Skocz do zawartości

New York Knicks 2015/2016


Gość (Przemek...)

Rekomendowane odpowiedzi

Mirwir

 

Przede wszystkim w zakończonym RS było wiadome dla każdego kibica LAL, że nie ma szans na walkę o PO. Myślisz, że kibice w Staples wolą oglądać gościa rzucającego 30-40pkt czy wygrywającą drużynę?

 

 

 

Jakoś tego nie widziałem w dwóch ostatnich sezonach. Jasne były kontuzje, ale chyba nie powiesz, że LAL byli w ostatnim sezonie do bani, bo kontuzjowany był rookie. Czy to, że kontuzjowany był stuletni PG Nash.

 

 

W NYK też tego nie widziałem, tylko że od jakichś 15 lat.

W Lakers do sukcesu marketingowego potrzeba tylko i aż sukcesu sportowego. Jeśli w najbliższej przyszłości Okafor/Towns + Randle rozwinie się na oczekiwany przez kibiców LAL poziom to o zyski nie będzie trzeba się martwić, wierz mi.

 

 

 

In rookie we trust, powodzenia. Kobe jeden z all time great też potrzebował czasu, żeby dojrzeć czy raczej okrzepnąć i potrzebował Shaq-a, który był już w lidze od jakiegoś czasu.

 

 

Inaczej byś śpiewał, gdyby NYK dostali #1 albo #2.

 

 

I jeszcze raz proszę Cię o podanie jakiegoś innego powodu niż te "elektryzowanie kibiców" dla którego Lakers mieliby oddać #2 + Randle za 31 letniego Melo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam o tej wymianie to nie powinno być #2 pick + Randle za Melo + #4 pick? Wtedy by to miało więcej sensu. Bez tego to Lakersom się to kompletnie nie kalkuluje.

 

To jest temat o Knicks, i to dla nich ma mieć więcej sensu :D 

 

Mam propozycję, niech każdy zostanie przy swoim picku i niech biorą co zostanie, lub ewentualnie jak ostanie się Emmanuel to brać WCS przed nim,  by dodać jakiegoś obrońcę w pomalowanym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogladalem trochę workoutow, poczytalem na temat zawodników...

Podoba mi Kristaps Porzingis na poczatku za nim sie mu uroslo gral jako pg , ma 7'1 , dobry rzut, matka trenerem koszykowki więc musiał być dobrze prowadzony, może faktycznie mało masy ale to jest napewno do nadrobienia.

Edytowane przez agresywnychomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna opcja z handlowaniem pickiem niżej nie może dojść do skutku.

 

Jak możemy zaobserwować we wszystkich mockach draftowych na niespełna dwa tygodnie przed samym draftem: panuje burdel. Gracze zmieniają swoją pozycję na podstawie plotek i odbytych treningów. O ile te drugie mogą naprawdę wpłynąć na rozważenie czy przytulić tego gracza, czy innego, tak te pierwsze są członka warte. 

 

Knicks są przez ten nieszczęsny wybór przypisywani już do każdego. Pierwsza trójka jak do tej pory pozostaje sztywna i to właśnie od 4 miejsca zaczyna się cyrk. Można to rozpatrzeć na 2 sposoby: wybrać tego, który pozostanie z przewidywań od nr 1 do 5 lub szukać wymiany za późniejszy numer i element ludzki. 

 

Pierwsza opcja jest wygodna: brałeś co było i jak nie wypali no to trudno. W Knicks poza SF nie ma obsadzonej pozycji. Jest ten młody Galloway, który w poprzednim sezonie okazał się niespodzianką i to taką, że po odejściu Shumperta i Smitha wyrzucił z pierwszej piątki obsranego Hardawaya Jr. Młody może grać na PG oraz na SG, dobrze broni i nie boi się rzucać. Więc czy to będzie wybrany Mudiay/Russell strachu nie ma. Podkoszowi to inna para kaloszy. Nie wydaje mi się, że ktoś z pary Towns/Okafor ostanie się do tego wyboru. Moim zdaniem bezpiecznie byłoby iść w WCS. Ktoś do obrony pomalowanego zawsze się przyda, a z tego co ostatnio o nim piszą: nagle zaczął trafiać. Ten cały Łotysz jakoś do mnie nie przemawia i podzielam zdanie Januarego, że to może być bust alert. W tle majaczy jeszcze Winslow, co zmusiłoby Karmeleona do gry na PF. Dla mnie to git, bo wolę go grającego na tej pozycji. Ale ten wybór też mi jakoś nie leży.

 

Zatem realnie patrząc: WCS lub Mudiay i zostawić większe główkowanie na wolnych agentów.

