Skocz do zawartości

Golden State Warriors 2015/2016 - back to back ?


Tasma

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli jeszcze wypadnie Bogut, co mu sie często zdarza, to zostaje duet podkoszowych Speights i J.Thomson. McAdoo też jest kontuzjowany.

A operacja Ezeliego była tak zaplanowana, żeby doszedł do siebie na PO, więc jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to wróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd wziąłeś 150 baniek, czyli Durex miałby dostawać 30 baniek rocznie mniej przez 5 lat? W skali kontraktu myślę, że rozchodzi się o ~20 baniek różnicy, a takich przypadków było kilka. Dirk? TD? KG ostatnie lata w Bostonie.

 

Inna sprawa, ze KD jest teraz w kwiecie wieku i jeśli miałby pójść do contedera takiego jak GSW, to zrobi to przy następnym kontrakcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW:

 

 

 

TI: I love this phrase from your trainer, Brandon Payne: "neurocognitive efficiency." What is that? How do you train for it?

SC: In my terms, "neurocognitive efficiency" is being able to make smarter, faster decisions on the floor. We overload our sensory system, nervous system, in our training with different lights. There are little beams that we have on the wall, and I'll be doing dribble moves and reading the lights that are associated with different moves. Different colors mean to do a different move, and you have to make that decision in a split second and still have control of the ball.

In a game, there are so many different variables that are thrown at you — the defense, where your teammates are, how fast your body's moving, and you have to be in control of all those decisions. So we overload in our workouts so that the game slows down in real life. It helps you become a smarter basketball player.

TI: Have you found results from that? Do you feel a difference?

SC: Definitely feel a difference. I think my ball handling has become a lot crisper, my decision-making has become a lot better, and I feel more creative on the floor. I feel like the game is definitely slowing down, so I can make better moves and have more control over my space out there.

 

 

http://www.techinsider.io/steph-curry-interview-on-basketball-life-championships-2016-2

 

 

EDIT

giphy.gif

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pfuu, takie zabawy to mi robili przy badaniu psychojakimśtam, jak potrzebowałem przy badaniach okresowych papierek, że mogę służbowym autem jeździć... No, piłką wprawdzie kozłować nie musiałem, ale światła i guziki były, zdałem. :victorious:

chociaż jeden dzień wolny w robocie :D jeśli Curry emu takie treningi pomagają to oznacza przyszłość treningu w koszykówce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerwa na ASG rozpoczęta. Po 52 meczach jest 48-4. Do pobicia rekordu Bulls potrzebne jest 25-5. Zakładając trzy porażki ze Spurs i Thunder to pozostają jeszcze dwa mecze do oddania. Przy braku kontuzji realne, szczególnie, że na wyjazdach jest tylko 13 meczy do końca sezonu, w tym pierwsze sześć po ASG: @POR, @LAC, @ATL, @MIA, @ORL, OKC . Z czego LAC i ORL są back to back, a OKC po trzech dniach przerwy. 

 

O samej grze mam mieszane uczucia. Poza Stefkiem, który trzyma w miarę równy wysoki poziom przez cały sezon (może poza meczami z Bostonem i Milwakuee), pozostali zawodnicy mają straszne wahania formy. W ostatnich dwóch meczach (sparingu z Suns nie liczę) trafił raz za trzy na 16 prób, a wcześniejsze trzy mecze rzucał średnio po 5 trójek na skuteczności ponad 50%. Draymond też ostatnio przygasł, za to obudził się Barnes i co jest największym zaskoczeniem Speights. Generalnie w zespole jest 8-9 chłopa, którzy potrafią rzucić 20 punktów w meczu. Wystarczy, że 2-3 trafia plus normalna dyspozycja Stefka i jest pozamiatane. 

 

Bardzo mi się podoba w tym sezonie dopasowanie intensywności gry do siły przeciwnika. Na meczu ze słabymi typu Suns wychodzą na luzaka, kryjąc na radar, bawiąc się przy okazji (czasami kończy się to tak jak w Denver czy 76ers), za to na mocniejszych przeciwników wychodzą w pełni zmobilizowani. Nie ma przez to zbyt wielu blowoutów, ale licznik zwycięstw bije.

 

Generalnie jest to sezon rekordów. Stefek idzie 400 celnych trójek, zespół na 73-74 zwycięstwa. Oby się skończyło mistrzostwem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tam mówił, pewnie złotousty Charles, że rekord 72-10 jest nie do pobicia. Zresztą chyba nie był sam. Sam miałem takie wrażenie ale ręki bym sobie uciąć nie dał. A tu piękna historia - mało tego, że rekord raczej pobiją to mogą go spokojnie pobić o 2-3 W. To będzie już naprawdę nie do pobicia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To logiczne. Nikt przy zdrowych zmyslach nie będzie się zażynał, żeby bić rekord wypruwając sobie przy tym flaki przed PO. Raz, że chwilowy spadek mocy raczej u każdego musi przyjść, dwa że druga część sezonu, a zwłaszcza moment w którym GSW zapewnią sobie HCA będą rządzić się innymi prawami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekord bliższy pobicia niż kiedykolwiek, ale ja jednak pozostanę ostrożny. Byki w drugiej części sezonu pogubiły kilka meczów na słabszych rywalach.

Ciekawie będzie ich obserwować po jednej czy dwóch przypadkowych porażkach z zespołami, które Spursami nie są.

Nie wierzę, że z każdym "W" nie rośnie im ciśnienie na ten rekord. Z drugiej strony, mają mistrzowskie doświadczenie i sporo doświadczenia ogółem. Jeżeli jedna czy dwie przypadkowe porażki przed osiągnięciem rekordu nie spierdolą im psychiki, to można ich traktować jeszcze poważniej w kwestii ewentualnego starcia z SAS w WCF czy zdrowymi Cavsami i wtedy w zasadzie tylko cud pozbawi ich tułpitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.