Skocz do zawartości

Konsole


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz żeby nie było nikogo do tej gry nie zniechęcam bo czegoś takiego jeszcze nie było szczególnie jak się patrzy na filmiki ale w jak już się trochę pogra to gra zaczyna poprostu... nużyć. Ten link co podałeś, bardzo fajny tylko szkoda, że przez te 5 minut udało się twórcom pokazać praktycznie całą grę ;) . Może trochę przesadzam (ale tylko trochę) ale tam naprawdę nie robi się nic innego oprócz tych rzeczy pokazanych na filmiku. Swoboda w miastach jest niesamowita szkoda tylko, że nic specjalnego z niej nie wynika. Walka na miecze na początku bardzo fajana potem poprostu nudna (nie ma problemu z ciachaniem kolejnych dziesiątek strażników naciskając tylko jeden klawisz). Głupota przeciwników (co widać nawet na filmiku) też potrafi nieźle zniechęcić do gry (oczywiście tych którzy jako takie wyzwania lubią ;) ). Wogóle gra jest dosyć łatwa a czas rozgrywki niemiłosiernie przedłużany przez tzw. dłużyzny (naprawde bieganie po tych ścianach szczególnie przez parę godzin potrafi znudzić ;) ).

 

Zagrać trzeba bo co by nie mówić sama grafika daje niesamowite efekty a i na początku gra sprawia niesamowitą frajdę, jednak z czasem zaczynasz się orientować, że od ładnych kilku godzin robisz to samo, grafika jakoś tak zpowszedniała a gra sprawia coraz mniej przyjemności ;) .

 

Tyle odemnie, z pierwszej chwili gdybym miał oceniać dałbym 10 po dłuższym pograniu 9-.

 

zrób to co pogrubione, zrobisz wówczas tak jak ja, zrobisz dobrze

No chyba tak zrobie przynajmniej tymczasowo bo jednak 2K7 cały czas potrafi mnie przykuć do tv a piłeczki na Xboxa jeszcze żadnej nie mam.

Jednakowoż ;) byłbym wdzięczny gdybyś coś napisał o 2K8 oczywiście jeśli grałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zgodnie z zapowiedziami, wątek o pykaniu w NBA 2K7 przeniosłem do działu NBA Live i tam może być swobodnie kontynuowany. Tutaj bym prosił rozmawiać ogólnie o konsolach, czy wspominać o pojawiających się nowościach z nimi związanych, może też być o grach itp. Mydło i powidło konsolowe.

 

Coś mnie zaciekawiło, jak oglądałem wczoraj (i dziś też :wink: ) katalog, który znalazłem wetknięty razem z innymi w sztachety w płocie przy bramie wjazdowej. Katalog nazywa się "Baw się razem z nami" i ma datę 28.11-06.12.2007. Czyli aktualny. Wchodzę na stronę Carrefour (bo to od nich ten katalog), oglądam katalogi on-line, ale tego akurat tam nie ma. Dziwne. A piszę o tym, bo na trzeciej stronie od końca (licząc z okładką) widzę ofertę XBOX 360 CORE (nie mylić z kore) za... 499 zeta! :shock: Do tego jakaś gra - PGR 3. Nie znam się za bardzo na różnych wersjach tej konsoli, słyszałem tylko, że są dwie - jedna trochę bardziej wypasiona od drugiej. Premium i jeszcze jakaś. Ale czy nawet ta tańsza mogłaby kosztować tylko pół tysiąca? Aż tak daleko zaszedł spadek cen, czy to tylko wabik, ze dwie sztuki tak tanio wystawione, a jak człowiek przyjedzie, to będą już tylko egzemplarze w "normalnej" cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całkiem to możliwe, że wersja core kosztuje tyle ile napisałeś ;) a to dlatego, że Microsoft wycofał jej produkcję i chce ją sprzedać i mieć ją z głowy, po prostu wycofać z rynku bo praktycznie nikt tego nie kupowal

 

kto by pomyślał, że ludzie wolą zapłacić ponad dwa razy więcej za konsolę, tylko dlatego, żeby moc grać przez internet :)

 

 

 

Halo 3 - chory jestem, w domu siedze to i pykam troche w tę grę i pierwsze co mi przychodzi na myśl to... ani genialne ani słabe :) grafika jest naprawdę świetna ale mówie to przy okazji prawie każdej gry nextgenowej na x360 więc to powoli żaden komplement ;)

to taka typowa strzelanka, muzyka w grze różna, raz świetna, a za chwile jakaś taka zupełnie z dupy bo jakieś takie buch buch w stylu lat 80. co w połączeniu z muzyką symfoniczną podczas jednej misji jakoś tak nie bardzo...

