Skocz do zawartości

Problemy z komputerami- reaktywcja


Bunndy

Bardziej lubie literkę  

29 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Bardziej lubie literkę



Rekomendowane odpowiedzi

I teraz moje pytanie - czy jak wezme "system recovery" i pozbede sie outlooka', to czy poczta "wroci" na serwer czy ja strace? Jest jakis sposob na zaimportowanie jej?

nie jestem pewien czy ta poczta zniknie z dysku, ale na pewno na serwer nie wróci - chyba, że sam sobie te listy na swoje konto o2 wyślesz, zaznaczając wcześniej w outlooku, żeby zostawił kopię wiadomości na serwerze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ok, tepy komputerowo nie jestem a przynajmniej tak mi sie wydaje ;-) ale mam jeden z pozoru banalny problemu ktorego ni cholery nie moge rozwiazac :? a mianowicie - mecze ktroe sciagam z davki w wiekszosci odtwarzaja mi sie ... dziwnie. tzn. dzwiek jest OK, a obraz przez kilka-kilkanascie skeund na zwolnionym tempie, a potem normalnie. i tak na zmiane. wkur*iajace jak cholera :? dzieje sie tak przede wszystkim przy meczach HD. wtf? bardzo bede wdzieczny za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiego masz kompa? procesor i ram mnie interesuje.

ja HD odtwarzam w media player classic albo ewentualnie w videolan, ale chyba mpc lepiej działa.

dual core intela 2x1.6 i 2gb ram. wczesniej myslalem ze to banalna sprawa i po prostu pamiec mi sie zapycha masa programow ale to nie to, bo p orestartach bylo to samo.

 

kolejne pomysly? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiego masz kompa? procesor i ram mnie interesuje.

ja HD odtwarzam w media player classic albo ewentualnie w videolan, ale chyba mpc lepiej działa.

dual core intela 2x1.6 i 2gb ram. wczesniej myslalem ze to banalna sprawa i po prostu pamiec mi sie zapycha masa programow ale to nie to, bo p orestartach bylo to samo.

 

kolejne pomysly? :P

no jeśli to są mecze HD w rozdzielczości 1280 to chyba możesz mieć za słaby procek - tak zgaduję, mi na moim starym kompie też nie działały nawet 720p, miałem athlona 1.7..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie zartuj. procesor o lacznej mocy 3ghz nie udzwignie czegos takiego? myslalem ze czasy gdy byly problemy z odtwarzaniem filmow skonczyly sie gdy ludzie powymieniali swoje p233 na nowsze maszyny :roll:

 

do teog ja rozumiem gdyby to byl mecz w jednym pliku 4gb... ale to jest podzielone na 4 czesci po 500 mb...

 

btw. kiedys sciagalem obraz dvd, odtwarzal sie normalnie. choc tu akurat nie znam sie i nie wiem czy odtwarzanie obrazu a avi czy mp4 sprawia jakas roznice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procek wystarczający bez problemu, zapewne wina kodeków... W jakim formacie zakodowany mecz? Pewnie x264, tylko czy w kontenerze matroska (rozszerzenie mkv) czy w mp4? Akurat wszystkie odtwarzacze, które sprawdzałeś korzystają z tych samych kodeków zainstalowanych w systemie, więc nie dziwię się czemu tak samo się zachowywały...

 

Ściągnij sobie: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=2209&KMPlayer+2.9.3.1430 - KMPlayer

 

On posiada w sobie wbudowane kodeki i nie korzysta z tych systemowych (do odtwarzanie HD jest świetny, nigdy nie miałem z nim problemów)... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od kilku dni nie mogę odpalić strony www.nba.com, próbuję na różnych kompach, różnych przeglądarkach, a ciagle wyswietla mi się tło, czasem zakładki, które i tak nie działają. Czy ktoś może mi to wyjaśnic. Czy tez macie problem z ta stroną? Zdarzyło mi się pierwszy raz od kilku lat i trwa już dobry tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegos czasu pada mi komp a komunikat ktory na blue boxie pokazuje windows xp brzmi tak:

 

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

 

Kilka osob probowalo mi pomoc, najpierw niby ze to problem z ramem, potem z plyta glowna a potem z dyskiem twardym. Trop z dyskiem okazal sie w pewnien sposob trafny poniewaz po wejsciu do windowsa dysk byl widoczny (SATA), ale po wejsciu w menadzer dyskow zmienial sie on w dysk dynamiczny zamiast podstawowego, i znikal z "moj komputer". Jest to jeden z dwoch dyskow w moim komputerze, drugi to dysk ATA na ktorym sa 2 partycje i postawiony system ktory juz ma kilka lat, dlatego na ATA bo drugi dysk pozniej dokupilem.

 

Pomoglo na 2 tygodnie to ze dysk sata zostal sformatowany i wszedzie byl pokazywany jako dysk podstawowy. Jednak wczoraj problem znowu powrocil i nie wiem czym to moze byc spowodowane. Rowniez przy sprawdzaniu problemu aktualizowalem Biosa po czym windows w ogole niechcial sie uruchomic, ale pod Linuxem np wszystkie pliki byly doskonale widoczne.

 

Pytanie moje brzmi czy powienienem na innym dysku sata zainstalowac windows jeszcze raz, czy problem jest bardziej hardware'owy i powienienem jakies komponenty zmienic bo sam juz nie wiem co robic. Dodam ze na dysku trzymam najwazniejsze rzeczy i jakbym to stracil...

