Skocz do zawartości

nike przejmuje nba. nareszcie


badboys2

Rekomendowane odpowiedzi

mialem tworzyc temat w dziale koszulki ale to temat bardziej ligowy a i nie wszyscy tam wpadaja.

 

wciaz oficjalnie nic nie jest powiedziane ale to juz wiadomo, ze od 2017 roku to nike bedzie szyl ciuchy dla ligi.

http://www.sportsbusinessdaily.com/Daily/Issues/2015/04/16/Marketing-and-Sponsorship/Nike-NBA.aspx

http://www.bizjournals.com/washington/blog/2015/04/nike-near-deal-for-nba-uniform-rights.html

 

to bedzie malzenstwo z rozsadku.

nike przejelo rynek graczy, 90% zawodnikow gra w nike/jordan brand

i to jest glowny powod zmian. adidas gdy przejmowal lige w 2006 roku, mial pomoc lidze zaistniec poza usa. ciuchy nba mialy byc dostepne wszedzie. efekt jaki jest wszyscy widzimy, przynajmniej ci, ktorzy interesuja sie tematem. jest zle, nie jest fatalnie ale szalu nie ma. adidas postawil na kopana, koszykowke (przez porazke na rynku butow) traktuje po macoszemu, szczegolnie w bogatej europie, skad mozna wyciagnac duze pieniadze (co robi nike)

 

nike nie bedzie mialo z tym problemow. siec sklepow, wielu solidnych dystrybutorow online w praktycznie wszystkich krajach swiata, do tego house of hoopsy dzialajace chyba z footlockerami. nike ma baze, dzieki ktorej pomoze nba. a co najwazniejsze, nike = jordan i od wielu lat nike utozsamiane jest z basketem. to musialo sie tak skonczyc. nike odrobilo prace domowa, dalo adidasowi sie wyszalec, przejelo nfl, do tego wygrali te walke . to tak jakby wygrali walke bokserska walczac tylko lewa reka. adidas spieprzyl to po calosci.

 

nba nie robi tego dla pieniedzy. tzn po czesc i nie bezposrednio. glowne pieniadze zarobi na prawach tv z nowej umowy. deal z nike ma im pomoc dotrzec wszedzie, cos czego adidas nie zrobil. to idealna sytuacja dla ligi. liga sie rozwija, ma gwiazdy, nowe gwiazdy, ma nowe umowy, pozbyli sie sterlinga, w halach pojawilo sie najwiecej kibicow w historii istnienia ligi w trakcie calego sezonu, teraz dostanie narzedzie w postaci nike.

 

money, money, money

o ile lidze nike spada z nieba i nie musi wyciskac z tej umowy wiecej kasy, o tyle kasy chca wciaz wlasciciele klubow. byl lokaut, zaraz gracze zarzadaja wyzszych kontraktow, musza sobie radzic z trwajacym kryzysem... szczegolnie w mniejszych miastach

dlatego wlasciciele chca kasy. stad

 

rekawki i reklamy

nie ludzcie sie, ze przyjdzie nike i znikna rekawki i reklamy. wrecz przeciwnie. rekawki zostana, bo fani je lubia i koszulki niezle sie sprzedaja. pamietajmy, ze standardowy kibic nba nie ma postury gracza nba. wiekszosc ma nadwage i zarabia dobre pieniadze. duzo latwiej na mecz czy barbeque zalozyc mu koszulke nfl czy hokejowa, bo czuje sie w niej wygodnie. dlatego rekawki zostana jako alternatywa i swoich fanow beda mialy.

 

wiemy, ze na strojach meczowych bedzie logotyp nike/jordan brand. opcjonalnie (hornets, bulls?) nie wiemy w jakim stopniu zostana wprowadzone reklamy. nie wiadomo, czy bedzie to maly patch, czy tak jak w strojach pilkarskich? tez nie wiadomo. wszystko zalezy od tego jakie beda dalsze ustalenia pomiedzy stronami bo

 

na dniach rozstrzygnie sie jaki model wypracuja strony.

1. czy zostawia tak jak jest, czyli unikalny wyglad koszulki dla kazdego zespolu, dojdzie jedynie logo producenta strojow na koszulkach i spodenkach meczowych, dojda reklamy i kluby zostana z tymi samymi strojami na tyle lat ile beda chcialy. dzieki temu niektore kluby zachowaja ciaglosc, jak bulls czy celtics, dla ktorych to wazny element

 

2. czy pojda sladem strojow pilkarskich, czyli co roku nowy kroj koszulek, nowe systemy, zmieniajace sie reklamy.

 

te 2 modele maja swoje plusy i minusy. ten 2 jest lepszy dla wlascicieli, bo co roku wypuszcza sie nowe koszulki, teoretycznie powinna wzrosnac sprzedaz, bo fani co roku chca nowych koszulek. 1 model stosowany jest jednak w wnba i nbdl, wiec liga powinna na szczescie pojsc raczej w tym kierunku...

