Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze piłki In/Out


Mickeyy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

 

Szukam piłki do gry na hali i na dworze (pewnie głównie będzie to orlik).

Zastanawiałem się nad Spalding'ami: TF250, Tack-Soft Pro, ewentualnie Grip Control, choć nie wiem czy chcę wydawać aż tyle kasy.

Wizualnie podoba mi się jeszcze Heritage http://sklepkoszykarski.pl/pilka-spalding-nba-heritage, ale obawiam się, że skóra może być zbyt delikatna jak na outdoor. Ktoś może ma/miał do czynienia?

 

Wszystkie uwagi mile widziane :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO jeżeli Twój outdoor to orlik to zdecydowanie warto TF 250 (to też skóra). Jeżeli kostka lub jakiś beton to trochę szkoda takiej dobrej piłki, bo szybko się poobciera przy intensywnym graniu.

 

O modelu Heritage nic Ci nie powiem, ale jego sporą cenę robi pewnie unikalny design, który i tak szybko straci na uroku podczas gry outdoor ;) Nie sądzę, żeby była lepsza niż TF 250, a czy chcesz płacić za retro-style to już wiesz najlepiej sam (chyba, że jest robiona na TF 500 to by zmieniało postać rzeczy i wtedy warto rozważyć, podobnie jak http://sklepkoszykarski.pl/pilka-do-koszykowki-spalding-tf-500 w tej samej cenie, Borys pewnie się wypowie :smile: ).

Edytowane przez andy13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem niedawno tack soft pro i na outdor sie średni nadaje Tzn piłka piekna Klei sie do ręki itd... ale brud też sie do niej klei i po 30 min grania jest tak zasyfiona ze sie z rąk wyślizguje Na sale jest ok


tak że jak by ktoś chciał kupić sobie piłe na sale to mogę odsprzedać taniej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szukam piłki do podobnego wykorzystania co autor tematu. Latem orlik (tartan), a zimą gra na sali. Chciałbym nie przekraczać ceny 100zł. Znalazłem na forum pozytywne opinie o Pure Grip Outdoor Nike (90zł), ale już nie da się jej nigdzie kupić.

 

Znacie jakieś dobre piłki do 100zł?

 

Oczywiście rozumiem, że można kupić piłkę za 70zł, nie mieć przyjemności z gry i stracić ją po roku. Jednak cena za Spaldinga TF250 140zł jest trochę dla mnie za wysoka. Gram na poziomie mocno amatorskim i jeśli już się zdecyduje na niego to chciałbym mieć pewność, że trzeba było tyle wydać :smile:

 

Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez wojciech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłki ze skóry w tej cenie raczej nie znajdziesz (?), chyba, że trafisz na jakiegoś farta. Kiedyś w stacjonarnym sklepie SportsDirect widziałem piłkę Euroligi Spalding TF-500 za stówkę :P Ale to są okazje, a nie regularna cena.

 

Co do piłek z gumy to kiedyś grałem na hali takimi na outdoor (firmy Nike) i nie było źle, to w końcu normalna piłka :) Wiadomo, że skóra jest fajniejsza itd. ale nie dramatyzujmy, jak nie grasz często i intensywnie to nie jest to aż taka różnica żeby jakiś dyskomfort czuć.

 

Jak nie zależy Tobie na logo Spaldinga to może Molten? Na przykład ten tutaj jest in/out i cena całkiem spoko http://sklepkoszykarski.pl/pilka-do-koszykowki-molten-b7-gr Ale nie miałem go w dłoniach więc musisz pytać Borysa o szczegóły. Molten jednak spoko firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam piłki do podobnego wykorzystania co autor tematu. Latem orlik (tartan), a zimą gra na sali. Chciałbym nie przekraczać ceny 100zł. Znalazłem na forum pozytywne opinie o Pure Grip Outdoor Nike (90zł), ale już nie da się jej nigdzie kupić.

 

Znacie jakieś dobre piłki do 100zł?

 

Oczywiście rozumiem, że można kupić piłkę za 70zł, nie mieć przyjemności z gry i stracić ją po roku. Jednak cena za Spaldinga TF250 140zł jest trochę dla mnie za wysoka. Gram na poziomie mocno amatorskim i jeśli już się zdecyduje na niego to chciałbym mieć pewność, że trzeba było tyle wydać :smile:

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

Polecam Ci Adidas All Court, kosztuje 99zl i jest ze skory syntetycznej, bardzo fajna pilka. Ostatnio widzialem taka juz troche zurzyta i tak samo dobrze trzyma sie dloni, jak nowa. Jest to jedyny model z Adidasa jaki polecam, ale naprawde im sie ta pilka udala i kosztuje dziwnie tanio.