 

Mam nadzieje ze ktos bedzie wiedzial jak mi pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procek wystarczający bez problemu, zapewne wina kodeków... W jakim formacie zakodowany mecz? Pewnie x264, tylko czy w kontenerze matroska (rozszerzenie mkv) czy w mp4? Akurat wszystkie odtwarzacze, które sprawdzałeś korzystają z tych samych kodeków zainstalowanych w systemie, więc nie dziwię się czemu tak samo się zachowywały...

 

Ściągnij sobie: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=2209&KMPlayer+2.9.3.1430 - KMPlayer

 

On posiada w sobie wbudowane kodeki i nie korzysta z tych systemowych (do odtwarzanie HD jest świetny, nigdy nie miałem z nim problemów)... ;-)

w sumie fajnie to brzmi co napisales i bardzo sensownie ale dupa zbita. wciaz to samo. k****! :? juz naprawde to sie stlao irytujace. zeby taki gowniany problem sie zrobil... wtf?! :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegos czasu pada mi komp a komunikat ktory na blue boxie pokazuje windows xp brzmi tak:

 

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

 

Kilka osob probowalo mi pomoc, najpierw niby ze to problem z ramem, potem z plyta glowna a potem z dyskiem twardym. Trop z dyskiem okazal sie w pewnien sposob trafny poniewaz po wejsciu do windowsa dysk byl widoczny (SATA), ale po wejsciu w menadzer dyskow zmienial sie on w dysk dynamiczny zamiast podstawowego, i znikal z "moj komputer". Jest to jeden z dwoch dyskow w moim komputerze, drugi to dysk ATA na ktorym sa 2 partycje i postawiony system ktory juz ma kilka lat, dlatego na ATA bo drugi dysk pozniej dokupilem.

 

Pomoglo na 2 tygodnie to ze dysk sata zostal sformatowany i wszedzie byl pokazywany jako dysk podstawowy. Jednak wczoraj problem znowu powrocil i nie wiem czym to moze byc spowodowane. Rowniez przy sprawdzaniu problemu aktualizowalem Biosa po czym windows w ogole niechcial sie uruchomic, ale pod Linuxem np wszystkie pliki byly doskonale widoczne.

 

Pytanie moje brzmi czy powienienem na innym dysku sata zainstalowac windows jeszcze raz, czy problem jest bardziej hardware'owy i powienienem jakies komponenty zmienic bo sam juz nie wiem co robic. Dodam ze na dysku trzymam najwazniejsze rzeczy i jakbym to stracil...

 

Mam nadzieje ze ktos bedzie wiedzial jak mi pomoc.

męczyłem się z tym błędem dosyć długo, różnie ludzie mówili - karta graficzna, ram, dyski - ostatecznie okazało się, że płyta główna była już trochę 'zmęczona', prawdopodobnie nie wytrzymała padu zasilacza, jaki mi się przytrafił wcześniej i coś jej się stało. u mnie pomogło skręcenie procesora niżej kilka mnożników, nie pamiętam już jak to było, zamiast 1700 MHz miałem coś koło 1450 - w pracy szczególnie mi nie przeszkadzało, a jaka ulga wreszcie.

moja rada, jeśli system masz kilka lat to go zainstaluj od nowa. jeśli nie chcesz się w to bawić, to sprawdź każdy komponent komputera po kolei, w szczególności płyta, procesor, ram.. sprawdź, w sensie podmień innym albo wypnij, o ile to możliwe :)

 

EDIT: dodam, że u mnie reinstalacja systemu nie pomogła, więc może lepiej od razu weź się za sprawdzanie sprzętu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panie obywatelu Kamilu, albo jakikolwiek inny spec od laptopow, potrzebuje opinii.

Zamierzam zakupic laptopa, a raczej mojej malzonce, ale pewnie przejme go z jakims czasem.

Spojrzalem sobie na to co obecnie na rynku, oczywiscie roi sie tego od cholery, przymierzam sie do Della (jako ze mam kompa tej fimy i nie narzekam) ale moze byc tez inna firma, nie jestem az tak uparty.

Jakies opinie o Dellu D600, D610, D620 albo Sony PCG-K35, albo Compaq CQ50-104NR?

Sorry ze tak strzelam roznymi modelami, to akurat widze na rynku, za dosyc niska kaske.

Niemniej jednak wszelkie opinie mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim celu ma służyć komputer (praca biurowa, przeglądanie internetu, filmy, gry, duża mobilność, będzie leżał w domu, itp.), jaką kwotą dysponujesz? Skoro dla żony to czy wygląd też ma mieć znaczenie? Czy ma być z oryginalnym Windowsem czy o to się sam "zatroszczysz"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Kamil ze dopiero odpisuje, wlasnie dobralem sie do kompa.

Komp ma sluzyc mojej malzonce do pisania jej prac uczelnianych oraz przegladania sieci, mi do przegladania sieci i ewentualnie grania w jakies gierki gdy mi sie nie bedzie chcialo sleczec przed ekranem monitora na krzesle tylko walnac sie na wyro (chocby Football Manager 09).

Wyglad nie ma znaczenia, Windows moj albo kupiony wraz z laptopem, bo planuje kupic uzywany (wiem to jest jakies ryzyko).

Kupowany w Stanach gdzie obecnie przebywam, i tam bedzie uzywany (jesli to ma jakies znaczenie).

Te wszystkie modele Kamil ktore ci wczesniej wymienilem przegladajac tylko 5 ogloszen na krzyz, z ostatniego dnia znalazlem od 300usd do 475usd.

Jak juz bym wiedzial na jaki model(e) sie nastawic to tez bedzie mi latwiej zrobic jakies poszukiwania a nie rzucac sie na wszystko co ma w nazwie "laptop".

Z gory dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.