Skocz do zawartości

Sezon 2015/16 Liga III Atlantic


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Nie robcie sobie jaj z jakimś wspólnym stanowiskiem - veto z powodu kontuzji nie ma sensu, bo takie ryzyko jest każdej wymiany. A jak się polamie o 5 rano kiedy system o 8 zaczyna mieli to co, admin ma cofać deal? Kuriozum jakieś chcecie tu wprowadzić?<br /><br />Weto jest do indywidualnej oceny każdego trejdu, a kontuzja nie powinna być brana pod uwagę (zresztą można by zakłady robić na równych stawkach który z nich więcej min. zagra do końca sezonu). Jeśli gooz taki fakt bierze pod uwagę to jego sprawa...<br /><br /><br />Wysłano mobilnie z Tapatalka.<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robcie sobie jaj z jakimś wspólnym stanowiskiem - veto z powodu kontuzji nie ma sensu, bo takie ryzyko jest każdej wymiany. A jak się polamie o 5 rano kiedy system o 8 zaczyna mieli to co, admin ma cofać deal? Kuriozum jakieś chcecie tu wprowadzić?<br /><br />Weto jest do indywidualnej oceny każdego trejdu, a kontuzja nie powinna być brana pod uwagę (zresztą można by zakłady robić na równych stawkach który z nich więcej min. zagra do końca sezonu). Jeśli gooz taki fakt bierze pod uwagę to jego sprawa...

 

Sęk w tym, że dla jednych taka sytuacja to sprawa oczywista, a u innych jak widać pojawiają się wątpliwosci. I to powinno być jasno określone co robimy w takich sytuacjach, bo veto nie powinno służyć do widzimisie danej grupy ludzi. Za chwilę dojdzie do akcji, gdzie w jednej lidze przejdzie taka wymiana a za miesiąc w innej pójdzie veto. To dopiero będzie parodia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

inne ligi wrzucają jakies podsumowania więc nie możemy być gorsi :P

 

6suqt1.jpg

 

TIER 1 - liderzy (powyżej 79 pkt roto w totalach i średnich)

gilusie prowadzeni przez Kawhi Leonarda, Ibakę, Goberta, Erica Gordona i Tadka Younga z niesamowitym wsparciem Marvina WIlliamsa i CJ'a Milesa są liderem zarówno w totalach, jak i na średnich i to ze sporą przewagą. świetne procenty, mało strat, bardzo dobre połączenie bloków, trójek i punktów
Detroit Gems zatankował FG% ale prowadzi w 3PTM, PTS i jest wysoko w FT% i ST. Drużynę ciągnie najbardziej Lowry i Gallo oraz trafne pobrania z FA (Fournier, Thornton, Bayless) a trzeba pamietać, że słabo / mało gra Cousins, Holiday i Parsons więc rezerwy mocy absolutnie są
podium zamyka Love & Passion - na totalach powyżej 8pkt roto we wszystkich kategoriach oprócz FG% i ST na co najbardziej pracują Love, Bosh, Favors, Teague, McCollum i Gay
moi faworyci do wygrania ligi - Wolves są obecnie trzeci na średnich ale za osiągnięcia drużyny najbardziej odpowiadają Nowitzki, Towns, Pau Gasol (i trafieni z FA Bazemore & Barton) bo ci po których spodziewać by się można więcej zaczęli słabo (Paul, Dragic, Oladipo) - choć może dzięki temu Wilki mają 15 pkt roto za TO :)

TIER 2 - grupa pościgowo-utrzymaniowa (od 76 do 69 pts roto zarówno w totalach jak i średnich)

