Skocz do zawartości

Karty na stół, czyli wybieramy najlepszych piłkarzyków z ostatniego ćwierćwiecza


Kily

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie to mógłbym bezczenie skopiować to co napisał julekstep, zwłaszcza "(...długa przerwa...)".

 

1. Maldini - mistrz, geniusz, piękna elegancka gra. lider, do tego dobre geny po ojcu. Skill, sukcesy, mentalność, inteligencja, wszystko jest. Nie ma co więcej pisać, bo wszystko wiadomo.

 

2. Carlos - choć byłem przeciw Brazylii i RM, to jemu jednemu chyba faktycznie kibicowałem. Pamiętam jak naście lat temu poszła plota, że MU za jakieś kosmiczne pieniądze (85M?) go mieli kupić. Bałem się potęgi jaką MU by się stało. Całe lata najlepszy lewy obrońca globu, kapitalny ciąg do przodu, i te bomby.

 

3. Lizarazu - taki Carlos dla ubogich, choć i tak świetny, zawsze byłem pod wrażeniem jego waleczności i wielkiego serca do gry.

 

dalej - Zambrotta. To co było z jednej strony jego wielkim darem, czyli ogromna wszechstronność, w tej zabawie mu przeszkadza - nie specjalizował się na żadnej pozycji, na żadnej nie odcisnął większego piętna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Carlos - choć byłem przeciw Brazylii i RM, to jemu jednemu chyba faktycznie kibicowałem. Pamiętam jak naście lat temu poszła plota, że MU za jakieś kosmiczne pieniądze (85M?) go mieli kupić. Bałem się potęgi jaką MU by się stało. Całe lata najlepszy lewy obrońca globu

#julekmusisz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież the4yeastowi oczywiście chodziło o te kilka sezonów kiedy Paolo miał kontuzję albo był przesunięty do środka, więc luz - łącznie to mogły być całe 2 lata czy coś w ten deseń.

dla mnie Maldini z końcówki kariery to nie był absolutny numer 1, jeszcze ta gra na środku, a nie z boku - więc nazbierałoby się więcej niż 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carlos był medialny po prostu. Jego renomę napędzały te rajdy i jebnięcia z lewej nogi, dlatego docierały(przynajmniej do Polski) te ochy i achy.

Maldini był przy tym przede wszystkim obrońcą.

Dzisiaj piłkarski światopogląd budowany jest w dużej mierze przez dziennikarzy, dlatego ludzie potrafią już docenić, że ktoś jest wybitny w obronie a nie tylko strzela dużo goli.

 

Wtedy mecze komentował Szpakowski(i czasem Laskowski) więc czemu się dziwić?

 

Dlatego też i mnie nie dziwi, że w Twoich oczach Roberto Carlos był takim bogiem.

I biorąc pod uwagę tę właśnie okoliczność mogę spojrzeć z przymrużeniem oka na tekst, że Brazylijczyk swoim przejściem do Man Utd zrobił by z nich potęgę na lata(którą de facto Anglicy wówczas byli).

Edytowane przez AirForceNine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też i mnie nie dziwi, że w Twoich oczach Roberto Carlos był takim bogiem.

nie wiem czy to do mnie czy nie, ale jakby był bogiem, to byłby pierwszy, a chyba wszyscy Maldiniego dali pierwszego?

 

a cała reszta Twojej wypowiedzi jest dość słaba - że Szpakowski komuś opinie wyrabiał? i co jeszcze?

Edytowane przez the4yeast
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a cała reszta Twojej wypowiedzi jest dość słaba - że Szpakowski komuś opinie wyrabiał? i co jeszcze?

To jak inaczej wytłumaczyć te słowa:

 

W sumie to mógłbym bezczenie skopiować to co napisał julekstep, zwłaszcza "(...długa przerwa...)".

 

2. Carlos - choć byłem przeciw Brazylii i RM, to jemu jednemu chyba faktycznie kibicowałem. Pamiętam jak naście lat temu poszła plota, że MU za jakieś kosmiczne pieniądze (85M?) go mieli kupić. Bałem się potęgi jaką MU by się stało. Całe lata najlepszy lewy obrońca globu, kapitalny ciąg do przodu, i te bomby.

 

 

Edytowane przez AirForceNine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny udowadniasz, że masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem.

