Skocz do zawartości

Sezon 2015/16 Liga Mistrzów


washko

Rekomendowane odpowiedzi

Wilq  dasz jeszcze swoje projekcje w II lidze przed dzisiejszym draftem w LM?

Czy siedzisz i klepiesz tabelki na dzisiejszy draft ?

Nah, tylko kopiuj i wklej z draftu I ;-)

Skoro w tym sezonie duzo wiecej czasu poszlo na organizacje niz wlasne przygotowania to bede kontynuowal ten trend i sprobuje wrzucic wszedzie projekcje ;-) Nawet jesli poki co jakos malo osob sie tak bawi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę pierwszy w opiniach po drafcie bo nadal trwa, a ja już mam komplet zawodników u siebie.

Pos Player Cost

PG Michael Carter-Williams Mil - PG $10

SG Bradley Beal Was - SG $17

G Wesley Matthews Dal - SG,SF $15

SF Robert Covington Phi - SG,SF $12

PF Nikola Vucevic Orl - PF,C $38

F Derrick Favors Uta - PF,C $29

C Hassan Whiteside Mia - C $25

C Enes Kanter OKC - C $10

Util Deron Williams Dal - PG $10

Util Robin Lopez NY - C $19

BN Tyreke Evans NO - PG,SG $8

BN Jamal Crawford LAC - SG,SF $3

BN Zach LaVine Min - PG $1

Pierwsze 2 picki to efekt podbijania (Whiteside oraz Vucevic), z których jestem zadowolony. kolejne, aż do ostatniego LaVine'a planowane, które były reakcją na to co się działo na drafcie. Zamiast LaVine'a chciałem Russella z LAL, ale nikt mnie nie przebił. Ogólnie jestem optymistą jeżeli chodzi o mój skład i wynik. Był to mój szósty draft w tym sezonie i uważam, że mój najlepszy:) Obawiałem się tego draftu bo jakby nie patrząc brała w nim udział czołówka FB roto.

Moim ambitnym celem jest top5 w tym sezonie ligi mistrzów. Jak zwykle spodziewajcie się wielu propozycji trejdów z mojej strony. Dziwnych:) Po jutrzejszej analizie składów innych drużyn, zatypuję podium tegorocznej ligi mistrzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to garść wrażeń ode mnie, a trochę ich było.

Po wczorajszym drafcie w EAST, gdzie nastawiłem się sztywno na swój plan, a moi szli po totalnych cenach ( Lillard 51, Batum 26, i.thomas 25, gortat 25 itd) nie starczyło mi na dwóch co sobie jeszcze zakładałem i plan do końca nie został zrealizowany przez brak kasy, a do tego uciekały mi świąteczne promocje.

Dziś do LM podszedłem w bardziej precyzyjny sposób co do wycen, i je specjalnie zawyżałem żeby nie było potem podobnego zaskoczenia, skład był dokładnie rozpisany i zaplanowany. No i tu zaczął się pech ponieważ mimo szybkiego netu,z którym jednak rzadko są problemy .... dziś stwierdził, że odmówi posłuszeństwa. Niestety przez to nie mogłem bidować, miałem straszne lagi ...wywalało mi komunikaty, że moje połączenie jest zbyt wolne.. kiedy inni w najlepsze sobie licytowali :smile: Tym sposobem odpadli mi moi gracze czyli : R. Jackson, Ariza, Batum i Mirotic - bo gdy zostali wystawieni net odmawiał mi posłuszeństwa... mogłem tylko patrzeć jak połowa rdzenia drużyny idzie w pizdu... Dienga i Gortata wylicytowałem na zasadzie naparzania myszką w przycisk BID, aż zareaguje - na szczęscie poszli po rozsądnych cenach :o

 

W tym miejscu dziękuje WilQowi i reszcie graczy, że na moją prośbę wstrzymali na chwilę drafcik, na zresetowanie modemu. Akurat w tym momencie aż tak wiele to nie pomogło ale zawsze warto było spróbować. W drugiej połowie draftu na szczęście net się jakoś uspokoił. Jak na te wszystkie perturbacje gdzie już chciałem odpuścić sobie ten draft.... zacząłem walczyć na bieżąco i wyszedł całkiem przyjazny skład bez gwiazd, który mi odpowiada. W trakcie szukałem zawodników w celu podmiany za graczy, którzy mi uciekli, o zbliżonej cenie, tej samej pozycji i podobnym charakterze gry. I tak za wspomnianą wcześniej 4 trafili Teague, Green, Korver i M. Leonard.

