Skocz do zawartości

New York Knicks 2015/2016


Gość (Przemek...)

Rekomendowane odpowiedzi

Melo jest notorycznie faulowany przy wejściach pod kosz, Hardenowi sędziowie gwiżdżą wszystko, każdy kontakt to faul.

 

Chyba sobie żartujesz. Harden dostaje mniej gwizdków niż powinien. A to, że dostaje dużo gwizdków to dwie różne sprawy. Ale w nie jest tak, że za każdy kontakt odgwizdują faul.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=Uyx9hqaS37M

 

Dwie sprawy:

 

Po pierwsze to co zrobił Afflalo? Czemu mu nikt nie odgwizdał tego? Ukradł czysto, ale potem zrobił 3 kroki, poślizgnął się, wypuścił piłkę, dopiero wtedy złapał i jest czas dla Knicks.

 

Po drugie to ja zaczął całą akcję Melo, który odpychał Rondla łokciem i ręką. Poza tym faul Rondo nastąpił przed rozpoczęciem rzutu, więc co najwyżej 2 rzuty, bo byli na bonusie. Ale przy samym rzucie Rondo bronił już czysto. Gay, który bronił z pomocy chyba też nie dotknął ręki Melo.

 

P.S. Ma wolnego Porzingisa pod koszem, Afflalo na 45' i Vujacica w rogu bez krycia, a próbuje faul wymuszać. Głupota w najczystszej postaci!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=Uyx9hqaS37M

 

Dwie sprawy:

 

Po pierwsze to co zrobił Afflalo? Czemu mu nikt nie odgwizdał tego? Ukradł czysto, ale potem zrobił 3 kroki, poślizgnął się, wypuścił piłkę, dopiero wtedy złapał i jest czas dla Knicks.

 

Po drugie to ja zaczął całą akcję Melo, który odpychał Rondla łokciem i ręką. Poza tym faul Rondo nastąpił przed rozpoczęciem rzutu, więc co najwyżej 2 rzuty, bo byli na bonusie. Ale przy samym rzucie Rondo bronił już czysto. Gay, który bronił z pomocy chyba też nie dotknął ręki Melo.

 

P.S. Ma wolnego Porzingisa pod koszem, Afflalo na 45' i Vujacica w rogu bez krycia, a próbuje faul wymuszać. Głupota w najczystszej postaci!

Nie dziękuj, tylko przeczytaj i na tym zakończmy.

 

http://official.nba.com/wp-content/uploads/sites/4/2015/12/L2M-NYK-SAC-12-10-15.pdf

 

Dyskusja na temat sędziów jest mało sexy :onthego:

 

Ps. A jak Ci się nudzi to przeczytaj jeszcze raporty z meczów z Rockets i Hornets. Coś jeszcze było, ale nie mogę sobie przypomnieć przeciwnika.

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sędziowie okradli nas z kilku meczy, jednak karawana jedzie dalej, ale nie wiem czy zarządca tego orszaku wie dokąd zmierza. Stoi chłop na rozdrożu i nie wiem jak pchnąć dalej ten wózek.

 

Wiem, że sam w pierwszym poście w tym temacie nawoływałem do dania mu czasu, ale dla mnie ten jego czas właśnie się kończy. Nie zrobił nic poza odważnym graniem Porzingisem w s5. Moim zdaniem była to broszka Jaxa, który obiecał więcej być z drużyną, ale zamiast tego szlaja się z Janine (?) po galeriach i wystawach. Kto ma Twittera ten wie o co kaman. 

 

Jego rotacja to jedna wielka niewiadoma. No może poza s5 gdzie od czasu powrotu Afflalo jest ona niezmienna. Ale ostatnio zapowiedział też zmiany i tutaj. Moim faworytem do wyjebania z s5 jest Jose i to kosztem Granta. Jose gra teraz przyjemnie i widać, że potrzebował kogoś kto broni i rzuci (och Arron!) by móc sobie ciskać te swoje rzuty. Można było wstawić od razu do s5 Gallowaya a nie Saszę, co kosztowało nas też kilka spotkań. Do tego Jose klepię tą piłkę tak jak Gesslerowa majonez. Długo i zawzięcie. Kontratak mamy jeden z najgorszych w lidze. Grant to nasz najlepszy zawodnik pod tym względem (tak donoszą ludzie co oglądają mecz z kalkulatorem w ręku a nie piwem jak ja) więc może zmobilizowałby ich do biegania. Kristaps i Arron biegaliby na 99%, a Melo i ROLO może też. 

 

Ale jak doniósł mi człowiek...morza podobno Łotysz ma grać na C według amerykańskich serwisów. Czyli machamy na pożegnanie ROLO* i witamy zapewne Thomasa w s5 i przesunięcie Melo na PF. LT jest moim zdaniem potrzebny jest na boisku kiedy trzeba utrzymać wynik, ale dajmy i tego spróbować Fisherowi.  

 

Melo na PF to jest to co Fanbaza Knicks walczyła od początku, ale do tego dochodzi jego stan zdrowia. Jak zauważył człowiek...morza po tym stuknięciu operowanym kolanem nie wygląda on tak jak na początku sezonu. Zatem kolejny element o który trzeba się martwić.  

