Skocz do zawartości

Golden State Warriors 2015/2016 - back to back ?


Tasma

Rekomendowane odpowiedzi

To, że ktoś ma w pytę przechwytów/bloków nie oznacza, że z niego x defensor. Może łapać steale w garbage time, może odpuszczać swojego przeciwnika, by sztucznie podwajać gdy tego nie trzeba i tam kraść gałęiu.

Jasne że tak, ale przechwyty więcej mają wspólnego z defensywą niż zbiórki, bo te zespól może kompletnie za darmo Ci przyznawać w odpowiednim ustawieniu.

Kiedyś pamiętam w NBA bardzo kierowano się przy wyborze najlepszego obrońcy zbiórkami co wydawało mi się głupie.

Najlepszy obrońca to ten co najmocniej ogranicza procent z gry krytych zawodników i przy tym nie łapie fauli, a przechwyty i zbiórki to mały dodatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że nie napisałem i nie napiszę.

Pamiętam że Jordan był podobno elitarnym defensorem a jednym z argumentów było liderowanie w przechwytach.

Teraz jak Curry jest w nich liderem to przechwyty zaczniemy zaliczać do umiejętności czysto ofensywnych

Swego czasu to i Iverson byl liderem przechwytow. To faktycznie nie wiele mowi o ogolnej jakosci obrony.

Elwood akurat Curry w garbage time to co najwyzej przechwytuje gile z nosa na lawce. Z reszta jak wiekszosc liderujacych w roznych statsach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież darknoza nic nie pisał o tym, że Steph to elitarny defensor, więc do czego pijesz?

Napisal ze jest liderem w stealach a ponoc defensor z niego przecietny, jakby to ze ma tyle przechwytow mialo znaczyc ze dobrze broni

a przeciez podobną ilość przechwytów to Harden ma, wiec co to w ogóle za argument :D

 

swoja droga lidera z tak niska srednia dawno nie było, chyba coś w lidze mniej zaczeli przechwytywac  :mushroom:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni raz w sezonie 06/07 lider przechwytów nie trafił do którejś z piątek najlepszych defensorów. Taka ciekawostka :nevreness: Nie zdziwię się, jeżeli Curry trafi do drugiej piątki obrońców, skoro w zeszłym roku mógł w niej być John Wall.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisal ze jest liderem w stealach a ponoc defensor z niego przecietny, jakby to ze ma tyle przechwytow mialo znaczyc ze dobrze broni

a przeciez podobną ilość przechwytów to Harden ma, wiec co to w ogóle za argument :grin:

 

swoja droga lidera z tak niska srednia dawno nie było, chyba coś w lidze mniej zaczeli przechwytywac  :mushroom:

No bo już nie mówcie że przechwyty w ogóle się nie liczą.

Hardena sobie oglądałem trochę i akurat lekko zmieniłem zdanie, facet nie jest taką kaleką w obronie tylko ma problemy z wydolnością które kalekę z niego robią. Po prostu po tym jak da z siebie dużo przez 5 - 10 sekund musi odpocząć. No i jak drużyna przeciwna akurat prowadzi atak przez niego to on zaczyna wyglądać jak kołek, bo ma chwilową przerwę w dostawie tlenu albo glukozy, nie wiem

 

Korekta bo jeszcze ktoś źle zrozumie i dostanę opierdol:

Harden potrafi być koszmarny w defensywie, ale to nie wynika z braku jakiegoś talentu do bronienia, tylko z braków w mobilizacji w obronie a głównie z braków wydolności, kondycji.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

swoja droga lidera z tak niska srednia dawno nie było, chyba coś w lidze mniej zaczeli przechwytywac :mushroom:

To juz chyba ostateczny argument ze nie mozna umiejscawiac currego w jakichkolwiek historycznych topach i nie ma co sie klocic wiecej!

