Skocz do zawartości
Borys

Dieta, siłownia, zdrowie

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie z innej beczki ale też na temat. Jestem w trakcie zażywania antybiotyku. W poniedziałek mam mieć badania lekarskie. Czy w zwiazku z tym mogę te badania zrobić czy lepiej odczekać jakiś czas od ostatniej dawki ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurde ale jakie?

Wysiłkowe? Do pracy? Z krwi? Z kału?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do pracy, m.in badania krwi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie jestem lekarzem więc pewności nie mam ale prawdopodobnie choroba na którą dostałeś antybiotyk może zaburzyć wyniki, ale czy antybiotyk sam w sobie? Ciekawa sprawa.

Zależy też na co brałeś ale jeśli to było coś w stylu zakażenia dróg oddechowych to pewnie masz osłabienie, niższą wydolność oto

Najlepiej zadaj to pytanie jakiemuś lekarzowi online, w luxmedzie np czy innej przychodni mającej taką opcję dostępną, ewentualnie jakiegoś znajomego lekarza :)

Generalnie szukanie porad o zdrowie na forum to średni pomysł ;)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A to lekarz wydaje decyzje w oparciu o badania krwi? Bo mi sie jeszcze nie zdarzylo:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli masz zbadania do firmy farmaceutycznej, tak jak ja ostatnio, to tak. Na tej podstawie między innymi wydaje opinię :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie z innej beczki ale też na temat. Jestem w trakcie zażywania antybiotyku. W poniedziałek mam mieć badania lekarskie. Czy w zwiazku z tym mogę te badania zrobić czy lepiej odczekać jakiś czas od ostatniej dawki ?

Najlepiej zapytać lekarza. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Antybiotyk to szerokie pojęcie, podobnie jak badania lekarskie, ale raczej zazwyczaj nie ma potrzeby odczekania. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Antybiotyk to szerokie pojęcie, podobnie jak badania lekarskie, ale raczej zazwyczaj nie ma potrzeby odczekania.

Zażywam Fromilid uno który jako główny składnik zawiera czynna klarytromycyne. Zastanawiam się też czy choroba może mieć wpływ na wyniki. A pytam dlatego że kilka miesięcy temu moja matka miała mieć robione badania krwi a gdy była chora to jej lekarka powiedziała żeby odczekać kilka dni od zażycia ostatniej dawki. Szukałem w internecie ale co strona to inna odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zażywam Fromilid uno który jako główny składnik zawiera czynna klarytromycyne. Zastanawiam się też czy choroba może mieć wpływ na wyniki. A pytam dlatego że kilka miesięcy temu moja matka miała mieć robione badania krwi a gdy była chora to jej lekarka powiedziała żeby odczekać kilka dni od zażycia ostatniej dawki. Szukałem w internecie ale co strona to inna odpowiedź.

Klarytromycyna zawyża próby wątrobowe, więc jeśli masz AST/ALT w badaniach lekarskich, to odczekać kilka dni. Jeśli nie, to nie ma potrzeby. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiedziałem czy dodać tu czy do kolarstwa, pomysł na rower spinningowy w 2k19 nowy rok nowy ja, problem w tym, że google nie bardzo chce pomóc, a ja wiem tyle co wyczytałem z ocen na ceneo.

- użytkowanie w mieszkaniu

- do 1500zł~

- chyba mechaniczny (podobno lepszy, a i tak magnetyczne chyba poza tą półką cenową?)

Ktoś coś poleci? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poszukaj używki, na pewno coś ładnego zgarniesz za dobry hajs

Pomocna może okazac się grupa rowery na FB, mają tam mnóstwo sprzętu i porad co 8 jak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poszukaj używki, na pewno coś ładnego zgarniesz za dobry hajs

Pomocna może okazac się grupa rowery na FB, mają tam mnóstwo sprzętu i porad co 8 jak

Problem w tym, że totalnie nie wiem co to znaczy "coś ładnego". Stąd mój post :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jaka apka na androida do ćwiczeń z hantlami w domu ktoś coś? Albo treningi rozpisane na kilka tygodni?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jaka apka na androida do ćwiczeń z hantlami w domu ktoś coś? Albo treningi rozpisane na kilka tygodni?

Nie wiem o jaka apke ci chodzi, ale jeśli chodzi o miejsce, gdzie znajdziesz rodzaje ćwiczen na dane partie itp. to Atlas Ćwiczeń KFD.PL ma sporo cwiczeń i jest dobrze zrobiony. Są tam też jakieś plany, ale nie korzystam z nich więc ciężko mi powiedzieć ile warte.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem o jaka apke ci chodzi, ale jeśli chodzi o miejsce, gdzie znajdziesz rodzaje ćwiczen na dane partie itp. to Atlas Ćwiczeń KFD.PL ma sporo cwiczeń i jest dobrze zrobiony. Są tam też jakieś plany, ale nie korzystam z nich więc ciężko mi powiedzieć ile warte.

dzięki za namiar, nie znałem tej apki, wyglada spoko - głównie właśnie chodzi mi o coś co rozpisze trening i będzie odhaczać dni, z doświadczenia wiem, że na moje lenistwo i brak motywacji takie apki się sprawdzają najlepiej (przerabiałem juz temat przy mięśniach brzucha)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fabryka siły

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fabryka siły

Przecież oni przeklejają gotowce, jak każdy zresztą. Jedyny plus jest taki, że w diecie dorzucają zamienniki z rozpisaną gramaturą, żeby makro się zgadzały.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Przecież oni przeklejają gotowce, jak każdy zresztą. Jedyny plus jest taki, że w diecie dorzucają zamienniki z rozpisaną gramaturą, żeby makro się zgadzały.

kolega pytał o gotowce przecież

A co się tyczy diety to robiłem u nich redukcję i jestem zadowolony

Wywiad naprawdę kompletny, posiłki zróżnicowane, smaczne i sycące.

Zestawy ćwiczeń trochę modyfikowalem, ale dla początkujących są wg mnie bardzo dobrze opisane

Edytowane przez josephnba

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie rozumiem w dzisiejszych czasach kupowania gotowych diet, planów treningowych itp. Wystarczy trochę poczytać, posłuchać i można to samemu ogarnąć. Wiedzy jest aż nadto w internecie. Tym bardziej jak ktoś zaczyna, to nie jest rocket science.
Bardziej zaawansowani, którzy chcą osiągnąć coś więcej niż "zrzucić brzuszek" zgłaszają się do profesjonalistów i to totalnie rozumiem, ale zwykła redukcja czy zbudowanie trochę mięśni jest do ogarnięcia samodzielnie. Szkoda pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi