Skocz do zawartości

I'ts TIME! czyli UFC i ogólnie mma


Baptizia

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, fluber napisał:

Kasjo był nawet w kadrze narowodej kilka lat temu, więc to też nie jest byle lump:) Ja wiem, że Najman to słaby odnośnik, ale po 10 sekundach tamtej walki było widać, że jest 2 razy słabszy niż Kasjo w boksie w tym momencie.

Nie no Panie :D Najman przegrał z taksówkarzem i kulturystą, także określenie go jako "słaby" to w sumie komplement dla Marcina 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, airmax napisał:

Tak na logikę, to nie ma prawa skończyć się inaczej niż wygrana Parka. Ja wiem, że Kasjo boksował amatorsko i ta walka będzie na zasadach bokserskich ale kurde :D jeśli byle lump, który coś tam kiedyś poobijał worek na treningu, wygra z gościem z przeszłością w UFC i KSW to te MMA będzie memem 

też tak uważam. przecież to dla MMA byłaby katastrofa. plus też by ucierpiał sens podporządkowywania życia treningom przez wiele lat. Norman powinien go zniszczyć i skończyć przed czasem tak naprawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasjo ma zajebiste warunki fizyczne na boks, Parke c***a wie o boksie, no i tamten boksowal na bardzo wysokim poziomie i stoczyl wiele walk bokserskich

raczej go dojedzie do jednej bramki Kasjo na punkty

to ze gosc chla nic nie zmienia, to tak jakbym ja teraz wskoczyl w maraton 2 letni chlania i ktos by chcial ze mna zagrac 1on1 w kosza gdzie gral tylko z kolegami na wfie to go opi****le lewa reka po 2 latach chlania

stojka bokserska jest kompletnie inna niz stojka mma

12 minut temu, lorak napisał:

też tak uważam. przecież to dla MMA byłaby katastrofa. plus też by ucierpiał sens podporządkowywania życia treningom przez wiele lat. Norman powinien go zniszczyć i skończyć przed czasem tak naprawdę.

mma bedzie cierpialo tak teraz podczas tych eventow boksersko - mma

to sa po prostu dwa inne swiaty i to tylko w oczach laikow bedzie umniejszac mma

gosc ktory cale swoje zycie uderza tylko lapami, walczy z gosciem ktory trenuje kopanie, uderzanie, wrestling, jiu jitsu

do tego na swoich zasadach

Edytowane przez Kubbas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

45 minut temu, lorak napisał:

też tak uważam. przecież to dla MMA byłaby katastrofa. plus też by ucierpiał sens podporządkowywania życia treningom przez wiele lat. Norman powinien go zniszczyć i skończyć przed czasem tak naprawdę.

Ci od KSW to muszą mieć pełne majty, i tak FAME zjada ich popularnością*, a jak jeszcze Parke przegra, to obiegowa opinia będzie, że te KSW to o kant d można rozbić, do tego wchodzi jeszcze Gromda, która jest coraz bardziej popularna 

* inna kwestia, że 40zł za KSW to gruba przesada :D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lorak napisał:

też tak uważam. przecież to dla MMA byłaby katastrofa

Inne sporty.  Jakby jakiś słaby shooter z NBA przegrał konkurs trójek ze specjalistą z jakiejś drugiej ligi niemieckiej czy czymś i to miałaby być katastrofa dla NBA.

Wielokrotny mistrz świata w boksie James Toney przetrwał 15 sekund na nogach w swojej jedynej walce w MMA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kubbas napisał:

to ze gosc chla nic nie zmienia, to tak jakbym ja teraz wskoczyl w maraton 2 letni chlania i ktos by chcial ze mna zagrac 1on1 w kosza gdzie gral tylko z kolegami na wfie to go opi****le lewa reka po 2 latach chlania

w tym porównaniu tą drugą osobą powinien być ktoś, kto grał trochę w jakiejś pro lidze w europie, a obecnie trenuje z zawodnikami na pograniczu ACB. wprawdzie nie wiem jak dobry jesteś, ale wątpię, abyś dał radę komuś takiemu lewą ręką.

 

2 godziny temu, Kubbas napisał:

gosc ktory cale swoje zycie uderza tylko lapami, walczy z gosciem ktory trenuje kopanie, uderzanie, wrestling, jiu jitsu

no ale Norman nie ćwiczy boksu od lat? nie jest to częścią treningów MMA?

 

25 minut temu, Chytruz napisał:

Inne sporty.  Jakby jakiś słaby shooter z NBA przegrał konkurs trójek ze specjalistą z jakiejś drugiej ligi niemieckiej czy czymś i to miałaby być katastrofa dla NBA.

ale dlaczego akurat słaby shooter? jak dobry w boksie jest mma figther poziomu Normana? jak to określić?

27 minut temu, Chytruz napisał:

Wielokrotny mistrz świata w boksie James Toney przetrwał 15 sekund na nogach w swojej jedynej walce w MMA.

spoko, ale to nie pasuje do tej sytuacji, bo poszło w drugą stronę i wiadomo, że jak można w parterze, to bokser nie będzie miał szans. z tego też przecież względu Kasjo nie chce się bić w MMA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, airmax napisał:

Conor przewalczył z Floydem 10 rund :) 

Conor to typowy striker, Parke i szczegolnie Askren to typowi grapplerzy.

Inna kwestia ze ta walke Floyd-Conor musieli przeciagnac po tym jak przez pol roku ja pompowali.

Tak samo tutaj - Fame ma za duzo do zyskania na wygranej Kasjo, zeby tego nie ustawic xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lorak napisał:

ale dlaczego akurat słaby shooter? jak dobry w boksie jest mma figther poziomu Normana? jak to określić?

