Skocz do zawartości

Cleveland Cavaliers 2015/16


memento1984

Rekomendowane odpowiedzi

 

1. nie oznacza. jednak to, że ich nie masz, wynika z tego, iż nie istnieją.

 

 

 

2. z jakiegoś powodu wielu ludzi nadal uważa, że bez grania na postup nie będzie tytułu, że rzucanie trójek jest zgubne, a jedna z największych gwiazd w dziejach NBA zmieszała niedawno Dirka z błotem "bo jest jednowymiarowy". tyle to jest warte powoływanie się na przyzwyczajenie.

1. To, że ich nie mam przede wszystkim wynika z fakt, że ich nie szukałem. Ale skoro twierdzisz, że ich nie ma, to ja Ci wierzę.

 

2. Wielu to nie wszyscy - rzutu uczy się dokładnie tak samo na całym świecie, od ponad 50 lat. Jeśli chodzi o założenia taktycznie to one cały czas ewoluują, gdyż zachodzi taka potrzeba. Znaczenie trójek rośnie i ma co raz więcej zwolenników, bo zmienia się gra. W KWESTII TECHNIKI RZUTU OD PONAD 50 LAT NIE ZMIENIA SIĘ NIC. Argument o Dirku w ogóle nie na temat i bez znaczenia. 

Edytowane przez Findek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale step back, naskok, rzut po koźle ma bajeczny, te jego nogi pracują rewelacyjnie, nawet po zasłonach na dwa tempa (Koelner... ;) ) wygląda top

A to już w ogóle inna bajka. Zrobić skuteczny step back w 4 kwarcie po rozegraniu 30 minut w meczu - pozdrawiam i kłaniam się uprzejmie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STOP. Skąd wrażenie, że mam w tym temacie inne zdanie ? Jeżeli ktoś został za małolata nauczył się rzucać nie do końca prawidłowo, ale ma skuteczność wystarczającą by być wartościowym zawodnikiem w swojej roli, to wszystko jest ok i można się na jego technice nie skupiać. Ale nie o tym rozmawiamy. Rozmawiamy o tym, czy książkowa technika jest lepsza od wszystkich odstępstw. Ano jest. Fisher, Ray Allen, Curry, Nash, Dirk - wszyscy mają technikę zbliżoną do ideału. Jakiej techniki powinniśmy uczyć dzieciaki ? Książkowej, bo ona daje im największa szansę na rzut o wyższej skuteczności.

 

Zgadza się, tzw. "miękka kiść" jest mega ważna ale to nie jest element rzutu, nad którym możesz pracować - albo to masz, albo nie masz, i ma wpływ na technikę ale nie jest jej składową. Talent to talent.

 

1. Nogi to największa partia mięśniowa, ma "największy pobór energetyczny" i jest eksploatowana w każdej sekundzie meczu - przy przemieszczaniu się, atakowaniu kosza (przyspieszenie przy ataku na kosz) ale najbardziej w obronie. W związku z tym, ma największy wpływ na Twoją kondycję w czasie meczu. Tak po ludzki - słyszałeś kogoś w trakcie meczu mówiącego "bolą mnie ręce, potrzebuję zmiany" ? Albo "zmęczyłem plecy, muszę odpocząć" ? Nogi są zajeżdżane najmocniej i to one potrzebują najwięcej odpoczynku w czasie wysiłku.

 

2.Piszesz, że to dziwne zjawisko ale powiedz mi skąd masz takie informacje, że po morderczym treningu na nogi Curry nadal trafia 90/100 ? A po morderczym treningu rąk nie trafia 90/100 ?

 

I dlaczego piszesz o skrajnościach ? Co to za argument ? Rondo jest freakiem i ma ręce jak patelnie, Shaqi i Drummond, dla nich piłka jest po prostu za mała.

 

3. Ale dlaczego wzrasta znaczenie nadgarstka, a rąk spada ? Konkrety

 

 

Jeżeli pisząc "ksiazkowa" technika rzutu masz na mysli rzut jedna reka a wszyscy wymienieni maja bliska ideału to chyba sie po prostu nie zrozumielismy. Nie chcialem twierdzic i wydaje mi sie ze nikt nie chcial ze rzut 2 rekoma jest w koszykowce skuteczniejszy.

