Skocz do zawartości

Golden State Warriors 2015/2016 - back to back ?


Tasma

Rekomendowane odpowiedzi

Duncan

Duncan to silny skrzydłowy, a nie center. Poza tym to produkt lat 90' :) 

Pau i Marc?

Paul Gasol to rzeczywiście świetny przykład dobrze wyszkolonego technicznie wysokiego,

ale z tego co pamiętam rolę centra brał na siebie Bynum w latach mistrzowskich LA.

Gasol podobnie jak Duncan to bardziej silni skrzydłowi w swoim prime.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duncan to silny skrzydłowy, a nie center. Poza tym to produkt lat 90' :smile:

Paul Gasol to rzeczywiście świetny przykład dobrze wyszkolonego technicznie wysokiego,

ale z tego co pamiętam rolę centra brał na siebie Bynum w latach mistrzowskich LA.

Gasol podobnie jak Duncan to bardziej silni skrzydłowi w swoim prime.

A Parish i KAJ lat 70 :]

Also, Sabas przyjdzie, podpasie się z 10 kilo i macie most versatile C/PF na kolejne 10 lat. Bez głupot z cyklu point forward.

Btw wiem, że trochę fappuję, ale technicznie tercet Chief/McH/Bird to to kosmos był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosh, Dirk, LMA, wszechstronni technicy

 

Bynum miał post moves

 

DMC,Davis trójki rzuca, nieźle kozluje

 

 

KAT, Okafor tez coś tam potrafia, może coś z nich wyrosnie

Po co wymieniasz silnych skrzydłowych ? Chodzi mi tylko o pozycje centra.

Bogut, Ezeli, DeAndre, Adams, Gobert, Dwight, Drummond, Mahinmi (a pewnie o kimś jeszcze zapomniałem) to zbyt wiele by pisać, że prawie każdy umie rzucać. To, że pojawiło się kilku lepszych technicznie wysokich, nie znaczy, że reszta w tajemniczy sposób zniknęła.

Wymieniasz w większości drewna. Dwight Howard surowy w ataku co nic nie potrafi i chodził na lekcje do Olajuwona na których i tak nic się nie nauczył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40% z półdychy to chyba jednak nieźle jak na centra.

 

Ta, 63% FT w PO, gdzie przez całe życie oddał ledwie nieco ponad 50 rzutów. W karierze 70% FT.

 

Generalnie chciałem zauważyć, że jest między nim a Perkinsami i Joelami Anthony jednak pewnego rodzaju różnica.

Olajuwon średnie z kariery ma FG 51% FT 71%, ale  w najlepszych sezonach lepiej

i nie schodził długo poniżej tego poziomu. Ostatnie lata na starość zaniżyły statsy.

Wolne potrafił rzucać w wieku sezonach wyraźnie ponad 70%.

Także FG 52-55% przy dobrej średniej punktowej to dobrze, a nie chowaniu się jak A.Jordan i raz po raz pakowaniu, by mieć wysoki %.

A wiadomo, że w ataku nic nie potrafi sam sobie wykreować, bo jest surowy.

 

40% na centra to bardzo źle. 50% lub powyżej to dobrze, zwłaszcza jak ma średnie 20-30 pkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olajuwon średnie z kariery ma FG 51% FT 71%, ale  w najlepszych sezonach lepiej

i nie schodził długo poniżej tego poziomu. Ostatnie lata na starość zaniżyły statsy.

Wolne potrafił rzucać w wieku sezonach wyraźnie ponad 70%.

Także FG 52-55% przy dobrej średniej punktowej to dobrze, a nie chowaniu się jak A.Jordan i raz po raz pakowaniu, by mieć wysoki %.

A wiadomo, że w ataku nic nie potrafi sam sobie wykreować, bo jest surowy.

 

40% na centra to bardzo źle. 50% lub powyżej to dobrze, zwłaszcza jak ma średnie 20-30 pkt.