 

moja Bukkake brygada otwiera grupę pościgową - lideruję w ST, dobrze jest z REB i BL ale zaskakująco słabe % i 3PTM - Giannis i Monroe to moi liderzy ale mam 9 zawodników w top100 za sezon a niektórych nadal wg mnie stać na dużo więcej (tak Danny Greenie, Monta Ellisie i Alu Jeffersonie), Covington zaczyna dopiero grać a na ławce czeka Nurkic

praktycznie identyczny dorobek w tot i avg mają w tym momencie Psychopathic Rydaz, specjalista od FT%, PTS i AST prowadzony przez wysokich Horford/B. Lopez/Vucevic. gdyby Lawson tak nie zawodził pewnie byłoby duużo lepiej

kolejne 2 teamy z identycznymi dorobkami na totalach i średnich to Julius's Team z zatankowanymi niskimi statami, wicelider w FG%, REB, BLK i TO ze świetną trójką Butler/Millsap/Whiteside przy słabym ciągle udziale Aldridge'a i Superteam z mocnymi %, REB i AST, któremu wynik wypracowuje duo Durant/Davis z mocnym wsparciem Rondo i Sullingera. jednak jeśli dzisiejszy uraz Davisa okaże się poważniejszy może być spadek niżej..

TIER 3 - grupa utrzymaniowo-spadkowa (powyżej 60 pts roto zarówno w totalach jak i średnich)

Niepelnosprytni może obrażą się za nie umieszczenie wyżej ale niestety na średnich wypadają troszeczkę gorzej niż na totalach ale i tak są na tyle mocni w FG%, PTS, AST i STL, że z przeskokiem wyżej nie powinno być problemu szczególnie, gdy rozkręcą się nieco zawodzący Wall i Marc Gasol - póki co team ciągną Dray Green i Bledsoe

berKNICKSi i Przekupieni to z kolei zespoły o wiele lepiej wypadające na średnich niż w totalach więc też absolutnie bliżej im do utrzymania się w lidze niż spadku. o tożsamość berKNICKSów dbają przede wszystkim Westbrook, Griffin i Walker stąd moc w AST (lider w tot), FG% i PTS natomiast Przekupieni swą siłę opierają na statach "niskich" FT%, 3PTM, STL i AST, całkowicie cieniując w "wysokich" (tylko po 1 punkcie w totalach za FG%, REB, BLK, dużo strat). przydałby się więc Hardenowi, Knightowi i Conleyowi mocniejsze wsparcie od Noela i Chandlera

Kraso to z kolei dopiero 14 pozycja w totalach ale bardzo solidny wynik średni, który na pewno poprawi się po powrocie Irvinga i Evansa. Jordan i Howard dają potęgę w FG%, REB i BLK a wspiera ich najbardziej Carmelo i Avery Bradley, zawodzi dwójka Payton / Burke

TIER 4 - grupa spadkowa (poniżej 60 pts roto w totalach lub średnich)

Klekoty mimo niezłej pozycji w totalach mają najgorszy średni dorobek ze wszystkich drużyn  w lidze - 53,5. George, Lillard i Batum oraz zawodzący Hayward i Robin Lopez wyrabiają jednak świetne kategorie procentowe i 3PTM, także jak najbardziej jest tu potencjał na wyższą pozycję

Manager drużyny Są Gorsi na pewno więcej spodziewał się od Klaya Thompsona i Valanciunasa bo póki co świetny Ish Smith i Isiaiah Thomas to za małe wsparcie dla LBJa. ostatnie miejsce i najsłabiej punktowo w totalach ale wynik na średnich daje nadzieję, że drużyna się wygrzebie z dołka (tylko czy starczy na utrzymanie)

nie do końca sprawdza się natomiast eksperyment połączenia zdolności Stepha Curry z Andre Drummonda i dlatego wg mnie LAgawronLAKERS wyglądają na ten moment najbardziej blado. przydałoby się tu określenie kierunku rozwoju (lider w REB) i dobre przehandlowanie Stepha (tylko nie tak jak Derona) by wyciągnąć team z dołka

to tylko miesiąc zmagań więc wszystko możliwe, zobaczymy jak układ sił będzie się zmieniać w przyszłości
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po ostatnim opisie gooza cisza, wiec cwiartka sezonu w pigulce...

