Skocz do zawartości

Karty na stół, czyli wybieramy najlepszych piłkarzyków z ostatniego ćwierćwiecza


Kily

Rekomendowane odpowiedzi

popełnienie błędu a brak większych minusów to chyba co innego, nie?

Po kolei:
- marzec pisze: "pisanie że gosc (...) nie ma wad (...) to po prostu zwykła niewiedza";
- dokładnie do tego cytatu odnosi się AF9: "Przytocz proszę konkretny cytat bo nie wiem czy ktokolwiek tak napisał";
- na to ja powołuję się na cytat z Twojego pierwszego posta w tym temacie: "nie przychodzi mi go głowy żaden minus".

 

"Nie ma wad" to nadal nie jest dosłownie to samo co "nie przychodzi mi do głowy żaden minus, ale sądzę, że można to zakwalifikować jako zwroty synonimiczne i przypuszczam, że właśnie do tego cytatu pił marzec. Dlatego to przytoczyłem i to nie moja wina, że AF9 zabawił się sam ze sobą w głuchy telefon, powtarzając tę samą myśl nieco zmienioną w kolejnych postach. :P
 

Kily, rządzisz tutaj. Zareaguj jakoś..

Od dobrych kilku lat nie jestem tutaj modem, więc nie nie mogę wywalać takich postów. Po prostu nie bierzemy ich pod uwagę przy liczeniu głosów. Było mówione, że tylko ci, którzy podejmują dyskusję wg określonych kryteriów powinni głosować, więc tak samo np. RappaR powinien podjąć próbę uzasadnienia z jakiego powodu Cech ma być dużo wyżej niż Schmeichel, żeby jego głos móc normalnie uwzględniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wuj z tym, daję i swoje TOP3 bo im dłużej się zastanawiam tym bardziej wiem, że nic nie wiem.

 

1. Buffon

2. Schmeichel

 

Tutaj nie miałem większych wątpliwości, nie będę powielał tego co zostało napisane na temat tej dwójki. Kontrowersji raczej tutaj nie będzie to i produkować się nie ma nad czym.

 

3. Neuer

 

Miałem zgryz niekiepski i nawet ten głos oddany bez 100% przekonania, ale to samo napisałbym decydując się na inne nazwisko.

 

Rozważałem Ikera, ale wychodząca poza osiągnięcia jest zaskakująco łatwo o wątpliwości. Skillem trochę odstaje, na pewno nie jest to przykład absolutnie full-package bramkarza a i longevity się porysowała w ostatnich latach delikatnie mówiąc.

 

Rozważałem Kahna, ale też miał gorsze okresy, nie był takim tytanem na przestrzeni całej kariery. Z reprezentacją też trochę pechowo.

 

Czemu Neuer? Sukcesy i full-package skill, longevity oczywiście nie robi jeszcze wielkiego wrażenia, ale trzeba było się na kogoś zdecydować. Poza tym nie chciałbym, aby niektórzy zawodnicy mieli przewagę tylko dlatego, że wcześniej się urodzili. Do tej pory Niemiec pokazał już wystarczająco dużo, aby stawiać go w gronie najlepszych, jeżeli trochę na wyrost to OK, mogę z tym żyć.

 

Kogo (poza wymienionymi) przewidywałbym w tej dyskusji za 10 lat? Courtois, de Gea i życzeniowo ter Stegen :P Kolejność przypadkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzasadniaj majster :] Bądź dobrym minionkiem

 

 

Panieeeeeeeeeee :)

 

Buffon jest numer jeden bezapelacyjnie :) facet nie wpuszcza bramek zza pola karnego, wygrywa pojedynki 1 vs 1 , przy rożnych wychodzi w górę, broni dobrze na linii i jeszcze w przedpolu zagra jak ŚO.

 

Peter

dostaje za to, że Bolesław :) ogólnie tytuły, charyzma, nie twierdzę , że był idealny jeśli chodzi o ratowanie sytuacji ale potrafił dużo pomagać swoim wyrzutami piłki gdzie z kontry MU wtedy kosiło.