Specjalnie dla Ciebie, podejmę jeszcze jedną próbę uratowania Twoich typów:Uzasadnij sensownie dlaczego na trzecim miejscu widzisz Cole'a

3-krotny mistrz Anglii, mistrz LM, liczne nagrody indywiduealne. Do tego jest świetny, zawsze byłem pod wrażeniem jego gry i jego umiejętności.

Do tego uniwersalny gracz, szybki, techniczny, dobry zarówno w ataku jak i w obronie. Wg. Mnie o wiele lepszy od Lizarazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kibice Barcelony pragneli kogoś lepszego na tej pozycji od nie pamiętnych czasów i jaka radość ich ogarnęła jak ter Stegen miał dołączyć do klubu. Co roku były ploty o tym, kto zastąpi Victora mimo jego kolejnej Zamory na półce ; ) 

 

Kibice Barcelony to kochali valdesa i uwazaja go za jednego z najlepszych bramkarzy w swojej historii.

Valdes to sa 2 historie, młody dziki głupi popelniajacy dużo dziwnych błedów bramkarz i tak od 2008 roku od Pepa absolutna czołówka europy, gdzie błedów nie było prawie w ogole, byla za to wspanial gra i niejednoktornte ratowanie dupy barcelonie.

 

Bardzo rzadko byly ploty kto zastapi valdesa w bramce, to nie barcelona zrezygnowala z valdesa tylko on z niej, mogl w lipcu 2014 podpisac 5 letni kontrakt i nikt by dzisiaj nie slyszal o zadnym stegenie. tylko nie chcial bo chcial zmian w swoim życiu. jeden dobry sezon stegena nie moze sie rownac z tyloma dobrymi valdesa, niech pobroni kilka lat na takim poziomie jak VV to bedzie mozna porównywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jedno pytanie: dlaczego po odejściu z Barcelony jego akcje wyglądają tak jak wyglądają?

 

przeciez valdes rozwalil kolano z nikim nie podpisal w tamte wakacje kontraktu bo sie chcial najpierw wyleczyc.

w styczniu sie wyleczyl wiec podpisal z MU (chyba nie najgorsza opcja?), w ktorym jest de gea jako pierwszy.

dziwne zeby go wygryzl po takim urazie w takim wieku, jeszcze na dodatek jak ten tak dobrze bronil.

 

osobiscie chcialbym teraz takiej sytuacji de gea odchodzi do realu a van gaal daje zaufanie VV na nastepny sezon, bankowo ten go nie zawiedzie, to naprawde zajebisty fachowiec, zreszta kibice MU jak czytalem po jakis forach po tych 2 meczach w ktorych VV dla nich zagral byli niezle nim zachwyceni.

 

sa spore szanse na taki obrot sprawy, znaczy sa spore szanse ze VV bedzie pierwszym bramkarzem MU w nowym sezonie, akurat kontrakt mu sie konczy czerwiec 2016.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten trend z dwoma równorzędnymi (przynajmniej mniej więcej) bramkarzami i rotacją między słupkami to dosyć świeża sprawa, ale gdybym miał obstawiać to również typowałbym kolejny transfer. Valdes przy wszystkich swoich zaletach nie uniknie kłopotów na przedpolu. Premiership to pod tym względem inny świat w porównaniu do La Liga a Hiszpan to już nie jest uczący się młokos, różnie może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewa obrona.

 

Maldini

Roberto Carlos

Lizarazu

 

 

nie wyjeżdżajcie mi tutaj z Zambrottą ponieważ to jest prawy obrońca a nie lewy. z braku laku grywał na lewej ale to nie jest jego pozycja.

 

Maldini wiadomo, Carlos to samo

 

grupa pościgowa 

Ashley Cole, Frank de Boer ,Robert Jarni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewa obrona.

 

Maldini

Roberto Carlos

Lizarazu

 

 

nie wyjeżdżajcie mi tutaj z Zambrottą ponieważ to jest prawy obrońca a nie lewy. z braku laku grywał na lewej ale to nie jest jego pozycja.

 

Maldini wiadomo, Carlos to samo

 

grupa pościgowa 

Ashley Cole, Frank de Boer ,Robert Jarni.

Nygga łot. Frank z 1/4 kariery na lewej flance spędził. Tak to etatowy środkowy z top 6 :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.