Skocz do zawartości

Sezon 2015/16 Liga III Atlantic


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawa końcówka i sytuacja się wytworzyła, bo 3 i 4 drużyna, jest praktycznie zależna od/walczy z odpowiednio z 1 i 2 (obie pewne top 3) ekipami na tysięczne FG/FT oraz jedne a zbiórkach drugi w asystach na pojedyncze sztuki. Takie końcówki lubie, fajnie że od olewusów nie są zależni na dziś bo i jeden i drugi zyskają na tym max. tylko po 1 punkcie Gilusie w stealach, Love w REB, choć ten drugi nie wiedzieć czemu uparcie gra 5 guardami (Farmar? Frazier już bardziej, ale na co Ci oni??? Rydaz w asystach i tak raczej Cię przegoni, podobnie jak Detroit w punktach), którzy nie dają mu tak potrzebnych zbiórek i FG, a nabijają TO... a taki t.Robinson i Harkles na FA ;)

 

PS. Nie wiem czemu tak reagowałeś wcześniej Dawid z tymi olewusami, bo aż tak bardzo nie wpłynęli na wyniki w walce o podium ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki gooz, co mogę powiedzieć? Świetny draft, świetny sezon, nie robiłem nerwowych ruchów, wierzyłem w ekipę od początku, kontuzje wieksze (trapiace mnie od 2 sezonow) mnie ominęły, dobre ruchy na FA i jest w końcu tytuł.

 

Nie będę ukrywał że po ost sezonach tylko zwycięstwo mnie interesowało (sorki za skromność ;)) jednak przewaga mnie zaskoczyła.

 

Detroit zgodnie z planem w czołówce, Rydaz też choc... potencjal mieli na walkę o tytuł.

 

Wielkie graty dla Gilusi, których walka w końcówce została nagrodzona! Trochę Love przespali okres po ASW, ale o tym już pisałem.

Natomiast do Ciebie gooz mam pytanie? WTF? Czemu Ty chlopie tak pasywnie zagrales? Strasznie wysoko ceniles swój skład który był koszmarnie zbilansowany i na koniec biles się wręcz o utrzymanie, zamiast o awans. Nie wiem rozumiem czemu pasles overkilla w STL o którym i ja i wiLQ już po drafcie mowilismy... Gdyby to był keeper to jeszcze trzymanie niektórych graczy bym zrozumiał, ale w drzewku? No cóż to Twoja słodka tajemnica będzie, ale tytuł rozczarowania sezonu masz murowany ;)

 

Wysłano mobilnie z Tapatalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast do Ciebie gooz mam pytanie? WTF? Czemu Ty chlopie tak pasywnie zagrales? Strasznie wysoko ceniles swój skład który był koszmarnie zbilansowany i na koniec biles się wręcz o utrzymanie, zamiast o awans. Nie wiem rozumiem czemu pasles overkilla w STL o którym i ja i wiLQ już po drafcie mowilismy... Gdyby to był keeper to jeszcze trzymanie niektórych graczy bym zrozumiał, ale w drzewku? No cóż to Twoja słodka tajemnica będzie, ale tytuł rozczarowania sezonu masz murowany ;)

 

