Skocz do zawartości

[Liga Roto Dynasty] - AKTUALNY REGULAMIN


eMeS

Rekomendowane odpowiedzi

No niestety trochę mi głupio, bo gram już tu z wami 4 rok, ale jako taki olewacz przyznaję tutaj 100% racji.

Wg mojego podejscia nawet nie masz za co przepraszac. Jak zasady mowia, ze nie ma znaczenia ile rozegrasz gier to nie mozna miec pretensji, ze dla kogos nie mialo to znaczenia, ale zakladam, ze jak tylko pojawi sie jakis zapis minimum z kosztem za jego olanie to nagle wszyscy sie dostosuja bo beda mieli powod by probowac.

 

A ja miałem masę kontuzji i 1-2 graczy, którzy po prostu siedzieli na końcu ławki i nawet rotując codziennie nie dałem rady dograć.

Przeciez rozegrales 807 gier, wiec spokojnie zmiescilbys w dowolnie ustalonym minimum... W tej zasadzie nie chodzi o wymuszanie rozegrania wszystkich spotkan [bo to sie udalo tylko 2 druzynom!], ale zeby wszyscy wyrobili jakies przyzwoite minimum [740? 750? 760?] tak zeby tabela roto jak najlepiej reprezentowala jakosc druzyn.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.czas na wybór picku - priorytet - 48 poproszę
2.czy przepisujemy zasady waiverów z FBXa - kontynuacja plus kasiorra
3.14 slot. - są plusy i minusy... trzeba pamiętać, aby plusy nie przysłoniły nam minusów
4.minimalna liczba rozegranych meczów przez drużynę w sezonie i ewentualne kary. - 750
5.do kiedy czekamy na potwierdzenia udziału w lidze. - koniec lipca
6.uwagi co do istniejących reguł - są zajebiste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W fbx wiLQ ma pomysł, który świetnie rozwiązuje imo problemy z punktu 3 i 4.

 

http://www.e-nba.pl/topic/1363-fbx-aktualny-regulamin-fbx/?p=372468

 

Co o tym sądzicie, żeby wprowadzić to też w naszej lidze.

 

Mam też pytanie, odnośnie połączenia kasy z waiverów. Czy ten zapis dopiero wejdzie od nowego sezonu? Ja byłem pewien, że to pula która co roku będzie odnawiana, stąd wydałem całe 100 na jeden sezon, nie wiedząc że będzie ona przechodzić na następny (był gdzieś taki zapis?).

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hmmmmmm, nie bardzo rozumiem pogrubiony fragment... po co to dzielenie przez 82?

Tak dla picu. A czemu pytasz? ; ) Nie no tak było w starym regulaminie, a nie ma to zupełnie znaczenia, więc na moje to niech zostanie jak jest.

 

 

Tzn zrobiles aktualizacje i planujesz ja powtarzac co roku?

Nie zrobiłem, pamiętam że wrzucałeś te dane w jakimś wątku, jak je znajde to poprawie. To był mój pomysł w zeszłym sezonie, więc chyba nie mam wyboru : P

 

Szybkie podsumowanie:

 

1.Czas na wybór picku:

 

48h - Zodd, SlaKB, Benon

72h - eMeS, Zodd, evitacre, blackmagic, Ledley, kolek23, Qooniu, Tizz

96h - wiLQ, Ledley

 

wyraźnie prowadzi opcja 72h.

 

2. Ciężko podliczyć głosy, bo odpowiedzi są różne, ale z tego co widzę to najpopularniejsze jest podejście $100 plus to co zostanie z ostatniego sezonu, waiver priority przepisywane z sezonu na sezon.

 

Jeżeli ta tendencja się nie zmieni wpisałbym coś takiego:

 

III.3. Każdy zawodnik wyrzucony z drużyny, choćby na chwilę, oraz każdy zawodnik nieprzypisany do żadnej drużyny w momencie rozpoczęcia nowego sezonu, powinien wylądować na Waiverze, na którym spędzi od 48 do 72 godzin [decyduje czas oddalający od dobowego przetwarzania Yahoo].

 

III.3.a. Gdy po zawodnika na waiverze zgłosi się jeden GM to go pobierze.

 

III.3.b. Gdy po zawodnika na waiverze zgłosi się więcej niż jeden GM, to o tym do kogo trafi zadecyduje to, który z nich wyda większą liczbę $ z Waiver Budget. Jeżeli liczby te będą identyczne, zadecyduje jak najniższa liczba Waiver Priority.

 

III.3.c. Gdy po zawodnika na waiverze nikt się nie zgłosi stanie się FAsem

 

III.3.d. Pobranie zawodnika z waivera powoduje, że dana drużyna otrzymuje najwyższy Waiver Priority, a pozostałe teamy w lidze, które dana drużyna dotychczas wyprzedzała, poprawiają swoją pozycję o -1.

