Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zmiana przepisów z racji sytuacji związanych z faulami...ty na poważnie przestałeś pić, że nie ogarniasz?

 

WTF?

 

Jakie zmiany przepisów związane z faulami spowodowane Manu Gino czyli Messim koszykówki?

 

Manu cały czas gra jak gra a po TYCH zmianach przepisów chyba raz dostał technika za flopowanie.

 

 

Poza tym czyms innym jest flop, gdzie Manu właściwie 'pokazuje' kontakt a czyms innym łamanie przepisów. 

btw. dla mnie alko może nie istnieć  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki:

 

Tom Thibodeau is aggressively pursuing the Minnesota Timberwolves’ president of basketball operations and coaching job because of his determination to have full control of an organization, league sources told The Vertical.

 

http://sports.yahoo.com/news/sources--tom-thibodeau-pursuing-full-team-control-185614502.html

 

Spodziewałem się takiego scenariusza od jakiegoś czasu.

 

Pytanie czy Thibs będzie bardziej jak Rivers, czy bardziej jak SVG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądając sobie pierwsze mecze PO zastanawiam się czy coś się zmieniło w przepisach dotyczących zasłon? Bo od zawsze były nadużycia, ale ostatnio to przekracza ludzkie pojęcie. Po pierwsze trzymanie szeroko łokci przy zasłonach (domena Draymonda, ale nie tylko), co powoduje, że minięcie zasłony jest w zasadzie niemożliwe. Nie dość, że zawęża pole obrońcy to jeszcze jak się wpakuje to dostaje w klatę solidny cios.

 

Po drugie to wczoraj w meczu Pistons z Cavs widziałem ciekawą sekwencję zdarzeń. Najpierw Baynes stawia zasłonę dla Jacksona bodajże i jest to idealna zasłona - podbiega, staje, nie rusza się, łokcie przy sobie, a obrońca wpada na zasłonę czyściutko. Wszystko tak jak trzeba. Chwilę potem ktoś z Cavs ma piłkę w rękach i zasłonę stawiają z jednej strony Love z Jamesem obok siebie. I dla mnie reguła jest jedna - jak już ustawisz zasłonę, a zawodnik ataku wykonuje ruch w tę stronę to stoisz. Żadnych poprawek, dreptania itp. A oni obaj przesunęli się z pół metra byle tylko obrońcy trafili na nich, a gracz z piłką minął ich. Albo CP3 wpychający Lillarda, by Griffin mógł mieć wolne pole.. To są jaja. Co mecz jest z 20-30 nieczystych zasłon! Odgwizdanie 2, czy 3 to żart, bo i tak gracze wiedzą, że drugi raz sędzia się nie 'odważy' gwizdać tego samego. I to bez ryzyka oskarżeń o stronniczość. Więc zastanawiam się czy nie warto byłoby nie tyle się przyjrzeć temu, ale zacząć egzekwować w 100%. 3/4 akcji każdego zespołu polega na tym, że te zasłony są co najwyżej 'takie sobie' i są poprawiane przez stawiającego zasłonę na bieżąco - tj. przesunie ten krok w bok, mimo że obrońca już na niego wpada albo właśnie ma go minąć, a jednak zahacza go przesuniętą nogą albo wystającym łokciem.. Problem jest w całym sezonie, ale w tych 8 meczach, z których obejrzałem 5 na żywo to ciągle łapałem się za głowę, że bezczelność graczy przekracza wszystko co w tym aspekcie widziałem, a sędziowie nic z tym nie robią.

Section III--By Screening

A player who sets a screen shall not (1) assume a position nearer than a nor-mal step from an opponent, if that opponent is stationary and unaware of the screen-er's position, or (2) make illegal contact with an opponent when he assumes a posi-tion at the side or front of an opponent, or (3) assume a position so near to a moving opponent that illegal contact cannot be avoided by the opponent without changing direction or stopping, or (4) move laterally or toward an opponent being screened, after having assumed a legal position. The screener may move in the same direction and path of the opponent being screened. In (3) above, the speed of the opponent being screened will determine what the screener's stationary position may be. This position will vary and may be one to two normal steps or strides from his opponent.

Polecam się najpierw zapoznać z przepisami.

 

http://www.nba.com/analysis/rules_12.html?nav=ArticleList

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KG, Thibs mialoby to rece i nogi. Ciekawe czy przyciagalby graczy do Soty? No i wobec doniesien z Bulls uderza po Butlera oferujac wszystko co Bulls by chcieli poza Rubio, Wigginsem, KATem i Diengiem czy to za duze si-fi?

więc poza LaVinem ( też nie mam pewności czy by go od tak oddali) i ewentualnie pickiem z tego roku ( draft nie jest najmocnieszy tal na dziś, więc pick poza top 3 ma niewielką wartość, tak mi się raczej wydaje) co mieliby dać? Moim zdaniem to dobry moment na oddanie Rubio - szczególnie, że Jimmy chciałby więcej grać na PG. Pytanie czy Chicago by Rubio chciało biorąc pod uwagę jego historię urazów. Chyba nikt nie myśli o Pekovicu jako graczu z jakąś wartością.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc poza LaVinem ( też nie mam pewności czy by go od tak oddali) i ewentualnie pickiem z tego roku ( draft nie jest najmocnieszy tal na dziś, więc pick poza top 3 ma niewielką wartość, tak mi się raczej wydaje) co mieliby dać? Moim zdaniem to dobry moment na oddanie Rubio - szczególnie, że Jimmy chciałby więcej grać na PG. Pytanie czy Chicago by Rubio chciało biorąc pod uwagę jego historię urazów. Chyba nikt nie myśli o Pekovicu jako graczu z jakąś wartością.

Rose ma pozycje taka a nie inna w Bulls wiec watpie aby chcieli Rubio. Zapewne skonczy sie tak ze wezma sg lub pf w drafcie i spokojnie beda czekac na FA 2017 i 2018

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja interpretacja jest taka ze screenujący może sobie spowalniać przeciwnika będąc na jego drodze?

 

ot taki random shit

Przeklejając przepisy ze strony internetowej jestem daleki od jakichkolwiek interpretacji. Po prostu z przepisów jasno wynika, że po postawieniu zasłony nie masz obowiązku stać jak posąg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minny powinna szukać trojstronnego trejdu i aby dostać Jimmiego powinni oddać Wigginsa do Toronto a ci wysłać pakiet do Bulls.

 

Jimmi jest lepszym graczem po obu stronach stąd trzeba pogodz-c się ze strata gracza z tej samej pozycji...

 

Jest szansa ze picki doda wtedy zachwycone Toronto (mogą tracić Rozana)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.