 

A tak serio to mozna sie klocic jak dobrym jest obronca, ale chyba mozna okreslic ze jest wystarczajacym by gsw grali jak to sie dzieje teraz. Nie musza go gdzie ukrywac a to ze broni najgorszych ofensywnie obwodowych przeciwnikow to swiadczy o zdrowym rozasadku Kerra. W innym wypadku mozna by mowic ze curry ma trenera debila

 

swoja droga lidera z tak niska srednia dawno nie było, chyba coś w lidze mniej zaczeli przechwytywac :mushroom:

To juz chyba ostateczny argument ze nie mozna umiejscawiac currego w jakichkolwiek historycznych topach i nie ma co sie klocic wiecej!

 

A tak serio to mozna sie klocic jak dobrym jest obronca, ale chyba mozna okreslic ze jest wystarczajacym by gsw grali jak to sie dzieje teraz. Nie musza go gdzie ukrywac a to ze broni najgorszych ofensywnie obwodowych przeciwnikow to swiadczy o zdrowym rozasadku Kerra. W innym wypadku mozna by mowic ze curry ma trenera debila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni raz w sezonie 06/07 lider przechwytów nie trafił do którejś z piątek najlepszych defensorów. Taka ciekawostka :nevreness: Nie zdziwię się, jeżeli Curry trafi do drugiej piątki obrońców, skoro w zeszłym roku mógł w niej być John Wall.

:D :D :D :D 

no i co jeszcze

przeciez jego nawet w osmej piatce bym nie umiescil na tej pozycji

 

 

CP3 i Bradley  są, więc niby kosztem któregos z nich on by miał wejśc ? :D 

zaraz chyba cala strona tego tematu do łapu capu pojdzie i to nie beda moje posty, bo tak jak czasem moge miec typowo hejterskom opinie to tutaj chyba nawet najbardziej zagorzały fan chyba nie przyzna racji :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przeciez podobną ilość przechwytów to Harden ma, wiec co to w ogóle za argument :grin:

167 vs 139, to jest różnica 20%. Dodatkowo Harden ma więcej rozegranych spotkań i minut na parkiecie. Więc jak to dla Ciebie jest 'podobna ilość' (pomijam fakt, że poprawna forma to 'liczba przechwytów'), to ja nie mam pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo już nie mówcie że przechwyty w ogóle się nie liczą.

Hardena sobie oglądałem trochę i akurat lekko zmieniłem zdanie, facet nie jest taką kaleką w obronie tylko ma problemy z wydolnością które kalekę z niego robią. Po prostu po tym jak da z siebie dużo przez 5 - 10 sekund musi odpocząć. No i jak drużyna przeciwna akurat prowadzi atak przez niego to on zaczyna wyglądać jak kołek, bo ma chwilową przerwę w dostawie tlenu albo glukozy, nie wiem

 

Korekta bo jeszcze ktoś źle zrozumie i dostanę opierdol:

Harden potrafi być koszmarny w defensywie, ale to nie wynika z braku jakiegoś talentu do bronienia, tylko z braków w mobilizacji w obronie a głównie z braków wydolności.

Odwrotnie. Przede wszystkim brak mobilzacji. On kalkuluje zeby miec sile na 2 strone boiska. Troche to dziwne biorac pod uwage jaka uwage do jego defensu przykladaja media od jakichs 2 sezonow.

Jakby to byl problem wydolnosci to powinni mu troche zmniejszyc minuty. Poza tym wiele jego najbardziej znanych przypalow odbywalo sie na zerowej intensywnosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:grin: :grin: :grin: :grin: 

no i co jeszcze

przeciez jego nawet w osmej piatce bym nie umiescil na tej pozycji

 

 

CP3 i Bradley  są, więc niby kosztem któregos z nich on by miał wejśc ? :grin: 

zaraz chyba cala strona tego tematu do łapu capu pojdzie i to nie beda moje posty, bo tak jak czasem moge miec typowo hejterskom opinie to tutaj chyba nawet najbardziej zagorzały fan chyba nie przyzna racji :grin:

