Skocz do zawartości

All Time Soccer Fantasy - Grupa A


SlaKB

Rekomendowane odpowiedzi

1. kily:

 

75aa57bf24a7cbf2.jpg

 
Kapitan - Didier Deschamps.
 

Rzuty wolne (strzał):

- prawa noga (+ takie nie wiadomo na którą nogę   ;)) - Cristiano Ronaldo;

- lewa noga (+ bardzo dalekie odległości) - Adriano.

 

Rzuty rożne i dośrodkowania z rzutów wolnych:

- prawa strona - Deco;

- lewa strona - Roberto Donadoni.

 

Rzuty karne - Cristiano Ronaldo.

 

Przy rzutach rożnych i rzutach wolnych 'z boku' w polu karnym zawsze meldują się: Adriano, Cristiano Ronaldo, Walter Samuel i Sergio Ramos. Do tej grupy dołączają wymiennie (a czasami łącznie) Paul Ince i Giuseppe Bergomi (przy czym jeśli Bergomi wchodzi w pole karne, Ince zostaje w okolicach szesnastego metra, a reszta asekuruje tyły).

 

Opis gry:

 

Na początku zaznaczę, że absolutnie wszyscy moi zawodnicy ustawieni są na swoich nominalnych pozycjach z lat, w których ich wybrałem i będą grać to, co grali w tym czasie. Nie ma tu w zasadzie kszty udziwnienia pod tym względem. Dlatego jeśli pamiętasz np. Franka De Boera tylko ze środka obrony, to musisz sobie uświadomić, że we wskazanym przeze mnie okresie w Ajaksie był lewym obrońcą i to na tej pozycji wygrał to co najważniejsze w jego karierze.

 

Dlaczego takie ustawienie? Z wielu powodów uważam je za optymalne, ale podam 2 najważniejsze:

1) po pierwsze dlatego, że to najbardziej 'zwycięskie' ustawienie tego ćwierćwiecza, które w różnych kosmetycznie zmienianych wariantach towarzyszyło wielu drużynom triumfującym od jego początku aż do końca, zarówno w piłce klubowej jak i reprezentacyjnej;

2) po drugie dlatego, że najlepiej nadaje nadaje się do gry moimi zawodnikami, a w szczególności służy Ronaldo, który właśnie w tego typu ustawieniu strzela sami sprawdźcie ile goli i zdobywa sami sprawdźcie ile asyst.

 

Jeśli chodzi o podstawowe założenia dotyczące stylu gry, to wiadomo, że wszystko zależy od przeciwnika, a w szczególności ilość kontrataków (tych szczególnie wiele przewiduję oczywiście głównie przeciwko ofensywnym drużynom opartym na ataku pozycyjnym, gdzie w kontrach główną rolę będą pełnić Ronaldo i Adriano). Będę starał się jednak grać wszechstronny zbilansowany atak, a główną bronią będzie gra skrzydłami (oboma), przy czym obaj skrzydłowi będą grali zarówno do linii, jak i (nieco częściej) do środka.

 

Oprócz tego będzie u mnie sporo wymienności pozycji, co widać już po schemacie, ale to też nie jest nic zaskakującego, bo z tego ci gracze byli/są znani i robili/robią to na co dzień. Jedyne co oryginalne to wymienność pozycji w ataku pomiędzy Bergomim a Ramosem.

 

1 - Manuel Neuer (2012-2014)

- Tak jak go znają ci co oglądają współczesną piłkę, łącznie z grą na przedpolu

2 - Sergio Ramos (2010-2012)

- Standardowo środkowy obrońca, który często wyprowadza akcje. Od czasu do czasu jednak przy akcjach ofensywnych wymienia się pozycją z Bergomim (w obronie zostaje środkowym obrońcą) i czasami próbuje nieco odważniej wzmacniać prawe skrzydło (wówczas Bergomi łata dziurę po Ramosie i bezwzględnie zostaje 'na tyłach').

3 - Walter Samuel (2002-2004)

- Zgodnie z nazwą pozycji i ksywką ('Ściana') ma zadania typowe dla środkowego obrońcy.

4 - Giuseppe Bergomi (1992-1994)

- Zadania ofensywne dość ograniczone, bez rajdów do linii końcowej, jedynie w razie potrzeby rozciągania gry powinien próbować dośrodkowań (raczej z głębi pola). W obronie standardowo przeciwko lewym skrzydłowym (+ uwaga zawarta przy Ramosie).

5 - Frank De Boer (1994-1996)

- Jak Bergomi, tylko z drugiej strony (bez uwag o wymienności pozycji).

6 - Didier Deschamps (1996-1998)

- Zadania przede wszystkim defensywne: próby przechwytów w okolicy środka, łatanie dziur, schodzenie do podwojeń gdy już rywal ma piłkę w okolicy pola karnego. W ataku po odbiorze piłki to on najczęściej decyduje jak otworzyć akcję (czy zagrać do przodu do Deco czy też od razu próbować zagrać na jedno lub drugie skrzydło). Okazyjnie, przy dłuższej obecności w ataku Ronaldo, Deco schodzić będzie na prawe skrzydło, a Deschamps pełnić będzie rolę rozgrywającego rozdysponowującego piłki przede wszystkim na oba skrzydła.

7 - Paul Ince (1992-1994)

- Zadania przede wszystkim defensywne: jak u Deschamsa. W ataku głównym zadaniem jest szukanie miejsca do oddania strzału z dystansu; czasami, przy dośrodkowaniach, wbiega w pole karne.

8 - Deco (2003-2005)

- Zadania zdecydowanie ofensywne. Rozgrywający, który oprócz rozdzielania piłek pomiędzy skrzydła (gdy nadarza się okazja do zagrania prostopadłego podania do Adriano lub Ronaldo oczywiście też ma za zadanie to uczynić) czasami próbuje robić przewagę poprzez drybling przeciwko wyższym rywalom i szukanie prostopadłych podań do Ronaldo i Adriano. Do tego szuka miejsca do oddania strzału z dystansu. Czasami schodzi na prawą stronę (kiedy? patrz u Donadoniego), z której dośrodkowuje w pole karne. Zadania defensywne ograniczone.

9 - Roberto Donadoni (1992-1994)

- Gra ze skrzydła (ze sporą ilością dryblingów) zarówno do linii, jak i do środka. W pierwszym wariancie dogrania w pole karne (głównie górą, ale i dołem) lub ewentualnie strzał z bliższego dystansu, w drugim dogrania dołem w pole karne lub nieco do tyłu na strzał z dystansu. Dość często wymienia się pozycjami i schodzi na lewą stronę (wówczas miejsce na prawej zajmuje bądź Deco (Ronaldo w ataku i wariant 4-4-2) bądź Ronaldo (proste odwrócenie pozycji skrzydłowych). Zadania defensywne dość ograniczone, ale ma być aktywny w pressingu.

10 - Cristiano Ronaldo (2012-2014)

- Centralna postać ofensywy, która gra de facto na dwóch pozycjach (lewe skrzydło + atak). Zadania na lewym skrzydle zbliżone do tych u Donadoniego na prawym, przy czym przy schodzeniu do środka chętnie szuka strzałów z dystansu oraz akcji dwójkowych z Adriano (względnie trójkowych akcji kombinacyjnych z Adriano i Deco). Przy akcji prowadzonej prawym skrzydłem obowiązkowo walczy o pozycję w polu karnym. Zadania defensywne tylko przy niektórych stałych fragmentach rywala.