 

* zatem mamy ROLO, O'Quinna oraz Seraphina. Jak to wprowadzić z ławki? Nie da się. Więc moim zdaniem Grant w miejsce Jose do s5 oraz więcej minut dla Kyle'a kosztem Seraphina. Jose - Galloway - Thomas - Williams - O'Quinn to byłoby to. Jose kontynuuje dobrą passę grając u boku broniącego i rzucającego (ostatnio dużo gorzej, ale lepiej ZAWSZE niż Sasza) Gallo. Williams z Seraphinem na boisku to samobójstwo jeżeli chodzi o IQ boiskowe. Zapewne Fisher wie (do końca tak głupi nie jest, na coś te cudze baby muszą na niego lecieć), że 2 garnitur cierpi na brak punktów. Ma w pamięci występ Kevina przeciwko Pelikanom i tego się trzyma. Zamieniając go na O'Quinna zyskuje obronę+myślenie na boisku co prowadzi do szukania Gallo, Jose, Thomasa i Williamsa na otwartych pozycjach.

 

Ktoś tu wspomniał (lub w prywatnej rozmowie) o tym by Melo schodził szybciej z boiska w 1q i wchodził razem z rezerwowymi w 2q by wspomóc atak. Jestem jak najbardziej za i to by miało też ręce i nogi. Klepie po swojemu i może grać izolacji do usranej śmieci. Jose za linią czeka na podanie podczas podwojenia ( o ile tucznik odegra), O'Quinn pod koszem robi miejsce i szuka partnerów, Gallo się kręci po zasłonach a Williams ścina pod kosz. Może być ciekawie.

 

Jedyne co to Fisher musi pomyśleć.  

 

"Co powie ryba i skąd napływa" "tego nie wiem nikt!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://vine.co/v/iZP1JaAXE7V

Gdzieś Ty był Zbóju, jak Cię nie było? Czym żeś zawinił, że twoja tłusta dupa na miesiąc na ławkę usiadła? Każdego dnia wszyscy kibice Knicks zadawali pytania Fish'owi-dlaczego? Czy zanotował jakiś spadek formy? Nie. Ryba po prostu zauroczył się paroma fajnymi zagraniami na poscie Seraphin'a, którymi przejął ze 2, 3 spotkania. Tylko co z pozostałymi aspektami gry? Kyle daje serce do gry, dobrą deskę(dziś jednak parę mu zebrali sprzed nosa), podania, solidną obronę. Sam jego jumper z półdystansu praktycznie nadrabia to, co daje Seraphin w tańczeniu pod koszem. Przy O'quinnie lepiej wyglądają inni, bo mają po prostu większe pole do popisu(Williams!). Seraphin zabiera posiadania, które wolę oddać innym i ma co najmniej 2, 3 głupie zagrania w każdym spotkaniu po których mówisz bardzooooooo brzydko.
Mam nadzieje, że Zbój już na stałe zakotwiczył w rotacji i te 15-25 minut będzie dostawał, a Fish w tym względzie już nigdy nie zgrzeszy.

Ogólnie Kevin to dobry chłopak, w obronie solidny, post dobry. To się może przydać w innych drużynach i szukałbym dla niego jakiegoś transferu. Bez sensu, żeby się u nas marnował. Amundson w zastępstwie wystarczy.

Grant to kolejna ofiara Fish'a. Taka sama sytuacja, jak z Kyle'm miesiąc temu. Czym zawinił? Nie wiem. Co może dać nagle Vujacic, który nie pokazał kompletnie nic w RS póki co? Nie wiem. Nie mogę zrozumieć, co chce osiągnąć Ryba. Chłopak gra w kratkę, fakt, brak mu pewności, fakt, ale czy zabieranie minut mu w tym pomoże? Czy Vujacic i Calderon dają coś więcej? Nie! 

Jeśli Fish pomyśli przez chwilę, to nie wyrzuci Lopez'a z s5, bo opieranie na Porzingis'e całej deski i masowania się z innymi to nie jest dobry pomysł. Dobrym pomysłem jest wrzucenie Gallo zamiast Calderon'a. Może to pomoże odblokować się Langston'owi. Przy okazji przyśpieszy grę. Z ławki moim zdaniem pierwszym pomysłem na obwodzie powinien być Grant.
Calderon niech dostaje jakieś resztki typu 10 minut. Tak, jak było pisane milion razy wcześniej- Hiszpan nawet, jak trafia to jest co najwyżej na zero. Zazwyczaj z nim jesteśmy gorsi. Dziś 20 minut totalnej bezproduktywności.  +/- jego i Vujacicia z Portland bardzo wymowne. Thomas pokazuje, że też może dostawać minuty na sg. 

Mogłem zrozumieć przez pierwsze parę tygodni, że Fish szukał odpowiedniego ustawienia. Próbka jednak już jest wystarczająco duża, by wyciągnąć jakieś wnioski. s5- Gallo-Afflalo-Melo-Porzingis-Lopez.
Z ławki szkielet to Grant, Thomas, Williams, O'quinn, resztki dla Calderon'a. Poszukać jakiegoś dealu dla Seraphin'a, czy Early'ego, znaleźć jakąś 2/3, która zrobi z ławki solidny spacing i przy okazji nie będzie totalną dziurą w obronie. Wstawić to za Calderon'a i jedziemy. 

