Skocz do zawartości

TUTAJ KOMENTUJEMY ŁAPU-CAPU


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zdobędę pytania z historii to pogadamy. Ale to co w takim razie nam pozostaje... bo to chyba nie autyzm ... raczej bunt ? Co sprawia, że tak bardzo chcesz zwracać na siebie uwagę ?

 

Ja na przykład, lepiej lub gorzej, lubie się popisywać i udawać cwanego.

Ja już widziałem te pytania z historii i uwierz mi - nic specjalnego. 

Elitarność matury wynikała z tego, że mało kto do niej podchodził, bo był taki syf i bieda, że dziecko chłopa musiało od 10 roku życia pomagać przy zbiorach, więc siłą rzeczy w szkole się uczyć nie mogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dane: 

M = 30kg

ro1 = 1

ro2 = 7,7

Wzór na wypór wody, wzór na ciężar kuli, wzór na objętość kuli.

V=4/3*pi*R1^3

F=ro1*g*1/2V

F=mg

 

Z tego mamy V, do tego wzór na masę kuli 

M=v*ro

I pobawić się w ułożenie proporcji 

 

 

 

2. Zadanie na ciąg geomretyczny z podstawy. Mamy układ równań na Sn6=189 i Sn12=12287. 

3. Dla ułatwienia ustalam, że sinx = x i siny = y. Mam banalny układ równań:

5x+3y=4

15x-6y=5

 

 

Tylko z tym pierwszym musiałem pogimnastykować, a z matmą nie mam nic wspólnego od długiego czasu. 

http://www.edulandia.pl/matura/1,118553,17856721,Matura_2015_z_matematyki__Poziom_rozszerzony_juz_dzisiaj_.html

To jest sporo trudniejsze i z tego to za nich chyba nie potrafiłbym się uczciwie zabrać.

Ad.1 Nie rozumiesz treści zadania. Objętość jakiej kuli liczysz? Wiesz co to znaczy wydrążony? Masz w którymś ze wzorów niewiadomą? No ale to jest nic w porównaniu do tego co piszesz w kolejnych punktach.

Ad.2 To jest zadanie na ciąg geometryczny z podstawy, oczywiście. Widziałeś jaki układ równań wychodzi? Chociaż w sumie patrząc na punkt trzeci, to chyba wyszedł Ci jakiś prosty... Strach pomyśleć, jakbyś skomentował zadanie na przebieg zmienności funkcji, które w PRL nie dość, ze było na podstawie to jeszcze na każdej maturze.

Ad.3 Dla ułatwienia ustalasz, że x=sin x, a y= siny? Sprytnie, ale jakbyś przyjął, że x=1 i y=1 byłoby jeszcze prościej. 

Rozszerzona matura z matematyki teraz jest trochę trudniejsza niż podstawowa wtedy. Ale poziom trudności egzaminu, który pisał uczeń, aby uzyskać egzamin dojrzałości jest nieporównywalna. Porównuj podstawę z podstawą. 3 lata temu pisałem dla przypomnienia podstawową maturę z matmy i zajęła mi ona 12 minut. Gdybym musiał pisać na czysto to pewnie jakieś 20.

Poziom trudności arkusza rozszerzonego z tego roku w porównaniu do arkuszy rozszerzonych z dwóch poprzednich RP. Nawet nie ma co porównywać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wezmę szerzej wytłumaczę Ci zadanie trzecie, bo najszybciej będzie.

 

Mogę jako x zastąpić w każdym równaniu cokolwiek. Często się to robi by uprościć pisani, np liczbe 1485 jeśli się pojawi jako zadanie zamieniasz na x i dopiero w ostatecznym równaniu podmieniasz znowu na wartość.

Nic nie przymuję i nie ustalam podmieniając, co pokazuje, że nie znasz się na matematyce. 2+3=5. Podmieniam 3 na x. Mam 2+x=5 i to dalej jest to samo.

Wychodzi z tego x=13/25 i y=7/15. Czyli sinx=13/25 i siny=7/15. Faktycznie mogłem podmienić na a i b, ale te x i y w układzie równań to dla mnie nawyk.


Pozostałe dwa też są dobrze, ale już nie chce mi się tłumaczyć matmy tobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wezmę szerzej wytłumaczę Ci zadanie trzecie, bo najszybciej będzie.