11 - Adriano (2003-2005)

- Środkowy napastnik, który przy każdym dośrodkowaniu jest w polu karnym i walczy w powietrzu. Gdy gra ze skrzydła przechodzi do środka nierzadko wycofuje się do tyłu (na szpicy zostaje Ronaldo) i szuka miejsca do strzału z dystansu. Zadania defensywne tylko przy niektórych stałych fragmentach rywala.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Bonus, czyli osiągnięcia zawodników z wybranego okresu (przy czym zaznaczam, że dawniej nie było większości nagród indywidualnych istniejących obecnie, a w Serie A to nie mogłem znaleźć żadnych sprzed 1997; stąd pod niektórymi nazwiskami lista jest znacznie krótsza niż być powinna i dlatego zachęcam w szczególności do wnikliwego przyglądania się tym starszym z moich zawodników, co byście wszyscy wiedzieli co to za koleżka np. taki Donadoni):

 

Manuel Neuer (2012-2014):

1) drużynowe:

- złoty medal na Mistrzostwach Świata 2014

- Zdobywca Ligi Mistrzów: 2012/2013

- Superpuchar Europy: 2013

- Mistrzostwo Niemiec (2): 2012/2013, 2013/2014

- Puchar Niemiec (2): 2012/2013, 2013/2014

- Klubowe Mistrzostwo Świata (1) 2013

2) indywidualne:

- Piłkarz roku wg "L'Equipe": 2014

- Najlepszy bramkarz świata według FIFA (2): 2012/2013, 2013/2014

- Najlepszy bramkarz świata według IFFHS (2): 2013, 2014

- "11" roku według UEFA (2): 2013, 2014

- FIFPro World XI (2): 2013, 2014

- Zawodnik meczu w finale Ligi Mistrzów 2012/2013

- Drużyna marzeń UEFA EURO 2012

- Złote rękawice Mistrzostw Świata 2014 w Brazylii

- Najlepsza "11" Mistrzostw Świata 2014 w Brazylii

- Najlepszy bramkarz Mistrzostw Świata 2014 w Brazylii

- Najlepsza drużyna Bundesligi (2): 2012/13, 2013/14

 

Sergio Ramos (2010-2012):

1) drużynowe:

- złoty medal na Mistrzostwach Świata 2010

- złoty medal na Mistrzostwach Europy 2012

- Mistrzostwo Hiszpanii: 2011/2012

- Puchar Hiszpanii: 2010/11

- Superpuchar Hiszpanii: 2011/12

2) indywidualne:

- "11" Roku UEFA: 2012

- FIFPro World XI (2): 2011, 2012

- Jedenastka Roku według ESM: 2011/2012

- Najlepszy zawodnik Mistrzostw Świata 2010 w RPA według Castrol Index

- Najlepszy zawodnik Mistrzostw Europy 2012 w Polsce i Ukrainie według Castrol Index

- Jedenastka marzeń według FIFA podczas Mistrzostw Świata 2010 w RPA

- Drużyna marzeń UEFA EURO 2012

- Najlepszy obrońca Primera División: 2011/2012

 

Walter Samuel (2002-2004):              

1) drużynowe

- wicemistrzostwo Włoch: 2003/2004

2) indywidualne

- Jedenastka Roku według ESM: 2003/2004

 

Giuseppe Bergomi (1992-1994):

- wicemistrzostwo Włoch: 1992/93

- Zdobywca Pucharu UEFA: 1993/94

 

Frank De Boer (1994-1996):

1) drużynowe

- Zdobywca Ligi Mistrzów: 1994/1995

- Mistrzostwo Holandii (2): 1994/1995, 1995/1996

- Superpuchar Europy: 1995

- Puchar Interkontynentalny: 1995

- Superpuchar Holandii (2): 1995, 1996

2) indywidualne:

- Jedenastka Roku według ESM: 1995/1996

 

Didier Deschamps (1996-1998):

1) drużynowe:

- złoty medal na Mistrzostwach Świata 1998

- Superpuchar Europy: 1996

- Puchar Interkontynentalny: 1996

- Mistrzostwo Włoch (2): 1996–1997, 1997–1998

- Superpuchar Włoch: 1996/1997

- finał Ligi Mistrzów (2): 1996–1997, 1997–1998

2) indywidualne:

- Francuski Piłkarz Roku: 1996

- Drużyna marzeń UEFA EURO 1996

 

Paul Ince (1992-1994):

1) drużynowe:

- mistrzostwo Anglii (2): 1992/1993, 1993/1994

2) indywidualne:

- Jedenastka Roku Premier League (2): 1992/1993, 1993/1994

 

Roberto Donadoni (1992-1994):

- srebrny medal na Mistrzostwach Świata 1994

- Zdobywca Ligi Mistrzów: 1993/94

- finał Ligi Mistrzów: 1992/1993

- Puchar Interkontynentalny: 1992/1993

- mistrzostwo Włoch (2): 1992/1993, 1993/1994

- Superpuchar Włoch (2): 1992/1993, 1993/1994

 

Deco (2003-2005):

1) drużynowe:

- srebrny medal na Mistrzostwach Europy 2004

- Zdobywca Ligi Mistrzów: 2003/2004

- Mistrzostwo Hiszpanii: 2004/2005

- Superpuchar Hiszpanii: 2004/2005

- Mistrzostwo Portugalii: 2003/2004

- Superpuchar Portugalii: 2003/2004

2) indywidualne:

- Srebrna Piłka 2004

- UEFA Club Footballer of the Year: 2003/2004

- UEFA Best Midfielder: 2003/2004, 2004/05

- Najlepszy Piłkarz Ligi Mistrzów: 2003/2004

- Jedenastka Roku według ESM: 2004/2005

- Zawodnik meczu w finale Ligi Mistrzów 2003/2004

- Drużyna marzeń UEFA EURO 2004

- Piłkarz roku w Portugalii: 2003/2004

 

Cristiano Ronaldo (2012-2014):

1) drużynowe:

- brązowy medal medal na Mistrzostwach Europy 2004

- Zdobywca Ligi Mistrzów: 2013/2014

- Puchar Hiszpanii: 2013/2014    

2) indywidualne:

- Złota Piłka FIFA (2): 2013, 2014

- Piłkarz Roku według World Soccer Magazine (2): 2013, 2014

- Najlepszy zawodnik według Globe Soccer Awards (2): 2013, 2014

- Piłkarz Roku według FourFourTwo (2): 2013, 2014

- Najlepszy Piłkarz Ligi Mistrzów: 2013/2014

- MVP Primera División: 2012/2013, 2013/2014

- Złoty But: 2014

- Król strzelców Ligi Mistrzów (2): 2012/2013, 2013/2014

- Król strzelców Primera División: 2014

- Najlepszy strzelec według federacji IFFHS: 2013

- "11" roku według UEFA (2): 2013, 2014

- FIFPro World XI (2): 2013, 2014

- Jedenastka Roku według ESM (2): 2012/2013, 2013/2014

 

Adriano (2003-2005):

1) drużynowe:

