Skocz do zawartości

wszechświat


metlik

Rekomendowane odpowiedzi

ciezko jest miec jakies glebsze przemyslenia jak sie ma tak mala wiedze w poronaniu do kogos takiego, lepiej po prostu słuchac co mowi niz myslec ;]

 

z tego co widze gosc jest wielkim biologiem, tworca hipotez, myslicielem, filozofem , jakas wieksza krytyka nie ma tu pewnie sensu, raczej tez nie ma sensu jarac się i mówic od razu wooow koles pewnie ma racje, niezle rozpierdala i przekonuje.

 

filmik swietny, fajna sprawa z tym sloncem, z tymi oczami i mozgiem, dosc sensownie jest to przez niego opowiedziane, przekonywujaco.

 

 bardzo czesto mysle na takie tematy, mam oczywiscie swoje przemyslenia itd na rozne sprawy, ale zawsze uwazam ze lepiej sobie to zostawic dla siebie bo dyskusja na takich forach zazwyczaj konczy sie tak samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie czy zna ktoś relację niedoszłej ofiary snajpera, co to poczuła na sobie wzrok? Ale to by był fajny ratujący życie efekt.

Typowa papka parapsychologiczna, która ze współczesną nauką nie ma nic wspólnego. 


A z tym wzrokiem itd to już tyle razy było to wszędzie wrzucany, że myślałem, że to każdy wie - mózg zbiera impulsy i następnie obrabia obraz, jaki zostanie pokazany świadomości. WIęc rzeczywiście tak naprawdę nie widzimy tego na co patrzymy oczami, tylko to co nam pokazała podświadomość. Nie brzmi to z mojej najlepiej może, ale to wystarczy w google znaleźć jakieś artykuły na temat, ewentualnie na yt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet mówi mądrze, ale też ja nie jestem taki mądry, żeby ocenić jego słowa. Pogląd, że wszechświat to myśl, a nie maszyna jest jednak obecny w nauce od dawna. Ukazywanie rzeczywistości przebiegającej na drodze ewolucji, ale kierowanego jakąś myślą, a nie przypadkiem - także. Sprawcza moc myśli, także w wydaniu ludzkim, jest badana przez naukę.

 

Ciekawe sprawy, na których się nie znam. Wiem tylko, że fizyka pozytywistyczna się kończy, chociaż w mediach przedstawia się to zupełnie inaczej. Znam fizyków, którzy mówią, że nauka zajmuje się teraz tzw. nauką użytkową. Żeby powrócić do nauki w tradycyjnym sensie odkrywania i opisywania świata, potrzeba kolejnej rewolucji.

 

Jak ktoś chce to mogę polecić np. "Struktura rzeczywistości" Davida Deutscha. Gdyby ktoś myślał, że to jakiś szarlatan to może się zdziwić, to profesorek fizyki z Oksfordu odznaczony niedawno Medalem Diraca. Fajne jest też "Droga do rzeczywistości" Penrose'a, ale to już solidne tomisko i warto mieć podstawy matematyki żeby ogarnąć.

Edytowane przez andy13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mądrale, obejrzyjcie sobie to

 

 

jakieś zdania na ten temat? ktoś ma jakieś głębsze przemyślenia albo ciekawe linki - podzielcie się. myślę, że warto

 

Hmm ogólnie to facet wielkiej wiedzy nie przekazał. Wiecej lał wody niśli mówił o jakiś odkryciach. To raczej wiedza elementarna. No przynajmniej dla mnie. 

tak jak porówbnanie ze wsechswiat jest organizmem. No ładna metafora, ale no chyba kazdy o tym już w podstawówce wiedział.

Słońce kierunkuje energię jak wszystko natomiast kwestią swiadomości jest raczej termin świadomośc niżeli rzeczywistośc zamiaru wypuszczania energii.

Anyway jeszcze nikt i nic nie wytraciło mnie ze swoich teorii, a coraz więcej takich tekstów mnie utwierdza w nich bo widzę , ze powoli niektórzy ludzie zaczynają dazyć tą ścieżką na którą ja już wlazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh, a myślałem, że to coś wartościowego...

 

jednak określenie mądrale w pierwszym poście było celne, bystre z was umysły

Nie no, kajam się.

W ramach przeprosin tutaj masz artykuł ze strony zwolenników Ruperta:

http://www.paranormalne.pl/tutorials/article/250-3-dziwaczne-stworzenia-ktorych-nie-chcialbys-spotkac/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.