Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2015/2016


matek

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet gdyby, to imo warto spróbować go podpisać, bo chłopak umiejętnościami bardzo pasowałby do młodego trzonu Lakers.

 

Z realnych celów to chyba on powinien być pierwszym na liście Mitcha. Derozan/Barnes (mnie bardziej przekonuje gracz Toronto) w drugiej kolejności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim, w Miami ma minimum ligowe i to jeszcze przez jakiś miesiąc.

 

Jak na niego podziała gwarantowane 80-90 baniek, to rzeczywiście zagadka.

 

Niemniej, to i tak chyba najlepsza opcja. 

 

Wiem, ze ma minimum.

po prostu w Miami już teraz moge przypuszczać jak bedzie sie zachowywał gdy bedzie milionerem i nad nim pracować albo odpuscić.

 

Dla reszty to całkowita zagadka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej kwestia nowej ofensywy, banalnej ale nie krępującej młodych.

 

Czy znowu aż tak banalnej? Motion weak to na pewno bardziej złożony set, niż katowane do tej pory floppy czy ustawienia z triangle.

 

2. DeRozan do rotacji z JC i DAR? Kolejny słabszy obrońca + to jest przecież kiepski jump shooter, których Russell na obwodzie potrzebuje? Co tu pasuje?

 

Derozan nie jest kiepskim jumpshooterem, po prostu rzuca mało trójek. Ale w spot up jest skuteczny, a przede wszystkim jest świetny na pick nad rollu. Połączenie trzech obwodowych, którzy w ten sposób są groźni, a w dodatku potrafią grać bez piłki i grożą rzutem, mogłoby dać podwaliny pod mocny atak. Dodać tylko wysokiego do kończenia picków i już można zacierać ręce.

 

Poza tym, Derozan może z jednej strony startować na dwójce, a z drugiej, pograć jako sf w small ballu. Sporo fajnych rozwiązań.

 

 
4. Nikt nie wie jak tak naprawdę blisko było rok temu za 2 pick wyciągnięcia DMC. Sacto zaczyna mieć problem związany z upływającym czasem. Zostaną mu już tylko dwa lata kontraktu, jest wnerwiony. Zespół nie wygląda na gotowy do walki. Nie wiem czy na 1kę np by się samą nie skusili i Simmons-WCS jako podstawa nowych Kings.

 

 

A w ogóle mamy jakieś konkretne informacje, że taki temat był na tapecie? Bo ja kojarzę coś z pickiem + naszymi młodymi.
 
Kings chcą mieć gwiazdę na otwarcie nowej hali, poza tym Vivek kocha Cousinsa. Bardzo wątpię w transfer z jego udziałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W porównaniu do dotychczasowej "ofensywy" Scotta wszystko jest upgradem/bardziej złożone

2. Ma skuteczność jump shot 38,2%, c&s trafia 36,9% więc nie bardzo? To nie atak z Russellem i JC będzie problemem obwodu i ogólnie Lakers tylko obrona. Do nich wystarczy gracz typu 3&D. Zwłaszcza, że jest jeszcze Randle oraz niestety Lou Williams i Nick Young.

3. Ale wyobrażasz sobie obronę z obwodem JC-DAR-Derozan? Jasne, że mam nadzieję na rozwój młodych, ale tego nie widzę.

4. Były dyskusje 2pick <-> DMC (Kings chcieli więcej) rok temu, gdy ten miał 3y jeszcze umowy, teraz jakby na tapecie pojawił się Simmons to nie wykluczam. Ba, Vivek może by chciał akurat hypowanego Bena.

 

1. Co nie oznacza, że to co grają Lakers, jest banalne. Zresztą, motion weak to akurat strona z playbooka Spurs, co mówi samo za siebie. Swoją drogą, dziś kolejny dobry mecz w ataku - ortg 117.

 

2. Lakers powinni uderzać w pierwszej kolejności po najlepszych możliwych zawodników. Jak będziemy mieć gwiazdy, wtedy będzie można mówić, że wystarczy nam 3&D. 

 

Derozan trafia 42% rzutów z odległości 10-16 stóp oraz 35% powyżej 16 a poniżej linii rzutów za trzy.

Dla porównania, taki Parsons ma odpowiednio 40 i 41.

Różnica polega na tym, że Derozan zamiast rzucać trójki, atakuje kosz jak szalony, wymuszając tony osobistych.

 

Dodatkowo, Derozan ma ponad 1 ppp jako spot up shooter - to dobry wynik. Kiepski jest off screen i tego typu akcje trzeba by u niego wyeliminować. Jest natomiast świetny jako p&r ballhandler.

 

W skrócie: Derozan nie jest zawodnikiem psującym spacing. Nie jest wybitnym shooterem, ale nie stanowi to problemu przy dwóch obwodowych graczach, którzy powinni robić +40% z dystansu w niedalekiej przyszłości. 