- Zwycięzca Copa America: 2004

- Zwycięzca Pucharu Konfederacji: 2005

- Puchar Włoch 2004/2005

- Superpuchar Włoch 2004/2005

2) indywidualne:

- Najlepszy zawodnik Copa America 2004

- Król strzelców Copa America 2004

- Najlepszy zawodnik Pucharu Konfederacji 2005

- Król strzelców Pucharu Konfederacji 2005

- Najlepszy strzelec według federacji IFFHS: 2005 

 

 

2. kucio:

 

 20qb4wl.jpg

 

 

Kapitan – Zinedine Zidane

 

Rzuty wolne (strzał):

- prawa noga – Aguero/Zidane

- lewa noga – Aguero/Zidane

 

Rzuty rożne i dośrodkowania z rzutów wolnych:

- prawa strona - Zambrotta

- lewa strona - Aguero

 

Rzuty karne – Eto’o/Aguero

 

Opis gry:

 

Mój zespół jest ustawiony na grę superofensywną. Bardzo dużo gry idzie przez środek pola, gdzie mam absoltuną dominację jeśli chodzi o rozegranie. Gram w sumie trochę takim trójkątem, który jak klin wchodzi w głąb boiska dzięki krótki podaniom. Po takiej wymianie jeden z bocznych obrońców lub ktoś z duetu Aguero/Eto’o dostają prostopadłą lub długą piłkę i tam już dzieje się szybka akcja. Veron czasem odda strzał z dystansu.

 

Gra ma być super szybka i bardzo kombinacyjna, dużo rozegrania również po ziemi ze skrzydałmi. Nie mam stałego podziału na pozycję, więc może zajść też trochę rotacji, czy zbiegnięć do środka pola, lub podania po ziemi na linii środek – boki.

 

Gram agresywnie w ataku i bardzo agresywnie w obronie. Nie boję się starć z napastnikami przeciwnika. Włosko-holenderski przecinak urywa nogi, bo lubią grać brutalnie.

 

Co do obrony to tutaj smaczek. Na pierwszy rzut oka wygląda to tak jakbym bronił dwoma obrońcami. Nic bardziej mylnego. U mnie zawodnicy płynie przechodzą z ataku do obrony i z obrony do ataku.

 

Moje boki są mocno eksplatowane, ale dzięki ich powrotom znowu mam 4 obrońców w linii, do tego dochodzi wsparcie od dwóch cofniętych rozgrywających z dobrym odbiorem piłki Veron/Pep oraz Makalele, który wraca się głęboko, gdzie staje się niemal 3 obrońcą. Dzięki temu bronię pola karnego 7 zawodnikami, skutecznie zagęszczając środek i boki.

 

Po wybronieniu akcji przeciwnika nie mam problemu z wyprowadzeniem kontry. Guardiola, czy Veron znakomicie sobie radzą grą długim podaniem, albo prostopadłym podaniem, aby uruchomić bardziej ofensywnych kolegów.

 

Ostatnią rzeczą są rzuty rożne. Sprawa wygląda bardzo prosto, ale co za tym idzie jest trudna do wybronienia. Barzagli ustawia się na krótkim słupku. Bramkarzowi przeszkadza Blind. Rożny bity jest na krótki słupek, gdzie trudniej jest wybronić takie rogi, a dość łatwo o bramkę. W razie nie powodzenia tego typu akcji mogę rozegrać na krótko do Zidane, ktory odda piłkę na strzał z pierwszej do Verona lub Pepa. Jarni oraz Zambrotta lub Aguero w razie tego jak Zambrotta bije wolny zostają w tyle, aby przeszkadzać w kontrze. Do tego Makalele kryje 1vs1 najbardziej wysuniętego napastnika przeciwnika, aby uniemożliwić mu kontre.

 

Nie będę pisać o sukcesach swoich zawodników. Każdy ich zna, każdy ma o nich opinię. Myślę, że przedstawiłem dość ciekawy zarys swojej taktyki. Jest oryginalna i bardzo ciekawa. Pewien nie jeden z Was jest ciekaw jak to sprawzi się w dalszych rozgrywkach! No nic! Powodzenia, dzięki za głosy i pozdro! : )

 

3. Tyrion:

 

 Ogólne założenia:

Generalnie do całej tej zabawy podszedłem sobie na totalnym luzie,i głownym celem była dobra zaabwa i odświeźenie wspomnień, i to się w sumie udało.Założyłem sobie też,że nie wybiorę zadnego gracza,którego nie darzę /nie darzyłem sympatią, i to też się w sumie udało.Kolejnym kryterium było dobieranie graczy sprawdzonych na róznych polach,którzy coś tam w wybranych okresach powygrywali.No i cchiałem uniknąc posiadania jednej gwiazdy dominującej team, kosztem wiekszego kolektywu i uniwersalności wybranych piłkarzy, i na tym polu tez jestem stosunkowo zadowolony

 

Ustawienie:

http://www.footballu...7991/Dream_Team

 

Wykonawcy:

1:Vitor Baia 2002-04

Taki sobie bramkarz,solidny we wszystkich elementach bramkarskiego rzemiosła, ale z drugiej strony w niczym chyba nie był specjalnie wybitny.W wybranym okresie trochę się nawygrywał-jakiś puchar Uefa,Ligę Mistrzów,dwa misie w lidze i cos tam jeszcze,czyli widac,że przynajmniej nie przeszkadzał. A i dostał nagrodę najlepszego bramkarza UEFA Club Footballer of the Year w 2004.Jego zadaniem jest bronić

 

2.Maicon 2008-10

Prawy obrońca,którego głownym zadaniem jest to,co robił najlepiej,czyli zapierdalanie wzdłuż tej prawej strony do upadłego ,od jednego pola karnego do drugiego.Miał wszystko co gracz z jego pozycji mieć powinien-szybkośc,siłę,technikę,strzał,dośrodkowanie

Też w wybranym okresie się trochę nawygrywał- potrójna korona09-10, mistrzostwo 08-09,no i wybrano go do drużyny gwiazd mundialu  w RPA,i dostał tez tą samą nagrodę co Baia w sezonie 09-10

 

3.Jaap Stam 1998-2000

Typowy środkowy obrońca, z zadaniami wybitnie defensywnymi.Sily fc***,stanowczy,twardy i zdecydowany,świetna gra głową,nie cofa nóg, a łeb wkłada tam, gdzie niektórzy nie włożyli by nogi

Dla odmiany również w wybranym okresie troche powygrywał-dwa misie,liga mistrzów i dostał też 2 time in a row nagrodę dla najlepszego obrońcy  w klubowych rozgrywkach UEFA

A no i będzie moim kapitanem-plan jest taki,że przy takim psycholu,nikomu nie przyjdzie do głowy opierdalanie się-lipy nie będzie

 

 

4.Sami Hyypia 2000-02

Niedoceniany,zapomniany przez wielu gracz,legenda fanów z The Kop,dobry duch timu,świetna gra głową. Oboje ze Stamem mają za zadanie zdominować walkę w powietrzu

Też trochę powygrywał,ale w sumie przestało mi się włąśnie chcieć to wszystko wymieniać- sprawdźcie se sami

 

