Skocz do zawartości

[Liga Roto Dynasty] - AKTUALNY REGULAMIN


eMeS

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam jeszcze taki pomysł. W tym momencie GM, który ominie swój wybór dostaje pick zgodnie z listą zawodników wybranych w drafcie NBA. Mógłbym przed naszym draftem stworzyć maila, na którego każdy zainteresowany wysłałby stworzoną przez siebie listę 20 picków, które najbardziej go interesują.

Jeżeli dany GM nie pokazałby się na drafcie, otwierałbym maila od niego i wybierał pierwszego zawodnika z listy jego priorytetów.

Oj bylby konflikt interesow eMeSa komisza i eMeSa GMa z taka dawka informacji... Zreszta nikt nie planuje, ze zaspi na swoj pick, wiec ktos kto mialby taka gotowa liste prawie na pewno by nie potrzebowal bys z niej korzystal ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj bylby konflikt interesow eMeSa komisza i eMeSa GMa z taka dawka informacji...

Może nie maile tylko na priv? Byłoby widać kiedy została odczytana wiadomość, co wyeliminowałoby kwestię zaufania. Otwierałbym konkretnego PMa tylko w przypadku nie pojawienia się danego GMa.

 

Zreszta nikt nie planuje, ze zaspi na swoj pick, wiec ktos kto mialby taka gotowa liste prawie na pewno by nie potrzebowal bys z niej korzystal ;-)

 

Gdyby można było od czerwca po prawdziwym drafcie tworzyć taką listę? Arctus dla przykładu potwierdził uczestnictwo, a na drafcie się nie pokazał. Jeżeli miałby możliwość wysłania swoich priorytetów wcześniej, może by z niej skorzystał i miał 'swój' pick, a nie z automatu.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W fbx wiLQ ma pomysł, który świetnie rozwiązuje imo problemy z punktu 3 i 4.

 

http://www.e-nba.pl/topic/1363-fbx-aktualny-regulamin-fbx/?p=372468

 

Co o tym sądzicie, żeby wprowadzić to też w naszej lidze.

Jakoś tak bez echa przeszło, a wg mnie ciekawy pomysł w przypadku wszystkich lig dynasty. Na ten sezon już raczej ustaliliśmy co i jak ale może od przyszłego sezonu taki slot d-league dla 1 gracza próbnie byśmy wprowadzili ? Sam widzę z 10 graczy którzy wg mnie mają mało znane na dziś dzień nazwiska i w tym sezonie pewnie za wiele nie wyprodukują punktów roto, ale za rok czy 2 mogą być ciekawą opcją. A jaka satysfakcja jak taki kiszony 2 lata w d-league gość wypali i stanie się top 50 graczem roto! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jakoś tak bez echa przeszło [...]

I znowu przechodzi ; ) Już dostaliśmy IL roster slot, dalsze ograniczanie FA sprawi, że nie będzie tam nikogo wartościowego. 

 

Jeżeli chcemy dodawać następne sloty, to proponuję w ogóle olać Free Agency, stworzyć nową ligę o nazwie D-league, w której wydraftujemy pozostałych zawodników i przerzucać zawodników z jednej do drugiej korzystając z forum ; )

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Mam pytanie.

 

o konkretną sytuację. Nie jest to chyba w żaden sposób ujęte w regulaminie.

 

Mam Bosha. Gość nie jest bardzo stary ale zaraz może się okazać że nie będzie grał - nie dostanie pozwolenia. Załużmy że ogłosi koniec kariery. i powiedzmy wraca do NBA po 1-2 sezonach przerwy. Nie jest na tyle stary żeby to nie było możliwe.

 

Czy mam do niego "prawa" jak do rookasa którego wybiorę ale nie podpisał kontraktu w NBA ?

 

To samo z emarytami i turystami. Ktoś ogłasza emeryturę lub np wyjeżdża do chin. mam go w składzie jak to ma miejsce. Czy jak wraca do NBA mam do niego "prawa" ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

 

o konkretną sytuację. Nie jest to chyba w żaden sposób ujęte w regulaminie.

 

Mam Bosha. Gość nie jest bardzo stary ale zaraz może się okazać że nie będzie grał - nie dostanie pozwolenia. Załużmy że ogłosi koniec kariery. i powiedzmy wraca do NBA po 1-2 sezonach przerwy. Nie jest na tyle stary żeby to nie było możliwe.

 

Czy mam do niego "prawa" jak do rookasa którego wybiorę ale nie podpisał kontraktu w NBA ?

 

To samo z emarytami i turystami. Ktoś ogłasza emeryturę lub np wyjeżdża do chin. mam go w składzie jak to ma miejsce. Czy jak wraca do NBA mam do niego "prawa" ??

Zasada "praw" do rookich została ujęta tylko w przypadku picków "draft&stash", wcześniej w ligach FBX'owych, na których bazie tworzona była Liga Roto Dynasty, nie było żadnych "praw" do graczy - jak ktoś chciał mieć gracza grającego w Europie musiał trzymać dla niego pusty slot na Yahoo. Oprócz tego wyjątku nie ma i nie będzie żadnych innych odstępstw.

 

Jeżeli chcesz mieć Bosha w przypadku gdy skończy karierę - musisz trzymać go u siebie w składzie, a jeżeli zostanie usunięty na Yahoo musisz pozostawić dla niego wolny slot. W innym wypadku po wznowieniu kariery Bosh pojawi się jako FA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Bosha. Gość nie jest bardzo stary ale zaraz może się okazać że nie będzie grał - nie dostanie pozwolenia. Załużmy że ogłosi koniec kariery. i powiedzmy wraca do NBA po 1-2 sezonach przerwy. Nie jest na tyle stary żeby to nie było możliwe.[...] 