 

Mogę jako x zastąpić w każdym równaniu cokolwiek. Często się to robi by uprościć pisani, np liczbe 1485 jeśli się pojawi jako zadanie zamieniasz na x i dopiero w ostatecznym równaniu podmieniasz znowu na wartość.

Nic nie przymuję i nie ustalam podmieniając, co pokazuje, że nie znasz się na matematyce. 2+3=5. Podmieniam 3 na x. Mam 2+x=5 i to dalej jest to samo.

Wychodzi z tego x=13/25 i y=7/15. Czyli sinx=13/25 i siny=7/15. Faktycznie mogłem podmienić na a i b, ale te x i y w układzie równań to dla mnie nawyk.

Pozostałe dwa też są dobrze, ale już nie chce mi się tłumaczyć matmy tobie.

Nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, jak bardzo nie rozumiesz matematyki. Jesteś typowym przedstawicielem zarozumiałego pokolenia Y, której iloraz wiedzy posiadanej, do tej którą myślą, że posiadają dąży do zera. Zamieniłeś sin x na x, co czasami robi się w bardziej zaawansowanej matematyce, kiedy niektórych funkcji trygonometrycznych nie trzeba rozpatrywać w pełnej dziedzinie. Po cholerę zamieniasz sinx na a? Bo ogarniecie niewiadomej składającej się z 4 liter to dla ciebie za dużo? Wiesz co t znaczy rozwiązań układ równań trygonometrycznych? Myślisz, ze w tym zadaniu problemem jest znalezienie sinusa x i sinusa y? 

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, jak bardzo nie rozumiesz matematyki. Jesteś typowym przedstawicielem zarozumiałego pokolenia Y, której iloraz wiedzy posiadanej, do tej którą myślą, że posiadają dąży do zera. Zamieniłeś sin x na x, co czasami robi się w bardziej zaawansowanej matematyce, kiedy niektórych funkcji trygonometrycznych nie trzeba rozpatrywać w pełnej dziedzinie. Po cholerę zamieniasz sinx na a? Bo ogarniecie niewiadomej składającej się z 4 liter to dla ciebie za dużo? Wiesz co t znaczy rozwiązań układ równań trygonometrycznych? Myślisz, ze w tym zadaniu problemem jest znalezienie sinusa x i sinusa y? 

Bo tak jest prościej?

Mam sinx i siny, czego mi trzeba jeszcze? Odczytać z tablic kąt?

Chyba piszesz o sobie, bo dopiero co plotłeś jakieś bajki o maturze rozszerzonej przed wojną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak jest prościej?

Mam sinx i siny, czego mi trzeba jeszcze? Odczytać z tablic kąt?

Chyba piszesz o sobie, bo dopiero co plotłeś jakieś bajki o maturze rozszerzonej przed wojną. 

W zadaniu 3 jest nieskończenie wiele rozwiązań. To też wiesz? Sprawdź sobie podstawę programową i zobacz, czy takie zadania mogą się pojawić na maturze podstawowej. Przed wojną były podziały na profile i pod pojęciem rozszerzonej matury rozumiem maturę dla profili matematycznych, pod podstawowym dla humanistycznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zadaniu 3 jest nieskończenie wiele rozwiązań. To też wiesz? Sprawdź sobie podstawę programową i zobacz, czy takie zadania mogą się pojawić na maturze podstawowej. Przed wojną były podziały na profile i pod pojęciem rozszerzonej matury rozumiem maturę dla profili matematycznych, pod podstawowym dla humanistycznych

Faktycznie zapomniałem, że były sinusoidy. Wiedzy tej nie odkurzałem od matury - próbowałem to namalować w paincie, ale jednak nie to. Jednak poziom trudności podobny do rozwiązania tego układu równań. Podobnych zadań się na lekcjach rozwiązywało multum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zapomniałem, że były sinusoidy. Wiedzy tej nie odkurzałem od matury - próbowałem to namalować w paincie, ale jednak nie to. Jednak poziom trudności podobny do rozwiązania tego układu równań. Podobnych zadań się na lekcjach rozwiązywało multum.