5.Dennis Irwin 1992-94

Lewy obrońca,którego głownym zadaniem ma być robienie  na lewej stroniedokładnie tego samego co Maicon na stronie prawej,czyli sianie rozpierdolu.swietnie wyszkolony technicznie,ze zmysłem do gry kombinacyjnej ,grał oboma nogami i miał cąłkiem dojebany strzał.Plus oczywiście zapierdalał od pola karnego do pola karnego,tak jak ma to za zadanie robić tutaj

 

6.Gaizka Menideta 1999-2001

Jako kapitan dwa razy z rzedu dociągnął Valencię do finału LM.Gracz,który w 120 minucie meczu zapierdala jak niektórzy na początku.I to właśnie ma robić w mojej drużynie-biegac,walczyć,harować, a dodatkowo jako specjalista od karnych ma je też u mnie wykonywać.Oczywiście „żelazne płuca” to jedna z jego zalet, ale dodatkowo nienajgorzej wyszkolony technicznie

Ustawiony nominalnie bliżej prawej strony,ale w zalezności od sytuacji schodzi tez bardziej do srodka,wbiega  wpole karne i konczy akcje pierdolnięciem

 

7.Demetrio Albertini-1992-94

U mnie będzie najbardziej defensywnym  z pomocników,ale będzie też oczywiście brał aktywny udział w rozgrywaniu(jak na DM był na pewno ponad przeciętnie kreatywny), a dodatkowym atutem jest jego bardzo dobry strzał  z dystansu

 

 

 

8.Andres Iniesta  2008-10

To ten największy bust,ale gościa uwielbiam, i nie mogłem go sobie odmówić.Gra to,co grał też w Barcelonie i w kadrze-ustawiony nominalnie bliżej lewej strony rozgrywa,napędza akcje,uruchamia napastników niekonwencjonalnymi prostopadłymi piłkami i strzela wazne bramki.Dodatkowo gracz imo mocno nie doceniany za walory bardziej defensywne

Wygrał wszystko, no i jest clutch ;]

 

9.Andrij Shevchenko- 2003-05

Najbardziej wysunięty zawodnik w timie-ma być jak nawjięcej w ruchu,nie zamulac,uciekac za plecy obronców  i napierdalać A i najwazniejsze- nie będzie strzelał karnych.W wybranym okresie troche powygrywał i dostał Złotą Piłeczkę

 

10.Wesley Sneijder 2009-11

Ofensywny pomocnik-jego rolą będzie wykonywanie stałych fragmentów(wszystkie dośrodkowania z rożnych i wolnych  z boku, i rotacyjnie z Forlanem w zalezności od tego,który będzie miał mniej c***owy dzień strzały z wolnych bardziej na wprost).Biega,rozgrywa,przerzuca cięzar gry i napierdala z obu nóg-to co robił w tym okresie zarówno  w klubie jak i kadrze.

 

11.Diego Forlan 2008-10

Kolejny ruchliwy i uniwersalny gracz ofensywny-u mnie będzie trochę bardziej cofnięty niż Szewa,będzie brał większy udział w rozgrywaniu akcji,wycofywał się do drugiej linii robiąc miejsce Sneijderowi,Inieście czy Mendiecie.Kolejny gracz z bardzo dobrym uderzeniem w zasadzie  z obu nóg. Ma jeszcze inne zalety,ale tez dośc poważną wadę-jest nisko w power rankingu Camby’ego.

W omawianym okresie złoty but,dwa gole w finale ligi europejskiej, 5 goli i nagroda dla najlepszego gracza Munidalu w RPA

 

 

4. havlicek:

 

7 - Ronaldo 96-98; Brazylia/Barcelona,Inter/N, 34 - Gheorghe Hagi 92-94; Rumunia/Brescia/OP(Ś), 47 - Edwin van der Sar 07-09; Holandia/Man Utd/BR, 74 - Lothar Matthaus 92-94; Niemcy/Bayern/O(Ś),DP, 87 - Lucio 09-11; Brazylia/Inter/O(Ś), 114 - Tony Adams 97-99; Anglia/Arsenal/O(Ś), 127 - Marco Reus 12-14; Niemcy/Dortmund/OP(L,P,Ś),N, 154 - Hulk 10-12; Brazylia/Porto/OP(L,P),N, 167 - Sinisa Mihajlovic 98-00; Serbia/Lazio/O(L,Ś), 194 - Glen Johnson 09-11; Anglia/Liverpool/O(P), 207 - Kily Gonzalez; Argentyna/???/P(L)

 

5. barcalover:

 

 barcalover

 

Trzy podstawowe ustawienia:

 

2zz6ik6.jpg

 

902jaw.jpg

 

inxw6a.jpg

 

+ Ustawienie ultra-ofensywne na wypadek konieczności gonienia wyniku

 

mcu6hd.jpg

 

+ Ustawienie ultra-defensywne na wypadek konieczności bronienia rezultatu

 

2zdq7au.jpg

 

Krótkie przedstawienie zawodników i ich ról w mojej drużynie:

 

1. Jose Luis Chilavert, 97-99; Paragwaj/Velez/BR

Legendarny południowo-amerykański bramkarz i jeden z najlepszych piłkarzy w historii Paragwajskiej piłki, który oprócz świetnych umiejętności bramkarskich oraz gry na przedpolu, zasłynął na świecie ilością zdobywanych bramek. W wybranych przeze mnie latach został dwukrotnie z rzędu uznany najlepszym bramkarzem na świecie oraz zaliczył świetny mundial z reprezentacją (odpadli w 1/8 po dogrywce z gospodarzami i późniejszymi mistrzami – Francją).

 

2. Gary Neville, 97-99; Anglia/Man Utd/O(P)

Równość i solidność zarówno w obronie, jak i w ataku. 400 meczów w United i chyba nikt nie ma wątpliwości, że poziom, który prezentował Gary był zawsze bardzo wysoki. Potrafi asekurować kolegów, gdy ci wychodzą do stałych fragmentów gry. Dokładnie tego potrzebowałem na flance, na której biega Di Maria. W wybranych przeze mnie latach został zawsze wybierany do '11' Premiership i wygrał z United praktycznie wszystko (2xLiga, LM, drobniejsze puchary).

 

5. Laurent Blanc, 97-99; Francja/OM/O(Ś)

Kolejny raz muszę użyć słowa solidny. W obronie ciężko mu coś zarzucić. Dowodził formacjami obronnymi w bardzo różnych zestawieniach, ale zawsze świetnie sobie radził. Wysoki (1,90) i silny, ale z umiejętnością rozgrywania piłki. W wybranych latach wygrał oczywiście MŚ oraz został dwukrotnie wybrany przez media do najlepszej '11' Europy.

 

4. Ronald Koeman, 92-94; Holandia/Barcelona/O(Ś)

Serce Dream Teamu Cruyffa oraz podstawowy dowódca obrony tamtejszej Holandii. Jeden z najlepszych obrońców, którego dodatkowo odznaczały niesamowite umiejętności gry w ataku (król strzelców Ligi Mistrzów 93/94). Praktycznie gwarant goli z rzutów karnych (rekord LL, lepszy niż Cristiano). Dodatkowo często zdobywał również gole z rzutów wolnych. W obronie klasa światowa.