fabuła taka sobie, po prostu chodzi się o rozwala ludziki przeciwników w wojnie (te małe wydają odgłosy jak takie zabaweczki czy coś, jak furby), zmieniają się lokacje a z takich ciekawych rzeczy to do tej pory miałem uzbroić bombę i przechwycić pojazd wroga by potem go użyć :roll: czyli niewiele

no ale gram bo jak sie ma do wyboru podcieranie nosa i kaszlenie, a podcieranie nosa i kaszlanie podczas grania w halo 3 to zawsze wybiera się to drugie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory, jeśli zawracam gitare, ale trochę podpytam. Z tego, co kojarzę, to generalnie są dwa warianty tego, powiedzmy pełnowartościowego, Xboxa 360. Pamiętam, że ten droższy wariant ma bodajże pada bezprzewodowego i więcej wyjść audio (?) albo obsługę HD (??), no a ten tańszy tego nie ma. A teraz jeszcze dochodzi wersja core, tak? I to się tylko tym różni, że nie można go podpiąć i grać przez net, tak? Hmm, w sumie internet to przyszłość, ale mimo to dawać 2x więcej tylko za to... :? No, ale to już decyzja każdego kupca. Ja parę lat jestem już odstawiony od gier. Najpierw robota mi zeżarła czas, potem nie było sensu się brać ponownie, bo komp za słaby (a kasę oszczędzam na coś innego), więc postanowiłem tak do max. 2 lat od dziś nabyć konsolę. Stąd tak się lekko w tym temacie czasami tutaj podpytuję lamersko :wink: Będzie jeszcze w okolicach przełomu 2008/2009 Xbox 360 w sprzedaży, czy już raczej wtedy nowa generacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd tak się lekko w tym temacie czasami tutaj podpytuję lamersko :wink:

oo widać Szak ze jesteśmy na tym samym etapie. Ja ostatnie lata nie mialem czasu na gry, bo to zawsze się cos robilo na komputerze, bo to zawsze na coś lepszego był czas. Bo to flash, bo to php a bo to photoshop a bo to coś innego :wink: Szkoda mi bylo czasu tracić po prostu na gry.

 

Ostatnio jednak pograłem więcej (cały weekend 24/24 :wink: ) u kumpla w Xboxa i powiem szczerze ze sie zakochałem. Naprawde chciałbym miec taka konsolke i grac w NBA w takiej grafice.. więc postanowiłem powoli porozlgadać się w tym temacie i cos powoli dobrać, tym bardziej ze gdy jestem w domu to ostatnio strsznie pusto..

 

Więc dla znawców, pare lamerskich (okropnie) pytań:

 

- Co do Xboxa - ten Core to jest wiele słabszy od normalnego? I jak już to który xbox jest naprawde najlepszy..

 

- Czy po zakupie tej lepszej wersji musze jeszcze coś wykupywac by grac przez internet?

 

- I czy naprawdę warto placic wiecej kasy, jeżeli np. ja chce pograć tylko czasem? I jakież to łacze trzeba mieć by swobodnie śmigać w gierki przez net?

 

- A i najważniejsze, którego wstydziłem się zadac w towarzyswie :wink: Te konsole się jakoś przerabia, czy wszyscy grają na orginalach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabia przerabia :) No chyba ze chcesz byc dymany kazdorazowo na kilkaset zlotych gdy bedziesz chcial zapewnic sobie nową rozrywke 8) Kilka miesiecy temu mowiono mi ze moze byc problem z przerobionymi X-ami, ale teraz z tego co widze roi sie od ofert ich zrobienia czy tez juz gotowych przerobionych konsol wiec temat chyba znacznie spowszechnial :) Przerobka to wydatek ok. 50-100 zł, sadze ze nie wiekszy, ale zeby dowiedziec sie dokladniej bedziesz musial poczytac gdzies o tym (chocby na allegro sie porozgladac). Ale mysle ze taki jednorazowy wydatek to nic, przy tym jak jedna oryginalna gra kosztuje 2 stowki :) Do tego pdoobno sa przerobki ktore nie powoduja zbanowania w usludze Xbox LIVE (to tak w nawiazaniu do Twojego drugiego pytania) wiec tym bardfziej kuszaca propozycja :)

 

pzdrawiam i dobrego wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory, jeśli zawracam gitare

no co ty ;)

 

to generalnie są dwa warianty tego, powiedzmy pełnowartościowego, Xboxa 360.

pełnowartościowego są dwa, tak :) jest premium i jest elite

 

elite ma po prostu 40gb dysk i wejścia HD-mi :) tyle różnic... no i czarny chyba jest

 

Pamiętam, że ten droższy wariant ma bodajże pada bezprzewodowego i więcej wyjść audio (?) albo obsługę HD (??), no a ten tańszy tego nie ma

nie, nie :) pada to ma chyba nawet core, a napewno premium ma :) obsługę HD cokolwiek to znaczy też mają wszystkie, tylko, że elite ma wejście HD-mi, ktore de facto NIC, ale to nic nie zmienia

 

A teraz jeszcze dochodzi wersja core, tak? I to się tylko tym różni, że nie można go podpiąć i grać przez net, tak? Hmm, w sumie internet to przyszłość, ale mimo to dawać 2x więcej tylko za to...

nie no jeszcze wersja core nie ma w ogóle dysku twardego, więc musiałbyś go dokupić, no chyba, że chcesz przechodzić gry na jednym włączeniu konsoli itd. :)

 

bo komp za słaby (a kasę oszczędzam na coś innego),

na samochód a nie coś innego, nie ściemniaj :P

 

Będzie jeszcze w okolicach przełomu 2008/2009 Xbox 360 w sprzedaży, czy już raczej wtedy nowa generacja?

będzie, lajtowo :)

ja przed jesienią 2010 nie zamierzam konsoli zmieniać (chyba,że jakiś kataklizm na rynku będzie miał miejsce) więc spokojnie :)

 

