Skocz do zawartości

Sezon 2015/16 Liga Mistrzów


washko

Rekomendowane odpowiedzi

Założeniem było połączyć sznurek z e-nba pod tym kątem, więc wicemistrzowie nie wchodzą w grę - zresztą Wilq tą opcję zdementował ;)

 

Na sznurku jest 8 lig roto (5 snake'owych i 3 aukcyjne), jest jeszcze bliżej nieznana jakaś liga FB Best, skąd wziął się striker (promować to? kto zna tamten poziom? liczbę drużyn?), tutaj dynasty i keepera no i zwycięzca LM.

 

Jeśli na forum mamy 11 lig + LM, to daje nam to 12 ekip. Teraz pytanie, czy ilość 15 drużyn w LM jest obligatoryjna, czy ta ilość może ulec zwiększeniu. Niezależnie od tego należy dokonać drogę eliminacji. Dwie 3 ligi i jedną 4 sznurkową snake'ową należy z góry pewnie odrzucić. Zostaną dwie. Problem jest z aukcyjnymi, bo wszystkie są na razie równorzędne. No i dynasty i keeper - tutaj można się zastanawiać, bo team, który na początku uzbierał świetny skład, przez kilka lat będzie mieć z tego plony. Może ograniczmy się do lig jednosezonowych, bo każdy startuje z tego samego pułapu. No i FB Best. Nie znam, nie wypowiadam się.

 

Na moje, póki trwa sezon, sprawa jest do dyskusji. 

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że trzeba ustalić limit zespołów jakie max mogą grać w LM. Moim zdaniem nie musi to być 15, a może być trochę więcej. Następnie kolejność "zaproszeń". Zakładam że ktoś nie przyjmie zaproszenia do LM i nie będzie chciał tu grać.

 

O kolejności moim zdaniem będzie pewnie ciężej zdecydować (pierwszeństwo dałbym ligom z naszego drzewka).

 

A kolejne zaproszenia? Skłaniam się do podobieństwa zasad w ligach zewnętrznych do naszego drzewka. A więc osobiście wyżej bym stawiał mistrzów ze sznurówki niż np. mistrza w formacie keeper itp. Natomiast nie odrzucałbym tych lig tylko dał je dalej w kolejności wysyłania zaproszeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu przechodzimy do kolejnego problemu. Dajmy na to, mistrz jednej z 3 lig nie przyjmuje zaproszenia (coś wspominał Dida, ale to tylko przykład). Zaproszenie przechodzi ma vicemistrza czy do mistrza następnej ligi w hierarchii?

 

Mistrza następnej ligi - to akurat easy call wg mnie.

 

Proponuję poczekać na washko, bo ta LM to chyba ogólnie jego pomysł, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zająć się tematem po zakończeniu sezonu, ale skoro zostałem wywołany, to nie będę was trzymał w niepewności ;]

W mojej wizji tego, czym ma być LM, nie ma miejsca na wicemistrzów. To powinna być bowiem rozgrywka między zwycięzcami, a nie między zwycięzcami i pokonanymi :smile: I w tym zakresie nie widzę możliwości kompromisów, szczególnie, że ilość lig powoduje, że raczej jest "kłopot" z nadmiarem potencjalnych zainteresowanych niż z ich niedoborem.

 

Jeśli chodzi o rozmiar ligi, to dwie pierwsze edycje były rozmyślnie szyte pod rozmiar 15 - identyczny jak w systemie drzewkowym, aczkolwiek okoliczności sprzyjały, bo rok temu ktoś tam nie chciał grać, a w tym roku evitacre wygrał kipera i dynastię i mieliśmy dodatkowe miejsce.

Nie wykluczam więc, że doszłoby do zwiększenia miejsc w najbliższym sezonie, choć nie patrzyłem póki co jak to dokładnie wygląda. Z pewnością mamy 11 lig tutaj, w których wszyscy zostali już zaproszeni. Do tego dochodzi mistrz FB Best (nie sądzę, bym się pomylił pisząc, że to najstarsza działająca bez przerwy liga fb w Polsce. Pierwszy sezon zanotowaliśmy w roku 1999/00. Ilu z grających tutaj nie było jeszcze wtedy na świecie? :smile:) ) oraz mistrz LM i mamy 13 graczy.

