Skocz do zawartości

All Time Soccer Fantasy - Grupa B (dyskusja)


Kily

Rekomendowane odpowiedzi

 

Całe życie na niefarcie :(

 

Wygrales z peak Shaqiem w ATF post jordan - ileż można? ;-)

 

 

 

W składzie P_M'a nie podoba mi się granie na 3 (bądź też 5 obrońców), zwłaszcza z Marquezem/Rijkardem jako graczami wahadłowymi, biegającymi po skrzydle. Do tego Figo, czyli główny motor napędowy będzie grał vs Maldini... I pewnie sobie nie pogra za dużo. Natomiast drużyny Sylvinho i Januarego mają na tyle świetnych skrzydłowych, że 3 osobowa obrona może tego nie wytrzymać przez 90 minut.

 

 

Jest coś takiego jak Defensywny pomocnik... wlasnie taką rolę pełnią Di livio Rijkaard i Marquez :) chyba trochę nie zrozumiałeś mojej koncepcji, ale no trudno. Jezeli chodzi o atak to na pewno Figo nie jest w moim składzie najlepszym graczem w tym elemencie :)

Edytowane przez P_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. P_M:

- nie podobają mi się ani lata wybrane Savicevicowi (mówiłem już w trakcie draftu jaką dziurą w jego karierze jest sezon 92/93), ani ustawienie go na boisku - nigdy nie grał na skrzydle i był na to za wolny

- przy Figo przydałby się jakiś napastnik wygrywający pojedynki główkowe - tego mi brakuje

- przy wychodzącym do pomocy Riijkardzie masz obrona jest nie tylko eksperymentalna, ale i na środku bardzo niska, co taki Mirek Klose odbierze z radością (patrz też dośrodkowania ze stałych fragmentów u Sylvinho)

- ale ogólnie propsy za tę nietypową (de facto 5-osobową) obronę, która mogłaby być bardziej obfita w talent (i wspomniany wzrost), ale jest przyjemnie dopasowany ten zestaw (nawet przy Di Livio grającym nie na swojej pozycji, wszak gość potrafił grać w obronie)

 

Ad. 4http://en.wikipedia.org/wiki/Angelo_Di_Livio

 

Playing position Defensive Midfielder, Wing-back czyli dokladnie tam gdzie go postawiłem :smile:

 

Ad 3 Cannavaro gra świetnie głową, Rijkaard ma 1,90, Marquez 1,83m, Ferrara 1,80m imho enough. Klose ma 1,84m...

 

Dlatego są 2 ustawienia jeden z Marquezem jako DPM i jeden z Rijkaardem Notabene w przypadku stałych fragmentów gry to nie ma znaczenia, bo z reguły wiekszosc graczy jest wówczas po bronionej strefie boiska.

 

Ad. 2. Weah i Raul, głową grali co najmniej nieźle, zwłaszcza ten drugi.

 

Ad. 1 Chyba coś Ci się pomyliło :smile:

 

http://www.givemesport.com/399771-top-10-best-leftwingers-of-alltime

 

sezon 92/93 to kwestia nieudolnosci trenera, ktory nie potrafil wykorzystac go na boisku...

ale byl swiezo po wygranej  CL z 91, a wolałem go młodszego i szybszego, niż starszego gdybym brał sezony 93-95 lub 94-96

Edytowane przez P_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się kłócić, podam tylko alternatywne źródło:

http://www.transfermarkt.pl/angelo-di-livio/profil/spieler/21148

http://www.transfermarkt.pl/dejan-savicevic/profil/spieler/35894

 

A Savicevica w barwach Milanu oglądałem w co najmniej kilku pełnych meczach w różnych sezonach i wiele highlightsów i zapamiętałem go jako zdecydowanie tego ze środka pola.

 

W zakresie Raula czy Klose to polecam jednak wszystkim pooglądać walki powietrzne tych graczy. Zresztą podobnie jak Campbella i Puyola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a swoją drogą to jest prawdziwa grupa śmierci! (brak olewaczy, ekipy w miarę wyrównane)

1 miejsce 5 pkt...................5 miejsce 1 pkt

 

Zgadzam się - najtrudniejsza grupa, skład LBS, który tu nie dostał zbytnio pochlebnych opinii, a który mi osobiście podoba się bardziej niż Sylvinho (pomimo mojego ATF fav Rivaldo) i januaryego mógłby być w czołówce pozostałych grup:)

 

 

P_M sam nie wierzy w swojego Seamana, bo zamiast nazwiska widzimy keepera. Anglik to duży bust i po przeczytaniu kilku for utwierdzam się w przekonaniu, że miałem rację twierdząc, że David może buty Peterowi czyścić wbrew temu co sądzili niektórzy. Mój eye-test tutaj raczej nie zawiódł. Moim zdaniem David to ta sama półka co Paul Robinson czy David James. Miał wielkie chwile, ale był zbyt niestabilny i zdarzały mu się dziwne błędy. 
 
Tak sobie przekonuje mnie linia wspomagająca defensywę. Riijkard ostatnie złote lata rozgrywał w 91, a potem był już stopniowy cofany do defensywy. Tutaj, też pełni funkcje bardziej defensywną i jest to solidny pick, aczkolwiek magia nazwiska na mnie nie działa o czym przekonał się już Lothar Mattheus. Di Livio to kolejny defensywny wyrobnik. Myślę, że było spokojnie kilku bardziej wartościowych graczy niż Włoch.
 