 

18. Jordi Alba, 11-13; Hiszpania/Valencia,Barcelona/O(L)

Jeden z najszybszych piłkarzy w dzisiejszej piłce. Posiada genialną umiejętność podłączania się do akcji w ataku w najbardziej odpowiednich momentach (finał Euro 2012). Najlepiej współpracuje mu się na lewej flance z zawodnikiem zajmującym mniej miejsca, ale świetnie wyszkolonym technicznie i potrafiącym dograć w tempo – dostał ode mnie Aimara. W obronie oczywiście nie jest w skali ostatnich 25 lat jakimś dominatorem, ale jego szybkość naprawdę często ratuje drużynę przed kontrami rywali. W wybranych latach wygrał LaLigę, ME(wybrany do drużyny turnieju) i zagrał indywidualnie kosmiczny sezon w Valencii.

 

16. Sergio Busquets, 10-12; Hiszpania/Barcelona/DP

Troszkę kontrowersji dot. tego zawodnika pojawiło się już w dyskusji o pickach, więc nie widzę w przekonywaniu na siłe o dominacji Busquetsa i wartości w skali 25 lat. Do mojej gry jest perfekcyjny i u boku Pirlo będzie się czuł jak w Barcelonie i Hiszpanii, a wiemy jakie cuda w tych ekipach wyprawiał. W wybranych latach zdobył wszystko.

 

21. Andrea Pirlo, 05-07; Włochy/Milan/P(Ś)

Mój pierwszy pick i mózg mojej ekipy. Będzie non-stop kontrolował tempo gry wraz z Busquetsem i rozrzucał piłkę z jednej strony (Alba, Aimar) na drugą (Di Maria i Neville). Oprócz tego przed sobą do gry kombinacyjnej ma cofniętego Tottiego oraz schodzącego z boku Aimara. W wybranych latach LM oraz MŚ i kilka dodatkowych trofeów. Przy tym graczu nikogo nie trzeba raczej uświadamiać o jego wielkości.

 

20. Pablo Aimar, 02-04; Argentyna/Valencia/OP(Ś)

Ostatni z graczy, których wybierałem do drużyny i wydaje mi się, że fit znakomity. Bardzo mi zależało, by Jordi Alba dostał technika, który nie tylko zrobi mu miejsce, ale będzie potrafił idealnie dograć. U mnie Aimar będzie pełnił rolę fałszywego lewego pomocnika, który będzie schodził do środka i współpracował z pomocnikami oraz Tottim i Shearerem. Nienaganna technika, przegląd pola. W wybranych przeze mnie latach był kluczową postacią ataku Valencii, która sięgała wtedy po mistrzostwo Hiszpanii, a w Europie po PUEFA. Zaliczył również najwięcej asyst w LM w sezonie 02/03.

 

22. Angel Di Maria, 12-14; Argentyna/Real Madrid/OP(L,P,Ś)

Osobiście uważam ten pick za steal (wybrany z nr 139). W tamtych latach Di Maria totalnie zdominował grę na prawej flance i zachwycał cały świat swoimi genialnymi wrzutkami, szybkością i dryblingiem. Został MotM w finale LM, którą zdobył z Realem. A na Mundialu w Brazylii praktycznie jako jedyny w ataku pomagał Messiemu (wielka szkoda, że odniósł uraz). Drużyna sezonu w LM i całej Europie w 13/14 oraz Dream Team mundialu. 

 

10. Francesco Totti, 00-02; Włochy/Roma/OP(Ś),N

Mój kapitan i łącznik linii pomocy z napadem oraz skrzydłami. Potrafi genialnie rzucić piłkę za obrońców z pierwszej piłki, posiada nienaganną technikę, ma świetny strzał z dystansu i oczywiście cec***e go niesamowita waleczność. Wierny swojej drużynie, co tylko potwierdza jego charakter i serce do gry. Niezależnie od roli w ataku (ofensywny pomocnik, napastnik nr 2) zawsze należał do czołówki światowej piłki. W wybranych latach wygrał Serie A z Romą, został wybrany najlepszym graczem finału Euro 2000 oraz był w '11' tamtego turnieju. Dodatkowo wygrał również dwa razy z rzędu nagrodę dla najlepszego włoskiego piłkarza.

 

9. Alan Shearer, 95-97; Anglia/Blackburn,Newcastle/N

No i jest mój kiler. Świetny finisher pod każdym względem. Gra znakomicie głową, co będzie na pewno często kluczowe przy Pirlo, czy Di Marii, jest bardzo silny i nie boi się fizycznego kontaktu, co jest niezbędne przy obrońcach na poziomie all-time. Posiada instynkt strzelca jak mało kto, o czym świadczą wszystkie strzeleckie rekordy, które pobijał w swojej karierze. Specjalnie wybrałem go z dwóch klubów – na potwierdzenie, że potrafił dominować w Premiership w kilku zespołach. W wybranych latach został przez piłkarzy uznany najlepszym graczem w Anglii. 

 

 

Kapitan: Francesco Totti

Rzuty wolne:

– Strzał: Ronald Koeman, Andrea Pirlo, Francesco Totti

– Dośrodkowanie: Andrea Pirlo, Angel Di Maria

Rzuty rożne: Andrea Pirlo, Angel Di Maria

Rzuty karne: Ronald Koeman

Cytat

Ronald Koeman currently holds the record for 25 consecutive successful penalty conversions in La Liga.  

 

Styl gry:

Mój styl gry chyba dość jasno wynika z grafik, które załączyłem powyżej, ale krótko chętnie go opiszę. Mózgiem zespołu i graczem, od którego będzie zależeć tempo meczu ma być Pirlo. Chcę, by moja ekipa posiadała piłkę jak najczęściej, ale nie dla samego posiadania, ale by w odpowiednich momentach korzystać ze skrzydeł i świetnej kombinacyjnej gry w tłoku Tottiego, czy Aimara. Busquets będzie w stałych kontakcie ze stoperami, dlatego nie obawiam się wyprowadzania piłki spod pressingu. Di Maria ma być władcą prawej flanki, którego będzie zabezpieczał Neville, a gdy nadarzy się okazja, chcę, by również Gary podłączał się do ataku i robił przewagę. Druga strona będzie wyglądać nieco inaczej, Alba jak najbardziej może częściej wychodzić do przodu, bo przy schodzącym Aimarze, powinien mieć sporo miejsca, które dostrzeże Pirlo, Totti lub właśnie Pablo. Gdy Alba nie zdąży wrócić, asekurować jego pozycję będzie Busquets albo któryś ze stoperów – schodząc na bok obrony. Shearer jako wysunięty napasnik będzie typowym finisherem – nie chcę, by starał się kombinować, gdy jest okazja będzie strzelał, czy to z główki, czy też nogą. Totti, jak wcześniej wspomniałem, ma być moim łącznikiem dwóch atakujących formacji, który po rozrzuceniu piłki na skrzydło również będzie wbiegał do pola karnego. Jako całość moja ekipa wydaje mi się być idealnym organizmem. Ciężko zarzucić coś którejś z formacji, a nietrudno również wyobrazić sobie, iż Ci gracze świetnie by się w grze ze sobą odnaleźli.

 

Dzięki za draft, dyskusje i powodzenia wszystkim w rozgrywce  ;) 

 

Edytowane przez SlaKB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kily ma bardzo mądrze wykorzystany skład. Robi na mnie wrażenie siła skrzydeł i to jak je sobą powinny współpracować. Zarówno Cristiano Ronaldo jak i Donadoni potrafią doskonale radzić sobie z lewej jak i prawej flanki i trener widać świetnie to stara wykorzystać w swoich założeniach taktycznych. Ta wymienność pozycji na skrzydłach to największa siła tego zespołu. 