- Co do Xboxa - ten Core to jest wiele słabszy od normalnego? I jak już to który xbox jest naprawde najlepszy

teoretycznie elite, a praktycznie premium :) decyduje cena, i minimalne (póki co w ogole nie do zauważenia czy wykorzystania) rożnice między dwoma konsolami ;) a dwa razy większy dysk nie jest aż tak bardzo potrzebny

 

- Czy po zakupie tej lepszej wersji musze jeszcze coś wykupywac by grac przez internet?

nie :) zakładasz jeden profil, masz miesiąc xbox live gold za darmo, zakladasz drugi profil masz drugi miesiąc za darmo i jeszcze zakladasz trzeci profil i masz jeszcze jeden miesiąc grania przez net za darmo :) a potem musisz po prostu ten xbox live gold wykupić :) a zakladać te profile możesz kiedy chcesz ;) ja mam xboxa (dzisiaj mija równo rok, albo wczoraj minął) jakiś czas a dopiero trzy dni temu założyłem DRUGI profil i mam miesiąc grania za darmo teraz

 

- I czy naprawdę warto placic wiecej kasy, jeżeli np. ja chce pograć tylko czasem? I jakież to łacze trzeba mieć by swobodnie śmigać w gierki przez net?

 

- A i najważniejsze, którego wstydziłem się zadac w towarzyswie Te konsole się jakoś przerabia, czy wszyscy grają na orginalach?

odpowiem jednocześnie ;) kupując wersje core i grając na piratach nic nie tracisz, bo tak czy siak przez net grać byś nie mógł, więc tu jest dla piratów korzyść ;) ale znowu nie możesz nic zapisać bez zakupienia dysku twardego do konsoli, który kosztuje ja wiem... ze prawie 300 zł może nawet, taki niezły ;) a te 300 zł powoduje, że tylko troche dokładasz i masz premium, grasz przez net i masz ten dysku już w cenie, więc wybór należy do ciebie

 

No chyba ze chcesz byc dymany kazdorazowo na kilkaset zlotych gdy bedziesz chcial zapewnic sobie nową rozrywke

po prostu uczciwy, a nie dymany :) jak chcesz słuchać tego pana, który nic nie mówiac mówi wszystko, i nie chcesz być dymany, to nie daj się wycyckać na naprawdę kilkaset złotych, a może nawet kilka tysięcy i idź zap***dol konsole ze sklepu, przerób i graj na piratach, wtedy będziesz cool

 

a gry na xboxa360 można już SPOKOJNIE kupować za 80-120 zł, a to nie jest kwota którą ktokolwiek oprócz baranów nazywałby "kilkaset"

 

Do tego pdoobno sa przerobki ktore nie powoduja zbanowania w usludze Xbox LIVE (to tak w nawiazaniu do Twojego drugiego pytania) wiec tym bardfziej kuszaca propozycja

ty i te twoje "podobno" :lol: myślałem, ze po tym jak już pogadałeś sobie tutaj swoje mądrości o Fifie08 (a potem się zamknąłeś nagle, jak to ty :lol: :lol: :lol: ) to nie będziesz ludziom głupot gadał :roll:

 

po pierwsze nie ma takiej opcji, po drugie nia ma takiej przeróbki, po trzecie to nie sam fakt przerobienia powoduje brak możliwości grania przez xbox live

 

 

po czwarte coś się chyba zmieniło (to już na inny temat) bo widze na tym linku, że dysk w wersji elite jest nie dwa, jak pisałem, a sześć razy większy :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na taką chwile dobre jest takie podworkowe powiedzonko; to ze nie widziales łechtaczki nie znaczy ze ona nie istnieje 8) A zatem odnoszac to do tej sytuacji: nie wymadrzaj sie po raz kolejny, bo - powtarzam ci to jeszcze raz - nie jestes najmadrzejszy i nie masz monopolu na wiedze we wszystkim. Co wiecej, uwielbiasz gadac bzdury nie dopsuzczajac ze istnieje na swiecie wersja inna od twojej i nie zwazajac na to ze wystepuje taka ewentualnosc.

 

Ja nie jestem co prawda specem od techniki ale od tego mam neta, zeby czytac, od tego allegro zeby sie orientowac co jest dostepne i w jakim zakresie. Znalazlem pewne informacje, nie sprawdzalem ich prawdziwosci na wlasnej skorze, dlatego napisalem "podobno" a nie "na pewno".

 

Oferuję usługę polegającą na zmianie oprogramowania napędu konsoli XBOX 360. Przeróbka jest w 100% bezpieczna, modyfikacja napędu nie wpływa negatywnie na prace konsoli, ponieważ nie ma tu żadnego lutowania kabli i chipów. Daje gwarancje poprawnego wykonania flasha, ponieważ do tego celu korzystam z Xbox360 Connectivity Kit v2, co daje 100% bezpieczeństwa podczas aktualizacji. Najnowsze oprogramowanie iExtreme 1.2 Online zabezpiecza konsolę przed zbanowaniem w usłudze Xbox Live. Wystarczy dostarczyć mi samą konsolę lub napęd, instrukcję jak rozkręcić konsolę i wyjąć czytnik znajdziesz pod tymi adresami: http://www.xbox-accessories.com i opening the Xbox 360 . Nie musisz posiadać oryginalnego firmware-u swojego napędu, aby zaktualizować bios, ponieważ korzystam z narzędzi, które umożliwiają odzyskanie jego ze zmodyfikowanego firmware-u. Cała operacja trwa 20 minut i oczywiście możesz być obecny przy wykonywaniu flasha.