Obrona z Ciro Ferrarą, Cannavaro i Marquezem wygląda bardzo dobrze. Ogólnie biorąc pod uwagę, że tą formacje wspiera dwóch wartościowych graczy od destrukcji to tyły są mocną stroną P_M.
 
Atak zawiera kilku moich ulubieńców i już wcześniej P_M zbierał od mnie propsy za Figo, Raula ( mój ulubiony gracz! ) i Rui Costę. Tu trochę P_M podobnie jak wcześniej Kucio Zidane stawia Rui Costę dość nisko co ja odczytuje, że spada też na Niego więcej zadań defensywnych, a przecież tyły są mocno zabezpieczone. Moim zdaniem takiego playmakera, który nie do końca i tak jest wartościowy w odbiorze powinno się odciążać od powrotów na własną połowę. Do tego nie rozumiem czemu jeden z lepszych passerów w historii ma obok siebie uwagę, że "niekoniecznie last pass". Kto jak nie on? Wychodzi, że jego kreowanie to głównie uruchamianie skrzydłowych. Gdzie byłeś P_M jak pisałem o dyskusjach Zidane - Rui Costa :smile:
 
Figo to najlepszy skrzydłowy tego ATFu i nie mam co do tego wątpliwości żadnych ( chyba, że akurat Ronnie gra na lewym skrzydle to można debatować :smile: ). Z drugiej strony wszechstronny Savicevic, którego pamiętamy głównie z gry na pozycji ofensywnego pomocnika, ale grał też na lewym skrzydle, ataku czy z z rzadka prawym. Ogólnie Czarnogórzec to jeden z bardziej underrated graczy w historii. Nawet są opinie, że Złotej Piłki nie dostał z powodów politycznych. Myślę, że wolałbym go w środku, ale na lewym skrzydle to wciąż wartościowy gracz. Nawet, jeśli nie jest bardzo szybki to ma bardzo dobry drybling i doskonale asystuje.
 
W ataku Raul ze swoją doskonałą techniką użytkową i instynktem rasowego zabójcy. Współpracuje z Weah, więc szykuje się ciężki do upilnowania duet, który nawet między sobą może zagrać niezłą klepę.

Wierzę w Seamana, to bardzo dobry pick, po prostu nie robiłem PR'u :) Wybrane przeze mnie lata miał akurat bardzo stabilne.

 

Rijkaard jeszcze w 92 z nagrodami

Di Livio wziety z sympatii, za kondychę i charakter i i dobre umiejetnosci w obronie i mozliwosci grania po skrzydle.

 

Co do Costy to sam przeciez pisałem, ze był uznany za najlepszego playmakera w wybranych przeze mnie latach (lepszy niż Zidane) i u mnie ma typowo ofensywną rolę, nie ma szczegolnych zadan defensywnych, chyba troche zle rozrysowalem to na rysunku :)

Co do "last pass" to kwestia tego, ze Figo i Dejan tez mają bardzo duzo asyst, wiec na nich tez mozna w tym segmencie liczyć, ale mozgiem operacyjnym tutaj jest absolutnie Costa - bardzo niedoceniony gracz, powinienem go bardziej PR'ować.

Edytowane przez P_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kily Gonzalez to kolejny z tych bardzo szybkich skrzydłowych co raczej biegną do przodu i nie zawsze potrafią wykorzystać lepiej ustawionych partnerów. Skrzydła to nie będzie zbyt mocna siła rażenia drużyny Julka.

 

To raczej i tak by nie zmieniło Twojego rankingu, ale Julek ma na lewym skrzydle Claudio Lopeza (tak, tego napastnika, który w Valencii bił rekordy spalonych, a potem poszedł do Lazio), a nie Kily'ego (mnie :D wybrał havlicek). ;)

 

Rijkaard jeszcze w 92 z nagrodami

Bądź co bądź to jeszcze nagrody za sezon 91/92 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o jednym, pisałem o drugim. Obaj wtedy grali w Valencii, ale nic by to nie zmieniło. Nawet akcje Kily Gonzaleza u mnie lepiej stoją. To już właściwie można powiedzieć , że Julek bez nominalnych skrzydłowych gra.

 

No właśnie 91-92 to nie wiem czy się liczy. Bo jak wcześniej z kimś rozmawiałem to mówił, że 92 to się liczy duża impreza jako początek, a tu Riijkard odbiera nagrodę głównie za 91 i drugą część sezonu 92.

 

Ogólnie zliczyłem punkty w tej grupie i jest ostra rywalizacja o awans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze, że kily już zauważył, że ja nawet nie mam Kily'ego Gonzalesa - lol

Gonzaleza! :grin:

 

No właśnie 91-92 to nie wiem czy się liczy. Bo jak wcześniej z kimś rozmawiałem to mówił, że 92 to się liczy duża impreza jako początek, a tu Riijkard odbiera nagrodę głównie za 91 i drugą część sezonu 92.

To się nie liczy. Liczy się gra od ME '92, na których Holandia z Rijkaardem doszła do półfinału, a kończymy liczyć czas na MŚ '94, gdzie Holandia, wciąż z Rijkaardem, doszła do ćwierćfinału.

Edytowane przez Kily
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.