 

Tym sposobem uciułałem :

PG Jeff Teague (Atl - PG) $32
SG Danny Green (SA - SG,SF) $27
G Brandon Knight (Pho - PG,SG) $17
SF Kyle Korver (Atl - SG,SF) $17
PF Gorgui Dieng (Min - PF,C) $18
F DeMarre Carroll (Tor - SF,PF) $17
C Marcin Gortat (Was - C) $22
C Karl-Anthony Towns (Min - C) $15
UTIL Chandler Parsons (Dal - SF,PF) $10
UTIL Meyers Leonard (Por - PF,C) $16
BN Mo Williams (Cle - PG,SG) $6
BN Tristan Thompson (Cle - PF,C) $1
BN Jared Sullinger (Bos - PF,C) $1

Projekcje na Yahoo niby pokazywały, że team był na 1 miejscu ( wątpie , nie sprawdzałem po tych pick'ach za dolca), co po tych perturbacjach z draftem mnie zdziwiło. Mogło być gorzej, a jak będzie to zobaczymy. Dużo fajnych teamów i w większości raczej chyba normalne ceny.

Edytowane przez MTH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. (13) Jrue Holiday (NO - PG)  	$10
2. (35) Carmelo Anthony (NY - SF,PF) 	$37
3. (39) David Lee (Bos - PF,C) 	        $4
4. (52) Paul Millsap (Atl - PF,C) 	$41
5. (61) Isaiah Thomas (Bos - PG) 	$19
6. (66) Goran Dragic (Mia - PG,SG) 	$22
7. (72) Mike Conley (Mem - PG) 	        $25
8. (82) Khris Middleton (Mil - SG,SF) 	$15
9. (88) Steven Adams (OKC - C)  	$1
10. (103) Andrew Bogut (GS - C) 	$5
11. (117) Timofey Mozgov (Cle - C) 	$4
12. (118) Joe Johnson (Bkn - SG,SF) 	$8
13. (136) Aaron Gordon (Orl - SF,PF) 	$5
Unused 	$4

Krótko o mojej ekipie. Mój cel na ten draft, to było szybkie rozeznanie w cenach i taktyce innych graczy. Rozważałem opcję przeczekania całego początku, ale szybko się okazało, że aż 2 graczy wybrało tę opcję, a to i tak za dużo, o czym najlepiej świadczy chociażby cena za Bledsoe. Na początku ceny były bardzo ok – według przewidywań większości. Potem kilku zawodników poszło w małej promocji i jednym z nich wg mnie okazał się Carmelo, którego udało mi się wyciągnąć w bardzo atrakcyjnej cenie. Skoro trochę zaoszczędziłem na nim, chciałem dorzucić jeszcze jednego gracza z okolic top15-20 i założenie było takie, by nie zapłacić za niego +$50. Jak widać Millsapa udało się wziąć także w bardzo korzystnej cenie i to właśnie na tych Panach będę póki co budował swoją drużynę. W tym roku miałem kilka draftów, w których zapomniałem o PG, więc tutaj postanowiłem zabezpieczyć tę pozycję, a fakt, że zarówno Conley, jak i Holiday poszli wg mnie tanio – bardzo mi pomógł. Dodatkowo udało się kupić Thomasa i Dragića w rozsądnych cenach. Po kupnie Conleya jasnym było, że mocno sobie zaniedbałem bloki, a jako, że nie chciałem ich całkowicie olewać, kupiłem Adamsa, który bardzo mi zaimponował w preseasonie (no i warto mieć kogoś w składzie, kogo nie będzie żal wywalić w razie fajnego FA na horyzoncie) oraz Boguta i Mozgova, którzy mimo stosunkowo małych minut swoje powinni zrobić. Joe Johnson CY i raczej sporo możliwości do popisu w przetrzebionych Nets, a Aaron Gordon to uzupełnienie, które wg mnie może się świetnie w tym sezonie rozwinąć – na pewno będzie miał sporo minut.