http://allegro.pl/item275067321_przerob ... ecin_.html

 

Ale pewnie zaraz wyskoczysz ze gosc sie gowno zna, sprzedaje chłam a Maciek-superheros prawde wam powie ze to czego on nie ma to nie istnieje :lol:

 

Ps. nie wiem co mialbym dodawac do tematu FIFY, wytlumaczyles mi ze to inan gra i koniec. Jesli oczekujesz poklasku do zwroc sie w strone swojego wielkiego ego. Ono na pewno ci przytaknie zes debesciak :)

kupować za 80-120 zł, a to nie jest kwota którą ktokolwiek oprócz baranów nazywałby "kilkaset"

Nie wiem do kogo sie zwracasz, ale dla mnie kilkaset to 200-300 ale wiem za to ze tylko baran odebralby to wspomniane "kilkaset" jako "80-120".

 

PS2. Jak jestes za malo rozgarniety zeby wiedziec o co mi chodzilo to wytlumacze ci na przykladzie - samochod kupisz i za 500 zł ale czy to oznacza ze chcesz akurat takim jezdzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na taką chwile dobre jest takie podworkowe powiedzonko; to ze nie widziales łechtaczki nie znaczy ze ona nie istnieje A zatem odnoszac to do tej sytuacji: nie wymadrzaj sie po raz kolejny, bo - powtarzam ci to jeszcze raz - nie jestes najmadrzejszy i nie masz monopolu na wiedze we wszystkim. Co wiecej, uwielbiasz gadac bzdury nie dopsuzczajac ze istnieje na swiecie wersja inna od twojej i nie zwazajac na to ze wystepuje taka ewentualnosc.

 

ciesze się, że widziałeś łechtaczkę, o monopolu na rację i prawdę nigdy nawet nie marzyłem, ale...

 

Ale pewnie zaraz wyskoczysz ze gosc sie gowno zna, sprzedaje chłam a Maciek-superheros prawde wam powie ze to czego on nie ma to nie istnieje

jakby się gówno znał to nie potrafilby robić takich rzeczy, tylko wyobraź sobie, że w Microsofcie nie pracują barany, które są skłonne do tego, by koleś z allegro robił ich w c**ja :) kapiszi?

 

1. Po takiej operacji tracisz gwarancję, co jest chyba jasne

 

2. Jak ktoś mówi, że cokolwiek daje 100% bezpieczeństwa to ZAWSZE klamie, ty tego nie wiedziałeś więc już wiesz bo ci powiedziałem :)

 

3. Aktualizacji ulega nie tylko xbox live, ale także gry, zdecydowana większość nowych gier dokonuje aktualizacji praktycznie co tydzień, co dwa podczas łączenia się z internetem :)

 

4. Przed banem na xbox live może to i uchroni na jakiś czas (potem będzie znow przeprogramowanie i aktualizacja xbox live, a potem zrobią jakiegoś iextreme 1.3 i znów zapłacisz te 50 czy 60zł), ale to nie znaczy, że będziesz mógł grać przez xbox live, gdy rejestracja gry się nie bardzo powiedzie, albo dwa kody spotkają się jednocześnie podczas grania w internecie (co jest mało prawdopodobne właśnie ze względu na aktualizacje i rejestracje)

 

Przerabia przerabia No chyba ze chcesz byc dymany kazdorazowo na kilkaset zlotych gdy bedziesz chcial zapewnic sobie nową rozrywke

 

Nie wiem do kogo sie zwracasz, ale dla mnie kilkaset to 200-300 ale wiem za to ze tylko baran odebralby to wspomniane "kilkaset" jako "80-120".

idiotę możesz robić z siebie i wychodzi ci to świetnie, ale nie ze mnie :) a jak nie panujesz nad tym co piszesz to poproś kogoś o pomoc

mówileś tutaj ewidentnie o zakupie każdej kolejnej gry, na co ja napisalem, za ile można grę bez problemu kupić więc twoje straszenie okazało się być gówno warte, a teraz jak zwykle ty to robisz odwracasz kota ogonem, zaraz napiszesz, żebym się nie spinał bo każdemu może się zdarzyć bla bla bla

 

 

Ps. nie wiem co mialbym dodawac do tematu FIFY, wytlumaczyles mi ze to inan gra i koniec. Jesli oczekujesz poklasku do zwroc sie w strone swojego wielkiego ego. Ono na pewno ci przytaknie zes debesciak

a teraz co dodasz do tematu? weź się nie ośmieszaj już :lol: w temacie Fify jak zwykle się zamknąłes w momencie w ktorym wypadałoby cokolwiek jeszcze napisać, albo dowiedzieć się i napisać, tak to szedłeś w zaparte, że to na pewno podobne gry, nawet ze grałeś (wymienialeś różnice to wg mnie znaczy że grałeś) i że PES lepszy i takie tam :lol:

właśnie to jesteś cały ty, że tobie coś powiedzieć to mało, tobie trzeba łopatą wciskać i dopiero w osmym poście może zrozumiesz, co okażesz przez to że się zamkniesz :lol:

 