 

W ataku biega tyran, szybki, mocny fizycznie Imperatore z szalenie potężnym strzałem lewą nogą. Mówimy o Adriano w prime, który wtedy wyglądał rewelacyjnie. Mam lekką słabość do tego gracza, więc siła rażenia z przodu wygląda bardzo dobrze.

 

Skrzydła w osobie dwóch wingerów są mocne, ale będzie im brakowało wsparcia od De Boera i Bergomiego. Holender to typowy defensor i pod bramkę rywala biegnie głównie przy stałych fragmentach gry. Włoch już jest w wersji past prime, ale nawet w najlepszych latach nie należał do graczy, którzy wspierają ofenyswnymi rajdami. Obaj mają zadanie defensywne i nie dziwi to przy takim środku obrony. Ani Samuel, ani Ramos to nie są wybitne jednostki jak na ATF. Hiszpan to dość gorąca głowa potrafiąca odstawić mega babola. Jeszcze w 2010 roku chciano się go pozbyć do Interu. Nie przekonuje mnie, także Walter Samuel. Defensywa to zdecydowanie najsłabsza formacja w tej drużynie. 

 

Tu sporo roboty będzie miał typowy destruktor Paul Ince i dyrygent środka pola Deschamps. Francuz mając wsparcie Anglika będzie dużym wsparciem dla Deco przy prowadzeniu gry.

 

Portugalczyk to solidna półka, jeśli idzie o rozegranie. Nie ma rewelacji moim zdaniem, ale dobry gracz. Jako tako na tym prawym skrzydle przy szalejącym między pozycjami Donadonim powinien się sprawdzać.

 

Kucio stawia na grę ultraofensywną. W pierwszej chwili rzuca się w oczy, że gramy dwójką obrońców wspieranych przez Makelele. Jarni i Zambrotta to pełnią tu bardziej role skrzydłowych i tu trzeba przyznać, że chociaż niewielu nawet jak na warunki ATFa jest bocznych obrońców którzy bez wsparcia nominalnych skrzydłowych mogą wiele wnieść w ofensywę tak Włoch i Chorwat wyglądają w tym elemencie szalenie przekonująco. Guardiola i Veron wydają mi się być bardziej wartościowi w ofensywie i zastanawiam się jak będzie wyglądać ich łatanie dziur po bocznych obrońcach. 

 

Zidane wydaje się być trochę cofnięty. Niby mały detal, ale jednak czuje się jakby ktoś próbował Francuzowi zabrać jego królestwo. Strefa środkowa jest na tyle bogata i zabezpieczona, że można było zrobić go głównym rozgrywającym i odciążyć od defensywy. W tym schemacie wydaje się grać środkowego, a w taktyce nie ma o Nim ani słowa. Cholera, a przecież to Zidane!

 

Nie przekonuje też para środkowych obrońców. Blind i Barzagli przy takim ustawieniu nie gwarantują spokoju, a Kucio nazywa ich wprost brutalami. Przy dobrych piłkach rywali z drugiej linii będzie problem dograć tutaj w 11.

 

Atak Eto - Aguero wydaje się być dość jednostajny, nawet jeśli Aguero gra cofniętego napastnika.

 

Mocne strony to na pewno zagęszczona środkowa formacja i Ci boczni obrońcy, którzy mogą sobie pozwolić na dużo i powinni dawać radę jako potencjalni skrzydłowi.

 

Tyrion stawia na dość tradycyjne ustawienie. Mendieta i Iniesta fajnie wyglądają jako środkowi pomocnicy potrafiący pograć na swoich skrzydłach. Wsparcie mają w Maiconie i Irwinie, którzy powinni być bardziej wartościowi z obu stron parkietu, ale chyba jednak większa ich wartość to defensywa. Bardzo solidnie wygląda środek obrony, a ubezpiecza to elegant Albertini, który potrafił zasłynąć niekonwencjonalnym zagraniem. Grę ciągnie Wesley Sneijder w swoich najlepszych latach, gdzie powinien dostać Złotą Piłkę. Dobrze rozgrywa, ma solidny strzał z dystansu. Holender cieszy się moją sporą sympatią.

 

Forlan mnie nie przekonuje jak na warunki ATFu, natomiast z Shevą zastanawiałem się chwilę czy dobrał te najlepsze lata. Nie wiem czy nie wolałbym go z czasów, tuż po Dynamie Kijów, ale pewnie ta Złota Piłka przeważyła i nie będę się mocno sprzeczał w tej kwestii. Sheva to goleador i bardzo szybki, skuteczny napastnik. Piłki od Sneijdera, Iniesty, Mendiety, Albertiniego, a nawet Forlana. Będzie miał Ukrainiec szansę potwierdzić swoje zdolności strzeleckie. Myślę, że jeden z lepszych napastników poprzedniej dekady.

 

Nie jest to team z jakąś wybitną postacią, ale też powiedziałbym, że bez słabych stron. Solidność to może być duża siła tego zespołu potrafiący bezlitośnie wykorzystywać błędy rywali.  

 

Havlicek nie przedstawił Nam swojego składu, ale już wcześniej pogubił się w swoich wizjach. Z Sinisy Mihajlovica chciał na siłę zrobić lewego obrońcę. Lothara chciał Nam przemycić jako DPŚa z najlepszych lat z Interu, chociaż wspominałem, że w Bayernie grywał już z lepszym i gorszym skutkiem jako środkowy obrońca, bo tam grali bardziej Wouters czy Jeremies, też zresztą nie byle jakie postacie w świecie futbolu.

 

Szkoda, że drużyna z najlepszym napastnikiem jakiego miałem przyjemność oglądać czy Reusem, którego już zdążyłem okrzyknąć tym trzecim nie doczekała się taktyki, a bardziej przeciętnych partnerów jak Hulk czy Glen Johnson.

 

Myślę, że w tej sytuacji będzie mu ciężko podjąć rękawice. Ale trzeba pamiętać, że gra tam Ronaldo...

 

Barcalover mi w pierwszym rankingu wyszedł na najgorszą drużynę zabawy, chociaż już wtedy podkreślałem, że rozpoczął od ważnych pozycji i to może zaprocentować. Jego środek obrony wygląda bardzo dobrze. Ulubieńcy rankingów pewnie powiedzą, że najlepsza w tej grupie, ale Stam i Hyypia jako chłopaki z prime mnie chyba bardziej przekonują. Boki obrony wydają się być zbilansowane, aczkolwiek fanem Gary'ego określić się nie mogę. Mimo to solidna opcja w defensywie, a przyda się to przy Di Marii, który nie specjalnie lubi wracać do defensywy.

 

Sporo zagrożenia niesie druga linia. Busquets, Pirlo, Totti to ciekawy zestaw dający sporo zagrożenia i mnóstwo otwierających podań, a jeszcze tam ma zbiegać kreatywny Aimar. Nie wiem czy nawet nie przesadzona jest ta strefa, zwłaszcza że Aimar nie grywał zupełnie jako lewoskrzydłowy. Alba będzie miał miejsce, ale czy będzie w stanie sam pociągnąć tam grę?