Nie śledzę MMA od dłuższego czasu, więc nie znam tego gościa, ale można być dobrym zawodnikiem MMA, słaby strikerem i jeszcze słabszym bokserem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, lorak napisał:

no ale Norman nie ćwiczy boksu od lat? nie jest to częścią treningów MMA?

To tak jak z koszykówką NBA, a FIBA. Grają w koszykówkę obie strony, ale zasady jednak inne i wrzucając zawodników NBA do zasad FIBA mamy często problemy ze zrozumieniem ich i adaptacją. Tak samo Parke trenuje boks pod MMA, gdzie musi się inaczej ustawiać jeszcze przed obaleniami, a w boksie tego nie ma i ustawienie jest inne. Dlatego boks pod MMA różni się od czystego boksu bez niczego.

Lubię MMA i widziałem wszystkie walki Parke'a w ostatnich latach i akurat jego atuty nie są świetne do walki z Kasjo, bo on jest wybitny na warunki KSW, że nie da się go obalić/skontrolować w parterze i nawet Gamrot nie mógł tego zrobić, a ci inni mogli tylko o tym pomarzyć, a to w walce bokserskiej nie ma jakiegokolwiek znaczenia. Poza tym sam obala i potem leżakuje na przeciwnikach, co dawało mu decyzje w wygranych. Sam nie ma mocy w rękach i na 35 walk tylko 4 razy znokautował przeciwników. Norman jednak jest twardy i nigdy nie został znokautowany w tych 35 walkach. Dlatego spodziewam się jutro werdyktu sędziowskiego, bo obaj nie nokautują i nie mają mocniej siły ciosu.

W sumie największymi wygranymi jest FAME MMA, bo udało się zrobić świetny match-up, w którym ludzie są praktycznie podzieleni 50-50%, kto wygra i tak samo kursy bukmacherskie i ludzie tam grający (obecnie jednak Parke faworytem 1.65). Chociaż Kasjo też jest mega wykreowany medialnie, a w tych swoich walkach dla tej organizacji prezentował się słabo, bo dobierał sobie przeciwników - walczył z mniejszymi, lżejszymi. Zabierał im zasady MMA ograniczając tylko do K-1, boksu i nie potrafił ich nokautować. A też nie widać tych jego mitycznych umiejętności z amatorstwa, o których ciągle się mówi. I ja uważam, że wygra Parke.

Będę jutro kibicował Parkowi, aby wygrał sport i poświęcenie części życia temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Wyparlo napisał:

Sam nie ma mocy w rękach i na 35 walk tylko 4 razy znokautował przeciwników nigdy nie znokautował przeciwnika

poprawiłem - jeśli na wiki jako rodzaj wygranej jest TKO (punches) to w 99% przypadków chodzi o przerwane przez sędziego ground and pound a nie żaden bokserski nokaut

tu przykład na jeden z tych czterech 'nokautów' który akurat znalazłem w internetach - 

 

kolo jest typowym grapplerem i to widać nawet po 'ścieżce kariery' (zaczynał od judo, potem w walkach regionalnych z ogórami kończył wszystkich poddaniem, żeby następnie w lepszych organizacjach wygrywać przed decyzje) - choć ofc nie jest to case aż tak radyklany jak w przypadkiu Askrena, który był genialnym grapplerem i przefatalnym strikerem (którego cała stójka ograniczała się w zasadzie do prób obaleń)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Cardi napisał:

Co tylko pokazuje gdzie i kiedy przypadł jego peak i jak daleko od niego jest.

to jak jazda na rowerze, na fightera mma ze slaba stojka powinno wystarczyc

12 godzin temu, RappaR napisał:

Nie interesuję się obecnie MMA więc musiałem sprawdzić. Czy wy k**** się ekscytujecie aspektami sportowymi w Fame MMA?

ja to ogladam ogolnie dla beki, cos jak Najmana i jego vlogi, lubie sie odmozdzyc od czasu do czasu

 

W dniu 13.05.2021 o 16:23, Chytruz napisał:

Nie śledzę MMA od dłuższego czasu, więc nie znam tego gościa, ale można być dobrym zawodnikiem MMA, słaby strikerem i jeszcze słabszym bokserem.

 

W dniu 13.05.2021 o 13:10, lorak napisał:

no ale Norman nie ćwiczy boksu od lat? nie jest to częścią treningów MMA?

wiesz no niby trenuje, ale mma jest tak diversifide, ze chcac nie chcac nie moze miec lepszej stojki od takiego goscia co otarl sie o najlepszy poziom w x kraju, bokserski, ktory jedyne co robi to caly czas uderza piesciami

plus stojka mma a stojka bokserska roznia sie strasznie, jest inne poczucie dystansu, inny volume uderzen, ciezko to opisac ale tylko elitarni stojkowicze i wielkie umysly fighterskie, wyjatkowo jak na przyklad McGregor moga zrobic taki przeskok zeby z Malignaggim czy Floydem boksowac jak rowny z rownym

taki glupi przyklad ale tutaj masz seniora:

ktory opierdala w boksie szmaciarza jakim byl ten caly Charlie, ale zobacz w tym wieku w jaki sposob to robi a przede wszystkim jaki jest punch speed

Edytowane przez Kubbas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kubbas napisał:

to jak jazda na rowerze, na fightera mma ze slaba stojka powinno wystarczyc

Chcę wierzyć, że słaba stójka zawodnika, który lubi pójść w melo wystarczy na patomelanżownika z wielką gębą, który kiedyś coś tam boksował.

Na szczęście dziś w nocy nowe rozdanie w wadze lekkiej w UFC, po tej polskiej szopce w końcu właściwe MMA ❤️ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.