 

http://sklepkoszykarski.pl/pilka-do-koszykowki-adidas-all-court

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci Adidas All Court, kosztuje 99zl i jest ze skory syntetycznej, bardzo fajna pilka. Ostatnio widzialem taka juz troche zurzyta i tak samo dobrze trzyma sie dloni, jak nowa. Jest to jedyny model z Adidasa jaki polecam, ale naprawde im sie ta pilka udala i kosztuje dziwnie tanio.

 

http://sklepkoszykarski.pl/pilka-do-koszykowki-adidas-all-court

 

Twoje kilka słów na temat tej piłki mnie przekonały, że chce ją kupić. :smile:

 

Jednak mam jeszcze jedno pytanie. Generalnie wolę ją kupić u Ciebie, ale w innych sklepach mają cene ~60zł (http://www.3kropki.pl/p/pilka-do-koszykowki-adidas-all-court-7-x35859.html). Dlaczego jest taka duża rozbieżność cenowa? Jest napisane, że to jest ten sam model, ale czy to jest ta sama piłka?

 

 

Edytowane przez wojciech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 3 kropki to wiem, ze jada po bandzie i nie zawsze zaopatruja sie u oficjlanych dystrybutorow, nie wnikam jaki maja w tym cel i nie chce ich oceniac.

 

Ja wyznaje troche inna filozofie dzialania i wsyztkie produkty mam z oficjalnych kanalow, w tym przypadku Adidas Polska i mam pewnosc ich autentycznosci. 

 

Dla forumowicza moge robic darmowa dostawe, tylko napisz w uwagach przy skladaniu zmaowienia, ze ustalona darmowa dostawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach masz tyle pokus w wydawaniu kasy że akurat postawionym tylko na spaldinga

 

TF 250 potem przesiadka wraz z rozwojem twoich umiejętności na 500 a na hale oczywiście 1000.

 

Gramy już drugi rok TF 1000 dostarczony od Borysa i nic się nie dzieje.

 

Tak historycznie bo piłek mieliśmy 5 najkrócej wytrzymała nasza najdroższa perełka czyli oficjalna piłka nba z 2005 roku.

 

Biało-czerwone piłki fibowskie z naszej Ligii służyły długo ale się najmocniej starly i są już po latach wyslizgane

 

TF 1000 miała raz tylko dodmuchiwane powietrze i to zapewne poprzez różnice temperatur jak kumpel w zimę zostawił torbę w garażu.

 

Wybieracie zawsze jakość a tu spaldingi te ostatnie są bardzo dobre.

 

Szanuje każda kwotę ale imo warto zawsze dołożyć a 40 PLN nie jest chyba tu jakoś tragedia. To 4 piwa w centrum wielu miast ;-)

 

Jak na 2 lata zabawy bo taka powinna być żywotność piłek to grosze/ gre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Oczywiscie

 

Borys - zdarzało Ci isć kupować coś od oficjalnego dystrybutora i trzeba było to reklamować? Jak tak to jak było z uznaniem reklamacji? Jakieś problemy? Jest różnica w obsłudze klienta?

 

Oczywiscie, ze zdarzało, jesli chodzi o pilki to najlepiej do reklamacji podchodzi Spalding i zazwyczaj jest wymiana na nowa pilke, naprawde chwale ich podejscie. Moze to rowniez zalezec przez kogo prechodzi reklamacja, ja jestem jednym z ich glownych odbiorca takze do reklamacji zlozonych przez moj sklep zawsze podchodza jak najlepiej.

 

Spalding jako jedyna znana mi firma uznaje reklamacje na guzy, bylo tego bardzo malo ale zawsze byla wymiana na nowa pilke bez slowa. Inne powody reklamacji, to wentyl potrafi wpasc do srodka, wentyl przestaje trzymac powietrza, skora sie odkleja.  

 

Dla porownania inne marki guzy uznaja jako niewlasciwe uzytkowanie pilki. Wbrew pozorom najgorszy proces reklamacji maja najwieksze marki czyli Nike i Adidas, u tych pierwszych powoli sie zaczyna to zmieniac.

 

Takze polecam i zapraszam na http://sklepkoszykarski.pl jak bezstresowe granie to szczerze polecam marke Spalding.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.