 

rfg%	rft%	r3m	rpkt	rreb	ras	rprz	rbl	rto	roto	team
05	10	10	15	09	11	09	08	12	89	Love & Passi
10	11	07	06	11	08	08	13	14	88	Wolves
13	08	11	09	07	02	07	12	15	84	gilusie
02	13	15	14	06	04	13	07	07	81	Detroit Gems
15	04	02	02	14	01	10	15	13	76	Julius's Tea
01	15	13	13	01	13	15	02	01	74	Przekupieni
06	12	03	01	10	06	14	11	09	72	BukkakENBA
09	06	12	12	08	09	02	04	10	72	Są Gorsi
12	07	01	04	13	14	06	06	08	71	Superteam
04	14	08	10	03	10	04	09	06	68	Psychopathic
14	01	06	03	12	03	03	14	11	67	Kraso
11	03	04	08	04	12	11	10	02	65	Niepelnospry
07	09	14	07	05	07	01	05	03	58	klekoty
08	05	05	11	02	15	05	03	04	58	berKNICKSi
03	02	09	05	15	05	12	01	05	57	LAgawronLAKE
plus srednie

 

sr3m	srpkt	srreb	sas	srprz	srbl	sto	GP	roto	team
1,15	15,17	5,77	3,12	1,03	0,69	1,82	226	89	Love & Passion
0,92	13,32	6,03	2,80	1,02	0,84	1,62	219	88	Wolves
1,20	13,82	5,47	2,28	0,96	0,83	1,55	218	84	gilusie
1,36	14,86	5,46	2,64	1,11	0,64	1,89	222	81	Detroit Gems
0,80	12,67	6,25	2,05	1,03	0,99	1,67	213	76	Julius's Team
1,26	14,02	4,68	3,32	1,18	0,48	2,29	197	74	Przekupieni
0,81	12,06	5,86	2,74	1,16	0,75	1,87	227	72	BukkakENBA
1,22	13,96	5,68	2,86	0,80	0,59	1,86	210	72	Są Gorsi
0,79	13,20	6,20	3,36	0,93	0,62	1,88	217	71	Superteam
1,00	13,91	5,25	3,01	0,91	0,69	1,95	233	68	Psychopathic Rydaz
0,90	12,95	6,12	2,36	0,86	0,85	1,82	211	67	Kraso
0,84	13,57	5,34	3,30	1,03	0,71	2,12	230	65	Niepelnosprytni
1,28	13,34	5,35	2,76	0,79	0,61	2,06	233	58	klekoty
0,87	13,93	5,24	3,54	0,92	0,58	2,03	213	58	berKNICKSi
1,00	13,28	6,44	2,71	1,04	0,45	2,00	231	57	LAgawronLAKERS
Ciekawe, ze czolowka taka sama na totalach i srednich, ale jak najbardziej jest otwarta walka o #1 i unikniecie #4. W srodku spore roznice glownie przez rozegrane mecze zas na dole nazwy Lakers i Knicks stracily swoj urok podobnie jak w NBA ;-)

Godne uwagi, ze na ten moment #5 w totalach Niepelnosprytni na srednich sa w strefie spadkowej, ale to pewnie tylko teoretycznie bo Przekupieni moga miec problem z rozegraniem gier. Zobaczymy co bedzie dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

z lekkim opóźnieniem stan na koniec roku 2015. rozpisywać się nie będę bo i tak nikt się nie wypowiada więc szkoda czasu..

 

2njbrx0.jpg

 

 

LIDERZY:

Wolves w ciągu miesiąca zaliczyli skok o ponad 20 pkt roto zarówno w totalach jak i średnich pokonując magiczną "setkę" i jest absolutnym liderem ligi. poprawił się również dorobek Love & Passion (+5,5 w totalu i aż +9 w średnich). z tonu mocno spuściły Gilusie ale ciągle utrzymują pozycję medalową (-8 w tot i -11 w avg). Detroit Gems wg totali spadli poniżej 80 pkt roto ale średnie ciągle dają duże szanse na brąz

 

Poszerzyła się grupa pościgowo-utrzymaniowa (od 69 pts roto zarówno w totalach jak i średnich):