 

Kahn

na linii to GOAT, ile setek potrafił wybronić to masakra. ogólnie jaram się nim ale równie dobrze mógłby być tutaj van Der Sar ,Caillas , Cech 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gigi, Peter, Iker. Taką mamy kolejność w bramce po wybiciu "pick deadline". Zaskoczenie? Teoretycznie tak, moja słaba wyobraźnia nie była w stanie ogarnąć, jak Iker może spaść poza top 2. Jak widać i my mamy swojego Okafora...

 

Obrońcy - jedziemy od lewej czy dajemy 6 środkowych? Kily, whatdujusay?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście myślałem, że od prawej, ale w każdym razie od boku obrony. Pickujcie i uzasadniajcie, bo nie mam przez najbliższe godziny kompa pod ręk, ani czasu na stukanie w kokomórę ;)

Osobiście myślałem, że od prawej, ale w każdym razie od boku obrony. Pickujcie i uzasadniajcie, bo nie mam przez najbliższe godziny kompa pod ręk, ani czasu na stukanie w kokomórę ;)

Super będzie jak ktoś na początek pi razy oko będzie się trzymał schematu z pierwszego posta tego tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fru

Prawa strona

 

 
 
 
Thuram
1) Puchar Francji, Mś, ME, Puchar i Superpuchar IT, Puchar UEFA, 2 mistrzostwa Włoch, Puchar Konfederacji
2) Zwodnik roku FR, All Star Team 2 x Mś, ESM Team of the year x 2
3) 18 lat, praktycznie nie łamliwy
4) Technika,szybkość, siła. Gra głową, dobry klej w nodze, aktywny ofensywnie, bezbłędny defensywnie. Czarna skała z dynamitem.
5) None 
 
Zanetti (przeszło 14 lat na obronie, więc nie ma lipy)
1)5x Serie A + Coppa Italia x 4 + Superpuchar x 4 + LM + UEFA Cup + Fifa WC + Pan American Winner
2)Indywidualnie teoretycznie nic. Ale praktycznie dołożył dużą cegiełkę do osiągnięć zespołu + kwestie z kolejny punktów decydują o tym, że nie mogę przejść obok niego obojętnie.
3)17 lat orki w polu, niemal bez urazów. Zmiana flanki, pozycji. Czego trener wymagał ten robił + stamina na poziomie bardzo wysokim + zabawa w skrzydłowego.
4)Obie nogi checked. Asystowanie, przegląd pola checked. Wydolność, przyspieszenie checked. Ball controll, główka, noga, siła + charyzma i szacunek. Krycie + uniwersalność - lewa obrona, prawa, środek, def mid, skrzydło. Gdyby bramki strzelał byłby mister universum.
5)All good. Nie pamiętam, by kiedykolwiek się posypał. Jak myślę o Maldinim to w kwestii wzoru piłkarza Zanetti jest niedaleko.
 
Nr 3 - Lahm
Jeszcze 2-3 lata i będzie top of the pop. Jak do tej pory - potwierdzam opinię kolegów i koleżanek.
 
 
A Puyola na środek wrzucam
Edytowane przez Elwood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Lillian Thuram

- Mistrz Świata 98, Mistrz Europy 2000, V-ce Mistrz Świata 2006, i tylko 2 razy mistrz Włoch z Juve. Do tego pucharów ale tego nie ma co wymieniać. Klubowo więc pod względem sukcesów raczej niespełniony.

- członek klubu FIFA 100 czyli jeden ze stu najlepszych żyjących piłkarzy w historii, francuski zawodnik roku 97, FIFA WC All Star Team 2 razy (98 i 06), Euro All Star Team 2000

- 17 sezonów na wysokim szczeblu piłkarskim(5 w Monaco, 10 w Juve i 2 w Barcelonie), także licznik ma niezły. Co prawda hiszpański epizod jego kariery nie jest pełny bo zaczął mieć problemy ze zdrowiem to i tak 15 lat w równej formie na tej pozycji to dobry wynik.