 

Zastanawiam się jak Busquets sprawdzi się jako wyrobnik. Cenię sobie Pirlo, ale to nie jest mistrz destrukcji i Hiszpan musi zdawać sobie sprawę, że sporo zależy tu od Niego.

 

W bramce Chilavert i tu spore propsy, ale trochę szkoda, że nie został też wyznaczony do wolnych i karnych ;)

 

Ano i warto wspomnieć, że ma w tej grupie największą rzeszę ekspertów, jeśli idzie o stałe fragmenty.

 

1. Barcalover ( obrona, dużo kreatywnych zawodników, stałe fragmenty. Mimo Shearera(!) i Tottiego uznałem, że masz najsłabsze wykończenie akcji w grupie, ale i tak moim zdaniem jesteś w grupie A najmocniejszy. )

2. Kily ( Podobała mi się taktyka i siła ognia zespołu. Do tego Deschamps i Ince solidnie zrównoważyli te dziury w obronie )

3. Tyrion ( Zbrakło lepszego bramkarza lub wykonawcy stałych fragmentów. Tu jakoś ciachnąłem punkty i poleciałeś mi w zestawieniu. )

4. Kucio ( Nie wykorzystałeś Zidane w pełni. Nie przekonuje mnie środek defensywy uznany najsłabszy w tej grupie i wykończenie akcji Eto - Aguero. )

5. Havlicek ( Myślę, że jakbyś podał taktykę to miałbyś szanse na awans. Był Ronaldo, Van Der Sar i bardzo wartościowa defensywa, chociaż trochę eksperymentalna. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Kily

  2. barcalover

  3. Tyrion

  4. kucio

  5. havlicek

Kily ma bardzo dobry, dobrze dopasowany skład. Gdybym miał wskazać jakiś minus to chyba jednak skrzydłowych skazanych na samotność, boczni obrońcy nie będą dużym wsparciem. Atak pozycyjny moim zdaniem mógłby w tym zespole być cokolwiek ‘chropowaty’.

Pięć (sic!) ustawień barcalovera na wstępnie nieco mnie zraziło bo piłka nożna nie działa w ten sposób i ekipy (szczególnie czołowe, które mają wypracowany styl a nie grają kameleona) zazwyczaj grają jednym ustawieniem + ewentualnie alternatywa. Sam skład jest OK, ale lewa strona IMO nie bangla. Zacytuję fragment z opisu Alby:

“Najlepiej współpracuje mu się na lewej flance z zawodnikiem zajmującym mniej miejsca, ale świetnie wyszkolonym technicznie i potrafiącym dograć w tempo”

Delikatnie mówiąc, nie zgadzam się z tym. Alba praktycznie zawsze grał na swojej stronie z innym skrzydłowym, była wymienność pozycji albo współpraca. Tutaj dostaje Aimara, który chyba nigdy w życiu nie grał na lewej stronie, nigdy nie był typem schodzącego gracza. To są IMO dwa błędy bo nie dość, że Alba może być osamotniony to na dodatek Aimar nie będzie optymalnie wykorzystany, ale to tylko moja opinia. Pomimo tych zarzutów skład całkiem OK i w miarę zrównoważony.

Tyrion, bardzo fajny skład i w moim odczuciu wystarczyłby nieco lepszy DM niż Albertini, aby ocena była jeszcze wyższa. Bardzo sensownie to wszystko wygląda, balans jest IMO super i tylko wolałbym tam widzieć jakiegoś bardziej klasycznego czyściciela kosztem Włocha i nie jestem w pełni przekonany do tego Forlana, ale i tak bez trudu potrafię sobie ten organizm wyobrazić. Mimo wszystko daję na trzecim miejscu bo zawodnicy indywidualnie IMO gorsi od rozsądnego trenera z logicznym pomysłem. GM lepszy od ekipy.

Kucia moim zdaniem poniosła fantazja. Zabawa zabawą, ale skoro jesteśmy już na etapie ocen to nie mogę tutaj za mocno propsować tej wariackiej koncepcji. Nie chodzi nawet o superofensywne podejście jakim się zareklamował, dla mnie jest tam przede wszystkim dysfunkcyjna pomoc i pomysł na grę nie za bardzo pasujący do charakterystyki zawodników.

Gra ma być superszybka i bardzo kombinacyjna? Rany boskie, przecież to prawie jak przeciwieństwa. Im więcej kombinacji tym wolniejsze tempo, żeby przyspieszyć grę należy zmniejszać ilość podań albo przerzucać grę do zawodników robiących różnicę indywidualnymi akcjami. Poza tym autor pisze, że dużo gry idzie przez środek pola, to akurat miejsce gdzie gra się wolniej. Oczywiście od tego są elitarni pomocnicy, aby tempo mieć w garści i grę przyspieszać, ale bez przesady. Wizja superszybkiej i superkombinacyjnej gry przez środek przy takim składzie to moim zdaniem… bzdura, przepraszam za słowo, ale jednak bzdura.

W ogóle tercet Guardiola-Zidane-Veron to prawie archetyp pomocników, którzy wolą mądrze stać (bo są mądrzy i wiedzą gdzie stać) niż głupio biegać, niech Was nie zmylą wodospady potu spływające regularnie z łysiny Algierczyka, to nie był typ biegacza. To samo Pep, który uznawał, że nigdy nie przebiega dwa razy tej samej ścieżki bo po pierwszej rundzie powinien już znać skróty. Veron? La Brujita to oczywiście nie tylko technik z wizją, był pracowity i nieugięty w starciach, ale znowu mówimy o zawodniku, który różnicę robił z piłką przy nodze, im więcej piłki przy nodze tym gra wolniejsza a tymczasem na starcie wytyczne o superszybkiej grze…

Doceniam polot autora, ale nie mógłbym tej wizji ocenić wyżej. Nawet przyjmując szerszą grę, skrzydła będą zdane na siebie, nie widzę tego i tyle.

Havlicek przede wszystkim nie dodał opisu więc nie ocenię go wyżej od reszty, ale generalne wrażenie mam takie, że świetnie zaczął a słabo kończył.

 

Edytowane przez Mentor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Barcalover

2. Kily

3. Tyrion

4. Kucio

5. Havlicek

 

 

W moim odczuciu Barcalover wygrywa tą grupę zdecydowanie. Patrząc na jego skład widać, że miał plan jak ma on wyglądać, a nie brał tylko najlepszego dostępnego. Środek pola w postaci Busquetsa i Pirlo zapewni kontrolę w środku pola. Podoba mi się również zrównoważona gra na skrzydłach. Tzn, z lewej strony Aimar robi miejsce Albie, a z prawej strony atakować będzie Di Maria, a Neville będzie go ubezpieczał. Do tego dochodzi prawdziwy kiler w postaci Shearera, wspomagany przez Tottiego.