Niepełnosprytni zaliczyli świetny miesiąc (+9 w tot, +5 w avg) ale wypadnięcie Bledsoe może być ciosem, który ten progres może zatrzymać. swoje notowania poprawił również Julius's Team (+5 w tot, +1 w avg). Bukkake gorzej niż miesiąc temu w totalach (-4) ale poprawa w średnich (+4,5). praktycznie bez zmian u Psychopathic Rydaz natomiast Superteam polepszył o 4 pkt roto totale ale spadł do 69 w średnich (-5)

 

Tylko jedna drużyna w grupie utrzymaniowo-spadkowej (powyżej 60 pts roto zarówno w totalach jak i średnich):

Kraso zgodnie z przewidywaniami pnie się w górę zarówno w totalach (+4,5) jak i średnich (+4) ale jeszcze troszkę mu brakuje do wskoczenia na bezpieczniejszy poziom

 

Poszerzyła się natomiast grupa spadkowa (poniżej 60 pts roto w totalach i/lub średnich):

Przekupieni spadli poziom niżej bo przez ten miesiąc pogorszył im się dorobek zarówno w totalach (-6) jak i średnich (-2). Są Gorsi lepiej wypadają w totalach (+3) ale gorzej w średnich (-4). bardzo słaby miesiąc (spadek o 9,5 w tot i 11 w średnich) zakończony kontuzją Griffina u berKNICKSów. coraz gorzej (-6 i -5,5) wygląda też sytuacja w LAgawronLAKERS. natomiast w najgorszym położeniu na koniec roku ze średnią poniżej 50 pkt roto  (48 spadek o 5,5) i spadkiem w totalach o 13 pkt roto są Klekoty.

 

bardzo dziwi mnie przywiązanie większości managos (szczególnie z dolnej części tabeli) do swoich pupili i mała aktywnośc transferowa w lidze - naprawdę przez następne miesiące można dużo zmienić w układzie tabeli! czego sobie i innym życzę na Nowy Rok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z lekkim opóźnieniem stan na koniec roku 2015. rozpisywać się nie będę bo i tak nikt się nie wypowiada więc szkoda czasu..

(...)

bardzo dziwi mnie przywiązanie większości managos (szczególnie z dolnej części tabeli) do swoich pupili i mała aktywnośc transferowa w lidze - naprawdę przez następne miesiące można dużo zmienić w układzie tabeli! czego sobie i innym życzę na Nowy Rok :smile:

 

Ja nie chcę zapeszać ;) Bo niby spodziewałem się tej pozycji, to jednak mając na uwadze jak (nie)graja 2 kluczowi moi gracze (Dragic i Oladipo) aż strach pomyśleć co mogłoby być ;)

 

Z innych graczy:

- największa niespodzianka to Love&Passion, którzy wysoką pozycję zawdzięczają wysokiej formie Lova (może byc spadek jak Irving się rozegra), Favorsa (kontuzja Goberta) i.. Fourniera (niestety kosztem mojego Oladipo ;)) Do tego świetne korekty na FA i deal Leonarda za D-Willa. Moim zdaniem walczyć będą o podium do końca sezonu. No i na długo było bez kontuzji - a pisałem na początku "high risk, high reward  ;)"

- gilusie utrzymują pozycję nabitymi statami w pierwszych tygodniach, kiedy szaleli E.Gordon, Marvin W. i CJ. Miles, ale to... musiało się kiedyś skończyć. Wprawdzie problemy Big Ala czy wcześniej Ellisa wydłużały spadek formy, ale był on nieunikniony. Z drugiej strony mamy kontuzje Goberta, pytanie tylko na ile jego powrót pomoże? Moim zdaniem niewiele, bo w BLK i FG nie ma za bardzo co zyskać, w REB mógłby, ale pamiętajmy, że Taddek szaleje, a Zeller nieźle zastąpił mu Goberta, więc aż tak wielkiego przyrostu nie będzie. Z drugiej strony Gobert = spadek FT, dużyyyy spadek, będzie ciężko o podium, ale ładnie walczą na FA więc nic straconego.