 

i zanim zaczniesz kolejne pi****lenie o monopolu, o najmądrzejszym, o superherosach, to lepiej zamilcz i coś sprawdź i dowiedz się NA PEWNO, a nie PODOBNO, bo ja akurat to co mówie to wiem na pewno, bo mam xboxa już troche czasu, mam znajomych, ktorzy mają xboxa i tego typu historie z przerobieniem też znam dobrze, potem jest od cholery ogłoszeń na allegro, że ktoś sprzeda przerobionego xboxa z masą gierek, ciekawe czemu?

wbij to sobie do tego pełnego i wspaniałego łba, zanim zaczniesz rzucać inwektywy i ironizować, zdaj sobie sprawę, że to się odbija i wraca do ciebie ze zdwojoną siłą gdy się po raz kolejny kompromitujesz

 

jak chcesz to ci pogrubie w następnym poście i skopiuje po 200 razy, że znam osoby które przerobiły xboxa i nie bardzo były z tego zadowolone, a tez miało być cacy, ale nie było, a jak mieli co jakiś czas wydawać te kilkadziesiąt złotych to olali sprawę, kapiszi :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Dzięki za naświetlenie sprawy. Jeszcze mam tylko parę drobiazgów do zapytania się o (prawie jak Yoda). Chodzi mi o kwestię zapisywania stanów gry i internetu.

 

Piszesz Maciek, że jak nie ma dysku, to trzeba grę przejść za jednym zamachem. A czy nie da się zapisywać tego na karcie pamięci? W linku podanym przez Michalika stoi, że te dwa tańsze warianty konsoli mają gniazdo na kartę (a Arcade nawet od razu kartę). A co się w ogóle przechowuje na tym dysku? Gry chodzą szybciej, bo się instalują? Ściąga się na niego dema z netu (nie tak darmowego, po wykorzystaniu tych 3 miesięcy)?

 

Czy jakiekolwiek granie sieciowe, wykorzystujące internet, oznacza, że konsola łączy się przez te płatne Xbox Live? Nie ma możliwości połączyć się tylko z jedną, konkretną konsolą, przez numer IP czy coś takiego? :wink: I czy w ogóle grywacie w multiplay'a? Jest to jakoś fajnie zorganizowane na tym ich "serwerze"?

 

Jeszcze coś. W tabeli z linka Michalika wynika, że różne warianty mają w zestawie różne rodzaje kabli. Te droższe więcej, tańsze mniej. Ale czy to się rozumie dosłownie, tzn. kabel to kabel, czy te tańsze nie mają złącz, żeby podłączyć inny kabel, niż np. tylko composite w Core?

 

Przez obsługę HD miałem na myśli to, że konsola potrafi generować obrać w wysokiej rozdzielczości i jak sobie podłączę (kiedyś) do telewizora Full HD, to będę miał orgię dla oczu :wink: Wnioskuję, że jak jest "tak" przy HDMI, to tak jest.

 

Na oko najlepsza by była IMO wersja arcade. Tak sobie teraz myślę, zakładając, że stan gdy zapisywany byłby na karcie pamięci, a jakichś szerszych zastosować twardego dysku teoretycznie nie widzę. Lepsze by było Premium. Ale cen nie sprawdzałem, bo interesował się będę tym i tak za rok najwcześniej (i chyba docelowo). I tak, zgadza się, teraz oszczędzam na zmianę auta :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a więc i ja bym się wypowiedział jeśli można ;) .

 

1. Są karty pamięci do Xboxów 64 mb z tego co pamiętam i kosztują w okolicach 90 zeta.

 

2. Gry chodzą na każym Xboxie tak samo, poszczególne wersje różnią się tylko dodatkami w postaci padów headsetów i różnych wersji dysków. W Core jest bodaj tylko pad z kablem i okablowanie. Dysk 20GB można dostać za coś koło 200 zł.

 

3. Można grać tylko poprzez Xbox Live który jest tak jak mówił Maciek płatny. Co do grania w multi to akurat przeniosłeś temat do NBA Live w którym trochę z Maćkiem opisywaliśmy takie granie ;) . No ale jednym słowem jest to zorganizowane bardzo fajnie ;) .

 

4. Na dysk możesz ściągać wersje demo gier nie płacąc za to albo wrzucić sobie muzyke i odtwarzać podczas grania (mp3 nie czyta tylko płyty audio ;) ).

 

5. Z tego co ja wiem (powiedzmy, że z doświadczenia) to konsola przy przerabianiu nie traci gwarancji. Chodzi generalnie o zmianę flasha która to zmiana odbywa się praktycznie całkowicie bezinwazyjnie jeśli chodzi o otwieranie konsoli a więc zdzieranie plomby itd. Przy okazji ciekawą sytuację przytoczę. Kolega przerabiał konsolę którą kupił w Media Markcie i okazało się i podczas tego procesu okazało się, że ma całkowicie rozje*aną plombę która to jest podstawą przy rozpatrzaniu gwarancji ;) . Tak więc radzę dwa razy obejrzeć konsolę przed kupnem bo mogą się zdarzyć właśnie takie kwiatki.

 

6. Co do tego grania przez internet po przerobieniu to z mojego małego doświadczeni póki co można (sam na takiej grałem) oczywiście dopóki nie wyjdzie update dashboardu ale wtedy też nie dzieje się nic strasznego bo można flasha też zapgrejdować. A co do tego aktualizowania nowych gier przez internet to poprostu wystarczy w nie grać nie łącząc się z Livem ;) . Zresztą nie wiem jak to jest z tymi aktualizacjami w grach po przykładowo grałem właśnie w Assasins Creed na przerobionej i żadnej aktualizacji nie uświadczyłem, no a jak by nie było gra jest najnowsza z najnowaszych i na tyle jest to gorący tytuł że praktycznie każdy w nią chce zagrać a więc i ten który konsole przerobił ;) .