 

III.3.e. Z racji, iż liga jest ciągła Waiver Priority na początku kolejnego sezonu będzie identyczne jak na zakończenie poprzedniego sezonu.

 

III.3.f. Waiver Budget na następny sezon oblicza się według wzoru

Waiver Budget = $100 + liczba pozostałych $ z poprzedniego sezonu

 

3. 14 slot

 

Nie - eMeS, wiLQ, Zodd, blackmagic, Qooniu, Benon*

Tak - mac, bulek, SlaKB, Ledley, Benon*

wstrzymali się - evitacre, kolek23, Tizz

 

Na razie nie przechodzi, ale jest bardzo blisko, czekamy na pozostałe głosy, zawsze można też dyskutować / zmieniać zdanie.

 

*

 

są plusy i minusy... trzeba pamiętać, aby plusy nie przysłoniły nam minusów

wpisałem Cię na 'za a nawet przeciw' ; )

 

4. Minimum rozegranych spotkań.

 

ogólnie za - mac

ogólnie przeciw - Ledley

700 -emes, SlaKB

738(90%) - Zodd, kolek23

750 - wiLQ, evitacre, blackmagic, Benon, Tizz

bulek w zależności od 14 slotu 720-730(nie), 750(tak)

 

Wiadomo na razie, że takie ograniczenie będzie, bo 10 GMów wypowiedziało się pozytywnie. Rozumiem, że kara z założeniem głosowania za brak aktywności w 2 na 3 sezony się podoba.

I teraz : Ze względu na rozrzut wyników, dążyłbym do kompromisu. Czy 740 spotkań można takim nazwać? Pomiędzy 738 i 750, gdzie już jest 6 GMów, bliżej pierwszej opcji, żeby bulkowi nie było tak daleko w razie, gdyby nie przeszedł 14 slot.

 

Wtedy taki zapis wyglądałby:

Minimalna liczba spotkań, którą GM zobowiązuje się rozegrać w sezonie wynosi 740. Jeżeli nie wywiąże się z tego podpunktu dwa razy w ciągu trzech sezonów automatycznie liczy się to jako brak aktywności i skutkuje założeniem głosowania nad jego przyszłością w lidze.

 

5. Deadline deklaracji

 

koniec finałów - wiLQ, evitacre

koniec lipca - Zodd, SlaKB, kolek23, Benon

koniec sierpnia - blackmagic, Qooniu

wstrzymali się - bulek, mac, Ledley

 

Zacznę od tego, że koniec sierpnia to nie jest legit opcja. No nie ma szans, żeby załatwić zastępstwo w tak krótkim czasie, a już wiemy że przynajmniej jedno trzeba będzie skołować. Koniec finałów szczerze powiem, też nie jest opcją która mnie cieszy w tym zestawieniu.

 

 

Ja bym potraktowal ten sezon jako wyjatek/docieranie i glosowalbym za czyms duzo wczesniejszym - koniec finalow NBA albo poczatek offseason w NBA? Ba! Samo szukanie i wybieranie nastepcy moze trwac wiecej niz 2 tygodnie... a propos, pominales z listy do zrobienia, ze mamy jedna wolna druzyne, a moze i dwie.

 

Może źle sformułowałem to pytanie, bo chodziło mi głównie o to ile dajemy czasu L.TMowi na zdeklarowanie się, bo chciałbym żebyśmy mieli pełny skład jak najszybciej. Czy ktoś miałby coś przeciw temu, żeby przyjąć ten koniec lipca w tym roku, a nad następnym zastanowić się, no nie wiem... kiedy indziej? : P

Edytowane przez eMeS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W fbx3 wilk ma pomysł, który świetnie rozwiązuje imo problemy z punktu 3 i 4.

 

http://www.e-nba.pl/topic/1363-fbx-aktualny-regulamin-fbx/?p=372468

 

Co o tym sądzicie, żeby wprowadzić to też w naszej lidze.

Warto się zastanowić, rozpisze się później.

 

Mam też pytanie, odnośnie połączenia kasy z waiverów. Czy ten zapis dopiero wejdzie od nowego sezonu? Ja byłem pewien, że to pula która co roku będzie odnawiana, stąd wydałem całe 100 na jeden sezon, nie wiedząc że będzie ona przechodzić na następny (był gdzieś taki zapis?).