 

Ad 1. To, że nogi pobierają bardzo dużo energii to fakt. Tylko skuteczność obniza brak tej energii, ogolne zmeczenie nierówny oddech rozregulowanie.. Nogi są w dalszym stopniu na tyle mocne, że ich efektywność akurat w tym elemencie nie spada przez 48 min. (dotyczy to osobistych tylko)

Ad 2. Bez treningu nóg to on pewnie trafia powyzej 95 jak sie przykłada. Ale ok. nie mam żadnych dowodów. Można powiedziec, ze z autopsji i obserwacji w polskich warunkach :smile:

Ad 3. Według mnie w rzucie z gry ręce to powiedzmy 60% nogi 40%  przy osobistych 80/20. Powołam sie na argument na wszystko ,taki moj mały eye test.

Edytowane przez lepos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pisząc "ksiazkowa" technika rzutu masz na mysli rzut jedna reka a wszyscy wymienieni maja bliska ideału to chyba sie po prostu nie zrozumielismy. Nie chcialem twierdzic i wydaje mi sie ze nikt nie chcial ze rzut 2 rekoma jest w koszykowce skuteczniejszy.

 

Ad 1. To, że nogi pobierają bardzo dużo energii to fakt. Tylko skuteczność obniza brak tej energii, ogolne zmeczenie nierówny oddech rozregulowanie.. Nogi są w dalszym stopniu na tyle mocne, że ich efektywność akurat w tym elemencie nie spada przez 48 min. (dotyczy to osobistych tylko)

Ad 2. Bez treningu nóg to on pewnie trafia powyzej 95 jak sie przykłada. Ale ok. nie mam żadnych dowodów. Można powiedziec, ze z autopsji i obserwacji w polskich warunkach :smile:

Ad 3. Według mnie w rzucie z gry ręce to powiedzmy 60% nogi 40%  przy osobistych 80/20. Powołam sie na argument na wszystko ,taki moj mały eye test.

1. Nie możesz się bardziej mylić.

2 i 3. No to nie mam z czym dyskutować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie możesz się bardziej mylić.

2 i 3. No to nie mam z czym dyskutować ;)

No za to z 1 podyskutowales.

A jak jestes taki madry to podaj prosze wymierne dane i argumenty na teze ze nogi sa wazniejsze w rzutach osobistych. Widocznie nie jestem najlepszy w argumentacji swoich racji ale z checia przeczytam i ustosunkuje sie do Twoich rzeczowych argumentow

 

Jesli chodzi o skrajne przypadki to wlasnie u nich widoczne jest to gdzie lezy problem. Bo co ludzie okolo 50 % z osobistych to freaki i u nich problem z rekoma ale juz powyzej 60% to zle stopy ustawiaja tak?

Edytowane przez lepos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dać sobie rzucić 5 pkt w 5 sekund i nawet nie odzyskać piłki. Oglądałem mecz swój i przerzuciłem się na ostatnią minutę. To jak to Cavs spieprzyli to sie nie da opisać. Dawno już nie widziałem takiej niefrasobliwości a trójka Bradleya no no naprawdę palce lizać

 

Jak widać w Cavs to chyba nie trener stanowił problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam fakt, że na kluczowe minuty meczu na styku musisz zdjąć jednego gracza z twojego "BIG 3" (a właściwie Kyrie też bardziej przeszkadzał, niż pomagał), świadczy o tym, że ta drużyna ma spore kłopoty.

a Love nie zszedl z kontuzja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale J.R. Smith to jest jednak idiota po co on faulował tego Turnera na 5 sekund do konca, zawalil to strasznie widac ze z mysleniem na boisku to u niego ciezko?. Gdyby nie ten wolny Cavs by spokojnie wygrali. Nawet przy ewentualnej stracie co bylo malo mozliwe najgorsze co by moglo im sie stac to dogrywka. 

 

To chyba Smitha powinni zdejmowac w crunch time, przede wszystkim gdy prowadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale J.R. Smith to jest jednak idiota po co on faulował tego Turnera na 5 sekund do konca, zawalil to strasznie widac ze z mysleniem na boisku to u niego ciezko?. Gdyby nie ten wolny Cavs by spokojnie wygrali. Nawet przy ewentualnej stracie co bylo malo mozliwe najgorsze co by moglo im sie stac to dogrywka. 

 

To chyba Smitha powinni zdejmowac w crunch time, przede wszystkim gdy prowadzą.

Dokladnie. W ostatnich sekundach gdy bronia przewagi orzede wszystkim powinni zdjąć JR Smitha ale rownież  Irvinga i Lova. Reszta może grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Kevin Love (shoulder) said he won't miss any games due to his left shoulder contusion.

He said he only had a stinger, so it doesn't sound like anything is wrong structurally. Love should be close to 100 percent after the break.

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.