 

Jeszcze co do żywotności tych konsol Szak , to na pewno będą w sprzedaży i bankowo będzie w co grać. Nawet jak wyjdzie już nowa generacja konsol to rozpędzają się one tak wolno (w sensie wydawania gier), że spokojnie będzie można jeszcze na trzystasześćdziesiątkach czy peestrójkach pograć.

 

PS. Maciek skoro masz Live znowu to może jak by mi się udało to drugie konto założyć jakiś rewanżyk? ;) . Chyba, że się boisz... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[CIACH... CIACH....]

Wiecie za co. Jak chcecie sobie dalej wrzucać, to przez PM

 

Piszesz Maciek, że jak nie ma dysku, to trzeba grę przejść za jednym zamachem. A czy nie da się zapisywać tego na karcie pamięci? W linku podanym przez Michalika stoi, że te dwa tańsze warianty konsoli mają gniazdo na kartę (a Arcade nawet od razu kartę). A co się w ogóle przechowuje na tym dysku? Gry chodzą szybciej, bo się instalują? Ściąga się na niego dema z netu (nie tak darmowego, po wykorzystaniu tych 3 miesięcy)?

 

sory, wydaje mi się (nie mam podglądu), że ja pisałem o wersji core :) wersja arcade to jest następca wersji core i o niej siłą rzeczy wiem najmniej (z praktyki)

 

wiem, że są gry, które wymagają tego by konsola miała dysk twardy, a czy są to wszystkie gry? nie wiem ;) karta 256mb to nie jest dużo, starczy na kilka zapisów gry, żadne filmy, muzyka itp. ;) mnie osobiście nie stać na to, żeby konsolę kupić sobie tak po prostu tylko do grania, uzupełnia mi xbox komputer, muzyka, filmy itd. a do tego jest potrzebny dysk

 

no już abstrahuje od tego że niektóre aktualizacje do gier mają po ponad 150mb więc...

 

Czy jakiekolwiek granie sieciowe, wykorzystujące internet, oznacza, że konsola łączy się przez te płatne Xbox Live? Nie ma możliwości połączyć się tylko z jedną, konkretną konsolą, przez numer IP czy coś takiego? I czy w ogóle grywacie w multiplay'a? Jest to jakoś fajnie zorganizowane na tym ich "serwerze"?

 

nie ;) jak chcesz tak pograć to musisz podpiąć jedną konsolę do drugiej, inaczej potrzebny jest xbox live gold ;)

zorganizowane jest fajnie :P a pierwszego zdania troche nie kumam :roll: za xbox live gold płacisz raz, kupując abonament, a nie za czas grania, tak jak np. za internet z modemu :roll: nie wiem czy o to pytałeś w jakimś tam stopniu czy nie, ale napisałem żebyś wiedzial

 

Jeszcze coś. W tabeli z linka Michalika wynika, że różne warianty mają w zestawie różne rodzaje kabli. Te droższe więcej, tańsze mniej. Ale czy to się rozumie dosłownie, tzn. kabel to kabel, czy te tańsze nie mają złącz, żeby podłączyć inny kabel, niż np. tylko composite w Core?

eeeee... no kable takie jakie są wymienione :roll: ma to wplyw na jakość tam obrazu i dźwięku jak np. hd-mi czy inne takie... troche mnie zagiąłeś tym pytaniem (z dupy :P :* ) bo to tak naprawdę w praktyce nie jest za bardzo istotne ;) w każdym razie każda wersja daje kable które są niezbędne do tego by konsola mogła zostac podpięta i dzialać tak jak została do tego stworzona, a jakość obrazu i dźwięku to inna sprawa ;) wersja elite jest przystosowana na przyszłość, bo to co zostało do niej dodane w porównaniu z premium, będzie wykorzystywane raczej najwcześniej za kilka naprawdę ŁADNYCH miesięcy ;)

 

 

tam na wikipedii możecie zresztą sobie poczytać o tym jak to teoretycznie wygląda, co i jak parametry, bo ja się tego na pamięć nie uczyłem, a wersja arcade jest nowa (to co mówiłem wcześniej o wycofywaniu core z rynku) ;) do mnie najlepiej jakby już w konkretnych sprawach związanych z praktyką użytkowania

 

I tak, zgadza się, teraz oszczędzam na zmianę auta

;* no widzirz mje nje oszókarz ;)

 

 

 

nie wiem po ile teraz stoi ten arcade, ale ja (ze względu też na przyszłość) raczej nie wkladałbym pieniędzy w coś, co z definicji zużyje się wcześniej niż powinno, a do tego zadba o nadmierną ilość frustracji i problemów

 

 

jak chcesz to moge popytać, bo z tego co pamiętam to mój znajomy chce teraz sprzedać xboxa ;) wiem, wiem że planujesz zakup za rok ale oferta jest bardziej teraźniejsza :)

 

 