Jak widać w zacytowanym przez Ciebie poście, mowa jest o rzucie z półdystansu, a nie o rzucie w ogóle. Gdyby 50% było granicą bycia dobrym mid range shooterem dla centra, to chyba nikt w historii jak dotąd nie mógłby aspirować do miana "centra z dobrą półdychą". Nawet Steph Curry nie trafia 50%.

 

PS. Jakby co to wiem, że Steph Curry nie jest centrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile mozna wyrzygiwac tego hakeema? Deandre slabo rzuca osobiste, hakeem mial jakis tam. Teraz centrzy sa slabi fc***. Gasole niby dobrzy ale porownajcie sobie ich footwork do hakeema. Zeeenada. Dalambert? Sprawdzcie jaki procent z poldychy mial Hakeem!

Poza tym pozycjonowanie takiego Tima czy tez Hakeema(!) nie jest takie oczywiste a juz na pewno nie tak ze 1 to pf a 2 C.

 

Czekam na udowadnianie slabosci jakiegos sg i w ogole przekroju tej pozycji poprzez porownywanie wylacznie do Jordana!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kibicowanie Suns? :grin:

Od 20 dni nic ze słońcem wspólnego nie oglądałem, fafkulce 2U

Chuy z tą zamianą GSW na Lakers

scenario

GSW robi rekord

Dallas dobija do PO

1 runda, Dirk wysyła kurę na ryby

Don Nelson zmienia płeć

ja przestaję pić

Mirwir odnajduje pigułki

LBS dogrywa mecz do końca i nie traci mieszkania

 

Ile ja bym dał, żeby z Wami baranami krzyknąć "Za Wolność" w konkretnym momencie konkretnego utworu konkretnego zespołu

Idę przetrzeźwieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiu fiu....

Nie wiem, przypomnij mi, jaki blians ta cienka druzyna (POR) ma, z najlepsza druzyna na GSW, czyli UTAH?

Najwyraźniej POR potraf znacznie wiecej, niz druzyna typowana na czarnego Konia  :nevreness: ... 

@Ely właściwie napisał co trzeba, tylko odpowiem od siebie, gdzie ja kolego napisałem że Blazers obecnie to cienka drużyna, a niech i sobie potrafią więcej, są i wyżej w tabeli, i tak idę, o niestety raczej nieweryfikowalny zakład, że Jazz sprawią większy kłopot Warriors niż PTB, w dużej mierze w związku ze stylem gry

 

Powtórzę się, ale co tam: kiedyś wysoki musiał umieć ważyć +120kg i mierzyć 215 cm, teraz jeszcze musi umieć skakać i biegać.

 

Teraz > kiedyś.

niby obecnie od wysokich wymaga się znacznie więcej, ale jak przyjdzie co do czego to nawet ten 210/120 kołek jak ma jakieś podstawowe umiejętności to go właściwie w każdym z 30 klubów przyjmą z pocałowaniem ręki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto by się spodziewał, że GSW wypuszczą rekord przegrywając 2 razy z rzędu u siebie po takiej serii w Oracle.

 

Dokładnie.. Ja nie rozumiem, kompletnie nie rozumiem, jak na sam koniec mogli zanotować taki regress.. To jak nie ta sama drużyna! :o Kompletnie nie wiem co się dzieję i przez takie głupie (a tą w Oracle z Minny na pewno można tak nazwać) porażki słynny rekord, o którym tak głośno bardzo się oddala - a szkoda :(

 

Teraz Warriors muszą wygrać już wszystko.. Dosłownie wszystko, czyli 2 razy Grizzlies no i 2 razy Spurs, co przy grze na wyjeździe może sprawić ogromne problemy - San Antonią są w AT&T Center niepokonani.. Szkoda.. Bardzo liczyłem i nadal cicho liczę na ten rekord..

 

SzOeMUI.jpg

Edytowane przez Raven2156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.