Skocz do zawartości

Problemy z komputerami- reaktywcja


Bunndy

Bardziej lubie literkę  

29 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Bardziej lubie literkę



Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój problem polega na tym źe coś sie stalo z wmp. Ostatnim emczem jakim ogladalem przez lp byl mecz det-lal pozniej niestety niepoogladalem juz niczego. Jak klikam na linki czy to z lp czy mms mecz niechce mi isc, nawet sie nie ładuje tylko odrazu sie pokazuje stop i czarny obraz. Niemam pojecia czym to jest spowodowane, niczego niezmienialem w ustawieniach, poprostu skonczyl sie styczen przyszedl luty a ja niemoge ogladać NBA. Linki na sopcasta idą wiec to musi byc spowodowane wmp:/ mam najnowszą wersje wmp jak cos. Jakby ktos wiedzial co mozna zrobic to prosze o pomoc. Z góry dziekii pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprostu skonczyl sie styczen przyszedl luty a ja niemoge ogladać NBA. Linki na sopcasta idą wiec to musi byc spowodowane wmp:/ mam najnowszą wersje wmp jak cos. Jakby ktos wiedzial co mozna zrobic to prosze o pomoc. Z góry dziekii pozdrawiam

Jeśli dobrze podsumowuję, to program odmówił robienia tego, co robił wcześniej. Ja w takich przypadkach wywalam dany program, a potem instaluję go na nowo. Przeważnie pomaga. Może to zbyt laickie wytłumaczenie - wtedy sorry :) Czasami może to być spowodowane zniknięciem jakiegoś dll-a czy innego potrzebnego programowi pliku. Albo kodeki zmieniałeś i coś się gryzie i nie współpracuje. Ale z kodekami ja mam od dawna na pieńku. Nie znoszę ich, ze wzajemnością :wink: Zawsze mnie wkurza, jak muszę jakieś znaleźć i zainstalować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten błąd to wina windowsa.

 

włóż płytę z windowsem, ustaw w biosie, żeby startował z płyty, uruchom instalatora windows i za jego pomocą zrób format dysku.

jak potrzebujesz danych z dysku to go przepnij do innego komputera, na którym działa system.

Ok po kilku modyfikacjach (wymiana uszkodzonego napedu) wreszcie udało sie uruchomic instalatora windowsa...i pojawił się problem :?

 

Wszystko ładnie sie ładuje, aż do chwili kiedy instalator pokazuje mi taką informację

"Nie mozna załadować setupdd.sys.

kod błedu to 7

nie mozna kontynuować, nacisnij dowolny klawisz zeby zakończyć"

 

W instalatorze kompletnie nic nie moge zrobić, jedynie poprzez wcisniecie F2 może przywrócić windowsa, ale potrzebuje dyskietki startowej, której nie mam...

 

 

HEPL ME :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firefox:

Narzedzia->Opjce->Zaawansowane->Sieć i tam dajesz ustawienia i jak chcesz wpisac amerykańskie proxy to dajesz reczne wybieranie a jak chcesz normalne jak zawsze to przestaw na beżposrednie połaczenie z internetem.

Explorer:

Narzędzia-> Opcje internetowe->Połączenia i tam dajesz ustawienia siec LAN i podobnie jak przy firefoxie tylko jak chcesz mieć normalne to dajesz Automatycznie wykryj ustawienia.

Mam nadziejhe ze to o to chodziło. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inny problem z wmp. Podczas oglądania czegokolwiek, jak powiększę to nie chce mi zniknąć ten pasek z tym czasem trfania, chodzi mi o to co znika po jakiejś tam chwili od nieruszania myszką. Niby to jest taki szczegół ale podczas oglądania meczy to denerwuje.

 

EDIT:

Dobra, już rozwiązałem ten skomplikowany problem :), nie wiem dlaczego ale miałem wciśnięty przycisk pinezki (czy czegoś takiego) a że nigdy mnie nei obchodziło do czego to jest to nie wiedziałem czym jest spowodowany mój problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A to ja mam co innego, co prawda wiem co muszę zrobić 8) ale to w ramach ciekawostek, a może się przydać... :roll:

 

Otóż niedawno sobie sprawiłem dwurdzeniowego Athlona 64/X2 na płycie MSI z chipsetem NVidii. Ma to cudeńko extra power, niezłą pamięć (2GB), a ponieważ gram głównie w strategie, menadżery, sporty oraz FPP w klimatach MOHH i COD 2, to w zupełności wystarcza istniejąca na płytce karta GF 6100. No ale problem polega na tym, że Pan Maxec chciał zaoszczędzić i na to wszystko podpiął swego ukochanego Atowskiego Seagata 80GB i jeszcze bardziej ukochaną nagrywareczkę LG. Na jednej tasiemce - żeby nie było :lol: No i mam przesrane... Okazuje się, że bez nowego HD/DVD pod SATA nie ujadę na jednej taśmie, bo komp się po prostu dławi, ba zatyka nawet :? Zainstalowanie czegokolwiek, czego akurat nie wypaliłem na gotowo na laptopie, ewentualnie nie noszę na pendrivie graniczy z cudem. Totalny brak komunikacji... A więc 1 marca pakuję na mojego tlonka 250 GB WD pod SATA II, na osobnym kabelku i hulaj dusza piekła nie ma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam dylemat a zarazem pytanie:

Planuje kupić Urządzenie wielofunkcyjne czyli drukarka, skaner i xero w jednym ale nie wiem jakiej firmy było by najrozsądniej i oczywiście najtrafniej nabyć. Mam do wybory HP, Brother i Epson (Lexmark czy Cannon raczej odpadają). Może ktoś orietujący sie w temacie coś doradzi bo byłem ostatnio w trzech Media Markt i dwóch Saturnach i jak sie pytałem co polecają to były 4 głosy na HP (Deskjet 4100) i po jednym Brother (115C) i Epson. HP niby najlepsze ale podobno tusze są dużo droższe. Ja jestem jednak bardziej za Brotherem (115C, 150C albo 350C) który także wizualnie prezentuje sie dużo lepiej a tusze podobno ciężej dostać. Epson mojej dziewczynie śmiga pięknie ale tego modelu nie moge znaleść a te które są nikt nie poleca...