 

Pozostaje więc rozstrzygnąć czy grające 8 lig na sznurku (trzy ligi licytacyjne i 5 na czterech poziomach draftujące wężem), kipera oraz dynastię upychać w dwóch pozostałych miejscach, czy ilość drużyn rozszerzyć. Ja bym był wstępnie za rozszerzeniem i chętnie bym się dowiedział, czy uważacie, że:

A) rozszerzamy do 16 zespołów - zagrałby mistrz I i II ligi węża oraz mistrz kipera. W dynastii nie ma draftów, wiec to trochę inna bajka jest, a brak sznurkowych lig licytacyjnych spowodowany by był tym, że są one na tym samym poziomie i trzeba by wszystkich trzech mistrzów wziąć

B ) rozszerzamy do 20 zespołów - i grają ci, co wyżej plus dynastia plus 3 ligi licytacyjne ze sznurka

 

Ja uważam, że wersja A jest lepsza, gdyż 20 drużyn w lidze to dla mnie zbyt wiele.

Edytowane przez washko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piłkarskiej LM też nie grają sami mistrzowie swoich krajów

Bo tam biora pod uwage przepasc dzielaca poszczegolne ligi? Watpie, ze w fantasy sa roznice miedzy ligami podobnego rzedu jak miedzy druzyna z ligi angielskiej, a jakiejs z malego panstwa lub slabego w tym sporcie.

 

O właśnie ciekawe pytanie. Jaki będzie skład LM za rok tzn. mistrzowie jakich lig dostaną zaproszenie ?

W naszym drzewku mamy 11 drużyn ( 1x I liga, 2x II liga, 4x III liga, 4x IV liga) więc kto uzupełni skład LM ?

Na pewno w przyszlym sezonie bedzie problem nadmiaru mistrzow.

 

Swoja droga, szkoda, ze to nagle sie zrobil temat, a nie tutaj... http://www.e-nba.pl/topic/4398-update-regulaminu-liga-mistrzow/

Bo teraz dyskusja juz dotyczy konkretnych osob, ktore sa faworytami w poszczegolnych ligach.

 

Jeśli na forum mamy 11 lig + LM, to daje nam to 12 ekip. Teraz pytanie, czy ilość 15 drużyn w LM jest obligatoryjna, czy ta ilość może ulec zwiększeniu. Niezależnie od tego należy dokonać drogę eliminacji. Dwie 3 ligi i jedną 4 sznurkową snake'ową należy z góry pewnie odrzucić. Zostaną dwie. Problem jest z aukcyjnymi, bo wszystkie są na razie równorzędne. No i dynasty i keeper - tutaj można się zastanawiać, bo team, który na początku uzbierał świetny skład, przez kilka lat będzie mieć z tego plony. Może ograniczmy się do lig jednosezonowych, bo każdy startuje z tego samego pułapu.

Wydaje mi się, że trzeba ustalić limit zespołów jakie max mogą grać w LM. Moim zdaniem nie musi to być 15, a może być trochę więcej. Następnie kolejność "zaproszeń". Zakładam że ktoś nie przyjmie zaproszenia do LM i nie będzie chciał tu grać.

 

O kolejności moim zdaniem będzie pewnie ciężej zdecydować (pierwszeństwo dałbym ligom z naszego drzewka).

 

A kolejne zaproszenia? Skłaniam się do podobieństwa zasad w ligach zewnętrznych do naszego drzewka. A więc osobiście wyżej bym stawiał mistrzów ze sznurówki niż np. mistrza w formacie keeper itp. Natomiast nie odrzucałbym tych lig tylko dał je dalej w kolejności wysyłania zaproszeń.

Obaj kombinujecie w ta sama strone, wiec pewnie od tego toku najlepiej zaczac rozwazania...?

 

Pozostaje więc rozstrzygnąć czy grające 8 lig na sznurku (trzy ligi licytacyjne i 5 na czterech poziomach draftujące wężem), kipera oraz dynastię upychać w dwóch pozostałych miejscach, czy ilość drużyn rozszerzyć. Ja bym był wstępnie za rozszerzeniem i chętnie bym się dowiedział, czy uważacie, że:

A) rozszerzamy do 16 zespołów - zagrałby mistrz I i II ligi węża oraz mistrz kipera. W dynastii nie ma draftów, wiec to trochę inna bajka jest, a brak sznurkowych lig licytacyjnych spowodowany by był tym, że są one na tym samym poziomie i trzeba by wszystkich trzech mistrzów wziąć

B ) rozszerzamy do 20 zespołów - i grają ci, co wyżej plus dynastia plus 3 ligi licytacyjne ze sznurka

 

Ja uważam, że wersja A jest lepsza, gdyż 20 drużyn w lidze to dla mnie zbyt wiele.

Wg mnie 20 druzyn to za duzo i najlatwiejsza [ale nie wiem czy najlepsza!] sciezka byloby ciecie kandydatow wg dopasowania ustawien ligowych do tych stosowanych w LM. Wtedy mozna latwo i w miare obiektywnie tworzyc liste priorytetow, ale w tym procesie niestety odpadloby kilku dobrych GMow [co chyba jest nieuniknione?].

