Skocz do zawartości

Dieta, siłownia, zdrowie


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie z innej beczki ale też na temat. Jestem w trakcie zażywania antybiotyku. W poniedziałek mam mieć badania lekarskie. Czy w zwiazku z tym mogę te badania zrobić czy lepiej odczekać jakiś czas od ostatniej dawki ?

Antybiotyk to szerokie pojęcie, podobnie jak badania lekarskie, ale raczej zazwyczaj nie ma potrzeby odczekania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antybiotyk to szerokie pojęcie, podobnie jak badania lekarskie, ale raczej zazwyczaj nie ma potrzeby odczekania.

Zażywam Fromilid uno który jako główny składnik zawiera czynna klarytromycyne. Zastanawiam się też czy choroba może mieć wpływ na wyniki. A pytam dlatego że kilka miesięcy temu moja matka miała mieć robione badania krwi a gdy była chora to jej lekarka powiedziała żeby odczekać kilka dni od zażycia ostatniej dawki. Szukałem w internecie ale co strona to inna odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zażywam Fromilid uno który jako główny składnik zawiera czynna klarytromycyne. Zastanawiam się też czy choroba może mieć wpływ na wyniki. A pytam dlatego że kilka miesięcy temu moja matka miała mieć robione badania krwi a gdy była chora to jej lekarka powiedziała żeby odczekać kilka dni od zażycia ostatniej dawki. Szukałem w internecie ale co strona to inna odpowiedź.

Klarytromycyna zawyża próby wątrobowe, więc jeśli masz AST/ALT w badaniach lekarskich, to odczekać kilka dni. Jeśli nie, to nie ma potrzeby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem czy dodać tu czy do kolarstwa, pomysł na rower spinningowy w 2k19 nowy rok nowy ja, problem w tym, że google nie bardzo chce pomóc, a ja wiem tyle co wyczytałem z ocen na ceneo.

 

- użytkowanie w mieszkaniu

- do 1500zł~

- chyba mechaniczny (podobno lepszy, a i tak magnetyczne chyba poza tą półką cenową?)

 

Ktoś coś poleci? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

jaka apka na androida do ćwiczeń z hantlami w domu ktoś coś? Albo treningi rozpisane na kilka tygodni?

Nie wiem o jaka apke ci chodzi, ale jeśli chodzi o miejsce, gdzie znajdziesz rodzaje ćwiczen na dane partie itp. to Atlas Ćwiczeń KFD.PL ma sporo cwiczeń i jest dobrze zrobiony. Są tam też jakieś plany, ale nie korzystam z nich więc ciężko mi powiedzieć ile warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jaka apke ci chodzi, ale jeśli chodzi o miejsce, gdzie znajdziesz rodzaje ćwiczen na dane partie itp. to Atlas Ćwiczeń KFD.PL ma sporo cwiczeń i jest dobrze zrobiony. Są tam też jakieś plany, ale nie korzystam z nich więc ciężko mi powiedzieć ile warte.

 

dzięki za namiar, nie znałem tej apki, wyglada spoko - głównie właśnie chodzi mi o coś co rozpisze trening i będzie odhaczać dni, z doświadczenia wiem, że na moje lenistwo i brak motywacji takie apki się sprawdzają najlepiej (przerabiałem juz temat przy mięśniach brzucha)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież oni przeklejają gotowce, jak każdy zresztą. Jedyny plus jest taki, że w diecie dorzucają zamienniki z rozpisaną gramaturą, żeby makro się zgadzały.

kolega pytał o gotowce przecież

 

A co się tyczy diety to robiłem u nich redukcję i jestem zadowolony

Wywiad naprawdę kompletny, posiłki zróżnicowane, smaczne i sycące.

Zestawy ćwiczeń trochę modyfikowalem, ale dla początkujących są wg mnie bardzo dobrze opisane

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem w dzisiejszych czasach kupowania gotowych diet, planów treningowych itp. Wystarczy trochę poczytać, posłuchać i można to samemu ogarnąć. Wiedzy jest aż nadto w internecie. Tym bardziej jak ktoś zaczyna, to nie jest rocket science.
Bardziej zaawansowani, którzy chcą osiągnąć coś więcej niż "zrzucić brzuszek" zgłaszają się do profesjonalistów i to totalnie rozumiem, ale zwykła redukcja czy zbudowanie trochę mięśni jest do ogarnięcia samodzielnie. Szkoda pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No hehe ja raczej szukałem czegoś dla laika, za żadne diety i plany nie zamierzam płacić ;) Jak zmieniałem ostatnio diete na tzw. zdrową (zero słodyczy i przetworzonego pieczywa, warzywka, chlebki z ziaren własnej roboty i inne ch.je muje) to skończyło się dwudniową sraką do honolulu, więc póki co tematu odżywiania nie ruszam.

 

Bardziej chodziło mi o apkę, która w dany dzień powie "zrób tyle a tyle ćwiczeń x, y, z itd", bo łatwiej wtedy sie pilnować i sobie nie odpuszczać. Przynajmniej ja tak mam, bo próbowałem sobie narzucić 100 pompek i brzuszków dziennie to mnie to wynudziło i zacząłem odpuszczać. To samo 6 weidera - jakoś po 3 tygodniach juz rzygałem tymi samymi ćwiczeniami przez prawie godzine dziennie.

Edytowane przez BothTeamsPlayedHurd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej zapisac sie cross-fit ? min 3 x w tygodniu, zajecia zorganizowane,prowadzi trener,mowi Ci co robic,cwiczenia zroznicowane i co wazne ten sport ksztaltuje kazda partie ciala. nie ma rutyny

 

alei tak 80 % naszego wyniki to dobre jedzenie,bo nawet jak bedziesz cwiczyl na maxa a po treningu  zjesz pizze czy wypijesz piwko to nie licz na efekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.