Skocz do zawartości

Minnesota Timberwolves 15/16


DamianOItalianO

Rekomendowane odpowiedzi

To czekam na listę graczy obwodowych z młodszych roczników (powiedzmy do '93), którzy robią per36 18/4/4 na 45% z gry i 39% za 3. Oczywiście, że jest póki co słabiutki w obronie, ale nie tak się mierzy potencjał. Jeśli gość w 2 sezonie w lidze już potrafi tak regularnie trafiać, to z takim "atletyzmem" na pewno będzie "kimś".

 

Nie wiem jak bardzo cenisz np. takiego Westbrooka (może też jest ich pełno), ale tutaj ładne porównanie 20 letniego LaVine (2 sezon w NBA) z 21 letnim Westbrookiem (też 2 sezon w NBA):

http://www.basketball-reference.com/play-index/pcm_finder.cgi?request=1&sum=0&p1=lavinza01&y1=2016&p2=westbru01&y2=2010&p3=&p4=&p5=&p6=#per_minute::none

 

Nikt nie mówi, że za 2-3 lata LaVine okaże się Westbrookiem z lepszym rzutem, bo to byłby totalny kosmos, ale potencjał ten gość ma, zwłaszcza, że z jego warunkami fizycznymi może na spokojnie być plusowym obrońcą pod Thibsem, jeśli tylko tego zechce.

Tylko co mu z tego atletyzmu jak go nie wykorzystuje ? swoją gre opiera na jumpshotach, które i tak ma na średniej skutecznosci (35,5%) 

W defensywie każdy go przepycha, pod kosz tez sie nie wpierdoli jak dzik and one a z takim atletyzmem to powinien to wykorzystywać, a póki co ten jego atletyzm objawia się tylko tym że ładnie zapakuje na pusty kosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co mu z tego atletyzmu jak go nie wykorzystuje ? swoją gre opiera na jumpshotach, które i tak ma na średniej skutecznosci (35,5%) 

W defensywie każdy go przepycha, pod kosz tez sie nie wpierdoli jak dzik and one a z takim atletyzmem to powinien to wykorzystywać, a póki co ten jego atletyzm objawia się tylko tym że ładnie zapakuje na pusty kosz

 

Zapomniałeś o dołączeniu listy młodych graczy z większym potencjałem.

 

Po pierwsze o atletyźmie pisałem jako o potencjale, a nie czymś, co już teraz daje mu przewagę.

 

Po drugie - kompletnie od czapy rzucasz jakimiś 35,5%, które nic nie znaczą. Podaję Ci fakty: Trójki z prawego rogu rzucał w tym sezonie na 46,2%, z lewego na 45,5%. Reszta trójek na 37,5%. Mid-range wygląda owszem przeciętnie (35,1%), ale też warto zauważyć, że tych rzutów z mid-range było mniej, niż trójek, więc z selekcją nie jest źle, a może być lepiej. Z "restricted" zrobił w tym sezonie 64,7% co też nie jest złym wynikiem, choć to fakt - pomalowane nie jest jego najmocniejszą stroną póki co.

 

Na razie nie podałeś żadnego argumentu, który by mówił, że LaVine faktycznie jest średniakiem i słabym prospectem. No i zapraszam z listą innych obwodowych z większym potencjałem.

Edytowane przez barcalover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to lotto ale Booker na pewno jest lepszy. Obrona to minus u LaVine ale moze Thibs ruszy jego dupsko i go ogarnie

 

Ich rookie years wyglądają niemalże jak skopiowane stat-line'y, tyle, że Booker dostał o 200 minut więcej. Zobaczymy w przyszłym sezonie, choć faktycznie akurat Devin nadaje się do kategorii "świetne prospecty obwodowe" - podobnie jak LaVine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ich rookie years wyglądają niemalże jak skopiowane stat-line'y, tyle, że Booker dostał o 200 minut więcej. Zobaczymy w przyszłym sezonie, choć faktycznie akurat Devin nadaje się do kategorii "świetne prospecty obwodowe" - podobnie jak LaV

Juz wieksze szanse na bycie kozakiem ma jak na moje Winslow - wiem ze procentowo w ofensywie to przepasc, ale jakbym mieć taką kaleke w defensywie a Winslowa, który rzucac nauczyć się może (wiadomo, Zack tez niby bronic sie moze nauczyc) jednak łatwiej sie nauczyc rzucic niz bronic na takim poziomie

a co do tego 18/4/4 per 36, to nawet Waiters robił 19.3/3.4/3.6 na 43/37 % :grin:

 

 

Edytowane przez jadowitazmija
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wieksze szanse na bycie kozakiem ma jak na moje Winslow - wiem ze procentowo w ofensywie to przepasc, ale jakbym mieć taką kaleke w defensywie a Winslowa, który rzucac nauczyć się może (wiadomo, Zack tez niby bronic sie moze nauczyc) jednak łatwiej sie nauczyc rzucic niz bronic na takim poziomie

a co do tego 18/4/4 per 36, to nawet Waiters robił 19.3/3.4/3.6 na 43/37 % :grin:

 

 

 

No nie wiem czy łatwiej sie nauczyc rzucac niz bronić. W szczegolnosci ze lavine ma taki potencjal ofensywny, ze zeby on byl kozakiem wystarczy mu przecietny poziom po 2 stronie. Teraz tylko wskoczyc z zenady na przecietnosc i gotowe. A tak serio to zeby nie byc na minusie to by musial nabrac troche sily plus checi i ogarniecia w obronie. Thibs moze kazdy z tych czynnikow u niego rozbudzic. Kazdy trener( od rozwijania) wolalby pod swoje skrzydła atletycznego freaka z super rzutem ktorego trzeba nauczyc bronic niz dobrze broniacego ceglarza. Jedynym gosciem, ktory mi przychodzi do glowu ko K. Leonard ktory jest zaprzeczeniem mojej tezy:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rzut naturalnie da się poprawić, ale rzucać dużo i celnie potrafi naprawdę niewielu graczy, a już na pewno nie jest dużo takich 21 latków, którzy grają w słabo trenowanej mimo wszystko drużynie bez aspiracji.

 

Powtarzam - nie uważam LaVine'a za kolejnego superstara, ale naprawdę nie trudno zauważyć, że gość ma mega potencjał, by stać się bestią w ataku i solidnym obrońcą.

 

A porównywanie jakichś +/-, gdy Winslow gra w Heat, a LaVine w Socie naprawdę nie ma sensu.


Zrzut_ekranu_2016_04_21_o_20_18_43.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.