Skocz do zawartości

Eurobasket 2015


steve

Rekomendowane odpowiedzi

Nasz problem przede wszystkim jest taki, że zmiennicy znacząco ustępują pierwszej piątce. Gdy wracali Ponitka, A.J., Kulig no i oczywiście Marcin Gortat to Islandia była wyraźnie słabsza.

 

Karnowskiemu niestety dzisiaj nic nie wychodziło, ale nie ma co Go skreślać, jeszcze może zaprezentuje w tym turnieju swoje umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie czytając coś więcej o Reprezentacji Polski prze Euro dowiedziałem się ze Ponitka wrócił do Polski, do Zielonej Góry

niby do mocnej drużyny i pewnie będzie grał w s5 ale jaki ten chłopak ma plan na swoją kariere? byc mistrzem Polski? wydawało się, że może wyżej zajśc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie czytając coś więcej o Reprezentacji Polski prze Euro dowiedziałem się ze Ponitka wrócił do Polski, do Zielonej Góry

niby do mocnej drużyny i pewnie będzie grał w s5 ale jaki ten chłopak ma plan na swoją kariere? byc mistrzem Polski? wydawało się, że może wyżej zajśc...

No a co bycie mistrzem Belgii to niby cos lepszego? Ja bym powiedzial więcej Ponitka bedzie gral w NBA za 2-3 lata wspomnicie moje słowa. W takim tempie jak on się rozwija i jesli to utrzyma to tylko kwestia czasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a co bycie mistrzem Belgii to niby cos lepszego? Ja bym powiedzial więcej Ponitka bedzie gral w NBA za 2-3 lata wspomnicie moje słowa. W takim tempie jak on się rozwija i jesli to utrzyma to tylko kwestia czasu

 

W jakim tempie rozwija się Ponitka? Jak będzie miał 25 lat będzie nadawał się do NBA? Myślałem, że to dotyczy tylko piłki nożnej, że sportowiec 25 latek w Polsce jest traktowany jako młody perspektywiczny zawodnik.

 

25 lat w chwili obecnej ma Klay Thompson (4 lata w NBA)

26 lat James Harden ( 6 lat w NBA)

 

Beal przeciwko, któremu Ponitka grał w 2010 od 3 lat jest w NBA.

 

Pociąg NBA raczej już odjechał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale człowieku do kogo go porównujesz... Ja nie mowie ze to będzie gwiazda NBA ale ze w niej po prostu bedzie. Myślałem ze nie musze tego dopisywać. I weź pod uwagę ze to International playa. Ty go porównujesz do Hardena, błagam..może od razu weźmy Duranta co się będziemy szczypać.

Rozwija sie w dobrym tempie. Slasherem zawsze byl dobrym ale jest juz dużo bardziej wszechstronny w ataku, ma niezły rzut. Dobra obrona na pilce, szkoda ze nie ma jakichś 5 cm więcej.

A do Stelmetu wrócił z takiego powodu ze chce grac w Eurolidze i w Zielonej Górze zagra a wiadomym bylo ze Telenetu tam nie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mało atletyczny na NBA no i poza tym wydaje się być w wielu rzeczach solidny ale w żadnej wybitny a jako rolesa na 5-10 minut to w NBA z zasady wolą mieć graczy mocniej w czymś wyspecjalizowanych. Poza tym Ponitka i tak pewnie wolałby grać 30 minut w Maccabi niż 8 w Memphis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takich graczy, jak Ponitka może i są setki, ale ilu z nich ma taki charakter, jak Mateusz. co mi się najbardziej u niego podoba, to olbrzymia pewność siebie (w zeszłorocznych eliminacjach zdobywał najważniejsze punkty w końcówkach, mimo że był jednym z najmłodszych w kadrze), zawziętość i waleczność. non-stop biega, gra mega agresywnie. jak dla mnie takie cechy mogłyby spowodwać, że którys klub będzie nim zainteresowany za jakiś czas. 

gdyby Karni miał taki charakter, jak Mateusz, to nawet nie musielibyśmy się martwić, czy trafi do NBA. 

po za tym nawet jeżeli się nie znajdzie w NBA, to będzie miał świetną karierę w Europie, tego jestem akurat pewien. tylko niech poprawi te osobiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponitka za malo atletyczny? Wezcie sobie wlaczcie na youtubie jakis mix z jego udzialem. ja bym zaryzykowal ze on ma atletyzm na poziomie Hezonji.

skoro Karnowski jest przymierzany do NBA to nie rozumiem czemu Mateusz mialby nie byc? no Karnowski to jest dopiero atleta zero miesni i 2 opony na brzuchu...