 

3. Derozan nie jest kiepskim obrońcą, nie odstaje tu od innych wolnych agentów, za to może grać na dwóch pozycjach, więc jest alternatywą dla Clarksona. Zresztą, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby oprócz niego pozyskać jeszcze jednego skrzydłowego z rzutem (albo wybrać takiego w drafcie). 

 

Bottom line: Derozan jest po Durancie najlepszym wolnym agentem z pozycji 2/3, w dodatku ze skillsetem pasującym do naszych młodych graczy. Cała trójka jest efektywna z piłką, jak i bez niej, każdy jest z nich radzi sobie jako spot up shooter oraz cutter. 

 

4. No, domyślam się jak te dyskusje wyglądały:

 

- cześć, Mitch, damy Ci Cousinsa za pick i trójkę waszych młodych,

- damy tylko pick,

- odgłos rzucanej słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 16 stóp jego efektywność jest patrząc na cyferki lepsza przykładowo od Klay'a z tego co sprawdzałem. Powyżej jest gorzej, ale za poprawkę trzeba wziąć fakt, że w Raptors nie ma tak wielu świetnie podających, którzy są w stanie przygotować mu równie dobre pozycje rzutowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom, ustawienie z Josephem, Lowrym i Derozanem na obwodzie wsparte rozciągającą czwórką jest jednym z lepszych lineupów w całej lidze jeśli brać pod uwagę net rating.

 

Gdyby dołożyć jeszcze jakiegoś rolsa na pozycję numer 3 zorientowanego na defensywę i z przyzwoitym rzutem to swobodnie można by próbować różnych ustawień, które w obronie mogłyby wyglądać co najmniej przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za DeRozanem za bardzo nie przepadam i nie cenię jego umiejętności jakoś wysoko. Z drugiej strony wypadałoby wreszcie kogoś podpisać, a nie cały czas oszczędzać kasę na kolejne lato bo póki co to nic ciekawego z tego nie wynika. Więc jeśli chodzi o Derozana to jestem na tak, bo to jednak solidny grajek. Z tym, że gdyby udało się podpisać Derozana moim zdaniem trzeba będzie oddać gdzieś Younga i przede wszystkim Lou. Derozan, Clarkson i Russell potrzebują piłki i sporo rzucają. Tamta dwójka w takiej sytuacji bardziej by przeszkadzała niż pomagała. 

 

Ogólnie z obecnego rosteru poza młodzieżą chciałbym za rok widzieć Huertasa za minimum i Bassa za jakąś rozsądną kasę. Kompletnie zawiódł Hibbert, ale obecna sytuacja Lakers też mu nie pomaga. Marzeniem na FA byłoby podpisać Derozana i do tego Whiteside. Mogłoby to już fajnie wyglądać. Clarksona póki co nie sadzałbym na ławce, raczej Demar na SF.

 

Ale i tak najważniejsza jest zmiana trenera, mam nadzieję że ta lepsza gra teraz nie spowoduje zostawienia Scotta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Z tym, że gdyby udało się podpisać Derozana moim zdaniem trzeba będzie oddać gdzieś Younga i przede wszystkim Lou.

Ich to trzeba się pozbyć, nawet gdyby nie udało się pozyskać DeRozana. 

 

Ja jestem na tak, jeśli chodzi o niego. Bardzo. Robi stały progres, dopiero wchodzi w prime, nie miał żadnych poważnych urazów, a Jendras wszystko wypunktował bardzo ładnie. Jego umowa będzie kończyła się zaraz po 30, idealna sprawa. Poza tym to chyba najbardziej Kobesque (jak to ktoś kiedyś napisał) gracz w tej chwili w lidze. Pasuje do Russella i Clarksona, który długodystansowo moim zdaniem powinien grać z ławy po 30 minut. Takim trio można fajnie mieszać, bo i DeRozan na trójce daje radę.

 

Jasne, brakowałoby nadal mocnego obrońcy na obwodzie, ale na takich przyszedłby jeszcze czas. Grunt to zdobyć gwiazdę, pokazać że jest się nadal atrakcyjnym na rynku. Jedna gwiazda + dalszy rozwój młodego trio i Lakers bardzo szybko staną się znowu atrakcyjnym miejscem. Pick dodatkowo by pomógł, ale nie biorę go na ten moment pod uwagę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dokładnie w których dniach jest "okienko transferowe" otwarte? Bo do wakacji coraz bliżej i kto to wie co tam się w Mitch'a główce i reszty tworzy.. Jaki plan.. DeRozan biorąc ogół i naszą sytuację byłby naprawdę fajny. W Kanadzie bardzo dobrze sobie radzi! :) Jestem na tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.