Skocz do zawartości

Gazeta, radio, telewizja, podcasty - polskie media


ai3

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na etapie zniesmaczenia polskimi mediami - czesto bywam zniesmaczony wszystkim jak wiecie - ale poziom polskich mediow informacji i analiz jest dla mnie mocno za murzynami na dzien dzisiejszy.

wersja internetowa polskich gazet czy tez dostarczycieli swiatowych newsow na poziomie mizernym, topowa gazeta.pl jest pisana przez licealistow - glebia dostarczanej informacji zadna, analiza sytuacji mizerna i podstawowa, szata graficzna obrzydliwa i nieprzejrzysta, plus zawsze wyjebuje pierdziliard reklam

 

radio albo cie torpeduje umcyk umcyk, albo prezenter cie oglupia albo cie sluchacz oglupia, albo propaganda polityczna, albo polskie problemy typu czemu musimy placic za to ze zostalismy zlapani przez fotoradar

jak przypadkiem nie trafie na dobra audycje na przypadkowej stacji to trafiam na w/w

 

telewizja - no comment - nie ogladam

 

podcasty - slucham propozycji , ostatni raz jak sprawdzalem to oferta byla na poziomie roku 2007

 

skąd tu czerpac info ? help out ! yo yo yo  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do radia to myślę, że powierzchownie patrzysz.

 

Ze swojej strony polecam Trójkę, jeśli ma się szerokie upodobania muzyczne to na prawdę można być baardzo zadowolonym z doboru utworow.

 

Znakomite słuchowiska, czaicie, słuchowiska, kiedyś nawet nie wiedziałem, że coś takiego jeszcze funkcjonuje.

 

Co do newsów, to wiadomo, media publiczne, ale nie jest tak źle, bo niejeden prezenter potrafi pokazać swój charakter.

Sęk w tym, że właśnie ten fakt, że jest to medium publiczne, w przeciwieństwie do TV działa na korzysc, bo radio nie jest zmuszone do puszczania jaknajbardziej masowego chłamu muzycznego, ale jest miejsce na to, aby odbiorca nie raz był przymuszony do poruszenia głową przy słuchaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do radia to myślę, że powierzchownie patrzysz.

 

Ze swojej strony polecam Trójkę, jeśli ma się szerokie upodobania muzyczne to na prawdę można być baardzo zadowolonym z doboru utworow.

 

 

dwójka, jedynka!

 

kiedy siedzę u rodziców to cały czas te stacje lecą i muszę powiedzieć, że czasem można posłuchać czegoś na naprawdę wysokim poziomie

 

ale oczywiście nie chodzi tutaj o stricte informacje, a bardziej o rzeczy z pogranicza kultury i nauki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde źródło informacji będzie nie do końca obiektywne. Każdy ma jakieś poglądy albo pracuje dla kogoś, kto chce, żeby pewne treści "podkręcać". Ta sama informacja będzie inaczej przedstawiona w Rzepie, Naszym Dzienniku i Gazecie Wyborczej. Dotyczy to także internetu, przecież wystarczy wejść na Niezależną lub Nowego Obywatela i poczuć różnicę. Nie ma się co buntować, bo tak jest wszędzie, jeżeli poczytać regularniej np. dzienniki brytyjskie, to od razy widać, który jest bardziej konserwatywny i przyjazny dla aktualnej władzy, a który lewacki i pro Labour Party.

 

W Polsce jest jeszcze o tyle ciekawie, że większość mediów jest w rękach Niemców. Konkretnie jednego Niemca :onthego:  , stojącego na czele Verlagsgruppe Passau, którego częścią jest PolskaPress. To właściciel stron MojeMiasto i większości dzienników regionalnych, o których szarzy ludzie myślą, że ze sobą konkurują :grin: (np. w Kujawsko-Pomorskim - Express, Nowości i Gazeta Pomorska).

Także w Polsce generalnie mamy do wyboru:

- media Verlagsgruppe Passau (najwięcej i wciąż rosnące w siłę po niedawnym wykupie MediówRegionalnych)

- media Michnika (kurczące się)

- media Rydzyka (stabilne)

- Gremi Media (Rzepa, Uważam Rze), jakieś inne pozostałości, jednak jak wszystkie, mocno ideologizowane (nawet Max Kolonko czy Niezależna) :tongue:

Edytowane przez andy13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubię Angorę poczytać. Zawsze znajdzie się coś ciekawego. Inne tytuły również mi nie są obce. Omijam Newseeeka bo jak będę chciał katalog z reklamami to pójdę na targi a poza tym nie lubię Lisa.

Miałem duży sentyment do Angory, ale od jakiś 4 lat jest to najnudniejsza gazeta w kraju, słabo jak na zbiór artów z całego tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też polecam radiową Trójkę.

 

Co prawda nie jestem osobą, której potrzebne są informacje ze świata polityki i gospodarki, by czuć się dobrze każdego dnia, ale ostatnio w pracy często mam okazję właśnie tego radia słuchać i bardzo przyjemnie się słucha. Oczywiście najlepsze audycje to te Wojciecha Manna.

 

Serwisy informacyjne całkiem ok - choć na dłuższą metę nudne jest słuchanie co pół godziny niemalże tego samego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.