 

Jestem raczej zadowolony, ale zdaję sobie sprawę z braków mojej ekipy. Pisałem na drafcie, ale tutaj też zaznaczę – mogę wymienić jednego z moich pg na wysokiego z dobrymi blokami i fajnym fg%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bede sie rozpisywal szczegolowo o innych druzynach bo ile razy mozna pisac slowo "solidne"? ;-)

 

Wg Yahoo po drafcie wygladalo to tak...

lm-projected.jpg

 

Wg mnie bedzie troche inaczej tzn faworytem jest Peaches N Cream ze swietnym fundamentem na punt FT%, ktory tylko trzeba dopiescic FAsami, a za contenderow byl uznal BC Dzidzia, God of Thunder i InsideTheNBA Crew, ktorzy rownomiernie rozlozyli swoje pensje i udalo im sie uciulac troche zysku na kilku zakupach. IMO zdecydowanie najgorsza druzyna sa Brutalne dżdżownice.

 

Co do mojego draftu to musze zaczac od tego co planowalem.

Opisujac inne ligi zauwazylem, ze w tym sezonie wyjatkowo korzystnie wygladaja druzyny tankujace jakas kategorie, a poniewaz to byl moj ostatni draft postanowilem sprobowac tej strategii. Chetnych na FT% jest zawsze ze dwoch, a nie interesowalo mnie bycie trzecim, wiec padlo na FG%. Nie bede ukrywal, ze podobalo mi sie to co zrobil Slawek w I i zwyczajnie chcialem to zmodyfikowac po swojemu. Tak sie pieknie ulozylo, ze moje cele dluuugo czekaly na licytacje, wiec spokojnie sobie siedzialem z pelnym budzetem chociaz zeszlo juz ponad 50 zawodnikow [moj pierwszy zakup byl 59!]. Wrecz bylo dla mnie zabawne jak inni GMowie na czacie sie martwili/smiali z mojej sytuacji, a ja zacieralem rece jak wszystko idzie zgodnie z planem ;-) Tu super, ze przez internet tego nie widac! Bo nie udaloby mi sie tego ukrywac ;-)

I tak powolutku zebralem: Lowry, Draymond [idealny PF!], Gallo, Gay, Derozan, ktorzy kosztowali moze ciut drozej niz bym sobie zyczyl [kiedy to zdanie nie pasuje?], ale wg mnie stanowili fajny fundament dla tej strategii i wystarczylo tylko dokupic Kembe oraz uzupelnic druzyne solidnymi centrami...

 

Niestety w parade weszlo obserwowanie innych druzyn i proby podbijania. Licytacja #92, Eric Bledsoe, ostatni gracz powyzej 30$, 2 GMow z najwieksza gotowka do wydania - ja i Lew. Sam mialem wycenionego Erica na 35$, wiec takie bylo moje ostatnie podbicie... ale Lew wlasnie na tym poziomie odpuscil i zostalem z reka w nocniku. Damn, o jedno podbicie za duzo. To mnie rozlozylo bo juz nie bylo mnie stac na Kembe ani na centrow 10+$, wiec trzeba bylo rzezbic z odpadkami.

 

Wydaje mi sie, ze gdybym odpuscil Bledsoe przy 34$ to dociagnalbym ladnie plan do konca i bylbym baaardzo zadowolony z draftu, a tak w jednym miejscu przesadzilem o dolara martwiac sie o inna druzyne i sytuacja wyglada zupelnie inaczej. Jest lekkie rozczarowanie, spory niedosyt i swoj start uwazam za "tylko" powyzej przecietnej. Choc oczywiscie powalcze...

 

Gdyby to nie bylo oczywiste - Bledsoe jest na sprzedaz za zawodnikow z kiepskim FG% i juz wyslalem adekwatne oferty ;-)

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze 2 picki to efekt podbijania (Whiteside oraz Vucevic), z których jestem zadowolony.

Skoro tak ladnie szlo to nie mogles dac dolara wiecej za Bledsoe? ;-)

 

Jak zwykle spodziewajcie się wielu propozycji trejdów z mojej strony. Dziwnych:)

Jeszcze nic nie dostalem, wiec jestem rozczarowany ;-) 

 

Po wczorajszym drafcie w EAST[...] plan do końca nie został zrealizowany przez brak kasy, a do tego uciekały mi świąteczne promocje.