- Detroit Gems grają jak przewidywałem, dosyć pewna walka o podium i z chyba większymi szansami od Gilusi, równa drużyna, dobre pobrania z FA/W wrócili po kontuzjach Holiday, Carrol, zaczyna grać DMC no i ciągle jest potencjał u Parsonsa. Będzie awans ;)

 

z innych ekip zawodzą Rydaz, tak ogromny potencjał, ale mam wrażenie, że brak ruchów (odpowiednich) na FA + brak dealów powoduje, że ta ekipa nie ma nadanego charakteru, a nie trzeba wiele żeby powalczyła o podium. Nie ja jestem GM więc nie będę radził co i jak robić, ale niemniej potencjał się marnuje. Reszta to raczej walka o środek z brakiem szans na awans, bo Julius gra bez PG (same FA), robiąc overkilla z BLK, FG i REB (podobnie jak Kraso), Niepełnosprytni stracili Erica, a Bukkake (któzy uparli sie że samymi stl wygrają ligę ;)) stracili znów Big Ala.

 

Reszta walczy bardziej o utrzymanie niż o górną częsć tabeli, a taktyka Superteam jak widać się nie sprawdza ;/

 

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku i jak najmniej kontuzji, za to więcej wymian!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gooz jak sam będziesz czekał na oferty, to możesz się nie doczekać.. ;)

 

PS. Ktoś mi powie o co chodzi w wymianie LeGawron i Julius? Bo po co robić jeszcze większego overkilla w FG, REB, BLK, jednocześnie całkowicie pozbawiajac się punktów na FT, AST, 3p i licząc na moze 1-2 punkty w STL? To tak jakby poddać się w walce o podium, dziwne... W ogóle nie podoba mi się ta wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wim gneralnie o co chodzi w powyzszym ale Curry za Millsapa c'mon, nie mam w zwyczaju sie wpierdalac w trejdy i o ile Millsap jest gosciem w tej formule to jednak wymiana obejmuje Kurę, to nie moze przejsc w układzie 1za1 :]

Edytowane przez Tizz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... już sam nie wiem, jak takie coś oceniać. 

 

W jednej z moich lig Curry (+Tristan) poszedł za Noela i Reggiego, a gość oddający Stepha twardo obstawał przy tym, że to on zyskuje. Ale poszło veto.

 

Tutaj rozumiem, że Curry poszedł za Sapa solo. Też nie do przyjęcia moim zdaniem. 

 

Ogólnie takiego typa jak Curry ciężko wycenić, sam nie wiem, jaki pakiet dwóch graczy to byłoby za mało, a jaki już za dużo. 1 za 1 za kogoś innego z topu, dającego np. świetne bloki i zbiórki, to byłoby najsprawiedliwsze moim zdaniem. Bo pozostałe staty Curry daje hurtowo. Oczywiście wiele zależy od tego, jak wygląda reszta składu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie chciałem ich tutaj podnosić, chodzi ogólnie o staty. 

 

Np. jakaś wymiana za Westbrooka też byłaby na miejscu, gdyby ktoś chciał podbić asysty kosztem trójek. Opcji troszkę jest, ale tak jak pisałem wcześniej - ciężko określić w przypadku Stepha granicę pomiędzy za dużo, a za mało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za veto. 

 

Jakieś konkretne uzasadnienie ?

 

Proponowałem paczkę Jimmy Butler + Ryan Anderson, czyli gościa, który w ostatnich 30 dniach gra prawie na poziomie Currego + Anderosna, który napindala trójki, pkt i ft% Kolega odrzucił, wolał Millsapa i Crabbe'a, który scrubem nie jest, bo daje punkty, trójki i 1spg i nie jest scrubem. 

 

Więc wychodzi na to, że teraz Curry poleci za Wade'a, który się połamie i zostanie koledze Love, który jest gorszy od Millsap + Crabbe.