 

Ba! Zwrociliscie uwage, ze zebralo sie tyle lig, iz mozna utworzyc dwie ligi mistrzow...?

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tam biora pod uwage przepasc dzielaca poszczegolne ligi? Watpie, ze w fantasy sa roznice miedzy ligami podobnego rzedu jak miedzy druzyna z ligi angielskiej, a jakiejs z malego panstwa lub slabego w tym sporcie.

OK, tą sprawę już rozwiązaliśmy.

 

 

Na pewno w przyszlym sezonie bedzie problem nadmiaru mistrzow.

 

Swoja droga, szkoda, ze to nagle sie zrobil temat, a nie tutaj... http://www.e-nba.pl/topic/4398-update-regulaminu-liga-mistrzow/

Bo teraz dyskusja juz dotyczy konkretnych osob, ktore sa faworytami w poszczegolnych ligach.

Fakt, poruszyłem w złym temacie. Ale chyba ktoś może przesunąć posty do tamtego?

Co do tego, że dyskusja dotyczy konkretnych osób, to myślę, że lepiej teraz znać zasady, niż po sezonie, kiedy to znamy już wszystkich mistrzów. Teraz to chociaż każdy będzie wiedział na czym stoi.

Ja się do równoległych lig sznurkowych nie upieram z dwóch powodów - raz, że są one równoległe, dwa, że liga dopiero powstaje i jest na zasadzie odsunięcia ziarna od plew. Nie chodzi o poziom graczy, bardziej o podejście. Ale myślę, że już wkrótce warto by je wziąć pod wzgląd, raz, że już będą poziomy, dwa, że jednak są aukcyjne, co powinno też być argumentem za.

Myślę, że w tej sprawie jestem obiektywny, bowiem mistrzostwo mi tam akurat nie grozi. 

 

 

Wg mnie 20 druzyn to za duzo i najlatwiejsza [ale nie wiem czy najlepsza!] sciezka byloby ciecie kandydatow wg dopasowania ustawien ligowych do tych stosowanych w LM. Wtedy mozna latwo i w miare obiektywnie tworzyc liste priorytetow, ale w tym procesie niestety odpadloby kilku dobrych GMow [co chyba jest nieuniknione?].

 

Ba! Zwrociliscie uwage, ze zebralo sie tyle lig, iz mozna utworzyc dwie ligi mistrzow...?

Jeśli dobrze zrozumiałem, to chciałbyś, żeby każda liga, z której mistrz powinien być premiowany tudzież brany pod wzgląd premiowania do LM, powinna być aukcyjna? Tylko, że tutaj odpadają też obydwa keepery - ten na nba i sznurkowy (zapomnieliśmy o tamtym), bowiem nie drafty nie są zaczynane od zera.

 

Co do drugiego - na razie tak dobrze nie jest, co nie znaczy, że nie będzie. Ale dwie ligi mistrzów to byłaby dewaluacja samego pomysłu.

 

Co do obsady. 16 to dobre rozwiązanie, natomiast w niedalekiej perspektywie max 17-18. Przy czym wtedy system daily-today, żeby można się było ratować grajkami, którzy zagrają dzięki absencji innych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierzemy poniższe ligi pod uwagę czy jeszcze jakieś ?

 

1. e-nba roto aukcja - 11lig

2. sznurowadło roto aukcja - 3 ligi

3. sznurowadło roto wężyk - 5 lig

4. e-nba keeper

5. e-nba dynasty

6. sznurowadło keeper

7. FB Best

 

Jak to teraz wypisałem to jeszcze jedno mi się rzuca w oczy, choć nie wiem czy to istotne. Tylko pierwsze 3 pozycje to ligi gdzie jest wolny dostęp dla nowych graczy co sezon. Mogą się dopisywać nowi gracze i są tworzone nowe ligi w razie potrzeby. Pozycje 4-7 to zamknięte ligi gdzie cały czas grają Ci sami GMowie i możesz się dostać pewnie jedynie wtedy jak ktoś zrezygnuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakiej winie mówisz? 

 

Słaby wynik był też spowodowany tym, że za często nie zaglądałem do tej ligi, właśnie przez brak motywacji. Emocje w niej skończyły się zaraz po drafcie. Brak spadku robi swoje. 

 

Twoja wina, że nie znalazłeś "motywacji do gry", jak to ująłeś. Tylko przez system spadków/awansów jesteś w stanie się zmobilizować do gry? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.