Skocz do zawartości

Problemy z komputerami- reaktywcja


Bunndy

Bardziej lubie literkę  

29 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Bardziej lubie literkę



Rekomendowane odpowiedzi

To może i mi by ktoś zdołał pomóc. Otóż od jakiegoś czasu komp sam mi sie resetuje alboekran robi sie ciemny a sam komp chodzi czasem nawet nuta leci dalej :P . Od jakiegoś czasu dzieje sie tak coraz cześciej, przeinstalowywanie systemu nic nie daje :? Nie wiem o co w tym biega może coś w środku nie daje rady już?

Moze nie masz "dociśnietej" karty graficznej? Jeżeli ekran sie wyłacza?

Moze sie przegrzewa?

 

Zainstaluj jakis program sprawdzajacy temperature i duzo sie wyjaśni;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem to moja karta graficzna nie ma pomiaru temperatury niestety a o co chodzi z tym jej jak to nazwałeś "dociśnięciem" ???

Wyciagnij z plyty glownej, sprawdz styki moze sie zabrudzily, przetrzyj na sucho, wloz na nowo, docisnij mocno, by miec pewnosc ze dobrze "siadła" i spróbuj ponowie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na karte graficzna kup obojetnie jaki za 20 zl, przymocuj i zobacz.

Ja kiedys przymocowalem wentylator karty graficznej na sciagajacych spinkach - tez tylko chcialem sprawdzic o ile spadnie temperatura. Potem gdy mi to odpowiadalo przymocowalem na stale. A jak wentylatorek sie nie sprawdzi to zawsze mozesz go zwrócic do sklepu i powiedzieć, ze nie pasuje do twojej karty graficznej 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem mały test :wink: . Zdjąłem obudowę i co jakiś czas ochładzałem kartę zwykłym wiatrakiem pokojowym :mrgreen: . Póki co działa bez zarzutu mimo iż komp chodzi już od 8 godzin bez przerwy. Można powiedzieć że już wiadomo w czym tkwi sęk :P .

 

Teraz tylko pytanie czy zastąpić stary wiatrak w kompie czy kupić odzielny dla karty graficznej i do czego mogę go podłączyć żeby dać mu jakieś zasilanie? Ja zielony w tym temacie jestem więc wszelkie sugestie mile widziane :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tylko pytanie czy zastąpić stary wiatrak w kompie czy kupić odzielny dla karty graficznej i do czego mogę go podłączyć żeby dać mu jakieś zasilanie? Ja zielony w tym temacie jestem więc wszelkie sugestie mile widziane :roll: :wink:

to wszystko zależy od kilku rzeczy :)

1) możesz kupić dodatkowy wiatrak do kompa, ale musisz mieć gdzie go przykręcić (sprawdź z tyłu obudowy, jeśli są takie charakterystyczne otwory niezapełnione to jesteś w połowie drogi do domu) i do czego podłączyć. z tym drugim może być troche trudniej, to zależy od płyty głównej. najlepiej zaglądnij do instrukcji i sprawdź, czy jest tam jakieś gniazdo FAN - jeśli jest to dla pewności sprawdź czy jest dobre napięcie (12V) i są 3 piny. jeśli wszystko się zgadza pokonałeś drugą połowę drogi do domu. teraz tyllko musisz kupić wiatrak. ja mam: Arctic Fan Pro TC (80x80, ale zmierz ten otwór w obudowie, żeby się nie okazało, że się nie zmieści) - na allegro jest tego pełno. kosztuje jakieś 7 i pół złotego i nawet działa. montaż to jakieś 5 minut i spokój (jest bardzo cichy).

ale jeśli masz wiatrak w kompie już (nie ten na zasilaczu) to taki wydatek może być zbędny, wtedy będziesz musiał spróbować sposobu numer 2.