 

 

Oczywiście, że Curry na swojej pozycji jest około 10 miejsca w lidze wśród starterów, koło 15 overall, ale słabsi obrońcy od Curry'ego trafiali do piątek defensywnych i pisze tylko, że jeżeli zostanie tam umieszczony, to nie będzie to zaskoczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwrotnie. Przede wszystkim brak mobilzacji. On kalkuluje zeby miec sile na 2 strone boiska. Troche to dziwne biorac pod uwage jaka uwage do jego defensu przykladaja media od jakichs 2 sezonow.

Jakby to byl problem wydolnosci to powinni mu troche zmniejszyc minuty. Poza tym wiele jego najbardziej znanych przypalow odbywalo sie na zerowej intensywnosci

Zobaczcie tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=ZcUr-Eb0_IM

Przez pierwsze 10 sekund stara się być wszędzie (i tak lekko koślawo wygląda) nawet przewiduje gdzie pójdzie piłka czasem a w 10 sekundzie dobrze utrudnia rzut.

Od 11 sekundy tlen - stop, glukoza - stop. W 20 sekundzie charakterystyczne pochylenie i chyba podparcie korpusu rękoma o kolana.

Przecież nie jest tak że miał motywacje 10 sekund a później motywacja się skończyła.

Tak nie jest z motywacją tylko z tlenem lub glukozą

Gość mógłby być dużo lepszym niż jest gdyby ktoś go zmusił do zrobienia wytrzymałości

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

167 vs 139, to jest różnica 20%. Dodatkowo Harden ma więcej rozegranych spotkań i minut na parkiecie. Więc jak to dla Ciebie jest 'podobna ilość' (pomijam fakt, że poprawna forma to 'liczba przechwytów'), to ja nie mam pytań.

dobra, who cares zreszta

te 2.14 SPG to nie jest wyczyn, w stosunku np. do blokow Hassana ktory zrobil 3.68 BPG gdzie w poprzednich latach inni nawet 3 nie mieli a ta srednia to byla najwyższą od wielu lat z tego co pamiętam wiec ta dyskusja bez sensu, to nie jest jakieś 3,5 steals per game zeby tu dyskusja była, bo przy takim wyniku to kogo obchodzi czy curry miał 1 steal więcej niz jakis Rubio czy inny Paul

Oczywiście, że Curry na swojej pozycji jest około 10 miejsca w lidze wśród starterów, koło 15 overall, ale słabsi obrońcy od Curry'ego trafiali do piątek defensywnych i pisze tylko, że jeżeli zostanie tam umieszczony, to nie będzie to zaskoczeniem.

kto niby trafiał na jego pozycje ze słabszych obronców od niego ?

chyba w 1930 jak bronili na leżąco

Edytowane przez jadowitazmija
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, who cares zreszta

te 2.14 SPG to nie jest wyczyn, w stosunku np. do blokow Hassana ktory zrobil 3.68 BPG gdzie w poprzednich latach inni nawet 3 nie mieli a ta srednia to byla najwyższą od wielu lat z tego co pamiętam wiec ta dyskusja bez sensu, to nie jest jakieś 3,5 steals per game zeby tu dyskusja była, bo przy takim wyniku to kogo obchodzi czy curry miał 1 steal więcej niz jakis Rubio czy inny Paul

kto niby trafiał na jego pozycje ze słabszych obronców od niego ?

chyba w 1930 jak bronili na leżąco

Chociażby John Wall w zeszłym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś specjalnie nie przepadam za GSW ale po tym sezonie mogę przed nimi tylko allahy walić. Jest rekord wygranych, Curry back to back MVP i nieosiągalny dla innych (no może dla Klaya) rekord rzuconych trójek w sezonie.  Prawdopodobnie będzie jeszcze mistrz back to back. Chyba musi się wydarzyć cud, żeby do tego nie doszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.