 

Może ktoś coś doradzi? :roll:

 

Cena do 350 zł!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linksie mój brat czyli Lestat75, dawno tu nie piszący, dokładnie miał ten sam dylemat. Ostatecznie zdecydował się, tydzień temu, na Austriaka czyli BROTHERA. Podobno przemawia za tym wiele plusów. Jak coś to masz tu maila do niego i zapytaj, powołując się na forum, bo sprawa świeża...

 

lestat75@tlen.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linksie polecam Brother'a. Zakupiłem model DCP-135C (następca 115) i już są tanie zamienniki na allegro (35zł komplet 3 kolorów i czarny). Co do Epsona-też myślałem, ale zamienniki podobno częściej wysychają (spowodowane jest to specjalną mieszanką w oryginałach, której to zamienniki nie posiadają) a przy stałej głowicy to dramat. HP ma głowice w zbiornikach więc eksploatacja średnio atrakcyjna a Canon (model chyba 210) ma małej pojemności zbiorniki i niestety nie ma standardu CMYK-czyli każdego koloru osobno (ale tutaj mam pewności 60%:) Osobiście jestem zadowolony z Brothera (2 lata gwarancji po rejestracji na stronie) i naprawdę dobre wydruki (zdjęcia nawet bardzo dobre jak na AIO) a do tego tania eksploatacja (115C jest jeszcze tańszy). Pozdrawiam wszystkich forumowiczów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem także że w Brotherze jak się skończy dajmy na to jeden kolor to nie da się już nic wydrukować, nawet na czarno. To wada która może byc dosyć męcząca. Podobno także Brother sie częściej psuje niż HP a przynajmniej jest większa prawdopodobność że sie tak stanie niż u Hewlett Packard. No nic jeszcze sie zastanowie i może w weekend już pojade do MM po zakup...

 

Aha i argumentem który ostro przemawia za HP jest też fakt że to moi rodzice chcą mi na to dac forsę a oni wyraźnie wywyższają HP (pewnie jak wszyscy którzy się nie bardzo na tym znają). Za to o firmie Brother wogóle nie słyszeli więc jak sie nie daj boże szybko zepsuje to będzie na mnie że kupiłem jakiś nieznany szmelc :wink:

 

Chodź 2 lata gwarancji to duzo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he chyba nie będzie tak źle:) Co do awaryjności-hmm przeglądałem liczne fora i zdania są podzielone, ale równie niejasna jest sytuacja z HP. Jednym chodzą długo innym siadają szybko. Zakupiłem Brother'a z powodu usterki....właśnie HP :D Co do kolorów to prawda-pusty jeden kolor oznacza jego natychmiastową wymianę. Zobacz jednak Links ceny zbiorników Brother;a i HP.Po drugie, najczęściej zużywa się tusz czarny a więc i w HP nic nie wydrukujesz mając go wyczerpanego. Wreszcie ostatnia sprawa: taniej i łatwiej wymienić jeden kolor, niż cały zbiornik kolorowy jak to ma miejsce w przypadku większości AIO HP czy Canon'a MP210. Zobacz Links, że właśnie standard CMYK-czyli każdy kolor wymieniany osobno to powszechnie uznawana największa zaleta zarówno Epson'a jak i Brother'a (oraz Canon'a z serii IP3xxx wzwyż) która nie zwiększa, ale zmniejsza koszty eksploatacji.Wybór oczywiście pozostawiam Tobie. Od siebie mogę pochwalić Brother'a za dużej pojemności zbiorniki, ciekawie rozwiązany podajnik papieru (ukryty pod drukarką:) a nie odkryty z tyłu i rekomendację Chip'a z listopada 2007 roku, która to uznała AIO tej firmy za najatrakcyjniejsze urządzenia pod względem eksploatacji oraz wykonania.Swoją drogą Epson to również ciekawa pokusa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H.Po drugie, najczęściej zużywa się tusz czarny a więc i w HP nic nie wydrukujesz mając go wyczerpanego.

teoretycznie.. u mnie na HP jeśli się skończy czarny, a jestem w desperacji to wyciągam ten pojemnik z drukarki i mogę na czarno drukować kolorem :) oczywiście sens takiego działania jest znikomy, ale nie zawsze można oddać niebieskie sprawozdanie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

to teraz ja mam problem.. problem dotyczy skype'a, nie moge się podlaczyc do serwera skype'a, jak sie mu uda to na liscie sa wszyscy niedostapni, a program po paru sekundach sie zawiesza, deinstalowałem go juz z 5 razy, caly czas to samo, ktos ma jakis pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam problem z napisami do filmu Facing The Giants. Jako, że ściągnąłem wersję jednoczęściową, a do niej nie mogę znaleźć żadnych napisów, ściągnąłem napisy do tego filmu w wersji 2CD. Jak się okazało są ładnie zsynchronizowane, tylko problem w tym, jak te dwie części połączyć, aby prawidłowo leciały, bo napisy do połowy filmu to tak nie za bardzo. Próbowałem i nawet coś tam mi się udało, jednak okazywało się, że leciały później za szybko. Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś obeznany w tym wyjaśnił mi krok po kroku jak się z tym problemem uporać bądź wykonać coś takiego dla mnie.

 

EDIT: Napisy są w formacie {12}{144}TEKST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.