- bardzo atletyczny zawodnik, silny i wytrzymały. Dosyć ofensywnie grający(nie aż tak jak Cafu), przy tym wyjątkowo inteligentny piłkarz. To ostatnie pozwoliło robić z niego stopera w momentach, gdy jego drużyny tego potrzebowały(szczególnie pod koniec kariery).

- psychicznie bardzo mocny, zawsze calm down, niemożliwy do wyprowadzenia z równowagi. Nic w tej kwestii nie można mu zarzucić.

- zawsze na boisku zostawiał mnóstwo zdrowia, nie przechodził obok meczu. Gdy Francji nie szło w półfinale MŚ w 1998 roku z Chorwacją to wziął wszystko na swoją klatę i strzelił 2 gole(oba piękne), co oznacza, że nie pękał w kluczowych momentach. Miał ogromny wkład w tamto mistrzostwo i od wtedy zaczął być postrzegany jako absolutnie najlepszy prawy obrońca świata.

 

2. Philipp Lahm

- Mistrz Świata 2014, brązowy medalista w 2006 i 2010 a także srebrny medal na Euro w 2008. Mocno utytułowany z Bayernem(siedmiokrotny majster Niemiec), wygrał Ligę Mistrzów ale w sumie w jej finale grał aż 3 razy

- trzykrotnie w All Star Team Mistrzostw Świata(2006, 2010 i 2014), pięciokrotnie w UEFA Team of the Year.

- około dziesięciu sezonów na absolutnie najwyższym poziomie bez większych zawahań formy a przed nim jeszcze prawie drugie tyle. Nie spodziewam się aby nagle obniżył loty i po prostu gdzieś zniknął, not a chance.

- pracowity jak mrówka, potrafi grać na wielu pozycjach i na każdej jest wyróżniającym się zawodnikiem. Idealnie zrównoważona umiejętność atakowania z bronieniem. Niezły drybling, świetne zamykanie akcji z prawego skrzydła lub umiejętność ścięcia do środka i oddania strzału. Tak naprawdę jedyną rzeczą, w której ustępuje Thuramowi to warunki fizyczne ale zdecydowanie potrafi zamaskować to dużą walecznością.

- spokojny, mega-ogarnięty i uber-inteligentny. Jest pewniakiem aby zdetronizować Francuza za kilka lat, bez cienia wątpliwości. Swoje sukcesy może prawie że podwoić co sprawia, że pozycja prawego obrońcy jest przez niego zdominowana na lata.

Nawet jeśli Loew chce czasem zrobić z niego defensywnego pomocnika to i tak uważam to za jego siłę. Choć na prawej obronie pokazuje chyba najwięcej swoich atutów.

Podkreślam raz jeszcze - za Francuzem umieszczam go o 0,001 punktu ze względu na słabsze warunki i przede wszystkim za to, że jego legacy jeszcze nie jest dopełnione.

 

3. Cafu

- dwukrotny Mistrz Świata (94 i 2002) oraz V-ce Mistrz Świata w 98. Klubowo niewiele lepiej od Thurama bo oprócz dwóch tytułów mistrza Włoch(z Romą i Milanem) dorzucił sukces w LM w 2007 roku

- indywidualnie ustąpił miejsca w złotej jedenastce WC 98 ww Thuramowi ale znalazł się na jej rezerwie. Ponadto w jedenastce FIFpro w 2005 i także należy do klubu FIFA 100.

- swoją piłkarską długowieczność ma podobną jak Thuram(5 lat w Sau Paulo, rok w Saragossie, potem powrót na 3 lata do Palmeiras i wreszcie 6 sezonów dla Romy i 5 dla Milanu). Również prezentował względnie wysoki poziom do końca gry na najwyższym szczeblu piłkarskim.