To samo z emarytami i turystami. Ktoś ogłasza emeryturę lub np wyjeżdża do chin. mam go w składzie jak to ma miejsce. Czy jak wraca do NBA mam do niego "prawa" ??

Odnosnie rookich nie uwzgledniles, ze zuzywa sie na niego pick draftowy, a w tym co proponujesz bez zadnych kosztow bys mogl sobie napakowac takich 10 turystow czy Duncanow i kisic dopoki nie wroca.

 

ehh to zmieńmy regulamin żebym mógł posiadać do niego prawa... ;)

Bosh nie zakonczy kariery tylko zostanie zwolniony przez Heat w marcu i podpisze kontrakt z inna druzyna [o ile ktos bedzie zainteresowany]. W tym momencie jego sytuacja jest idenatyczna jak kontuzjowanego gracza - jesli jest wystarczajaco dobry to czekasz na powrot do gry, a jesli nie to wywalasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda - czasu, zmień głoś na wężyk w pobieraniu FA, to dostaniesz prawa do Bosha.

Propozycja zeby wszyscy sie wypowiedzieli odnosnie remisowej ankiety - skandal.

 

Handlowanie glosami w zamian za operacje niezgodne z zasadami - dobry zart.

 

Zdziwienie wywolane u przynajmniej jednego GMa - bezcenne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
2.12. Kolejność w drafcie debiutantów w każdym kolejnym sezonie odbywa się poprzez zrobienie oddzielnej tabelki roto, w której każdej z drużyn punktować będzie tylu najdroższych zawodników, aby uzyskać przez drużynę 492 rozegrane mecze. Wówczas w wyniku mnożenia pensji tych zawodników razy ilość rozegranych przez nich dla danej drużyny spotkań i dzieleniu tego przez 82, otrzymujemy całą tabelę roto, w której drużyna z najgorszym wynikiem wybiera w drafcie jako pierwsza, a najlepsza jako ostatnia.

 

 

gdzie znajdę taką tabelkę z poprzednich lat. Niby wiem jak to ma wyglądać ale jednak nie do końca :smile: chciałbym to rozszyfrować dokładnie bo ten zapis nie jest dla mnie dokładny i jednoznaczny.

Ewentualnie może to ktoś opisać w kilku zdaniach dokładnie jak to będzie wyglądało ?

Edytowane przez szkoda-czasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw. To karanie za niedograne sloty to w końcu przeszlo czy nie? :smile:

 

Jak widać nie przeszło. Brakowało głosów.

 

 

Odnośnie draftu:

- liczymy pensje dla graczy za ostani sezon

- bierzemy najdroższego gracza, mnożymy jego pensję razy ilość rozegranych meczy

- robimy tak dla drugiego najdroższego gracza i kolejnych, aż ilość meczy osiągnie 492 (jeżeli najdrożsi gracze rozegrają po 82 gry - będzie to 6 najelpszych graczy każdej drużyny)

- sumujemy wszystkie mnożenia i dzielimy x 82

- otrzymujemy liczbę na podstawie której ustawiamy kolejność

- ekipa z najniższym wynikiem wybiera pierwsza i t.d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie draftu:

- liczymy pensje dla graczy za ostani sezon

- bierzemy najdroższego gracza, mnożymy jego pensję razy ilość rozegranych meczy

- robimy tak dla drugiego najdroższego gracza i kolejnych, aż ilość meczy osiągnie 492 (jeżeli najdrożsi gracze rozegrają po 82 gry - będzie to 6 najelpszych graczy każdej drużyny)

- sumujemy wszystkie mnożenia i dzielimy x 82

- otrzymujemy liczbę na podstawie której ustawiamy kolejność

- ekipa z najniższym wynikiem wybiera pierwsza i t.d.

 

Dzięki o taką odpowiedź mi chodziło. Jeszcze tylko jedno doprezyzowanie proszę. Jak "liczymy pensje dla graczy za ostani sezon" ?

Po prostu generuję na fb-ninja ranking graczy 20drużyn/13grajków/budżet 200$ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki o taką odpowiedź mi chodziło. Jeszcze tylko jedno doprezyzowanie proszę. Jak "liczymy pensje dla graczy za ostani sezon" ?

Po prostu generuję na fb-ninja ranking graczy 20drużyn/13grajków/budżet 200$ ?

mac to robił, także nie jestem pewien do końca. Na pewno robimy do tego poprawkę dla graczy z FT% Value poniżej -3 dociągając ją do tej wartości. Oraz poprawkę dla graczy którzy rozegrali poniżej 31 spotkań (zachowując pensję z wcześniejszego sezonu -x%)

 

Polecam porobić rankingi na ninjy za sezon 15/16 i zobaczyć czy są podobne do naszych pensji, bo ja po prostu nie pamiętam. Nie jestem pewien też czy to nie było robione na bbmonsterze.

 

mac jeśli widzisz posta to doprecyzuj, proszę.

Edytowane przez kolek23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Odświeżam temat z zapytaniem jak to zrobić na monsterze?

 

2.9. Zawodnicy, którzy w sezonie poprzednim wynik w kategorii ft% mieli mniejszy niż -3 będą mieć skorygowaną tę kategorię. Każdy z tych zawodników będzie mieć przypisaną wartość -3, która jest najgorszą możliwą w tej kategorii ocenę.

 

Z tego co kombinowałem, można całkowicie spuntować tą kategorię, ale jak ustawić, że najmniejszą wartość jaką pokazuje będzie -3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.