Skocz do zawartości

TUTAJ KOMENTUJEMY ŁAPU-CAPU


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, ely3 napisał(a):

Otóz inflacja skumulowana od roku 1 stycznia 2016 na dzień dzisiejszy wynosi ok 45% . Ty sobie obliczyłeś 37 . Spoko możesz sobie wierzyć ,ze masz racje a ekonomiści się mylą. 

Wg Ciebie inflacja skumulowana od listopada wynosi 37%

https://policzmi.pl/inflacje

To ciekawe bo wg tego od momentu objęcia rządu przez Pis wynosi 48%. Wiec zastanów się raczej gdzie popełniasz błąd ,ze kalkulator skumulowanej inflacji podaje 48% . Ekonomiści podają 45-46 . A Ty jako jedyny podajesz 37%. Ciekawe kto się myli jak myślisz?

A może napisz nam o ile wzrosły realnie pensje za drugiej kadencji Pisu

Nie wspomnisz nic o tym 5,7 procent za które wrzuciłeś mnie do łapu capu?:) 

Nie jestem zaskoczony że zmieniasz temat po tym jak się znowu zblazniles:)

Twój kalkulator pokazuje że aktualna inflacja rdr wynosi 12,56 procent, więc podlinkowales zje***y kalkulator.

5 minut temu, Koelner napisał(a):

na kogo stawiacie? @ely3 czy @fluber?

moim zdaniem @ely3 nie ma szans, może mieć oczywiście racje ale @fluber ma sposoby aby ta dyskusja została skierowana w inny punkt a na koniec zostanie @ely3 wykończony fluberowaniem

Przecież ely już zmienia temat z inflacji za 2023 na coś zupełnie innego.

A nawet w tym nie potrafi pomnożyć 9 liczb przez siebie, tylko linkuje randomowy kalkulator który pobiera błędne dane.

Tutaj są dane o inflacji:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Inflacja_w_Polsce

Wystarczy pomnożyć 9 liczb przez siebie za lata 15-23 i dostaje się wynik.

Albo mam złe dane albo źle pomnozylem, albo mam racje. Tu nie ma innych opcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, fluber napisał(a):

Oczywiście że inflacja za 2023 rok wynosi 5,7 procent. Jest to wartość pokazująca jak wzrosły ceny w 2023 roku. Aktualnie są o 5,7 procent wyższe niż na początku roku.

Po pierwsze dyskusja dotyczyła okresu rządów PIS czyli nie do dziś tylko do końca roku więc swoje aktualne za 2023 możesz sobie wsadzić bo nie dotyczy dyskutowanego okresu

19 godzin temu, fluber napisał(a):

Wartość która jest podawana jako inflacja rdr nie może być brana do obliczeń bo nie jest inflacja w 2023 roku a inflacja za okres lipiec 22 do lipiec 23.

Inflacja za okres lipiec 22 - lipiec 23 wynosi 10,8% i nikt jej nie wskazywał więc nie wiem dlaczego ten temat podnosisz.

19 godzin temu, fluber napisał(a):

Wartość która jest podawana jako inflacja rdr nie może być brana do obliczeń bo nie jest inflacja w 2023 roku

Dlatego bierzemy projekcję inflacji podaną przez NBP obejmującą cały rok 2023, która wynosi 11,9% 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, jack napisał(a):

 

Dlatego bierzemy projekcję inflacji podaną przez NBP obejmującą cały rok 2023, która wynosi 11,9% 

 

 

Rozmowa dotyczyła porównania wzrostu wynagrodzeń ze wzrostem inflacji. Podałeś do porównania wynagrodzenia za drugi kwartał 2023 i chciałeś to porywnywac z projekcja inflacji na grudzień a nie z inflacja na koniec drugiego kwartału 2023 jak to zrobiłem ja?

No jak ja mam nie być chamski, jak to jest tak głupie że aż boli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał(a):

Rozmowa dotyczyła porównania wzrostu wynagrodzeń ze wzrostem inflacji. Podałeś do porównania wynagrodzenia za drugi kwartał 2023 i chciałeś to porywnywac z projekcja inflacji na grudzień a nie z inflacja na koniec drugiego kwartału 2023 jak to zrobiłem ja?

No jak ja mam nie być chamski, jak to jest tak głupie że aż boli. 