Czyli miałeś rozszerzoną matematykę? Wróćmy zatem do początku, wejdź pod swój link z tegoroczną maturą, obejrzyj zadania z podstawy, bo matura rozszerzona robi w tej chwili za egzamin wstępny na studia techniczne i matematyczne i porównaj z tym co rozwiązywałeś. A jak jeszcze masz wątpliwości to zobacz na zadanie 9 z międzywojennej matury, czego już nawet w liceum na rozszerzeniu w tej chwili nie ma. Matury teraz są o wiele łatwiejsze niż były w poprzednich RP, a to jak sobie tutaj Wy, pasjonaci historii to interpretujecie, to Wasza sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli miałeś rozszerzoną matematykę? Wróćmy zatem do początku, wejdź pod swój link z tegoroczną maturą, obejrzyj zadania z podstawy, bo matura rozszerzona robi w tej chwili za egzamin wstępny na studia techniczne i matematyczne i porównaj z tym co rozwiązywałeś. A jak jeszcze masz wątpliwości to zobacz na zadanie 9 z międzywojennej matury, czego już nawet w liceum na rozszerzeniu w tej chwili nie ma. Matury teraz są o wiele łatwiejsze niż były w poprzednich RP, a to jak sobie tutaj Wy, pasjonaci historii to interpretujecie, to Wasza sprawa.

No miałem mat-fiz rozszerzony.

Do zadań z matmy rozszerzonej obecnie to nie wiedziałbym się nawet jak zabrać po przerwie, a na starej maturze większość z nich to były "pociągi". Dużo do liczenia banalnych rzeczy, przecież to zadanie z procentami 6 zrobiłby gimnazjalista.

Matura rozszerzona jest trudniejsza, a maturę rozszerzoną zdaje teraz jakieś 10 razy więcej niż wtedy. Jeśli ograniczymy liczbę miejsc na studia lekarskie do 10 na rok to będziemy mieli najbardziej elitarnych medyków, ale chyba to nie jest nasz cel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rappar spróbuj ogarnąć na czym polega lapu capu bo 99% twoich wrzutek to sa czyjeś opinie a nie śmieszne pomyłki albo zły dobir słów. Jak się z kim nie zgadzasz to dyskutuj. Wrzucanie tutaj pokazuje tylko że brak ci jaj do męskiej dyskusji na argumenty tylko jak jakaś baba próbujesz ośmieszać.

 

Nie pozostaje mi nic innego jak zacytować samego siebie - Rappar inteligencja człowieka polega na tym że czyta ze zrozumieniem. Jak sam masz problem z ogarnięciem czym jest łapu capu to nie wiem poproś swojego tatę lekarza albo wujka żeby ci wyjaśnił, Obejrzyj sobie może Canal + i zobacz czy u nich w łapu capu wstawiają wpadki śmieszne lapsusy czy kontrowersyjne opinie. Bo wciąż jak widać nie potrafisz ogarnąć prostej definicji. I wciąż jak widać brak ci męskich jaj do normalnej dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie rozpierdala cos innego...ale nie napiszę co

Ja się chętnie dowiem :nevreness:

Widzę, że większość forumowiczów ma traumę ze szkoły :nevreness:

 

rozmowa czy lepszy był naród w II czy III RP na podstawie poziomu matur, czy tylko mnie to śmieszy?

Ja się na historii specjalnie nie znam. Ogólnie mam alergię na humanistów,takich jak Rappar, którzy nie rozumieją, że są nauki ścisłe, w których nie ma pola do dyskusji.  Stara matura nie umywa się poziomem do nowej i tylko na ten temat mogę coś napisać. No ale już nie będę zaśmiecał tematu zadaniami, zatem wybaczcie moje akademickie nawyki :nevreness:

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak widać się nawet zgodziliśmy, stara matura nie umywa się poziomem do nowej rozszerzonej.

Tylko, że ty wypowiadasz się na temat czegoś, czego nawet nie potrafisz zacząć rozwiązywać i na tej podstawie uważasz, że to jest trudne. Matura podstawowa teraz jest dużo łatwiejsza niż typ humanistyczny przed wojną, a do matury z PRL-u wstyd ją nawet porównywać. Z rozszerzeniem różnice są mniejsze, ale tez nie ma wątpliwości, że aktualne rozszerzenie jest o wiele łatwiejsze niż w dwóch poprzednich RP. I tutaj nie ma pola do dyskusji. To są fakty, które możesz potwierdzić chociażby podstawą programową, a nie swoją prywatną opinią, czego bardziej nie umiesz rozwiązać. I zaznaczam, że mówię tylko o matematyce, bo do oceny arkuszy z polskiego, czy historii nie mam kompetencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.