Porzingis w ostatnich  spotkaniach słabo. Z czego to wynika? Być może właśnie ze złych decyzji Fisha, który grał nim po prawie 40 minut. Pisaliśmy w temacie, że w dłuższej perspektywie to może przynieść gorsze skutki i teraz prawdopodobnie mamy efekty. Kristaps nie trafia, ale nie to jest najważniejsze. Na początku sezonu też nie trafiał. Przede wszystkim nie daje tej energii, która dawała największy impact i robiła z niego plusowego gracza. W rotacji najchętniej spuszczałbym go po paru pierwszych minutach, by pod koniec 1, czy na początku 2 kwarty grał więcej z ławką, żeby została zachowana jakaś ciągłość. Jeśli nie on, to taki sam manewr można uczynić z Afflalo.

Fajne zwycięstwo w Portland. Pozwala nabrać znów wiary w chłopaków. Tylko co ten mecz pokazał o czym wcześniej pisałem? Bez Melo nic nie ugramy. Dziś po obu stronach parkietu super.

Teraz 4 dni przerwy, które  na pewno pomogą, bo mieliśmy jeden z najbardziej napiętych terminarzy w lidze. Potem 3 mecze u siebie i w między czasie wyjazd do Philadelphii. Trzeba to wykorzystać, jeśli chcemy zostać w grze.

Edit: Jeszcze co do meczu. Kolejny kamyczek do ogródka Fish'a. Ile razy będziemy próbowali wariantu na 2 wysokich(nie wliczam Porzingis'a, bo to inny typ zawodnika)? Dziś przykład tego mieliśmy w 3 kwarcie, O'quinn+Lopez. Portland od razu to wykorzystało. Nie przypominam sobie w sezonie żadnej konfiguracji złożonej z dwóch z trójki Lopez/O'quinn/Seraphin, która przyniosłaby jakąkolwiek korzyść. Jedyne, co daje, to run przeciwnikowi.

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porzingis w ostatnich  spotkaniach słabo. Z czego to wynika? Być może właśnie ze złych decyzji Fisha, który grał nim po prawie 40 minut. Pisaliśmy w temacie, że w dłuższej perspektywie to może przynieść gorsze skutki i teraz prawdopodobnie mamy efekty. Kristaps nie trafia, ale nie to jest najważniejsze. Na początku sezonu też nie trafiał. Przede wszystkim nie daje tej energii, która dawała największy impact i robiła z niego plusowego gracza. W rotacji najchętniej spuszczałbym go po paru pierwszych minutach, by pod koniec 1, czy na początku 2 kwarty grał więcej z ławką, żeby została zachowana jakaś ciągłość. Jeśli nie on, to taki sam manewr można uczynić z Afflalo.

 

 

całkiem niedawno na tym forum pojawiały sie głosy odwrotne. Melo wiecej z rezerwowymi(gdzie i tak to leszcze wiec moze dominować piłke) a reszta stara sie grac zespołowo, kiedy Melo odpoczywa. 

To ze Porzingis jest zmeczony widac gołym okiem, teraz trzeba sie zastanowić co lepsze. 25 punktów co 3 mecz, czy stabilne 16-18 przy mniejszych minutach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jennings jest warty więcej niż to. W zeszłym sezonie grał naprawdę miodnie dopóki się nie kontuzjował.

 

:nevreness:

 

Gość po poważnej kontuzji kręcący fajne statystyki po wywaleniu na zbity pysk J-Smoova (może ze strachu?) , za którego trzeba by było oddać młody prospekt, Jose (z tym byłbym się w stanie pogodzić bardzo szybko, ale Grant, Galloway oraz Porzingis chwalą sobie jego mentorowanie)

 

Jak Jax na po pójdzie to już jest demencja. 

 

Jedyne co przemawia za tą wymianą to schodzący kontrakt BJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kufa. 

Raz, to jak Calde poszedł do det, to Ci zrobili 8/20. Czyli była poprawa w stosunku do meczy ubiegłych

Dwa, to tak patrzę w tabelkę, widzę Monroe,Taya, Jose i Knighta.. i tak myślę... jaki k**** Brandon Knight. A potem spojrzałem w dokumenty, sprawdziłem faktury zakupy i yep - mój Ci on

 

Generalnie pomysł blowjoba za Jose z dupy, ni dy rydy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ploty o Grancie z dupy wzięte.

Kandydaci do odejścia:Jose, Early, Williams, Seraphin.

Williamsa nie chciałbym oddawać. Najbardziej łakomy kąsek to Seraphin. Gdybym nie wiedział gdzie wcześniej grał, to uderzyłbym do Wizards po Neal'a.

Trade jakiś pewnie się zdarzy do lutego, ale ciężko cokolwiek przewidywać, gdy dotyczy to samych  bolków. Szukamy czegoś na obwód i tylko to wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.