Dziś do LM podszedłem w bardziej precyzyjny sposób co do wycen, i je specjalnie zawyżałem żeby nie było potem podobnego zaskoczenia, skład był dokładnie rozpisany i zaplanowany.

Swoja droga, takie wyciaganie wnioskow z innych draftow pokazuje jak wazna jest ich kolejnosc...

a o tym decyduja wlasciwie czynniki losowe pt komu kiedy w danej lidze pasuje i nie pasuje.

 

W tym miejscu dziękuje WilQowi i reszcie graczy, że na moją prośbę wstrzymali na chwilę drafcik, na zresetowanie modemu.

Spoko, ot wyszla 5 minutowa przerwa troche wczesniej niz planowana.

 

Akurat w tym momencie aż tak wiele to nie pomogło ale zawsze warto było spróbować. W drugiej połowie draftu na szczęście net się jakoś uspokoił.

To chyba jednak pomoglo? ;-)

 

Projekcje na Yahoo niby pokazywały, że team był na 1 miejscu ( wątpie , nie sprawdzałem po tych pick'ach za dolca)

Wrzucilem wyzej screena po wszystkich pickach gdzie to wciaz prawda.

 

 

Krótko o mojej ekipie. Mój cel na ten draft, to było szybkie rozeznanie w cenach i taktyce innych graczy.

To brzmi baaaaaaaardzo ambitnie ;-)

 

Rozważałem opcję przeczekania całego początku, ale szybko się okazało, że aż 2 graczy wybrało tę opcję, a to i tak za dużo, o czym najlepiej świadczy chociażby cena za Bledsoe.

Swiadczy tylko o moim bledzie opisanym wyzej... sam Lew ladnie wyszedl na czekaniu.

 

Potem kilku zawodników poszło w małej promocji i jednym z nich wg mnie okazał się Carmelo, którego udało mi się wyciągnąć w bardzo atrakcyjnej cenie.

Wg mnie ona po prostu uwzglednia ryzyko zwiazane z jego regularnym opuszczaniem gier.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GL Team

Round

1. (23) Al Horford

2. (30) Chris Bosh

3. (47) Marc Gasol

4. (67) Pau Gasol

5. (79) Ricky Rubio

6. (105) Andrew Wiggins

7. (125) Derrick Rose

8. (126) Luol Deng

9. (127) Emmanuel Mudiay

10. (132) Kentavious Caldwell-Pope

11. (135) Patrick Patterson

12. (138) Darren Collison

13. (144) Stanley Johnson

 

 

Ja nie miałem strategii na draft, stwierdziłem, że będę reagował na bieżąco.

Poniekąd wynikać to może ze zbyt dużej(ponownie) ilości drużyn jaką na siebie

wziąłem w bieżącym sezonie.

Skład taki na górny środek tabeli, niczym się nie wyróżniający, ale też w niczym

przesadnie nie kulejący.

Pierwsze ruchy to wysocy, podbijałem bo ceny według mnie były bardzo atrakcyjne i

jakoś nie mogłem odpuścić. No i po tych czterech wyborach zacząłem się zastanawiać

co mogę zatankować, wysocy, ale z dobrym FT%. Stwierdziłem, że może 3PT.

Tylko tak się ułożyło w drafcie, że Ci którzy zostali z kasą to też mieli wysokich

(poza wilQ, który nie miał nikogo)i przy próbie podbijania PG, którzy mnie interesowali,

zostawałem przebity. Tak, więc zameldował się Rubio. Pod tankowanie 3PT super, ale już gorzej

z FG% i red alert z kontuzjami. Następnie miał być jakiś sensowny SF, ale tutaj też wszystko

znikało w mgnieniu oka i stwierdziłem, ze postawię na zeszłorocznego ROTY.

Trójek nie rzuca, choć podobno umie tylko mu zabronili ;)Obawiam się tylko trochę o zmniejszenie

minut w porównaniu do zeszłego roku.

Rose, hmm. nie wiem jak skomentować ten wybór. Zresztą z kolejnych ruchów podoba mi się tylko

Collison i Stanley, którzy mam nadzieję wygryzą odpowiednio Rondla i Morrisa.

Będę szukał wymian, i próbował wyławiać perły z FA. Czekam na start sezonu, aby zobaczyć

co gdzie i jak.

Powodzenia w sezonie i do zobaczenia w lidze.

