Skocz do zawartości

Cleveland Cavaliers 2015/16


memento1984

Rekomendowane odpowiedzi

Memento owszem nieźle sie konserwuje, ja mam na myśli jednak cos innego, a mianowicie styl jego gry bazujący na sile i szybkości

Jedno i drugie leci w dół z wiekiem, niezależnie od tego jak o siebie dbasz, motoryka to dziwka

A lebron bez przewagi siły i mniej grający penetrscje to połowa gościa

Siła z wiekiem nie leci.

Szybkość, sprawność, elastyczność tak, ale siła to właściwie rośnie do 40-tki.

Wystarczy z SF przesunąc się na PF i dodatkowe 3-5 lat gry na wysokim poziomie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Lebron nadal jest Top3 ligi, jak nie Top2. Gość robi grając najniższe minuty w karierze 25/7/7 na 52% z gry a joseph już widzi w nim dziadka, no ale jak na poważnie brać słowa człowieka który twierdzi że finały grane na 27/8/4 na 57/50/80 % z gry to gówno. 

Ok Lebron fatalnie rzuca za 3 ale dojechał już do 30% prawie (nadal fatalnie ale było gorzej) i tyle to jedyny widoczny regres w jego grze, a to że Cavs grają na pełnym luzie już bo o nic nie walczą bo 1st seed raczej mają to o co mają się piłować czy będą mieli 55 czy 60 W ? 

 

 Zresztą Cavs nie są w żaden sposób w dupie, bo nawet jak nie wygrają misia (a wiadomo że szanse wielkie nie są tak czy tak) to Love'a można za picki puścić do Bostonu  zrobić sn't z Memphis po Conleya i trade z Kings po Cousinsa. (. za Irvinga) albo Horforda  + kontrakt dla Andersona.   

 

Opcja mają masę po mogą robić sn't z pickami z Love'a i handlować Irvingiem który ma jednak chyba sporą wartość szczególnie ze swoim kontraktem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musimy sobie powiedzieć jedno, są rekordy i osiągnięcia, które ktoś nowy poprawia. Nie inaczej z długowiecznością w grze. Był KAJ, był Mailman, może następnym (albo jeszcze lepszym w tym względzie) będzie LBJ? Tak naprawdę to nie mamy żadnych dowodów na to, że skończy się za rok czy dwa, powiem więcej, jego wsady i wejścia  w ostatnich kilku meczach wyglądają kozacko, gdybym nie wiedział ile ten koleś ma w nogach to powiedziałbym, że jest to 26 letni atletyczny fenomen (oczywiście jeden z wielu w NBA, ale mimo wszystko). Błędnie też oceniamy tą jego strzelecką zapaść. Wiadomo, że nigdy nie był wielkim shooterem, ale miał dobre sezony pod tym względem (blisko 41% przy 254 oddanych trójkach w 12/13), myślę, że po prostu trochę się zablokował, w jego zasięgu jest 35-37% trójek w kolejnych sezonach, dodatkowo sprzyja mu wszechobecny smallball i jego niesamowity przegląd pola, dobra umiejętność zbierania (ilekroć oglądam go w sytuacjach walki na atakowanej desce, szczególnie po własnym nietrafionym rzucie to mam wrażenie, że jeśli tylko się spina to prawie zawsze taką zbiórkę wywalcza). Oczywiście trudno oczekiwać, żeby za 6 lat robił wciąż 25-27 ppg natomiast nietrudno mi wyobrazić sobie np. 37 Jamesa z linijką 18/8/6 przy dobrych procentach.

 

No jeszcze jedno spostrzeżenie, Lebron per 36 w obecnym sezonie jest powyżej średniej z kariery w punktach, zbiórkach i asystach, dodam, że jego 25,3 ppg jest tylko o dwa punkty niższe niż w jego najlepszym pod tym względem sezonie 09/10, gdzie nie grała obok niego żadna gwiazda, faktycznie kończy się nagle i specyficznie.