 

Ma sens...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę też, ze kwestionowany jest sens Drummond za Gortat+Schroeder - nie chodzi o overkilla - sam Schroeder i tak mnie nie ustawiał w walce o wygraną , bo przy odrobinie szczęscia podobnego gościa jak przyjdzie jakas kontuzja mozna wziać z FA. Zamiana 

 

Trejd ma na celu zabezpieczenie statów wysokich, żebym mógł któregoś z nich pogonić za jakiegoś sensownego PG. 

 

Mając Drummond, Whiteside, Millsap, Aldridge + Hensona, który wali 2.5 czapy na mecz mogę spokojnie oddać któregoś z nich za gracza niskiego, którego potrzebuję.

 

Generalnie byłem przekonany, że udało mi się pozyskać Curryego, ale teraz jakby wszystko się rozjebało.

 

Oczekuję w takim razie veta na Currę za Wade+Love, bo Buler+Anderson było ofertą lepszą. Mam wrażenie, że pierwszy delikwent, który vetował teraz wyciąga łapy, bo zobaczył, że Steph jest do wzięcia... Ech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narzekałem, narzekałem i się ruszyło :smile: zgadzam się z przedmówcą, że Wade + Love jest o wiele bardziej śmierdzący niż to co on proponował i dziwię się vetu w tamtym przypadku. Butler czy Millsap to przecież zawodnicy z top 10 dotychczas a Love czy Wade grający już na jednej nodze??

Edytowane przez goozman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julius nie dziw się wecie, bo choć sam tego nie zrobiłem to uważam, że Kura wart jest więcej. W tym sezonie gra 1,5 raza lepiej od kolejnych na liście Duranta czy Leonarda, wartość graczy od 4-8 miejsca jest już 2krotnie niższa, a taki Butler czy Millsap to... 1/3 jego wartości.

Wiem że brzmi to okrutnie ale tak jest, więc jeśli już chcialabys rozmawiać o wartościach, to nawet Twoja oferta Butlera z Ryno (potwierdzam zdecydowanie najlepsza wartosciowo) byłaby raptem 60% jego wartosci... Pisząc więc o wartościach - musialbys oddać Butlera z Millsapem ;)

 

Oczywiście nie wierze że Kura utrzyma taki poziom kolejna połówkę sezonu, jak również nie wierze że za samego Currego dalbys 2 top 10 graczy, ale dodając coś do niego miałoby to już sens.

Reasumując wymiana 1-1 chyba tylko za Durexa, Leonarda i... Antka (w końcu może zagra swój poziom) maja sens, gracze pokroju Hardena, Westbrooka czy Paula muszą mieć solidny dodatek z top 50-60, kolejni to łączenie top 15 z top 25-30.

Crabbe jest FAsem choć z czasowo podwyższona wartością, Schroeder również, ale tylko jako back up Teagua, więc nie robią wielkiej różnicy w wymianach. Co ciekawe w wymianie za Drummonda nie zrozumiałem po co go w ogóle dodales. Po co Ci Andre skoro chciales Kurę... Gdzie tu logika FT%?

Swoją droga LAgawron weź się ogarnij i nie odwalaj maniany z akceptacja takich deali... Bo choć poprzednich nie zawetowalem to obecna na pewno zrobię.

 

Wysłano mobilnie z Tapatalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczekuję w takim razie veta na Currę za Wade+Love, bo Buler+Anderson było ofertą lepszą. Mam wrażenie, że pierwszy delikwent, który vetował teraz wyciąga łapy, bo zobaczył, że Steph jest do wzięcia... Ech...

Mozesz mi wierzyc lub nie, ale akurat ja nie vetowałem Twojej wymiany za Millsapa. Skoro Gawron przyjmuje takie wymiany to jego sprawa. Ale jezeli piszesz, ze pozniej na stole mial oferte Butler+Anderson i Love+Wade i wybrał moją to nie rozumiem jak mozesz na reszcie ligi wymuszac veto. Za chwile dojdzie tutaj do takiego kabaretu, ze pol ligi rzuci sie na Kure, Gawron na forum przedstawi wszytskie propozycje a "rada nadzorcza" ligi za niego wybierze najlepszą oferte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.