W swoim poczuciu wyższości założyłeś, że podaję lipiec-lipiec nawet jak ci Gregorius podał, że chodzi o projekcję to dalej brnąłeś w wyzwiska mimo, że sam nie wiedziałeś czego taka projekcja dotyczy a nie zorientowałeś się, że coś nie gra w twoich założeniach jak podałem 11,9 mimo, że lipiec-lipiec to 10,8. Tak się nakręciłeś w buractwie, że przestałeś czytać co się do ciebie pisze. Dyskutowanie z kimś takim jest niemożliwe. Podnieca cię jebanie ludzi, że przestajesz przyswajać inne bodźce? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jack napisał(a):

W swoim poczuciu wyższości założyłeś, że podaję lipiec-lipiec nawet jak ci Gregorius podał, że chodzi o projekcję to dalej brnąłeś w wyzwiska mimo, że sam nie wiedziałeś czego taka projekcja dotyczy a nie zorientowałeś się, że coś nie gra w twoich założeniach jak podałem 11,9 mimo, że lipiec-lipiec to 10,8. Tak się nakręciłeś w buractwie, że przestałeś czytać co się do ciebie pisze. Dyskutowanie z kimś takim jest niemożliwe. Podnieca cię jebanie ludzi, że przestajesz przyswajać inne bodźce? 

 

No założyłem że podajesz inflację za cały rok w połowie roku i jak widać miałem rację:) 

Nie podnieca, wolałbym dyskutować o czymś na poziomie a nie tłumaczyć jaka jest inflacja za 2023 rok i dlaczego nie 11,9 i dlaczego nie można porownywac inflacji z grudnia z wynagrodzeniem z czerwca żeby obliczyć realne wynagrodzenia, serio.

Chociaż nie ukrywam że Twoja histeria mnie po prostu bawi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał(a):

No założyłem że podajesz inflację za cały rok w połowie roku i jak widać miałem rację:) 

Nie podnieca, wolałbym dyskutować o czymś na poziomie a nie tłumaczyć jaka jest inflacja za 2023 rok i dlaczego nie 11,9 i dlaczego nie można porownywac inflacji z grudnia z wynagrodzeniem z czerwca żeby obliczyć realne wynagrodzenia, serio.

Chociaż nie ukrywam że Twoja histeria mnie po prostu bawi:)

wynagrodzenie ostatnio spadło więc nie licz na fajerwerki pod koniec roku. 

Nawet nie wiedziałeś, że istnieje coś takiego jak projekcja inflacji. Masz doucz się:

https://nbp.pl/polityka-pieniezna/projekcja-inflacji-i-pkb/

Będziesz mógł dojebać komuś i się znowu podniecić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Koelner napisał(a):

na kogo stawiacie? @ely3 czy @fluber?

moim zdaniem @ely3 nie ma szans, może mieć oczywiście racje ale @fluber ma sposoby aby ta dyskusja została skierowana w inny punkt a na koniec zostanie @ely3 wykończony fluberowaniem

Dobry jest. Zobacz, dokąd doprowadził dyskusję:

45 minut temu, fluber napisał(a):

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Koelner napisał(a):

na kogo stawiacie? @ely3 czy @fluber?

moim zdaniem @ely3 nie ma szans, może mieć oczywiście racje ale @fluber ma sposoby aby ta dyskusja została skierowana w inny punkt a na koniec zostanie @ely3 wykończony fluberowaniem

po mowach otwierających jestem za Fluberem, bo stats don't lie, ale ciekaw jestem jak się rozwinie dyskusja ; ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lorak napisał(a):

po mowach otwierających jestem za Fluberem, bo stats don't lie, ale ciekaw jestem jak się rozwinie dyskusja ; ]

Tu się nie ma co rozwijać, ten kalkulator zasysa inne dane niż podaje GUS, czy Wikipedia. Wstawiłem inflację za ostatni rok i pokazuje w lipcu 23 za ostatni rok 12,56 procent ( każdy może podstawić i sprawdzić ,https://policzmi.pl/inflacje ) gdy według GUS to jest 10,8 procent.

https://tvn24.pl/biznes/z-kraju/inflacja-wpolsce-lipiec-2023-gus-podal-wstepne-dane-7271702

Algorytm mnoży tak jak ja, tylko inne liczby niż ja.

Wskaźników inflacji jest mnóstwo, może to jest dla jakiegoś innego koszyka inflacyjnego? Może czegoś nie obejmuje? Nie mam pojęcia. Nie ma to żadnego znaczenia, ja i tak w wątku politycznym szacowałem te inflację na 50 procent.

A przecież do łapu capu trafiłem za stwierdzenie że inflacja za ten rok która wziąłem do obliczeń wynosi 5,7 procent, co jest prawidłowa wartością, więc to dowalenie się do czegoś innego to próba odwrócenia uwagi od własnego babola i niewiedzy, czego ely nie może znieść odkąd parę razy wprost udowodniłem że pisze on farmazony.