2) wiatrak na kartę graficzną, o, to! to na tym się nie znam :) ale na allegro jest dużo, są opisy więc możesz pomierzyć i sprawdzić czy Ci pasuje. jeśli zamontujesz już ten w obudowie i nie będziesz miał dodatkowej wtyczki na płycie głownej zawsze możesz użyć przejściówki i podłączyć wentylator do zasilacza (tak jak dysk). gorzej jak nie masz dziurek w karcie, ale na to też jest sposób, tylko jak Ci się ręcę trzęsą, albo nie masz dobrych wierteł to lepiej nie próbuj. lepiej wtedy kupić jakiś cooler z mocowaniem na klej :)

 

w Twoim przypadku myślę, że lepszą opcją będzie numer 2. ja od siebie dodam, że kiedyś mnie denerwował wiatrak na płycie głównej to go wywaliłem w cholerę i zamontowałem sam radiator (ZALMAN NB-47J - dosyć popularny i ceniony, kupiłem na allegro za 6 złotych bodajże, w dodatku od gościa - jak się później okazało - z bloku obok, więc miałem w ten sam dzień i nie płaciłem za przesyłkę) - na początku się obawiałem, ale temperatura wcale nie wzrosła, więc to była dobra inwestycja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z nagrywarką. Nagrywa kiedy chce. Ostatnio na 10 płyt nagrały się 2, pozostałe do śmieci, doszło do 99% i błąd. Próbowałem już wielu sposobów, parę komputerowych forum odwiedziłem ale nic nie pomogło. Spotkałem sie także z taką opinia że po prostu stare nagrywarki CD wysiadają bo teraz już każdy posiada DVD więc poprzedniczki się psują :? . Nie mam narazię pieniędzy na nawet najtańszą nagrywarkę DVD... może ktoś mi coś poradzi jak "zreperować" tą co mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz rozebrać układ scalony ten najbliżej lasera i sprawdzić napięcie na emiterze tranzystora T4 w bramce NAND numer 3.002.248. będzie to trudne, bo układ musi w tym czasie pracować..

 

a na serio, nagrywarki to nie ruskie telewizory, a Ty nie mcgyver. zużyło się i tyle :) jakiekolwiek szperanie w środku imho nie ma sensu, bo może się okazać, że dołożysz parę groszy albo drugie tyle i kupisz nagrywarkę dvd.

mógłbyś jeszcze próbować coś zmieniać w ustawieniach komputera (systemu operacyjnego albo raczej programu do wypalania) w sensie jakieś bufory i takie tam, ale nie wiem czy to cokolowiek da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z nagrywarką. Nagrywa kiedy chce. Ostatnio na 10 płyt nagrały się 2, pozostałe do śmieci, doszło do 99% i błąd. Próbowałem już wielu sposobów, parę komputerowych forum odwiedziłem ale nic nie pomogło. Spotkałem sie także z taką opinia że po prostu stare nagrywarki CD wysiadają bo teraz już każdy posiada DVD więc poprzedniczki się psują :? . Nie mam narazię pieniędzy na nawet najtańszą nagrywarkę DVD... może ktoś mi coś poradzi jak "zreperować" tą co mam...

Mam / mialem identyczny problem ze swoja poprzednia (poprzednia od tej co mi sie pare dni temu zepsula ;-) ) nagrywarką. Prawdopodobnie do wymiany ale zrobilem inny myk jako ze nie mialem juz gwarancji a kasy nie chcialo mi sie wydawac. A mianowicie zauwazylem ze na tych 99% staje z bledem przy wybranych markach plytek. Np. jakies no name'y z TESCO mi w ogole nie nagrywaly sie (doslownie 10 na 10 sie jebalo), czesc innych (jakies hawki itd.) ze zmiennym szczesciem a np. verbatimy czy tdk'i elegancko sie praktycznie w 99% wypalaly. Tamtej nagrywareki juz malo uzywam, jesli juz to wlasnie przy tych wybranych plytach i za kazdym razem sprawdzam kompilacje po nagraniu bo juz bywalo tez kilka razy ze nawet nagralo ale nie odtwarza.