- jego największe atuty to ogromna wytrzymałość do ciągłego biegania na wysokich obrotach przez cały mecz, niezła szybkość i bardzo dobra gra ofensywna(tutaj lepszy od Francuza). Jednak Thurama widzę wyżej bo był lepszy w destrukcji. Świetnie ustawiać na boisku siebie jak i innych. Wieloletni kapitan Brazylii a to w tamtym okresie było ogromnym wyróżnieniem. No i nie da się zapomnieć tych formacji robionych specjalnie pod niego, aby miał cały prawy korytarz wyłącznie dla siebie. Tak naprawdę to robił za dwóch w meczu bo był jednocześnie prawym obrońcą i prawym pomocnikiem. A to dawało duże pole do manewru jego trenerom.

- podobnie jak reszta nie miał problemów z gorącą głową więc niewiele więcej w tej kwestii można powiedzieć.

 

Generalnie początkowo to Cafu miał być na drugim miejscu w moim rankingu jednak o wyższości Lahma nad nim zadecydowały sukcesy w klubie.

Z drugiej strony wyżej cenię Thurama niż Niemca ze względu na jego absurdalny wręcz atletyzm - to był wówczas istny czołg na boisku.

 

Zastanawiałem się trochę także nad Javierem Zanettim. Jednak pozostała trójka potrafiła robić większą różnicę podczas gdy Argentyńczyk zawsze raczej pozostawał w cieniu. Jednak chciałbym zaznaczyć, że jest w moim zestawieniu bardzo blisko podium a jego żelazne płuca i legendarna długowieczność powinna być idealnym przykładem do naśladowania dla młodych prawych obrońców.

Sorry Javier, uwielbiam Cię, naprawdę..

 

Ciekawe jest to, że cała moja trójka(czwórka) to sami liderzy i wieloletni kapitanowie swoich zespołów(poza Thuramem). Do tego każdy z nich raczej stronił od gwiazdorskiego życia.

Edytowane przez AirForceNine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mocno ujowa sprawa, bo jest 4 piłkarzy którzy mega zasługują na załapanie się do 3 najlepszych jedenastek ćwierczwiecza, ciężko jednego wywalić :/.

 

1 - Philipp Lahm - osiągnął już wszystko co możliwe a jeszcze przed nim kilka niezłych lat grania. Przekozak - będzie pasował do każdego teamu.

2 - Cafu - full package: skille (ofensywa!), longevity (jak to Milan ;) ), osiągnięcia. Miód malina.

3 - Lilian Thuram - najlepszy defensor w tej trójce, spadł na ostatnie miejsce ze względu na sporo mniejsze osiągnięcia klubowe od dwóch koleżków ustawionych nad nim.

 

 

4 (wbrew zasadom, ale koleżka zasługuje na to mega) - Javier Zanetti - Maldini dla ubogich (czyli Interu ;) )  i to jest wielki komplement z mojej strony (jestem psychofanem Maldiniego). Generalnie do wejścia na podium zabrakło mu jakiegoś wow-factora (każdy z trójki nad nim to przecież mistrz świata!)

 

Generalnie o ile odrzucenie Zanettiego było już mega ciężkie o tyle ustawienie pozostałej trójki w jakiejś kolejności było jeszcze gorsze - generalnie jutro mógłbym odwrócić tą listę do góry nogami. Lahm wygrał bo wydaje mi się najlepszym fitem spośród tej trójki (najbardziej wszechstronny).

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanie porządkowe związane z tym, że padły nazwiska Puyol i Ramos, których podstawowa pozycja to raczej środkowy, a nie prawy. Uznajemy, że na każdego niewybranego można głosować na różnych pozycjach, na których grał, czy ustalamy, że ci dwaj idą na środek (ogólnie można by założyć, że ustalamy pozycję np. zgodnie z główną pozycją na transfermarkcie) i wówczas Elwood z RappaRem powinni wskazać na ich miejsce kogoś innego?

Poniekąd podobny problem wiąże się z Thuramem, ale on raczej powinien być rozważany jako prawy, a nie środkowy.

 

P.S. Sam jesteś ubogi, Julek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.