Nie było i to jest dobre pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.czas na wybór picku - priorytet 48 poproszę
2.czy przepisujemy zasady waiverów z FBXa to co napisałeś eMeS w ostatnim swoim poscie z wynikami glosowania na ten moment
3.14 slot. - NIE (*)
4.minimalna liczba rozegranych meczów przez drużynę w sezonie i ewentualne kary. 750
5.do kiedy czekamy na potwierdzenia udziału w lidze. koniec finalow + 3 tygodnie (wysylka pw x3 - raz  - w ostatni mecz finalow, dwa  -tydzien po ostatnim meczu, 3  - 2 tygodnie po finalach, gdzie kazdy juz ma tydzien)
6.uwagi co do istniejących reguł - (*)jestem za wiLQ-a propozycja z innego tematu, ale po pewnych poprawkach.

Edytowane przez karl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Rozwiń co masz na myśli przy 6 punkcie.

http://www.e-nba.pl/topic/1363-fbx-aktualny-regulamin-fbx/page-18?do=findComment&comment=372468

 

Mam też pytanie, odnośnie połączenia kasy z waiverów. Czy ten zapis dopiero wejdzie od nowego sezonu? Ja byłem pewien, że to pula która co roku będzie odnawiana, stąd wydałem całe 100 na jeden sezon, nie wiedząc że będzie ona przechodzić na następny (był gdzieś taki zapis?).

Wg mnie obie te propozycje [jesli zostana przyjete] to powinny wejsc w zycie dopiero od sezonu 2016/17 bo zarowno tegoroczne picki jak i decyzje waiverowe moglyby byc inne gdyby padly one wczesniej.

 

Nie zrobiłem, pamiętam że wrzucałeś te dane w jakimś wątku, jak je znajde to poprawie. To był mój pomysł w zeszłym sezonie, więc chyba nie mam wyboru : P

Mozesz sie wycofac z aktualizacji co roku i zaproponowac co kilka lat ;-)

 

Wiadomo na razie, że takie ograniczenie będzie, bo 10 GMów wypowiedziało się pozytywnie. Rozumiem, że kara z założeniem głosowania za brak aktywności w 2 na 3 sezony się podoba.

Dlaczego dopuszczalne mialoby byc calkowite olanie jednego sezonu?

Przy czym pisze o przyszlosci nie wliczajac w to tego zeszlego.

 

I teraz : Ze względu na rozrzut wyników, dążyłbym do kompromisu. Czy 740 spotkań można takim nazwać? Pomiędzy 738 i 750, gdzie już jest 6 GMów, bliżej pierwszej opcji, żeby bulkowi nie było tak daleko w razie, gdyby nie przeszedł 14 slot.

Najwiecej osob zaglosowalo za 750, wiec kompromisem jest 740? To chyba predzej 745? ;-)

 

 

Może źle sformułowałem to pytanie, bo chodziło mi głównie o to ile dajemy czasu L.TMowi na zdeklarowanie się, bo chciałbym żebyśmy mieli pełny skład jak najszybciej. Czy ktoś miałby coś przeciw temu, żeby przyjąć ten koniec lipca w tym roku, a nad następnym zastanowić się, no nie wiem... kiedy indziej? : P

Ale jak juz przyjmiesz koniec lipca w tym roku to dlaczego nie w przyszlym? ;-)

BTW, ten podzial na opcje jest troche sztuczny bo sie pokrywaja i jak nie ma szans na koniec finalow to poparlbym nastepna opcje czyli koniec lipca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwiecej osob zaglosowalo za 750, wiec kompromisem jest 740? To chyba predzej 745? ;-)

Ja jakby co jestem za tym, żeby ten limit wynosił conajmniej 750 meczy (emes mnie liczył jako zwykłe 'za').

 

BTW odnośnie propozycji wiLQa wypowiedziało się pozytywnie tu, lub w tamtym topicu:

1. wlLQ

2. zodd

3. bulek

4. mac

5. kolek23

6. benon

7. karl

 

Więc jest 7głosów za i jak na razie żaden z przeciw, więc myślę że można to spokojnie potraktować jako 6 punkt i zacząć dyskusję nad tym jak miałoby to dokładnie wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wiLQ

No bez jaj, wypowiadałem się w temacie w regulaminie FBX, czyli czytałem Twoją propozycję :grin: Chodziło mi o poprawki potrzebne w Twojej propozycji według karla :grin:

Nie mam czasu sie teraz wczytywac jeszcze raz co tam zostalo dodane/zaproponowane, ale z tego co pamietam to bulek cos fajnego dodał, chyba też mac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas najwyższy na jakieś decyzje, sprawy mają się tak:

 

1.Czas na wybór picku:

 

48h - Zodd, SlaKB, Benon, karl

72h - eMeS, Zodd, evitacre, blackmagic, Ledley, kolek23, Qooniu, Tizz

96h - wiLQ, Ledley

 

Rozumiem, że wiLQ i Ledley przy wykluczeniu 96h jako najmniej popularnej opcji, oddaliby głos na najbliższą możliwą czyli 72h. W związku z tym uznaję, że głosami większości przeszła opcja 72h.