no szczerze jestem zawiedziony, że tak wybitny analista nie widzi "oczywistych oczywistości" i kalam się, że nie podołałem Twoim oczekiwaniom. choć nie nazywałbym biciem o utrzymanie mojego spokojnego, bez emocji bimbania sobie w okolicach 70-75 pkt. zabrakło mi gwiazdy - niby miałem ciągle ok 10 zawodników w Top100 (tzn z przedziału 30-100) ale zabrakło konia pociągowego  i jednej solidnej wymiany w celu określenia kierunku drużyny :) w drafcie trafiłem praktycznie tyko z Giannisem, Rubio i Harrisem, kompletnym niewypałem była wiara w Jeffersona (za 31$ gdy np. Ty takiego KATA miałeś za 16...) zawodzili mnie Monroe, Danny Green i Leonard a Ariza i Ellis zbyt długo paskudzili mi FG% bym się mógł w tej kategorii podnieść. moje łącznie raptem 11 pts roto za FG% i FT% to League LOW 3.. zresztą o czym rozmawiamy jeśli drugim najlepszym zawodnikiem w moim składzie był Crowder wyciągniety z FA.. spisywali się momentami Barnes i Jokic. managerowie w tej lidze byli strasznie ostrożni, bali sie wymian 2 czy nawet 3 za 1 (mimo dużych korzyści dla siebie). także swojego oczywistego overkilla musiałem paść bo mimo wielu propsów nie udało mi się znaleźć żadnej satysfakcjonującej wymiany a za byciem dojonym nie przepadam. pozyskani w tradach zawodnicy (Gortat, Booker) grali solidnie lub momentami piaszczyście (Matthews) ale ogólnie nie pomogli w pociagnięciu składu z górne rejony tabeli. sezon do zapomnienia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no szczerze jestem zawiedziony, że tak wybitny analista nie widzi "oczywistych oczywistości" i kalam się, że nie podołałem Twoim oczekiwaniom. choć nie nazywałbym biciem o utrzymanie mojego spokojnego, bez emocji bimbania sobie w okolicach 70-75 pkt.

Rozumiem sarkazm po słabym sezonie, gdzie bimbanie ok. 70 pkt było tylko dzięki temu, że aż 3 GM olało ligę ;/

 

zabrakło mi gwiazdy - niby miałem ciągle ok 10 zawodników w Top100 (tzn z przedziału 30-100) ale zabrakło konia pociągowego  i jednej solidnej wymiany w celu określenia kierunku drużyny :smile:

Ja bym raczej powiedział, że zabrakło GM z pomysłem na ekipe. Już na drafcie (sam pisałeś) wyszedł zlepek solidnych do zmian, ale jaka jest logika dealów, gdzie najpierw popoprawiasz FG kosztem FT, oddajesz 3p za zbiorki, żeby w kolejnej wymianie zrobić... dokładnie na odwrót? Po co trzymać jednocześnie zawodników kaleczących FG (Rubio, Ellis, Ish, Wes, Booker) i jednocześnie innych którzy kaleczą FT (Monroe, Ish, Gortat, Giannis, Big Al)?

 

kompletnym niewypałem była wiara w Jeffersona (za 31$ gdy np. Ty takiego KATA miałeś za 16...)

Cóż mogę powiedzieć? Dobra analiza + brak kontuzji i wiara nie ma tu nic do rzeczy ;) Ale tak na poważnie wierzyłem w niego mocno, ale i moje analizy przerósł swoją grą o jakieś 20-25%%.

A tak swoja drogą piszesz, że tak naprawdę tylko Giannis, Rubia i Harris byli ok, a w czym zawiedli Cię Gortata, Monroe, Ariza? W w moim odczuciu każdy zagrał równie dobrze lub lepiej niż planowo... Czy Ellis z Ariza kaleczą FG od tego sezonu? Kłopotem był brak planu na konsekwencję w trejdach.Jak juz mam lipę w FG i nie nadrobię to idę w FT

managerowie w tej lidze byli strasznie ostrożni, bali sie wymian 2 czy nawet 3 za 1 (mimo dużych korzyści dla siebie). także swojego oczywistego overkilla musiałem paść bo mimo wielu propsów nie udało mi się znaleźć żadnej satysfakcjonującej wymiany a za byciem dojonym nie przepadam.

Wcale się ne dziwię, że cieżko o wymianę, jak ktoś chciałby gwiazdę za "złe" wybory draftu i FA ;) Nie wiem co Ci inni proponowali, ale moimi propozycjami (za każdym razem dając więcej wartościowo - choć jako lider nic nie musiałem...) strasznie chciałem Cię wydoić. Mogę tylko powiedzieć - uff, że się nie zgodziłeś ;)

Ale będę sprawiedliwy - mała była aktywność graczy w naszej lidze.

