Skocz do zawartości

Karty na stół, czyli wybieramy najlepszych piłkarzyków z ostatniego ćwierćwiecza


Kily

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli się aż tak bardzo nie upieracie to może polećmy już z tym drugim bokiem i dopiero zacznijmy jatkę z środkiem?

 

Będziesz miał Kily więcej czasu na uporządkowanie swoich środkowych.

 

Ja też z tym środkiem będę musiał poświęcić więcej czasu..

 

P.S. Sorry, że się tak wyrwałem z tą lewą obroną ale wyszły lata grania w FM-a :)

Edytowane przez AirForceNine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Roberto Carlos

- Mistrz Świata 2002, Copa America dwukrotnie(97 i 99) - tyle z reprezentacją Brazylii. Z Realem Madryt był 4 razy mistrzem Hiszpanii i wygrał z nimi aż 3 trofea Ligi Mistrzów.

I srebro na MŚ '98 ;)

 

3. Bixente Lizarazu

(...)

- bardzo nikczemne warunki fizyczne

Hę? Pod względem wzrostu Carlos był jeszcze niższy i to w sumie nie jest jakiś szczególnie istotny problem na boku obrony.

http://estoybailando.com/wp-content/uploads/2014/02/bixente-lizarazu-nueva-cara-biotherm-homme-5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem wzrost na myśli. Napisałem to dla tych, którzy być może Lizarazu nie pamiętają(Carlosa nikomu przedstawiać nie trzeba).

 

Zauważ - że nie napisałem aby to była jego jakaś wada. Po prostu zacząłem od tego zdanie ;)

 

Srebro Carlosa pewnie miałem w pamięci i zapomniałem dopisać.

 

Z kolei zdjęcie dodane przez Ciebie jest w miarę świeże. Bixente prowadzi bardzo zdrowy tryb życia - myślę, że AŻ takiej klaty nie miał podczas kariery piłkarskiej. Ale pewny nie jestem bo wtedy jeszcze tak bardzo życiem prywatnym sportowców się nie interesowano.

Edytowane przez AirForceNine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I srebro na MŚ '98 ;)

 

Hę? Pod względem wzrostu Carlos był jeszcze niższy i to w sumie nie jest jakiś szczególnie istotny problem na boku obrony.

http://estoybailando.com/wp-content/uploads/2014/02/bixente-lizarazu-nueva-cara-biotherm-homme-5.jpg

Niższy tak ale cięższy przez co pojedynki bark w bark wygrywał częściej. + niższy środek ciężkości + turbouda + siła i daje to większą szansę na wygranie pojedynku w powietrzu. Przy tym wzroście nawet :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei zdjęcie dodane przez Ciebie jest w miarę świeże. Bixente prowadzi bardzo zdrowy tryb życia - myślę, że AŻ takiej klaty nie miał podczas kariery piłkarskiej. Ale pewny nie jestem bo wtedy jeszcze tak bardzo życiem prywatnym sportowców się nie interesowało.

Ja go właśnie kojarzyłem z wymian koszulek po meczach, że miał sporo mięśni.

 

http://bixentelizarazu.w.interia.pl/images/Lizarazu-2002-1.jpg

Teraz ma może odrobinę więcej masy, bo mniej biega, ale tak czy inaczej pod względem fizycznym był mocny w trakcie kariery ;)

Niższy tak ale cięższy przez co pojedynki bark w bark wygrywał częściej. + niższy środek ciężkości + turbouda + siła i daje to większą szansę na wygranie pojedynku w powietrzu. Przy tym wzroście nawet :]

No u Carlosa to same uda wanosiły połowę jego wagi ;)

http://img.bleacherr...=630&h=420&q=75

https://s-media-cach...cea23535a72.jpg

Edytowane przez Kily
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kily, dobrze wiesz, że określenie 'nikczemne warunki fizyczne' w piłce nożnej odnosi się do wzrostu, nie do masy.

 

Chyba nie chciałbyś pod ten opis podczepić Petera Croucha?

 

Skupmy się na meritum bo coś mi tu śmierdzi, że chcesz się na siłę doczepić ;)

 

Aha, drugie zdjęcie Lizarazu to wg mnie DUŻO gorsza sylwetka.

Edytowane przez AirForceNine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lewa obrona zdecydowanie łatwiejsza - miejsca 1 i 2 to pewniaki, ewentualny problem z miejscem 3 (gdzie brak kogoś mega wyróżniającego się)

 

1 - Paolo Maldini - jeśli kiedyś zacznie się stawiać obronę na równi z atakiem przy wyborze najlepszych piłkarzy w historii, to wtedy Paolo będzie miał claima mocnego jak Stannis Baratheon. Historyczne longevity, historyczny skillset i historyczna mentalność (1 czerwona kartka w karierze...c'mon). To nie tylko pewniak do 1szej jedenastki, ale wg mnie główny kandydat do roli kapitana tejże.

 

(...długa przerwa...)

 

2 - Roberto Carlos - tego typa zawsze nie trawiłem, ale nie ma innej opcji do 2-giej drużyny. Gdyby troszkę lepiej bronił to byłby full package z zajebistym bonusem w postaci wyjątkowych rzutów wolnych.

 

(...długa przerwa...)

 

3 - Bixente Lizarazu - niczym specjalnym się nie wyróżniał - po prostu był w świetnych teamach, w związku z tym że jego konkurenci do 3-go miejsca też się niczym jakoś mega nie wyróżniali a byli w gorszych teamach (a co za tym idzie mniej nawygrywali) to tutaj umieszczam typa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Maldini

2. Carlos

3. Cole

Tobie to nie szkoda czasu jest na pisanie takich postów?

Już conajmniej kilka osób Ci mówiło, że Twoje głosy nie będą się liczyć, dopóki ich nie uzasadnisz.

 

Kit z miejscem pierwszym i drugim - wytłumacz chociaż dlaczego Ashley Cole a nie kto inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobie to nie szkoda czasu jest na pisanie takich postów?

Już conajmniej kilka osób Ci mówiło, że Twoje głosy nie będą się liczyć, dopóki ich nie uzasadnisz.

Kit z miejscem pierwszym i drugim - wytłumacz chociaż dlaczego Ashley Cole a nie kto inny.

Spoko, zaraz przekopiuje z wiki osiągniecia jak to robi reszta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, zaraz przekopiuje z wiki osiągniecia jak to robi reszta.

Po raz kolejny udowadniasz, że masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem.

 

Specjalnie dla Ciebie, podejmę jeszcze jedną próbę uratowania Twoich typów:

 

Uzasadnij sensownie dlaczego na trzecim miejscu widzisz Cole'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.