Dla mnie eot, bo tutaj kompletnie nie ma o czym dyskutować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lorak napisał(a):

po mowach otwierających jestem za Fluberem, bo stats don't lie, ale ciekaw jestem jak się rozwinie dyskusja ; ]

czyli inflacja nadal zapierdala, projekcja NBP jest pewnie w granicach +/- 0.3% od zalozenia (zalozenie 11.9%) to uzyjmy (5.9%) bo mamy wyniki za polowe roku : ) tak szczerze to 2015 (napewno) i 2016 mozna odrzucic do liczenia kumulatywnej, bo umowmy sie, jaki oni mieli realny wplyw w 2015 (zaden) i 2016 roku jak wszystko sie krecilo na starych zasadach (500+ od polowy roku?).  

trzeba zestawiac okres przed 2015/16 i po, inflacje i wzrost zarobkow - najlepiej uzyc podobnych danych dla kraju, do ktorego aspirujemy sie zblizyc czyli Niemcy/Francja.

napewno w PL zarabia sie wiecej nizeli ~10lat temu (mozemy dyskutowac czy z innymi "slugami narodu" bylibysmy +5/10/15% czy -5/10/15% GDPpercapita) ale powiem wam (odkrycie! xD), ze ceny energia, uslug, art spozywcze, dach nad glowa dojechaly ~80-85% z tzw "zachodem" (40-70% budzetu dla 60% spoleczenstwa). mi osobiscie przyjezdzajac do PL wydaje sie drogo i relatywnie nieatrakcyjnie do wydanych pieniedzy (mowie tylko o WAW/KRA). ci ktorzy wjechali na kupno nieruchomosci ~7+ lat temu moga sie czuc "wygranymi" ale wiekszosc mlodych ludzi co wchodzi teraz (2020-23) na rynek pracy samodzielnie (nie "syn/corka" taty z hajsem lub przynajmniej na wklad wlasny) czuje sie w niemalym potrzasku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
3 minuty temu, RonnieArtestics napisał(a):

XD, trzy miesiące Ci zajęło żeby wyrwać jakieś dwa posty z kontekstu i znaleźć „haka” na elyego. Brawo Wąski jak ty nam zaimponowałeś teraz! Widzę że jesteś trochę jak kadyrowcy tiktokowcy, też lubisz se postrzelać w powietrze! 

Wyśmiewasz, że nie napisałem tego w trakcie bana?

Ty to zawsze musiałeś mieć ksywkę bystry :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, RonnieArtestics napisał(a):

Heh, raczej wyśmiewam co innego, może kiedyś dojdziesz do tego co konkretnie, wąski :) 

 

Daj spokój . PRzecież to gołym okiem widać frustracje. Pal licho ,ze czekał tak długo i wysmażył wyrwane z kontekstu to jeszcze wypalił to w momencie keidy ukraiński wywiad tylko w ciągu ostatniego tygodnia zrobił

1 - Podszedł pod lotnisko rosyjskie 700 km od Ukrainy. Poczekał kiedy wylądują tam samoloty kiedy będą tankowane do wylotu i ddpalił drona który sfajczył

2 - Potrafili namówić do zdrady rosyjskiego pilota , który ladował u nich z cennym helikopteremi na dodatek wypełniony częściami do samolotów Su-27 i 30

3 - Ba oni potrafili wywieź z Rosji całą rodzinę tego pilota

W tej wojnie ewidentnie widać ,ze ukraiński wywiad bije na główę ten rosyjski. Amerykanie w ogóle nie pomagają Ukrainie w akcjach na terytorium Rosji a wręcz są przeciwni im cały czas. OCzywiście zwłaszcza na początku najpewniej pomagali danymi na temat sytuacji na Ukrainie . Ale jeśli mówimy o wszelkich akcjach na terytorium Rosji to w całości jest to zasługa wywiadu ukraińskiego

Tylko ktoś zaślepiony jak Rappar może tego nie dostrzegać. Ale to juz wiadomo ,że nim akurat na tym forum kieruje ślepa furia nienawisci. Do mojej osoby. Do jeszcze kilku innych. 

Widzisz on nawet nie skumał ,ze go wyśmiewasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
17 minut temu, LAF napisał(a):

Boki zrywać …

Chodziło mi o ogólnie jako całość a nie jedną część 

Znaczy wiesz, jak uważasz, że Szybcy i Wściekli to jedne z najwybitniejszych klasyków kina o niebywałym kunszcie aktorskim, wartkiej fabule i uniwersalnych wartościach, to kim ja jestem by Ci tego bronić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.