Skocz do zawartości

Dlaczego piszemy na forum?


Koelner

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.forum.gildia.pl/index.php

Tak dzisiaj zajrzałem na to forum i przypomniał mi się ten temat. Kiedyś to było ogromne forum, zresztą ponad milion napisanych postów mówi wszystko. Szczególnie biorąc pod uwagę, że z tego co widzę, jest martwe już dłuższy czas. 

Jesteśmy naprawdę dinozaurami. 

Mam wrażenie, że my też powoli umieramy. Nie wiem, jak wyglądają statystyki, ale tendencja jest raczej spadkowa niż rosnąca niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat, jesli chodzi o forum to Rappar wyjaśnił, forum to przeszłość, świat zmierza do kultury obrazków, filmików, snapów. Debilniejemy, a fora gdzie gromadzą się pasjonaci w jakiś sposób starają się oprzeć tej tezie i dobrze. W życiu działałem na kilku forach i prócz tego, że strona była zawsze źródłem wiedzy, informacji, ciekawostek to jednak równie istotne były działy offtopic gdzie ludzie nabierali barw, szarości nie byli tylko skrzynkami wiedzy. 

Ja nie należe do wielkich znawców, nie znam masy statystyk i nie należe do charakterystycznych postaci tego forum ale jednak coś sprawiło, że moja pasja do kosza pchnęła mnie tutaj i mam nadzieję, że fourm będzie sobie trwać latami i poznamy się kiedyś wszyscy z ryja;D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak można dyskutować na FB ? Po pierwsze to nieczytelne a po drugie piszą tam osoby, mimo że zainteresowane koszykówką, to jednak przypadkowe. Żeby napisać jakiś komentarz na FB trzeba mniej wysiłku - pojawia Ci się post przed oczami, czytasz 2 czy 3 jednozdaniowe komentarze i płodzisz swój. Na forum musisz wejść, odszukać interesujący Cię post, nadrobić zaległości i napisać. Na fb Twój komentarz prawdopodobnie przepadnie w tłoku gównianych jednozdaniowców i większość Cię nawet nie przeczyta. Poza tym, tematy nie gasną co 4h kiedy pojawia się kolejny post, pod którym rozwija się kolejna gównoburza albo lawina nic nie wartych komentarzy.

Myślę, że to jest naturalna kolej rzeczy i nie wierzę, że ktoś, kto pisał długie, przemyślane komentarze przeniósł się na fb tak po prostu, bo woli formułę FB. Tylko z braku czasu może ? Raczej chodzi o to, że te osoby, które szukały informacji np. o nba i chciały się pochwalić, że lubią Derricka Rose'a, kiedyś były zmuszone szukać informacji głęboko w necie - po zalogowaniu się na forum. Teraz wreszcie nadeszły ich czasy i mogą bez najmniejszego wysiłku podzielić sie ze światem swoją wartościową opinią. A na forum zostali tylko hardkorowcy. To samo na SFD się dzieje. Forum przetrwa, tak długo jak ludziom chce się wymieniać opiniami, używać argumentów, przekonywać się wzajemnie do swojego zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.