Skocz do zawartości

Problemy z komputerami- reaktywcja


Bunndy

Bardziej lubie literkę  

29 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Bardziej lubie literkę



Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Nie znam się na komputerach za dobrze, więc pytanie do tutejszych informatyków.

 

Mam Windowsa XP, na którego oficjalnie nie ma DirectX 10. Ale jest coś takiego: www.technospot.net/blogs/download-direc ... y-project/

 

Ktoś coś wie na ten temat, działa? Wogóle warto, czy zbyt dużo niewiadomych?

 

GeForca 9800 GT mam jakby ktoś pytał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to wygląda pod XP, ale pod Vistą DX10 to niewypał jak dla mnie... Większość gier na HD4850 wygląda tak samo a czasami gorzej, a ilość FPS była znacząco mniejsza... Niech do myślenia skłoni fakt, że już w tej chwili trwają pracę nad DX11, które ma wyjść jeszcze w tym roku... Co do DX10, to poza poprawioną DX10.1 nic już nie będzie dodawane i modyfikowane... Uznali DX10 za porażkę i lecą z kolejną wersją od początku, robiąc ją pod Vistę i 7...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

zdeka kurwica mnie zaraz trafi.

 

mam po formacie zalosne speedy downloada na uTorrencie bo kazdy port ktory ywbiore (nawet automatyczne) przy tescie poprawnosci mi "oblewa" i wyswietla mi komunikat ze dany port jest zamkniety :?

 

niby jest program ktory forwarduje wybrane porty ale przeciez wczesniej nie uzywalem go i bylo ok. co jest grane? (nawet uzywajac teog progsa nie wiem i tak jaki mam router)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tu wróżką nie jest... ;-) Podaj trochę konkretnych informacji: skąd masz internet (jaki provider), jak się łączysz (modem neo, modem z kablówki, radiowo, sieć lokalna - bezprzewodowa, zwykła, etc.), jeśli modem neo/kablówki to jaki, jeśli sieć lokalna to jaki router, jaki system operacyjny, itp... ;-)

 

Wtedy pomyślimy co jest nie tak... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, mam standardowo siec przez zwykla kablowke, xp-ka z sp2, provider to zdaje sie ogolnopolskie ismedia z oddzialem lubelskim micro-com, ktory bezposrednio jest moim dostawcą (nie wiem jak to dokladnie dziala ale jakos sa te firmy polaczone), a o routerze nie mam pojecia bo do tej pory router kojarzyl mi sie z rozdzielaniem łacza na kilka kompow wiec nawet nie wiem jak mam sprawdzic swoj router :P a. no i oczywiscie nie mam modemu tylko sieciowke.

 

jesli ktorymis odpowiedziami sie skompromitowalem to prosze o spokojne wyjasnienie bo internetowym mozgiem to nie jestem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy internecie z kablówki musisz mieć modem, który zamieni sygnał analogowy przesyłany łączami kablowymi (tak jak tv) na cyfrowy, który potrafi komputer "odczytać"... ;-)

 

Wygląda to jak modem od neo, lub coś w tym stylu (nieduża zewnętrzna skrzyneczka)... Najczęściej masz go w mieszkaniu lub w skrzynce w piwnicy... Skoro nie kojarzysz tego to pewnie jest jakaś skrzynka w piwnicy i tam leżą, więc nie masz do niej dostępu...

 

 

Na początku sprawdź czy nie jesteś za NAT'em... Najprościej:

 

a) http://www.mojeip.org/ - sprawdź jakie masz IP

B) Start->Uruchom... -> wpisz: cmd, następnie ipconfig lub ipconfig /all

 

Sprawdź czy adres z punktu a) znajduje się gdzieś na liście z punktu B) - pozycja: Adres IP

 

 

Jeśli tak to masz bezpośredni dostęp do netu, więc musisz dzwonić do BOK Twojego providera i powiedzieć o kłopocie. Jeśli nie (i w punkcie B) masz adres zaczynający się 192.168 lub 172.16), to znaczy, że jesteś za NAT'em (w sieci lokalnej)... W kablówkach nie słyszałem o czymś takim, ale może provider stawia w bloku jeden router i wszystko przez niego idzie, możesz spróbować poszukać w google "konfiguracja utorrent NAT", czasami idzie obejść ten problem... W innym wypadku telefon do BOK...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia z NAT nie jest nowa kwestia. Jest tak jak mowisz; mam inny IP na tej stronce inny po wpisaniu polecenia w uruchom. Ale najlepsze jest ze swego czasu w ktorejs tam ulotce od dostawcy przyszedl news ze na prosbe moge "wyjsc" zza nata i moga mi dac zew. IP. Zadzwonilem, dogadalem sie i tak bylo. Przez dlugi czas wszystko bylo cacy, speedy zajebiscie wysokie, zadynch problemow, a teraz po formacie cos sie zjebalo i nie wiem co.

 

Czy to jakas konfiguracja systemowa czy o co chodzi :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Od kilku dni mam net bezprzewodowy z UPS, na razie 512 od lutego 10MB, ale coś mi sie nie podoba- nie mogę sciagać plików z torrentów :?

W zakładce trackerów pokazuje mi informacje. że wykrywanie perów i perów lokalnych jest "niedozwolone", a co za tym idzie mam zerowy transfer. Czy to normalne w sieciach bezprzewodowych?

