie. Zakładam że wieprzowinę wbrew biblijnym zasadom jadasz

 

W tamacie zarodków, skoro memy Ci nie pasują prosze bardzo, poczytajmy na początek wikipedia (są tam linki do poważniejszych źródeł do których musisz już sam sięgnąć)

"ok. 50%[3]-70%[4] zapłodnionych komórek nie ulega zagnieżdżeniu (ginie w sposób niezauważalny). Nawet po zagnieżdżeniu, na 1000 ciąż ok. 300 zakończy się przedwcześnie, resorpcją lub poronieniem samoistnym wskutek niezgodności immunologicznej, wad genetycznych i rozwojowych powodowanych przez różne czynniki np. zatrucie alkoholem lub nikotyną. Spośród tych 300 przypadków w pierwszym miesiącu zginie ok. 112 zarodków, w drugim miesiącu – 72, w trzecim – 43, w czwartym – 24 reszta w pozostałych miesiącach ciąży[5]."

 

Zarodki w metodzie in vitro giną, bo to nie ta metoda jest taka zabójcza tylko taka zabójcza jest sama natura

https://www.klinikainvicta.pl/encyklopedia-wiedzy/in-vitro-bez-tajemnic/jak-rozwijaja-sie-zarodki/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modlił za mnie?

Tekst babć spod Krzyża

Tak obiecałem Jazusowi że będę do niego przychodził, i przychodzę, może pod inny adres niż Ty, bo z Biblii napisane jest że Kościół to nie są budynki i ja to dość dosłownie traktuje

 

Nie, dziękuję sam się za siebie pomodle, zostaw swoją modlitwę dla potrzebujących katolików

Dla mnie pewnie i tak jest za późno

 

Ja ich wiedzy w kwestii wiary nie chce podwazac, z tym że in vitro, sex, aborcją nie leży w ich gestii, więc niech się zamkną

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja czytałem a Ty chyba nie

"„Będziecie jedli każde zwierzę czworonożne, które ma rozdzielone kopyta, to jest racice, i które przeżuwa.” (Kpł 11,3) Świnia zatem, mimo że ma rozdzielone kopyta, to jednak nie spełnia drugiego warunku – nie przeżuwa. Mówi o tym samo Pismo Święte: ”wieprz, ponieważ ma rozdzielone kopyto, ale nie przeżuwa - będzie dla was nieczysty.” (Kpł 11,7)"

W biblii tez jest napisane że masz świecić sobotę a nie niedzielę, oraz że nie wolno czcić żadnych obrazków, krzyżyków itp. ale to zostawmy teraz, zostańmy przy wieprzowinie i powiedz czy ustalasz sobie sam zasady cy nie. Zakładam że wieprzowinę wbrew biblijnym zasadom jadasz

 

W tamacie zarodków, skoro memy Ci nie pasują prosze bardzo, poczytajmy na początek wikipedia (są tam linki do poważniejszych źródeł do których musisz już sam sięgnąć)

"ok. 50%[3]-70%[4] zapłodnionych komórek nie ulega zagnieżdżeniu (ginie w sposób niezauważalny). Nawet po zagnieżdżeniu, na 1000 ciąż ok. 300 zakończy się przedwcześnie, resorpcją lub poronieniem samoistnym wskutek niezgodności immunologicznej, wad genetycznych i rozwojowych powodowanych przez różne czynniki np. zatrucie alkoholem lub nikotyną. Spośród tych 300 przypadków w pierwszym miesiącu zginie ok. 112 zarodków, w drugim miesiącu – 72, w trzecim – 43, w czwartym – 24 reszta w pozostałych miesiącach ciąży[5]."

 

Zarodki w metodzie in vitro giną, bo to nie ta metoda jest taka zabójcza tylko taka zabójcza jest sama natura

https://www.klinikainvicta.pl/encyklopedia-wiedzy/in-vitro-bez-tajemnic/jak-rozwijaja-sie-zarodki/

Biblia składa się też z Nowego Testamentu. To ta część z Ewangeliami.Polecam.

Ci, którzy ignorują Nowy Testament to Żydzi, jakbyś miał zamiar jednak podyskutować, o tym co napisałeś, to musisz jakiegoś znaleźć.

 

Podałem statystyki z polskiego programu z 2014 roku. Widocznie u nas jeszcze się uczą.