 

 

Kily fajnie ułożony skład, napędzany przez Deco, Ronaldo i Donadoniego. Solidny środek obrony, dobrze dopasowany środek pomocy, Wymienność pozycji, gdzie Ronaldo równie dobrze może partnerować Adriano na środku ataku. Jedynie można byłoby się przyczepić o brak pomocy bocznych obrońców a ataku, tak patrząc na świeżo to jedyny większy (bardziej zauważalny) problem. A, i jeszcze średnio podoba mi się fakt wypisywania osiągnięć poszczególnych piłkarzy

 

Tyrion ma fajne prawe skrzydło, gdzie Mendiete wspomaga świetny i wybiegany Maicon, natomiast nie bardzo wiem jak ma wyglądać lewe skrzydło. Na grafice wygląda na to, że Iniesta będzie skrzydłowym, natomiast z opisu, że będzie rozgrywał. Jeśli będzie skrzydłowym to dla mnie będzie to marnotrawienie Iniesty, który w swoim prime był jednym z najlepszych ofensywnych pomocników na świecie, jeśli natomiast będzie rozgrywającym to pusto zrobi się na lewej stronie i sam Irwin takiego pola nie zaorze.

 

 

U Kucia średnio podoba się fakt położenia tak dużego nacisku na środek pola, kosztem gry skrzydłami. Można zakładać, że będą tam wbiegać obrońcy ale nie zrobią oni takiej roboty jak klasyczni skrzydłowi. Duet środkowych obrońców (zwłaszcza Barzagli) nie należy do najpewniejszych. Za to można być pewnemu, że posiadanie piłki będzie w granicach 65% ;).

 

Havlicek ostatni za brak opisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Barcalover - ten team wyglada na taki w ktorym bedzie wielka chemia, fajne moze byc poloczenia praktycznie kazdego z kazdym, najmniej podobaja mi sie w tej druzynie boki obrony, ale środek w kazdej formacji jest bardzo, bardzo silny.

 

2. Tyrion - mimo chyba najslabszego bramkarza, uwazam ze ma najlepsza obrone, najmniej podoba mi się tu wybór Forlana, ale jednak jest siła w tej pomocy ktorą skonstruował. wszyscy sie wroca jak bedzie trzeba, troszke brakuje skrzydeł ale sa dwaj masakrycznie dobrze grajacy do przodu obrońcy.

 

3. Kily - nie podoba mi się Adriano przy CRerze, mysle ze moze byc sporo nieporozumien na tej lini. tez nie do końca mam przekonanie co do wspolpracy ince deco donadoni, obrona oczywiscie jest jak najbardziej ok i nie ma szans zeby tej druzynie duzo nastrzelac.

 

4. Kucio - bardzo mi tu brakuje kogos kto zrobi przeciąg, drużyna mocno spowolniona, przez ten srodek pola, w ktorym jest 4 graczy ktorzy mega szybcy nie byli. obrona jaka jest taka jest, jest dwoch defensywnych pomocnikow wiec tragedii nie bedzie, ale ta druzyna moze zostac zabita skrzydlami. srodek obrony na tle all time wyglada rzeczywiscie tak sobie. atak jest szybki bramkostrzelny, zidane nie powinien miec zadnego problemu w dostarczaniu im pieknych pilek.

 

5. Havlicek - troszke na koniec rzeczywiscie sie zagubil,kily hulk i glen mogli nie zostac w ogole wybrani i nie bylo by nawet o tym glosno. sam ronaldo w prime cudów nie zdziała, dwa dziadki w srodku pola moga nie pociągnac tego wszystkie tak jak trzeba vs. bardzo młode co niektore sklady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kily - świetny kwartet ofensywny, dobrze zabezpieczony środek, solidna obrona, w której jednak najsłabszym punktem jest Ramos i który pewnie wpadeczkę czy dwie zaliczy.

 

2. barcalover - Aimar na skrzydle nie pasuje, PIrlo ustawiony wyżej niż Di Maria też nie, ale cała ta pomoc będzie wypracowywać Shearerowi piękne okazje, których ten nie zmarnuje. Sympatyczna linia defensywna.

 

3. Kucio - bardzo dobry środek pola jeśli chodzi o defensywę. Zizou za głęboko. Ustawienie Eto'o-Aguero-Zizou w linii moim zdaniem słabe. Bardzo fajne skrzydła atakujące z głębi. Barzagli i Blind jako para środkowych obrońców (na warunki ATF) kiepska.

 

4. Tyrion - świetny atak, nie wiem czy nie najlepszy, choć Iniesta-Sneijder-Mendieta mogą sobie wchodzić w paradę. Ale każdy inne zespół będzie miał znaczną przewagę w środku, Albertini jest DM tylko z przymusu, dla mnie on jest zawodnikiem bardziej ofensywnym. Nie pomagają grający za nim Stam i Hyypia, którzy górne piłki wymiotą, ale zwrotnością nie grzeszą.

 

5. havlicek - Skład niekoniecznie najsłabszy, mógłby być wykorzystany zacnie, niemniej kilka picków pozostawia nieco do życzenia. Na końcu za brak opisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia mało obiektywna gdyż po prostu tak jak to w fantasy patrze głównie na swoich ulubionych graczy a ze Killy ma ich kilku z Interu :) 

 

1. Killy. Adriano na szpicy i to mi wystarczyło :) To co się stało po tym okresie  to każdy wie ale te 2 lata to była bestia. Wszystko zaczęło się od bomby na Bernabeu, sinusoidalnie w górę i już po równi pochyłej na samo dno. Chłop niszczył swoją siłą techniką, szybkością jak na swój wzrost (mecz  z Valencią) a w tym okresie SerieA jeszcze była mocna. W obronie The Wall (tak wiem z okresu Romy) i Legenda Interu Bergomi, ten Ramos mi tylko nie pasuje :P Drużyna dobrze zbilansowana, silna obrona, Ince + Deschamps - mogą pracować za 3 żeby Ronaldo i Adriano mieli dużo swobody i nie musieli dokładać się do obrony.

 

Przepraszam ale reszta już bez opisu bo mi się wysypało forum jak już trochu opisałem :/ 

 

2. Tyrion. Za Maicon i Wesleya !

 

3. kucio. Zidane a za nim wymiatacz defensywny Makalele, długie piły od Guardioli i Verona a na szpicy Eto. To może namieszać.

 

4. barcalover. Głównie za Busquetsa :P Są Pirlo (MŚ) i Totti  ale nie wiem jakoś nie mogę sie przekonac.

 

5.havlicek. Solidarnie za brak opisu...

 

Mam nadzieję że sie nikt nie obrazi za mało "profesjonalny" opis ale to tylko tak na szybko bo tu trzeba jechać na Derby :) Forza Inter Forza Killy! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsca 1, 2 i 5 były dla mnie oczywiste - trochę zagwozdki miałem z 3/4

 

1 - barcalover: Busquetsa nie kupuję i razi trochę to, że Chilavert został odsunięty od wszystkiego - nawet karnych (a to silna osobowość, więc powinno się go trochę 'ugłaskać'), ale i tak skład jest b.fajny

2 - kily: trochę za dużo PRu uprawiał kily poczas draftu, co na mnie przynajmniej zadziałało negatywnie + Deco to spory bust (po nim wziąłem sobie Laudrupa, który jest jakieś pierdyliard razy lepszy), ale poza tym fajny/zbilansowany skład bez słabszych punktów.

3 - kucio: Zidane i Makelele jednak robią robotę

4 - tyrion: draft tutaj przebiegł 'poprawnie' a to jednak za mało

5 - havilcek: był potencjał, ale odpuścił zabawę, więc whatever

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.