 

ps: Kfadrat to zakladaj ;) pamiętaj że musi to być konto na Wielką Brytanię (skombinuj sobie jakiś kod pocztowy który będzie się zgadzał z brytyjskim) i gramy, najlepiej jeszcze dzisiaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kable takie jakie są wymienione :roll: ma to wplyw na jakość tam obrazu i dźwięku jak np. hd-mi czy inne takie... troche mnie zagiąłeś tym pytaniem (z dupy Razz :* )

Ehh, zamotałem. W tym pytaniu było zawoalowane pytanie o to, czy po prostu wszystkie wersje konsoli mają taki sam zestaw gniazd, złącz - jak zwał tak zwał :) Wtedy, jeśli się chce podłączyć w taki sposób, że potrzeba innego kabla, to wystarczy ten inny kabel kupić i będzie do czego wsadzić w konsoli. Ale wiem, namieszałem :)

 

nie wiem po ile teraz stoi ten arcade, ale ja (ze względu też na przyszłość) raczej nie wkladałbym pieniędzy w coś, co z definicji zużyje się wcześniej niż powinno, a do tego zadba o nadmierną ilość frustracji i problemów

Znając siebie to pewnie bym Arcade rozważył, ale dzięki przeczytanym tutaj opiniom insajderów :) już wiem, że raczej nie warto. Zawsze wolę kupić coś ciutkę lepszego niż potem się wkurzać. Ale też nie lubię płacić na wyrost. Myślałem, że taka karta 256 mega to spokojnie starcza. Ale skoro są gry, które nie pozwalają na tym zapisać stanu... A zresztą, nawet jeśli, to te stany i aktualizacje potrafią zajmować tak dużo miejsca, to faktycznie raczej nie warto się szczypać i wziąć wersję z twardzielem. Tym bardziej za rok.

 

Z tego co ja wiem (powiedzmy, że z doświadczenia) to konsola przy przerabianiu nie traci gwarancji. Chodzi generalnie o zmianę flasha która to zmiana odbywa się praktycznie całkowicie bezinwazyjnie jeśli chodzi o otwieranie konsoli a więc zdzieranie plomby itd.

Ooo, tutaj byłbym ostrożny i jakby co to zalecał przeczytanie warunków :) Swego czasu zastanawiałem się w grzebaniu na większą skalę w swoim telefonie i np. przy okazji tego dowiedziałem się, że tam wymiana softu akurat powodowała utratę gwarancji. A też się przecież nie grzebie w układach i bebechach. Oprogramowanie steruje pracą podzespołów urządzenia i jak wgrasz jakiś syf, to IMO też może uszkodzić jakiś układ w konsoli bez potrzeby jej otwierania. Ale to tylko taka dygresja.

 

Tak więc dzięki wszystkim za opinie. Pomijając detale, to generalnie wiem już, w które modele celować i jak będę kupować (thx Maciek, ale naprawdę za rok, teraz każdy grosz chomikuję :) ), to wersję z dyskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy po prostu wszystkie wersje konsoli mają taki sam zestaw gniazd, złącz - jak zwał tak zwał Wtedy, jeśli się chce podłączyć w taki sposób, że potrzeba innego kabla, to wystarczy ten inny kabel kupić i będzie do czego wsadzić w konsoli.

hd-mi ma raczej na pewno tylko elite, ale tego też na 200% nie wiem ale się dowiem ;)

Ooo, tutaj byłbym ostrożny i jakby co to zalecał przeczytanie warunków

no ja też nie bardzo wiem, o czym mówil Kfadrat, bo mi chodziło bardziej o gwarancję w microsofcie, a nie w media markt czy coś, a tak to zrozumiałem ;)

 

jak ja miałem raz problem, (chyba pisałem o tym) to okazalo się że nie mam gwarancji bo w Polsce ta gra nie jest na liście w programie ochrony (świadków 8) ) ;) kupiłem tę grę w Niemczech gdzie na liście była, w Polsce nie, ale nawet jakby była, to i tak nic by mi to ponoć nie dało, bo kupiłem ją w Niemczech :roll:

w każdym razie przekonałem się po raz kolejny w życiu że nikt tak nie potrafi zakręcić sytuacją jak ubezpieczyciele wszelkiej maści

 

Oprogramowanie steruje pracą podzespołów urządzenia i jak wgrasz jakiś syf, to IMO też może uszkodzić jakiś układ w konsoli bez potrzeby jej otwierania. Ale to tylko taka dygresja.

jak się coś może w xboxie zepsuć to tylko napęd, na którego wykonanie i produkcję przetarg wygrał chyba Zespół Szkół Specjalnych nr 35 w Bangladeszu :roll: troche przesadzam, aż tak zły nie jest, ale do ideału też daleko ;) no, a jak się coś może zepsuć to tylko to, a jak zobaczą, że cokolwiek, COKOLWIEK było robione przy napędzie (ile to trzeba by to sprawdzić?zero wysiłku i pomysłowości) to z góry oleją sprawę, a ci z microsoftu pewnie jeszcze potraktują właściciela tej konsoli kataną
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, 256mb to naprawde wystarczajaco duzo na zapisywanie stanow gier, wiec jesli dla kogos korzystanie z Xbox Live nie jest AZ tak wazne (tak jak dla mnie na przyklad), to wersja Arcade spokojnie mu starczy. Teraz gram w 4 gry (Assassin's Creed, NBA 2k7, PES i PGR) i lacznie zajmuja nie wiecej niz 20 mb, wiec chyba jednak starczy na troche wiecej niz "kilka zapisow gier" ;)

 

Co do przerobki i utraty gwarancji - jezeli cos sie zepsuje, a mamy przerobiona konsole, to wystarczy wgrac spowrotem oryginalny firmware (ktory mozemy zgrac na plyte podczas przerobki) i jezeli plomba nie jest naruszona, to zadnego problemu z gwarancja Microsoftu nie bedzie. Zreszta, znam przypadki gdzie M$ bez problemu wymienial konsole ktore byly przerobione, a odsylal takie ktore byly nieruszane (jak ktos wyzej wspomnial - plomba byla zniszczona), wiec w sumie sporo zalezy od szczescia.