 

 

2. Waivery

 

Z przebiegu dyskusji wpisane zostanie do regulaminu:

 

III.3. Każdy zawodnik wyrzucony z drużyny, choćby na chwilę, oraz każdy zawodnik nieprzypisany do żadnej drużyny w momencie rozpoczęcia nowego sezonu, powinien wylądować na Waiverze, na którym spędzi od 48 do 72 godzin [decyduje czas oddalający od dobowego przetwarzania Yahoo].

III.3.a. Gdy po zawodnika na waiverze zgłosi się jeden GM to go pobierze.

III.3.b. Gdy po zawodnika na waiverze zgłosi się więcej niż jeden GM, to o tym do kogo trafi zadecyduje to, który z nich wyda większą liczbę $ z Waiver Budget. Jeżeli liczby te będą identyczne, zadecyduje jak najniższa liczba Waiver Priority.

III.3.c. Gdy po zawodnika na waiverze nikt się nie zgłosi stanie się FAsem

III.3.d. Pobranie zawodnika z waivera powoduje, że dana drużyna otrzymuje najwyższy Waiver Priority, a pozostałe teamy w lidze, które dana drużyna dotychczas wyprzedzała, poprawiają swoją pozycję o -1.

III.3.e. Z racji, iż liga jest ciągła Waiver Priority na początku kolejnego sezonu będzie identyczne jak na zakończenie poprzedniego sezonu.

 

III.3.f. Waiver Budget na następny sezon oblicza się według wzoru

Waiver Budget = $100 + liczba pozostałych $ z poprzedniego sezonu

 

Z zaznaczeniem, że powyższa reguła obowiązywać będzie od sezonu 2016/17, podczas gdy w bieżącym dostaniemy do dyspozycji $100.

 

3.14 slot

 

Nie został przegłosowany

 

4. Minimum rozegranych spotkań.

 

ogólnie przeciw - Ledley

700 - eMeS, SlaKB

738(90%) - Zodd, kolek23

750 - wiLQ, evitacre, blackmagic, Benon, Tizz, mac, karl,

bulek w zależności od 14 slotu 720-730(nie), 750(tak)

 

13 GMów zagłosowało za wprowadzeniem limitów, opcja 750 zyskała 7 zwolenników, a więc większość spośród głosujących wobec czego zostanie ona uznana za obowiązującą.

 

5. Deadline deklaracji

 

Większość zagłosowała za końcem lipca, w związku z czym tak też wpiszę do regulaminu.

 

 

__________________________________________________________________________________________________________________

 

 

Cudownie by było, gdyby opcje przechodziły 10+ głosami, ale jest to ciężkie do zrealizowania, zwłaszcza w przypadku kilku możliwości wyboru i myślę, że po prostu trzeba się pogodzić z tym jak jest. Powyższe zmiany będą wpisane do regulaminu za dwie doby tj w czwartek, żeby dać możliwość ewentualnego protestu. Konsekwencją punktu 5 jest to, że L.TM zostanie potraktowany jak GM, który rezygnuje z dalszej gry. Wydaje mi się zasadne, żeby utworzyć temat w dziale nba o naborze, który trwałby powiedzmy tydzień, po czym zgodnie z regulaminem wybrać dwóch GMów godnych ligi. Co o tym myślicie?

 

Pomimo, że 14 slot nie przeszedł pojawił się pomysł wiLQa w regulaminie FBX. Jeżeli jest takie zainteresowanie jak pisze mac, prosiłbym kogoś o napisanie konkluzji, które płyną z dyskusji z ww. tematu i wyklarowanie 2-3 opcji za którymi można by zagłosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol , nie zdązyłem zagłosować ;p

 

Cóż , z większością propozycji się jak najbardziej zgadzam, 72h na pick jest okey, szkoda że 14 slot nie przeszedł bo byłem bardzo za.

 

Może w weekend napiszę jakąś konkluzję co do tematu wilq z fbx aby mieć nad czymś głosować, chyba że ktoś zrobi to szybciej.

 

 

Co do wyboru nowego GM :

 

1. puzonyyx

2. jackoso

3. thompkins

4. Lukacs

5. falcao

 

to są osoby z listy rezerwowej , uważam że skoro się zgłosiły to należy spośród nich wybrać 2 nowych GM , a nie robić na siłę konkursu. niech tylko osoby zaiteresowane przedstawią rekomendacje od innych GM (falcao chyba takie rekomendacje juz dostał ) .

 

Jak dla mnie to najlepszy sposób na wybranie zastepców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.