Skocz do zawartości

słucha ktoś metalu?


kaczor50

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dopiero dziś odebrałem paczkę i jestem po pierwszym przesłuchaniu, mało uważnym. Czytając o The Book Of Souls widziałem odmieniane przez wszystkie przypadki słowo "prog" i to budziło moje obawy, bo nie gustuję w takich długaśnych, gitarowych orgazmach. O wiele bardziej wolę też Iron Maiden grające Sun and Steel niż Rime of the Ancient Mariner.

 

Wrażenia tak na szybko, po wspomnianym pierwszym razie:

  • bardzo fajny początek płyty, dobre intro i klimatyczny If Eternity Should Fail
  • znany Speed Of Light podoba mi się od początku - będzie koncertowy hicior, słychać, że to jest pisane pod granie na stadionach :D
  • i dalej tym mniej kojarzę xD
  • za dużo "łoooooo oooooo ooo ooo łoooooo" i powtórzeń ale to mnie akurat u nich irytuje od dawna
  • edycja specjalna jest bardzo ładna, całkiem solidna ta książka i pudełko (ale jednak bida bo nie ma żadnych bonusów)

Nie będzie to raczej mój ulubiony album IM. Z pewnością jednak nie można powiedzieć, że panowie nagrali po raz kolejny to samo - co to, to nie. Słychać, że na tej płycie chcieli eksplorować nowe tereny. Pech chciał, że nie są to moje okolice.

 

Teraz pozostaje czekać na ogłoszenie trasy koncertowej. W sumie to wuj z The Book Of Souls, jak dla mnie mogą wypełnić set kawałkami z klasycznych płyt + dla zasady dodać Speed Of Light :D

 

Na też Slayer poczekam do premiery, ale to co słyszałem jest bardzo fajne. Mnie się naprawdę podobał WPB i nie przeraża mnie myśl, że ten zespół nie nagra już kolejnego South of Heaven :) W ostatnim numerze polskiej gazetki muzycznej jest wywiad z Tomem, miło wspomina trasę z IM i chętnie by ją powtórzył. Niech dadzą Slayer 20 minut więcej i jestem za! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

“The wait is over and the Doc has spoken. Lemmy had a lung infection (exacerbated by that Denver altitude) which has now been taken care of. Subsequently, Lemmy’s ready to give it a go in St. Louis at The Pageant theater on Tuesday, Sept 9th where Motörhead will continue the 40th Anniversary tour in support of their new album “Bad Magic”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to, że grają rozległe pitu pitu na gitarach nie czyni z nich progresywnego zespołu :grin:

No pewnie, że nie.

 

Po kolejnych przesłuchaniach płyta jest przyjemniejsza, kilka fragmentów jest bardzo fajnych. Ogólnie jednak za długie te kawałki. Co prawda nie w stylu The Angel and the Gambler, ale po prostu zamiast jednego mogłyby być dwa. A najlepiej 1 CD zamiast 2.

 

Ze Slayer wciąż się trzymam, w piątek będzie słuchanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

http://m.youtube.com/watch?v=HOvUNhR67RY

http://m.youtube.com/watch?v=yy8AGGHdN74

 

Tu cała płyta jest zajebista choć niby nie do końca w moim temacie.

Ancient Dome.

Trudno mi wybrać czy wole ta płytę czy The Human Key.

 

Pierwszy link Angelus Apatrida.

Też polecam poprzednie płyty.

Nucking Futs

https://youtu.be/C0rn7XFCcvc

Edytowane przez Xamel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.