Powodzenia za rok!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pierdolę ciężki z Ciebie gość.. oskarżasz mnie o pasywne granie a masz gówniane (malutkie) pojęcie o tym jak sytuacja mojej drużyny się zmieniała w trakcie sezonu, co tak naprawdę robiłem, by poprawić jej notowania itp itd - bo tak naprawdę tylko ja wiem czego oczekiwałem, jak bardzo pomyliłem się w projekcjach, jak mało mogłem zrobić w tej mocno hermetycznej lidze (8 tradów w ogóle w tym 3 moje a reszta w większości to próby mniejszego lub większego wydupcenia Gawrona). patrzysz na moje wyniki po całym sezonie, nie biorąc pod uwagę kolejnych jego fragmentów czasowych, produkcji danych graczy w nich, zmieniających się układów sił i moich oczekiwań. patrzysz z punktu widzenia gościa, który miał, dzięki dobremu draftowi, drużynę-samograja,którą megałatwo było korygować kosmetycznymi zmianami. u mnie tak łatwo nie było..

w skrócie:
- na C miałem wybranych: Jeffersona (jako lidera mojej drużyny średniaków, który zawiódł na maxa), Monroe (tu tylko lekki ale jednak też zawód), Nurkica (jako potencjalnego wymiatacza po krótkiej przerwie, która wcale krótka nie była a on wymiataczem w tłoku podkoszowych Nuggets był tylko momentami a pełen nadziei kisiłem go na IL spocie aż do końca stycznia), Hibberta (naprawdę nie sądziłem, że będzie aż tak ujowy), Leonarda (uwierzyłem w hype przedsezonowy, gdy miał moment gry na w miarę poziomie to już go u mnie nie było a dvd93 dostał za niego Derona hahaha); w każdym razie FG% miało być na solidnym poziomie ale ważniejsze było utrzymanie FT% na bardzo solidnym poziomie jak na wysokich
- na F: Giannis (na plus), Harris (brak zastrzeżeń), Ariza (43% FG w karierze, trochę ponad 41% w tym sezonie), Covington (mega cienki początek, potem się rozkręcił, poszedł w tradzie za Gortata), Danny Green (szkoda nawet komentować jak bardzo zawiódł.., - 5% w stosunku do średniej w FG% w stosunku do średniej z kariery a sporo go wystawiałem licząc na przełamanie aż do połowy stycznia 2016 kiedy cierpliwość mi się skończyła)
- na G: Rubio (przeżył więc na +, jego słabe FG% miałem w założeniach), Ellis (w karierze 45% FG w tym sezonie ponad 2 % mniej); Mudiay (już 4 listopada poszedł za Davida Lee - który dopiero pod koniec sezonu przez parę meczów grał, jak się spodziewałem)

Gortat doszedł wraz z nieprzydatnym mi Jabari Parkerem 3 lutego za Cova i Arizę - późno, ale wcześniej nie udawało się go wyrwać od Juliusa, dopiero od Gawrona się udało..
na samym końcu okienka transferowego, gdy już wiedziałem, że plan z wysokimi nie wypali postanowiłem zawalczyć jednak o parę pkt w 3PTM (co się nie udało) i AST - stąd oddanie Lee i Parkera za Bookera i Matthewsa

miałem skład, który zaraz po drafcie określiłem jako "najbardziej dziwaczny team jaki kiedykolwiek wydraftowałem" ale jego dziwaczność przekroczyła nawet moje oczekiwania :smile: stąd 33 ruchy w sezonie z FA (więcej było ciężko zrobić bo bym musiał zrzucać na FA ludzi z top120 i pomagać innym). lepsze z pobrań (choć nie zawsze dopasowane pod potrzeby ale grzech było nie brać) to: Crowder (13.11.2015 do końca sezonu), Matt Barnes 14.12.2015 do końca sezonu), Ish Smith (2 razy, drugi raz 25.12.2015 do końca sezonu), D. Lee (od 25.02.2015), Jokic (od 03.03.2016 do końc sezonu ale zbyt nierówny w tym czasie żeby go nazwać jakimś specjalnym upgradem), Biyombo (parę fajnych momentów od 15.03.16)

