Skocz do zawartości

Eurobasket 2015


steve

Rekomendowane odpowiedzi

MŚ 1967 - 5 miejsce

IO 1980 - 7 miejsce

no to grubo nawet w polfinale nigdy nie zagralismy

a teraz sprawdzilem ze Polacy grali na MŚ tylko raz w historii...

takze tego.. bym sie cieszyl jakbysmy chociaz zagrali na takiej imprezie

7 miejsce na EB biore w ciemno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponitka przez 2 pierwsze Q był mało niewidoczny. W 3 się przebudził miał 2 dunki + asysta do Gortata i 3 faule i ława.

 

Po dwóch spotkaniach postacią nr 1 jest Waczyński. Gortat gra trochę jakby oszczędzał siły.

 

@microlab Kulig może jest stretch 4 tylko co z tego skoro on jest pod koszem, a Gortat/Karnowski na łuku. Walter Jenkins wyjaśnił mi, że Kulig jest stretch 4 bo gdybym kierował się tym co widzę na boisku nigdy bym nie zgadł.

 

 

A 17 off zbiórek Rosjan świadczy o dobrej obronie? Na szczęście grali na niskiej skuteczności.

 

Ponitka w I i II kwarcie wyglądał w sumie jak Pippen-lite (lekko przesadzam). Aktywność w obronie, ciągle jakieś "deflections" etc... Ogólnie jak on jest na boisku to w ataku rywale mają ciężko - zawsze dobrze wsadzi gdzieś łapę, dobrze przewiduje, ale jednocześnie nie gambluje. Dlatego tacy gracze są idealni i potrzebni zawsze i wszędzie - nawet jak mu nie siedzi to i tak będzie robił dużo dobrego.

 

Waczyński w końcu trafi na jakiś śmierdzący dzień (mam nadzieję, że z Francją). Ponitka może na tym poziomie grać codziennie.

Edytowane przez Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponitka fajnie w obronie, ale jeszcze lepszy jest tam Gruszecki. Nie zostaje na zasłonach, świetna praca rąk. Jak dla mnie trochę za mało gra. Więcej Gruszeckiego, mniej Zamoja i będzie fajnie. W ogóle bym spróbował grać wysokim składem na 1-3. Ponitka, Gruszecki, Waca powinno dać radę kiedy siada AJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slaugther może bez błysku, ale solidnie po obu stronach, wprowadza spokój i nie pęka pod presją. Nie wymieniłbym go na Logana ani na Kelatiego.

 

Jeden normalny widzę.

 

Zaraz Hiszpania gra. Jestem ciekaw tego Hernanogomeza do którego Knicks mają prawa. 

 

Smoku: Gallo dziś cieniutko jak patrze po boxscore  :rolleyes-new:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie Slaughter jest po prostu zle wykorzystywany, to jest bardziej dwójka niz jedynka, ja bym go bardziej widzial w akcjach gdzie dostaje pilke po kilku zaslonach i rzuca za trzy. co nie zmienia faktu, ze jako jedynka wprowadza wiele spokoju do naszej gry, przy pressingu nie traci pilki, pare asyst tez mial dobrych, jego p'n'rolle z Gortatem wygladaja calkiem niezle. po za tym w obronie jest lepszy niz myslalem. nie gwiazdorzy, myslalem ze bedzie gral wiecej na siebie, a tu okazuje sie ze czasami nawet moglby rzucac, a tego nie robi. moglby jednak troche wiecej penetrowac pod kosz, ma dobre zwody, które pozwalaja mu z latwoscia wbijac sie pod kosz, musi to tylko robic czesciej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Smoku: Gallo dziś cieniutko jak patrze po boxscore  :rolleyes-new:

 

A widziałeś, że grał tylko 18 minut? ;] Za pewne jest oszczędzany na następne mecze, a z Islandią trzeba było po prostu wygrać i to się udało.

 

edit: nie zauważyłem, że złapał 5 fauli, dziwne

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponitka dzisiaj dodatkowo gral z jakas mnieszja kontuzja lewej reki dzis.

Turcja bez szans. Ukraina tez baty od Czechow. Polecam przelaczyc na Grecja Chorwacja tu jeszcze wynik nie jest rozstrzygniety i Grecja goni.