Modlił za mnie?

Tekst babć spod Krzyża

 

Nie, dziękuję sam się za siebie pomodle, zostaw swoją modlitwę dla potrzebujących katolików

Dla mnie pewnie i tak jest za późno

 

Ja ich wiedzy w kwestii wiary nie chce podwazac, z tym że in vitro, sex, aborcją nie leży w ich gestii, więc niech się zamkną

A mówiłeś, że inaczej się do ludzi zwracają :nevreness:

Jeżeli uważasz, że lepiej wiesz od papieża, co jest grzechem i każesz mu się zamknąć, to powodzenia na Sądzie Ostatecznym :nevreness:

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam napisałeś że dziadki mają mała wiedzę na temat in vitro czy aborcji, a teraz mi życzysz powodzenia na sądzie ostatecznym?

Wychodzi mi ze obaj siedzimy w takim samym gownie

Życzę powodzenia, bo się przyda :nevreness:

Mają też małą wiedzę o mordowaniu i cudzołożeniu, ale nadal uważam, że mają kompetencje do stwierdzenia, czy mordowanie lub cudzołożenie jest grzechem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biblia składa się też z Nowego Testamentu. To ta część z Ewangeliami.Polecam.

Ci, którzy ignorują Nowy Testament to Żydzi, jakbyś miał zamiar jednak podyskutować, o tym co napisałeś, to musisz jakiegoś znaleźć.

Ale co to ma do rzeczy.

Biblia to podobno teksty podyktowane przez Boga. Ja Ci daję tekst że Twój Bóg zakazał Ci jedzenia wieprzowiny a Ty mi mówisz że Biblia ma też drugą część

Rozmawiajmy poważnie.

Jeśli jesz wieprzowinę nie stosujesz się do zasad zawartych w Biblii. NIe zasad wymyslonych przez jakiś sobór, tylko zasad podyktowanych podobno przez Boga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co to ma do rzeczy.

Biblia to podobno teksty podyktowane przez Boga. Ja Ci daję tekst że Twój Bóg zakazał Ci jedzenia wieprzowiny a Ty mi mówisz że Biblia ma też drugą część

Rozmawiajmy poważnie.

Jeśli jesz wieprzowinę nie stosujesz się do zasad zawartych w Biblii. NIe zasad wymyslonych przez jakiś sobór, tylko zasad podyktowanych podobno przez Boga.

Przeczytaj Biblię, bo równie dobrze mogę pogadać z 5-latkiem. Biblia to podobno teksty podyktowane przez Boga? Święty Mikołaj Ci to powiedział?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rappar nie zadam tego pytania jako jedyny i nie po raz pierwszy

Co?

 

Edit.

Pierwotnie Postawiona przez Ciebie pytanie o cokoły było lepsze!

No skoro księża posiadają doświadczenie z krucjaty mającej miejsce 920 lat temu, ty powinieneś też mieć doświadczenie z budowy wozów i hodowania wołów na ziemiach polskich 920 lat temu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała wiedza w mordowamiu?

W Ziemi Świętej leży na to mnóstwo dowodów!

 

A o cudzołóstwie nawet nie zaczynaj

Nie rozumiem, czemu nie wypisałeś się jeszcze z tej chorej organizacji :nevreness:  Jak można tak krytykować instytucję, do której biega się po ślub, po chrzest, po poświęcenie jajek, po pochowanie? :nevreness:  To jest dla mnie niepojęte. Jak można do morderców i pedofili chodzić i prosić o oblanie dziecka wodą w jakimś rytuale, który sami wymyślili, żeby zdzierać kasę z ludzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kościół ma to doświadczenie Rapciu

Tak jak ma też doświadczenie z kwestii życia bez celibatu, bo prawnie nakazano tego dopiero z XIw. (kolejne debilne prawo, zwiekszające zaklamanie w Kościele)

 

Natomiast w kwestii aborcji gówno wiedzą, nie mają pojęcia co czuje zgwałcona kobieta, a robią z niej grzesznice i (teoretycznie) skazuja ja na piekło

 

Fluber czyli rzucasz ręcznik?

Typowe ataki katoli, którym brak argumentów, nie odnosisz się do moich pytań, zar,utow, tylko zadajesz głupie prostackie pytania

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.