Bo jak tak to po cholere mi net 10MB skoro ni8c nie bede mógł ściągać :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, teraz jestem pewien ze cos sie zjebalo mi po formacie. na uTorrencie mam info u dolu obok zoltego trojkata ze "brak polaczen przychdozacych. jesli status utrzymuje sie dluzej, masz zle skonfigurowana siec" wtf? :? nigdy nawet sieci nie konfiguruje, zawsze ustawienia automatyczne i wylaczenie zapory windowsowskiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

 

Kilka dni tem padłmi mój stary dysk 80 gb. Wczoraj kupiłem nowy dysk-takiej samej firmy jak poprzednio- WD Caviar. Podzieliłem og na partycje,sformatowałem,poinstalowałem sterowniki,wszystko ładnie,ale jest poważny problem.

 

Otóż-dźwięk działa bez zarzutu, lecz są problemy z video. Program vlc włącza się około 30 sekund,oczywiście komputer się wtedy przywiesza. Gdy próbuję otworzyć jakieś video system znów zamarza i po kilku minutach video otwera się,lecz obraz jest czarny,słychać tlyko sam głos,a komputer oczywiście nadal jest zwieszony.

 

Sytuacja ze zwieszeniami często się powtarza-nawet gdy wączam okienko rozmowy na gg to przycina komputer na jakieś 10 sekund dopóki nie załaduje się reklama. O grach nawet nie wspominam,bo icytower ładował się 10 minutPłacze

 

Sformatowałem dysk jeszcze raz,zainstalowałem sterowniki,ale to nie pomogło. Czy myślicie,że problem leży właśnie w dysku?

 

Dysk przeskanowałem programem HD Tune,nie wykryto bad sectorów a max prędkość to 77kb/s. Podam jeszcze dokładny model dysku- [PATA] Dysk WD Caviar 250 gb WD2500AAJB-00WGA0.

 

Jeżeli ktoswie co jest tego przyczyną to proszę o odpowiedź:):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku polecam pójść z dyskiem do jakiegoś kumpla, odpiąć wszystkie jego dyski, podpiąć swój i sprawdzić czy u niego podobne anomalie występują na tym dysku... Będziesz wiedział czy wina dysku czy czegoś innego... ;-)

 

Polecam też zrobić update biosu do najnowszego stabilnego dla Twojej płyty głównej... Może to coś polepszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk przeskanowałem programem HD Tune,nie wykryto bad sectorów a max prędkość to 77kb/s. Podam jeszcze dokładny model dysku- [PATA] Dysk WD Caviar 250 gb WD2500AAJB-00WGA0.

 

Jeżeli ktoswie co jest tego przyczyną to proszę o odpowiedź:):D

dla mnie prędkość 77kb/s jest trochę mała - wychodzi niecałe 10 KB/s.

zrobiłem teraz test mojego dysku WD i wyszło mi średnio około 100 MB/s :)

 

a na problemy ze sprzętem najlepiej jest sprawdzać każdy podzespół po kolei (tzn odpinać jedną część i sprawdzić jak działa bez tego lub podpinać ją w innym komputerze)

 

ramy jak Ci się spaliły to Ci komputer pokazuje, że masz mniej - choćby w panelu sterowania lub ctrl+alt+delete -> wydajność -> pamięć fizyczna -> razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk podpiąłem u kumpla. Niesteety ne dało się uruchomić go jako primary,wyskakiwął jakis bluescreen. Podpięlismy razem 2 dyski, przerzuciliśmy dane, dokladniej video,na mój dysk i z niego je odpaliliśmy.Wszystko działało,wiec chyba to nei dysk.

 

loqsh1 - hmm ramu pisze,że mam tyle samo. Nie wiem co może być,zaaz sprawdze z inną kością i dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja miałem kiedyś podobny problem. Odinstalowałem nowy FF, usunąłem wszelkie jego pozostałości (profile, aplikacje itp z rejestru) zainstalowałem "1 model starszy" i działało. Od tamtej pory uaktualniam FF tylko przy formacie, kiedy ściągam nową wersję, a tak jade na jednej i nie aktualizuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://mozillapl.org/forum/forum-15.html - po to są tworzone strony użytkowników jakiegoś oprogramowania, aby tam zadawać tego typu pytania... ;-)

 

Poszukaj tam odpowiedzi albo jeśli takowej nie będzie załóż temat (podaj przy okazji info o komputerze, system operacyjny jaki masz, itp.)... Szybko Ci ktoś odpowie... Sam się z czymś takim nie spotkałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Wiem ze była juz gadka na ten temat, a przynajmniej podobny ale chciałbym sie poradzić.

 

Planuje kupic laptopa

Zakres cenowy 2500-3000 pln

Najbardziej interesują mnie toshiby

 

Laptop ma mi służyć głównie do wszystkiego :wink: Filmy, internet, muzyka, moze troche tez gierki.

 

Moze ktos cos poleca, jak wspomnialem najbardziej interesuja mnie Toshiby. Wiele o nich miłych słów słyszałem. BYlem wczoraj w media markt ale nie mogłem sie zdecydowac dlatego chce poznac jakies opinie... jaki był by najlepszy w tej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.