 

poki co tyle.

ja sie generalnie ciesze. przede wszystkim znikna 3 paski ze strojow rozgrzewkowych i meczowych.jest jednak wiele niewiadomych, ktore powoduja, ze mam pewne obawy, wierze jednak, ze nie bedzie zle. choc mam swiadomosc, ze to co bylo w latach 90tych juz nie wroci...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla przykładu popularności rękawków:

 

matt_barnes9
5 godz. temu
2day for school the boys had to dress up as someone they look up too.. Carter chose daddy & the clippers, Isaiah chose steph curry & the warriors . Can you guess wat kid will be up for adoption nxt week?? Lol JUST KIDDING tag someone you love that cheers for the wrong team.... #ThankGodTheresTwo

 

11111307_466012003557965_1104921265_n.jp

Edytowane przez Me Myself and I
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Under Armour odpuszcza czy przez ograniczony zasięg nie ma po prostu szans?

mysle, ze to troche jak z wyborem na nowego prezesa zusu.

mozesz przejsc testy (wylozyc najwiecej kasy -> under armour?)

ale jesli nie bedziesz pasowal politycznie , wczesnij czy pozniej, wybiora kogos innego(nike).

 

technologicznie UA jest gotowe by przejac taka lige jak nba.

niestety fizycznie nie sa w stanie zapewnic takiej dystrybucji jak nike, wiec mysle, ze sa skazani na porazke.

moze za 10 lat.

 

@slaKB

reklamy na koszulkach są już pewne?

 

pewne. pytanie w jakiej formie

Edytowane przez badboys2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosne tego jak sprzedajo sie koszulki sleeve

http://sports.yahoo.com/blogs/nba-ball-dont-lie/report--the-nba-s-sleeved-jerseys--are-not-selling-well---so-why-bring-them-back-172852205.html

 

sfojo drogo, ten hasztag  thxgodthereR2 i greps o adopcji to grube są w tej poprawnej politycznie ameryce.

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W internetach też na jeden głos za koszulkami z rękawkami przypada na oko ze trzysta okrzyków typu "bluźnierstwo", "hańba" itp.

 

Ten tekst, że grubi amerykanie będą woleć rękawki żeby iść na barbekju to był mit założycielski tych koszulek, ale chyba już jest jasne że raczej się nie sprawdził, także trzeba przestac się wygłupiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasach, gdy obwód mojego ramienia nie był dużo większy od obwodu nadgarstka... żeby nie wyglądać śmiesznie, po prostu zakładałem t-shirt pod koszulkę do kosza - co wg moich obserwacji jest częstym zabiegiem. Nie tylko wśród grającej młodzieży, ale także wśród ludzi zakładających koszulki z NBA na ulicy.

 

Typowa sytuacja, gdy jakaś garstka wymusza zmiany, przeciwko którym jest zdecydowana większość. 

 

Albo stopniowe podchodzenie pod reklamy, o czym mówi się od dawna. Nam pozostaje tylko obserwować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem wielkim hejterem koszulek w rekawkach.

nie oszukujmy sie, ktos tu szuka dodatkowego miejsca na reklamy, i to jest powod numer 1.

o sprzedazy koszulek z rekawkami pogadamy za jakis czas, wiem, co widze na ebayu i co sie dzieje wsrod jerseyheadow

i widze, ze ciesza sie wzieciem.

 

sam jakis czas temu chodzilem w duzych ciuchach, koszulkach do kolan i totalnie mi to nie przeszkadzalo.

 

ale 30stka na karku powoduje pewne zmiany u czlowieka,

i choc jestem fit, coraz czesciej zakladam rzeczy w swoim rozmiarze, to raz

a dwa, ze praktycznie nie sciagam koszulki z rekawkami kobego.

niewazne, czy imieniny u cioci, grill, czy mecz z kumplami.

czuje sie duzo bardziej komfortowo, niz w samej koszulce,

za tshirtem i koszulka nigdy nie przepadalem, do dzis kojarzy mi sie to ze skejtami

tak wiec dzis uwazam, ze koszulka z rekawkami jest spoko, i to dobra alternatywa

z 2 strony wciaz rozumiem tych, ktorzy narzekaja.

 

nie jestem  za tym by w calosci wyparly standardowy stroj koszykarski ale by byly alternatywa.

x lat temu smiano sie ze zbyt duzych ciuchow, pozniej ze zbyt ciasnych. dzis gracze coraz czesciej zakladaja rzeczy w swoim rozmiarze.

dlatego nie zdziwie sie jak za kilka lat temat koszulek z rekawkami nie bedzie nikogo oburzal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie rozsądny kompromis to rękawki w jerseyach alternatywnych i sytuacyjnych(st.patrick day,latina nights etc.).Home i away powinny zostać niezmienione,co za dużo to nie zdrowo.

 

Reklamy?Rzecz nieunikniona.Oby tylko były dobrze wpasowane w kolorystykę jerseya(wyobrażacie sobie reklamę piwa Belfast z zieloną koniczynką na jerseyu Lakersów? :D)i w miarę subtelne,a nie na pół koszulki od razu.

 

Ciekawi mnie natomiast czy Nike zmieni coś w rozmiarówce(może w authenticach nareszcie będzie się dało chodzić? :P) i materiale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.