Edytowane przez Pozioma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irving jest ostatnio dramatyczny. Obija się w obronie, a w ataku jest słaby raz na kilka spotkań rozgrywa dobre spotkanie, dodatkowo daje sobie wejść na psyche, bo wystarczy, że osoba którą go pilnuje zdobywa punkty i już leci na pałę i próbuje też zdobyć (ostatnio z marnym skutkiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irving jest ostatnio dramatyczny. Obija się w obronie, a w ataku jest słaby raz na kilka spotkań rozgrywa dobre spotkanie, dodatkowo daje sobie wejść na psyche, bo wystarczy, że osoba którą go pilnuje zdobywa punkty i już leci na pałę i próbuje też zdobyć (ostatnio z marnym skutkiem).

W tym sezonie nie oglądam Cavs za często ale jeśli ktoś pytalby mnie jak gra Irving ( w ogóle nie tylko teraz) to w ciemno bym napisał mu to co Ty :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Cavs będą tak grali jak od połowy pierwszej do połowy drugiej kwarty to pokonać mogą każdego. Znakomity atak, aktywny Love, dużo ruchu piłki, skuteczność za 3. A w obronie chwilami wyglądali jak Miami Jamesa - potrafili nie dopuszczać do rzutu chwilami nawet. A jak Atlanta rzucała to z bardzo niewygodnych pozycji. Chociaż tak było tylko pod koniec pierwszej kwarty. W drugiej pomagał im Schroeder jak tylko potrafił... Jak on ma być następcą Teague'a to ciężkie czasy czekają Hawks..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Cavs chyba łapią formę w najlepszym momencie. 

 

Lebron gra najlepszy basket od dawna, wszyscy zdrowi, wypoczęci. Nadal teoretycznie walczą o 1st seed, a co mecz ktoś odpoczywa Irving, Love lub Lebron. Irving ma ten problem że jak chce to coś w tej defensywie gra tzn nie jest totalnie beznadziejny, w tamtym roku walczył z Currym w tym jednym meczu i w PO ogólnie grał dobry defens. Nadzieja że mu się zachce w PO zapierdalać w obronie. Chociaż Delly jakby miał lepszą trójkę to byłby idealny PG dla Lebrona - gra D, nie potrzebuje piłki jak trzeba rzuci kilka trójek. 

 Ale Irvinga jak coś można przehandlować za jakiegoś dobrego centra czy SG 3&D po sezonie, bo co by o nim nie mówić on jeszcze ma wartość na rynku superstara szczególnie że na nowych zasadach jego kontrakt jest dosyć przyjemny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Irving to akurat dosyć dobrze pasuje do Lebrona ale pod dwoma warunkami : 

 

- nie będzie kozaczył że chce prowadzić ten team 

- będzie grał jak najlepszą potrafi obronę z maksymalnym zaangażowaniem 

 

W tym momencie ani jeden ani drugi warunek się nie spełnia, całe szczęście że gość ma dużą wartość na rynku jeszcze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dwa dni rzuci 40 punktów to inaczej będziecie pisać :smile:

 

Ale ja lubię Irvinga, podoba mi się jego gra ale on żeby odnosił jakiekolwiek sukcesy musi mieć kogoś jak Lebron obok siebie bo on się na PG średnio nadaje bo to jest SG.

 

no i co ze ma duzą wartość, jak cavs nie bedą chcieli go wymienić? No i kto by go chciał

 

Cavs będą chcieli bo już były raporty że Kyrie chce gdzie indziej grać. A chętni zawsze się znajdą, myślisz że np. Kings nie wymienią DMC za niego jak będzie chciał Cousins odejść. Nie chcę się bawić tutaj w managera, ale myślę że można nad jakimiś sensownymi dla Cavs wymianami popracować, a jeżeli Irving odejdzie to będą potrzebować głównie Centra i role playerów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.