 

Ja za wszystko zaplacilem cos okolo 1100 zł (musialem jeszcze kupic kable, zeby podlaczyc X'a do monitora). Roznica w cenie miedzy Premium nie duza, ale po cholere placic 200-300 zł wiecej zeby dostac cos, co kompletnie mi sie nie przyda (dysk i sluchawki z mikrofonem... wow ;] )?

Takze Szak, zastanow sie dobrze czy az tak bardzo Ci zalezy na graniu przez internet i czy zamierzasz przerobic (polecam). Jezeli odpowiesz "NIE, TAK" to goraco zachecam do kupenia wersji Arcade i nie martw sie memorka, 256 mb to az za duzo, jezeli bedziesz uzywac tego tylko i wylacznie do robienia save'ow z gier.

 

 

BTW - ktos z X'owcow gral juz w Assassin's Creed? :) Jak wrazenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karczuś - za te pieniądze o których mówiłeś masz sporo więcej rzeczy więc wg mnie akurat dopłacenie się opłaca :)

a) granie przez internet

B) twardy dysk

c) ściąganie dem gier za darmo (co przy małej ilości pełnych gier jest bardzo fajną sprawą, a na dodatek pomaga przy wyborze następnej gry do zakupienia)

d) ściąganie aktualizacji za darmo

e) ściąganie filmikow za darmo

f) za niedługo ściąganie filmow w HD za darmo i prawie za darmo

g) za niedługo ściąganie gier na xboxa za darmo i prawie za darmo (np. Fahrenheit będzie do ściągnięcia, świetna gra)

h) zestaw słuchawkowy

 

a oprócz tego jeszcze trzy miesiące grania przez net za darmo + jakieś promocje itp. itd.

 

 

a tak w ogole to w praktyce użytkowania troche zmienisz zdanie na kilka kwestii i korzyści z nich wynikających bądź nie, szczególnie jeśli chodzi o możliwości memorki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, wiadomo - punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia ;] Dla mnie te wszystkie rzeczy ktore wymieniles, nie maja wiekszego znaczenia, choc zdaje sobie sprawe ze dla kogos moga miec. Zreszta, po kolei ;) :

 

ad.a) fakt, aczkolwiek gdybym bardzo sie uparl, mysle ze nie byloby problemu zebym od czasu do czasu popykal z kims (chyba ze do samego grania tez potrzebny jest twardy dysk, przyznam ze nie wiem)

ad.B) no spoko, ale po co mi 20GB dysku, jezeli save z gry zajmuje 5MB ? :)

ad.c) dema rownie dobrze moge sciagnac na kompa i wypalic na plytke (nie mowiac o pelnych wersjach)

ad.d) sam pisales ze wiekszosc gier zawiera aktualizacje ;) ostatnio zreszta przy odpalaniu Assassin's Creed'a wyskoczylo mi cos takiego

ad.e) tez spoko sprawa, ale filmiki i trailery moge rownie dobrze obejrzec na gametrailers.com ;)

ad.f,g) to samo moge robic na kompie ;]

 

Tak wiec sam widzisz, ze w moim przypadku naprawde byloby to placenie 200-300 zl za sluchawki i do niczego mi nie potrzebny dysk ;) Moim zdaniem sie nie oplaca, ale to oczywiscie indywidualna sprawa kazdego.

 

BTW - moglbys troche rozwinac mysl o tej zmianie zdania? :) Konsolke mam okolo miesiaca i jak narazie jestem b. zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem już wcześniej, są aktualizacje, które naprawdę sporo zajmują i wtedy ta memorka nie wystarczy ;) na dodatek, wielu producentów gier zaczyna tworzyć tytuły specjalnie właśnie pod multiplayera, a nie na single, który jest tylko takim dodatkiem żeby nie było, że nic nie ma ;) i wtedy nie pograsz

 

troche nie bardzo wiem jak mogło ci wyskoczyć coś do zaktualizowania w grze Assasin's Creed skoro nie masz podpiętego Xboxa do neta :P :?:

 

 

pewnie że to samo możesz robić na kompie (nie wiem jak ze ściąganiem filmów w HD przez kompa itd. ale może i też tak jest), ale tu to możesz robić nie dośc że lepiej to jeszcze legalnie i cacy :) filmiki i trailery możesz obejrzeć w necie, ale też nie w HD

 

w każdym razie inwestując (chociaż trudno mówić o inwestycji w przypadku kupowania sprzętu elektronicznego) troche więcej mialbyś konsolę na wiele lat, a tak to nie wiesz, czy za rok, półtora, nie pojawi się gra, której z różnych przyczyn nie będziesz mógł mieć i w pełni z niej korzystać

 

 

ps: masz jakąkolwiek oryginalnę grę? a jeśli nie to ile płacisz za piraty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.