 

Generalnie zatem do wymiany nagrywara, bo to pewnie kwestia wyeksploatowanego lasera, ale jesli chce Ci sie bawic z roznymi plytkami mozesz ten sposob wyprobowac ;-)

 

ps. moj problem okazal z ta ostatnia nagrywarka sie byc problemem wlasnie lasera. nagrywarka poszla do wymiany i juz hasa :) thx za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na serio, nagrywarki to nie ruskie telewizory, a Ty nie mcgyver. zużyło się i tyle :) jakiekolwiek szperanie w środku imho nie ma sensu, bo może się okazać, że dołożysz parę groszy albo drugie tyle i kupisz nagrywarkę dvd.

mógłbyś jeszcze próbować coś zmieniać w ustawieniach komputera (systemu operacyjnego albo raczej programu do wypalania) w sensie jakieś bufory i takie tam, ale nie wiem czy to cokolowiek da.

O szperaniu w środku to wogóle nie ma mowy, prędzej ją bardziej rozwalę niż coś poradzę. Już wole zebrać 150zł i kupic nową, DVD.

 

Chodziło mi bardziej o jakieś zmiany w ustwieniach komputera. Coś już tam probowałem instalować ale nic to nie dawało.

 

Chyba spróbuję tego "myku" o którym pisał kore :) Zwykle używam płyt które nie przekraczają 60 gr i można je nabyć w markecie typu Aushan. Spróbuję na tego mojego grata TDK bo pamiętam że to raczej solidna firma. Jeśli to coś pomoże to nagram parę krążków żeby zwolnić miejsce na twardym no a potem będę musiał sie przejść do Medii czy Saturna po nową nagrywarkę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki loqsh za porady. sprawdziłem wszystko po kolei:

 

- miejsce na wiatrak - jest!

- wtyczka FAN 12 V - jest!

- wiatrak w kilkunasty sklepach w lublinie o wymiarach 7x7 - BRAK ! :P

 

Pozostała mi opcja z colerem ale tutaj znowu pojawia sie problem bo nie mam otworow na śrubki w karcie graficznej a jakbym miał wiercić to podrazu mógłbym zamawiać nową garte :P . Istnieje coś takiego jak przyklejany cooler ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki loqsh za porady. sprawdziłem wszystko po kolei:

 

- miejsce na wiatrak - jest!

- wtyczka FAN 12 V - jest!

- wiatrak w kilkunasty sklepach w lublinie o wymiarach 7x7 - BRAK ! :P

 

Pozostała mi opcja z colerem ale tutaj znowu pojawia sie problem bo nie mam otworow na śrubki w karcie graficznej a jakbym miał wiercić to podrazu mógłbym zamawiać nową garte :P . Istnieje coś takiego jak przyklejany cooler ???

jeśli jesteś pewien że to jest 70x70 i nigdzie nie ma, a nie chcesz kupować na allegro to pozostaje Ci nakleić to na kartę.. oczywiście są klejowe, w tej kategorii http://allegro.pl/45902_chlodzenie_kart ... view=gtext najlepiej spróbuj znaleźć jakiś co by pasował do Twojej karty (po nazwie) a jak nie to jakiś ogólny :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może ktoś wie co ja mam zrobic.

 

Wyciagnąłem ze schowka stary komputer zeby podłączyc go rodzicom. Odpaliłem i przed załadowaniem wondowsa pojawiła się taka informacja

"Nie można uruchomic systemu windows, ponieważ nastepujacy plik nie został odnaleziony lub jest uszkodzony

system32\DRIVERS\pci.sys"

 

Napisane jest też, że moge spróbowac naprawić błąd i zebym w tym celu włozył CD z Windowsem, ale jak to robie nic sie nie dzieje :?

 

Co mam zrobić, zeby uruchomic kompa? Potem juz niewiele bede potrzebował, bo zrobie formatke :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten błąd to wina windowsa.

 

włóż płytę z windowsem, ustaw w biosie, żeby startował z płyty, uruchom instalatora windows i za jego pomocą zrób format dysku.

jak potrzebujesz danych z dysku to go przepnij do innego komputera, na którym działa system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.