+ setki innych zmiennych w trakcie długiego sezonu, jak dla Ciebie to pasywność to sorry Winnetou...

z ciekawości sprawdziłem jakież to były Twoje propozycje wymian (całe dwie przez cały sezon i obydwie z "dobrodusznie" oddawanym Dirkiem):
1. Dirk, Galloway, Mahinmi za Giannis, Danny Green, Nurkic z 27.11.2015 - kto w tym momencie sezonu by na to poszedł??? plizzzzz
2. Dirk (znowu) za Crowdera (gdy był zdrowy i top 30) z 18 lutego z Twoim uzasadnieniem "Tobie potrzebne są PTS, REB i FT, mi STL oraz trochę więcej 3p i AST" (PTS puntowałem, FT już miałem zjebane w tym momencie a zmiana byłaby minimalna, Tobie za to STL były bardzo potrzebne)

olewający ligę nie mieli dla mojego wyniku większego znaczenia bo co bym stracił w puntowanych z założenia PTS odzyskałbym w TO, gdyby grali

temat nadwyczerpałem, dalsze wątpliwości zostawiam Twojej głowie której i tak dałem więcej niż dwie słowie, które powinienem dać..

Edytowane przez goozman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gooz zamiast się tak spinać, może spójrz trochę na ten sezon z dystansu, bo pisząc z sarkazmem jak to bardzo Cię "krzywdziłem" proponując Drika za Crowdera, chyba nie do końca kierowałeś się analizą, a raczej niechęcią do samego zawodnika. Ok Twoja wola, ale nie pisz, że propozycja była zła/niepoważna/dymana.

 

Jak proponowałem Ci pierwszy deal (którego nawet nie próbowałeś modyfikować) dawałem Ci więcej:

20qnrs8.jpg

potem nawet gdyby D.Green grał lepiej to byłbyś na plus:

f0ua8.jpg

 

Teraz 2 deal przed:

ifpjs1.jpg

i po:

2ur9ffk.jpg

 

Oczywiście nie Twierdzę, że jedna z tych wymian całkowicie by rozwiązała Twoje problemy, ale Ty ich moim zdaniem nawet nie rozważyłeś. Zyskiwałeś tak naprawdę wszędzie poza STL i AST... których miałeś nadwyżkę. Gdzie tu Twoja strata? Swoją drogą nie dziw się że jako lider chciałem tylko lekko modyfikowac zespół, a do poprawy STL Dirk akurat był kluczowy.

A pisanie, że FG zawaliły Ci gorsze o niecałe 2% FG Ellisa czy Arizy, to już chwytanie się brzytwy, bo taki Rubio czy Monroe mieli dokładnie tyle samo więcej... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boże człowieku nie rozumiem po prostu po chu sie do mnie przyssałeś do tego zarzucając mi pasywność. sezon się skończył, rozstrzygnięcia są jakie są i nic w tym nie zmienimy. czy ja gdzieś napisałem, że któraś z Twoich propozycji była "zła/niepoważna/dymana"? żadna mnie nie interesowała z powodów jakie podałem powyżej. Twoja analiza tych tradów jest kompletnie nietrafiona (znowu mądrzenie się po czasie) bo zrzutkami z ninjy nie pokażesz wartości niemierzalnych czyli w 1 przypadku moich wyobrażeń na temat przyszłej produkcji obu wymienianych trójek a w 2 przypadku tego co napisałem - nie miałem ochoty poprawiać Ci stealów, sam zyskując wsparcie w nieistotnych/zepsutych już kategoriach

przesiądź się pliz na kogoś innego - ja już skończyłem granie w tym sezonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.