 

Jeżeli Jackson wprowadzi swoje pany w życie i zacznie handlować pickiem by ściągnąć kogoś spoza pierwszej 10, bo WYDAJE MU SIĘ, ŻE ODNAJDZIE SIĘ W TRÓJKĄTACH to się załamię, pakuję Jacka Danielsa i jadę wagonem do Milwaukee. Zapewne musiałby przyjąć jakieś niewygodne kontrakty zawodników, którzy pomimo talentu mogliby nie chcieć nawet brać udziału w tym co teraz się dzieje w Nowym Jorku. Zatem poświęcenie wyboru dla widzimisię Jaxa i zapchanie pieczołowicie wyczyszczonego salary, co tym samym zamyka drogę dla wolnej agentury latem, sprawi, że nagłówek jednej z nowojorskich gazet zaraz po loterii głoszący "Thanks 4 Nothing" stanie się proroczy.

 

Może pojawiłaby się jakaś interesująca wymiana, ale w nią bezdyskusyjnie musiałby być włączony Calderon + nawet Hardaway Jr. Ktoś wspominał w tym temacie o Denver, gdzie można wyrwać Lawsona + Chandlera czy tan nawet pojawiały się głosy, że i Fariedem chcą handlować. Kontrakt tego drugiego trochę przeraża w stosunku do tego co pokazuje na boisku, ale Lawson to zawsze coś. Nie wiem czy chciałby grać w Knicks, ale piątka Lawson-Galloway-Melo-Faried-WCS (o ile by się ostał) wygląda ok, i to jeszcze bez wolnych agentów.  

 

Zatem zaraz dzwonię do Jaxa i powiem mu jak jest i by wsi nie odwalał. Bo to jego małpy, ale nasz cyrk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pojawiłaby się jakaś interesująca wymiana, ale w nią bezdyskusyjnie musiałby być włączony Calderon + nawet Hardaway Jr. Ktoś wspominał w tym temacie o Denver, gdzie można wyrwać Lawsona + Chandlera czy tan nawet pojawiały się głosy, że i Fariedem chcą handlować. Kontrakt tego drugiego trochę przeraża w stosunku do tego co pokazuje na boisku, ale Lawson to zawsze coś. Nie wiem czy chciałby grać w Knicks, ale piątka Lawson-Galloway-Melo-Faried-WCS (o ile by się ostał) wygląda ok, i to jeszcze bez wolnych agentów.  

Ej, ale jak chcesz mieć Lawsona, Farieda i WCS razem? Tam była mowa, że Lawson może polecieć, ale za pick z czuba, a nie dla samego oddania za jakiś spadający szrot. 

 

Może warto byłoby oddać ten pick do takiego Denver, a później uśmiechnąć się do Tysona, żeby wrócił? Na wschodzie to byłaby mocna piątka. 

 

Ogólnie na oddanie Caderona widzę tylko dwie opcje:

- trzeba dorzucić kogoś na zachętę, jak to było z JR, czyli prawdopodobnie Hardawaya 

- Calderon+#4 za niższy pick i jakiegoś lepszego grajka od Hiszpana

 

Gdyby Lakers znowu nic nie zdziałali na FA, to chętnie bym przyjął Calderona z Hardawayem właśnie. Ale to też dopiero po wyjaśnieniu sytuacji z Youngiem. 

 

Z kolei jeśli chodzi o wcześniejsze akapity uważam, że Phil nie po to tak mocno czyścił salary, żeby teraz brać kontrakt jakiegoś ogóra i zepsuć plan na lato. 

 

Osobiście widzę w listopadzie trio Mudiay-Melo-Monroe razem na parkiecie. Dodatkowo podbić z ryzykiem do jakiegoś Matthewsa i znaleźć coś na 4 od zbiórek i obrony (np. Ed Davis /nikogo na M nie znalazłem do kompletu/, ale ten mam nadzieję, że nigdzie nie odejdzie, inna opcja to Amir) i można fajnie grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, ale jak chcesz mieć Lawsona, Farieda i WCS razem? Tam była mowa, że Lawson może polecieć, ale za pick z czuba, a nie dla samego oddania za jakiś spadający szrot. 

 

Knicks oddają: pick #4, Calderona i Hardawaya 

Nuggets oddają: pick #7, Lawsona i Chandlera/Farieda

 

Czytałem o tym, ze tylko Nurkic jest tam nietykalny. Dlatego też napisałem, że gdyby się WCS ostał do #7 to można go przytulić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu, oddać Lawsona i przejąć Calderona aby wyczyścić cap space... Tym bardziej, że powstałą dziurę trzeba będzie załatać.
Chandler i Faried to nie są zawodnicy, których dorzucasz komuś aby oczyścić cap space, raczej potrzeba czegoś w zamian.

A za Farieda to wydaje się, że tacy Kings spokojnie oddali by swój pick +Landrego/Thompsona jakby był rzeczywiście łatwy do wyciągnięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Landry jest bardziej wartościowy od Farieda co już sprawia że twój pomysł jest denny

 

Poważnie? Denver widziałem może z 2 razy w sezonie, ale jakoś nie chce mi się wierzyć, szczególnie po tym co Faried prezentował na mistrzostwach świata, tzn wiedziałem że spuścił z tonu, ale że aż tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.