 

jak cos to tu linki. najlepiej szukac meczow od dolu bo na poczatku czesto stream ze strony bukmacherskiej

http://atdhe.to/basketball

http://www.elevensports.pl/

 

łoo Hezonja jednak jest, byly newsy przed turniejem ze nie ma go z kadra w tym roku

Edytowane przez steve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tony Parker will almost certainly add another entry to his sparkling resume in France’s next outing in EuroBasket after tying the tournament’s career scoring record Sunday in a resounding 81-54 victory over Bosnia-Herzegovina.

 

Parker finished with a modest 11 points, part of a balanced onslaught as Les Bleus demolished Bosnia-Herzegovina 50-21 over the middle two quarters. Coming after his 23 points outing in Saturday’s opener, Parker now has 1,030 points in 59 career games at EuroBasket.

 

That ties the total of long-time record holder Nikos Galis of Greece

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można się dopatrywać minusów w grze naszych, ale co tam, jest pięknie :D Tylko szkoda, że tyle nerwów człowiek traci w końcówkach :P Teraz, w naszej sytuacji, można powiedzieć, że mamy fajny terminarz. Mecz z Francją to raczej i tak porażka wkalkulowana i wypada w chwili największego zmęczenia. Przed kolejnym rywalem można złapać oddech. DAWAJ POLSKA! :D

 

Irytują mnie polskie media. Dział sportowy w dzisiejszej porannej prasówce oczywiście zdominowany przez porażkę z Niemcami i wydziwianie nad składem na Gibraltar. Polacy 2 zwycięstwa na Eurobaskecie - wuj tam, temat wspomniany z obowiązku i tyle. Gortat dziwi się frekwencji na meczach towarzyskich reprezentacji, ale co tu się dziwić, jak u nas koszykówka jest sportem mało popularnym.
BTW, w Bydgoszczy nawet DJ (?) uatrakcyjniający doping podczas meczów był wzięty z siatkówki i do końca nie wiedział chyba co ma robić, inicjował klaskanie jak przy posiadaniu gały w siatkówce :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k****, Ingerski grał tyle lat w reprezentacji i rozegrał ze 3 dobre mecze, a poza tym jest łamliwym kiepem bez jaj. Kulig dopiero zaczyna karierę reprezentacyjną i to już na takim poziomie i trochę słabo, że mu się jajka skurczyły ale Ignerski to jest żadna odpowiedź. Czyż jest powszechnie znany z braku rzutu z odległości większej niż 3 cm od kosza, a Kuliga to przynajmniej trzeba spróbować pokryć.

Andrzej S jest solidny, Koszarek beznadziejny. Gra jakby był zjarany. Ważne trójki w 4 kwartach trafia ale z drugiej storny daje sobie wyjął piłkę z rąk ledwie po przekozłowaniu - tragedia.

 

Typowi, polscy kibice po dwóch świetnych meczach wsadzają Ponitkę do NBA. Tak tak, pewnie wśród swoich znajomych uchodzicie za znawców basketu, więc opowiadajcie te bzdury jak to Mateusz swoją grą zasługuje na miejsce w najmocniejszej lidze świata - potem niedzielni kibice będą chodzili i biadolili, jak to polscy koszykarze są bez pojęcia i marnują potencjał. A oczekiwania co raz większe. Szkoda tylko, że to nie tylko wina tych trepów "dziennikarzy".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Findek, spokojnie bez nerwów ;) Ignerski wiedział, że to nie jego miejsce i sam się z tego projektu wycofał. Kulig zagrał dobry sezon w Turowie, także w Eurolidze i zapracował sobie na daną szansę. Nie idzie mu jak byśmy chcieli ale co poradzić. Taylor od początku na niego stawiał i czasem mu szło lepiej czasem gorzej.  Mistrzostwa Europy to nie czas na eksperymenty ze składem. Może na następnych zgrupowaniach grać na PF będzie kto inny. Pożyjemy zobaczymy.

O ile Ponitka na NBA jest zwyczajnie jeszcze nie gotowy, o tyle potencjał ma. Dziwny jest tym bardziej dla mnie wybór Stelmetu jako klubu a może nawet bardziej PLK jako ligi. Myślę, że o ile NBA to za wysokie progi( choć nie powiedziane, że gorsi od niego jakim cudem do ligi się nie dostawali)  o tyle ACB czy liga Turecka byłyby IMO lepszym wyjściem. 

Z resztą z braku innych wyjść jesteśmy poniekąd skazani na liczenie, że do NBA dostaną się Karnowski lub Ponitka bo innego młodego narybku na podobnym do nich poziomie jakoś nie widać.(chyba, że widać tylko w mediach nie słychać, tego nie wiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.