 

knt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To brzmi baaaaaaaardzo ambitnie ;-)

 

Na efekty nie narzekam :)

 

 

Swiadczy tylko o moim bledzie opisanym wyzej... sam Lew ladnie wyszedl na czekaniu.

 

Może i ładnie, choć wg mnie takie wykonanie tej taktyki nie jest najlepsze.

 

 

Wg mnie ona po prostu uwzglednia ryzyko zwiazane z jego regularnym opuszczaniem gier.

 

To jest kluczowy sezon dla Melo i jeśli tylko będzie szansa – zawsze będzie grał, bo ma mnóstwo do udowodnienia w NY. Ale zobaczymy, w każdym razie cena (co widać w porównaniu do reszty tutejszych lig) jest atrakcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak ladnie szlo to nie mogles dac dolara wiecej za Bledsoe? ;-)

 

...

 

Jeszcze nic nie dostalem, wiec jestem rozczarowany ;-) 

 

 

Patrz na to w kategoriach, że wygrałeś walkę o niego:)

Teraz w pracy jestem, wieczorem ostatni draft, więc piątek powinien prznieść oferty:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i ładnie, choć wg mnie takie wykonanie tej taktyki nie jest najlepsze.

Dlaczego? 

 

To jest kluczowy sezon dla Melo i jeśli tylko będzie szansa – zawsze będzie grał, bo ma mnóstwo do udowodnienia w NY

I jak to osiagnie w druzynie zmierzajacej do loterii?

 

Patrz na to w kategoriach, że wygrałeś walkę o niego:)

Po pierwszym meczu wychodzi na to, ze przegralem mozliwosc jego przeplacenia ;-)

Auc, od razu uwazalem to za blad taktyczny, ale on ma jeszcze tak kaszanic to wyjdzie podwojny strzal w stope.

 

BTW, chetnie sprzedam Eda Davisa bo ma za dobre FG% jak na moja druzyne i je moze paskudzic w gore ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba chodzilo o projekcje z arkuszy ;p

Wycialem screena bo moze byl mylacy...

 

Wg mnie bedzie troche inaczej tzn faworytem jest Peaches N Cream ze swietnym fundamentem na punt FT%, ktory tylko trzeba dopiescic FAsami, a za contenderow byl uznal BC Dzidzia, God of Thunder i InsideTheNBA Crew, ktorzy rownomiernie rozlozyli swoje pensje i udalo im sie uciulac troche zysku na kilku zakupach. IMO zdecydowanie najgorsza druzyna sa Brutalne dżdżownice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, ze inna opinia o calej druzynie wplywa na inna wycene zawodnika.

 

Głównie chodzi pewnie o to, że jeśli ktoś zakłada, że Knicks będą tankować, to bierze pod uwagę odpoczywanie Melo przy każdej możliwej okazji. Ja uważam, że NYK będzie zależeć na jak najlepszym wyniku i jeśli Melo nie będzie musiał, to nie będzie opuszczał meczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie chodzi pewnie o to, że jeśli ktoś zakłada, że Knicks będą tankować, to bierze pod uwagę odpoczywanie Melo przy każdej możliwej okazji. Ja uważam, że NYK będzie zależeć na jak najlepszym wyniku i jeśli Melo nie będzie musiał, to nie będzie opuszczał meczów.

Knicks nie maja swojego picku, wiec nie beda celowo tankowac...

Ale Melo regularnie opuszczal mecze nawet w dobrych druzynach przez urazy i wg mnie Knicks 2015/16 beda za slabi zeby srubowac jego minuty do 37-38 na mecz, ktore miewal w najlepszych sezonach.

 

Standardowy dopisek, ze oczywiscie moge sie mylic ;-)

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie mają picku, m. in. dlatego uważam, że Knicks mają szansę na PO.

 

A może właśnie dzięki temu, że nie będą śrubować minut Melo - zagra w końcu te 70 gier w sezonie? Poza tym wcześniej raczej nigdy tak długo nie pauzował, jak przed tym sezonem.

 

Cóż, dowiemy się w najbliższych miesiącach :smile: Na razie sam Melo gra słabo "fantasy-wise", ale moja ekipa wygląda dość fajnie, a upside też jest niezły.

 

No i para Bogut-Ezeli brzmi dość ciekawie jako solidny center 2 w 1 :grin:

Edytowane przez barcalover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.