Ponitka grał za oceanem w jakichs meczach Nike'a, jezdzi tam regularnie bo jego brat Marcel grał w High School Montverde, mial tam jakies treningi z Hardenem, mowil ze poznal Kobego pewnie ze nie jest to to samo co gra za oceanem ,ale o to ja bym sie nie martwil jego typ gry jest bardzo w stylu NBA, on sie na tym wzoruje.

nie wydaje mi sie  zeby za oceanami byly setki takich jak Ponitka, spojrzcie w rostery zespolow NBA to znajdziecie duzo gorszych do niego graczy ,ktorzy stylem gry wydawaloby sie ze wogole nie pasuja za ocean. te internacjonaly tez niektore wcale takie super nie sa. bananowy joe dobrze prawi ze takich zawzietych, walecznych, ambitnych i agresywnie grajacych mlodych to az tak wiele nie ma. jego scinanie pod kosz to jest przeciez klasa swiatowa, co drugie takie konczy sie 2+1. dobrze podajacy gracze mogliby zrobic z niego taki pozytek ze ho ho.

co takiego chociazby pokazaly w tej lidze takie glosne prospecty jak Lamb czy Trey Burke by stawiac ich powyzej Ponitki?

niech sie tylko dalej rozwija przede wszystkim rzut i wolne i mysle ze w Stanach nie przeocza takiego talentu.

Edytowane przez steve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja sie z Wami zgadzam, chlop ma charakter i talent i sam jeszcze rok, dwa temu bylem pewien, ze pojdzie w drafcie. Tak sie jednak poki co nie stalo i skoro w zadnych mockach nie byl na tyle wysoko aby w miare na pewniaka przystapic do draftu jako 'cudowne dziecko' w wieku 19-20 lat to moim zdaniem jedyna droga dla niego w tej chwili to gra w europie, w coraz lepszych klubach i byc moze wejscie do ligi za kilka lat jako juz ukszatlowany zawodnik.

 

Niestety jako bialej dwójce z Polski bedzie mu bardzo trudno. W NBA nie dali rady tacy goscie jak Rudy czy JC Navarro i w sumie z takich duzych gwiazd z europy na pozycji 2/3 tylko manu przychodzi mi do glowy.

 

ps. jaki w ogole Ponitka ma wingspan/reach bo nigdzie nie moge znalezc takich danych a na oko wydaje sie byc dosc 'krotki'...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponitka za malo atletyczny? Wezcie sobie wlaczcie na youtubie jakis mix z jego udzialem.

pi****le mixy, oglądałem go wiele razy w kadrze i to nie jest atletyzm który komukolwiek w NBA miałby zaimponować. Ocena dostateczna lub minus dostateczna.

 

no Karnowski to jest dopiero atleta zero miesni i 2 opony na brzuchu...

Przemek rzeczywiście ma małe szanse zostać rzucającym obrońcą w lidze NBA

 

 

niech sie tylko dalej rozwija przede wszystkim rzut i wolne i mysle ze w Stanach nie przeocza takiego talentu.

W drafcie już go przeoczyli choć brali jakiegoś Marcusa Ericssona aż myślałem że się czymś naćpałem i Formuła 1 mi się zaczęła mieszkać z NBA. Zostaje przy zdaniu, że Ponitka będzie miał bardzo dobrą karierę euroligową ale w NBA o niego upominać się nie będą. Coś a la Maciej Lampe po 2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponitka w 2014 zapisał się do draftu nie został wybrany. W tym roku był na kilku work-outach nie dostał propozycji, albo dostał taką, która go nie satysfakcjonowała. Wybrał Polską.

 

Do NBA ciężko się dostać liczba etatów ograniczona, a Ci co tam są nie chcą kończyć karier i grają po kilkanaście sezonów. Dolny wiek to 19 jeśli ktoś liznął collage, 18 jeśli, ktoś grał po za USA. Więc każdego roku przybywa młodych graczy, z racji braku miejsc są pakowani do NBA D-League. Po żółtodziobami jest tak, że po 3-4 latach widać ich potencjał (22-23 lata). Szansa na powtórkę z Manu (który przyszedł do NBA mając 25 lat) jest mało prawdopodobna. Gdyby jeszcze kadra odnosiła sukcesy.

 

Ale generalnie jak mawia Jalen Rose

 

 

Not Gonna Be Able To Do It

 

Co nie znaczy, że nie ma szans na zacną karierę w Europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.