Skocz do zawartości

TUTAJ KOMENTUJEMY ŁAPU-CAPU


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

ej sluchajcie, na gorze strony 147 w lapu capu brakuje mi w poscie 1 lajk do gwiazdeczki, kliknąłby który, hę? na pewno się dogadamy, bendziesz pan zadowolony 

@Ignazz, @Mirwir, szacuneczek panowie, jakbyscie byli w potrzebie to walcie na priva, jestę waszym dłużnikię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie tylko Van

 

Wszyscy mamy inklinacje do chwalenia swoich

 

Chwali się oglądanie wszystkich meczów ale jeżeli statystyki zaawansowane stoją w sprzeczności z osadem danego gracza/drużyny to warto zapytać co jest prawdą

 

Przez parę ostatnich lat wyniki Lakers jako drużyny były dramatycznie zle jako całości

 

Jeżeli ktoś ma pod ręką tabele i statystyki zespołowe z ostat ich 4 lat to proszę niech wpisze nazwę zespołu tory w wynikach był najbardziej zbliżony do Lakers

 

Potem wystarczy porównać opisy obu zespołów

 

Podejrzewam że oceny będę skrajne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś ma pod ręką tabele i statystyki zespołowe z ostat ich 4 lat to proszę niech wpisze nazwę zespołu tory w wynikach był najbardziej zbliżony do Lakers

 

Ja nie mam, ale wydaje mi się, że gdyby liczyć tylko ostatnie 4 sezony, to może nie być drużyny, która w tym czasie zaliczyła mniej wygranych od Lakers. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Van

 

Wszyscy mamy inklinacje do chwalenia swoich

 

Chwali się oglądanie wszystkich meczów ale jeżeli statystyki zaawansowane stoją w sprzeczności z osadem danego gracza/drużyny to warto zapytać co jest prawdą

tak z ciekawości wpisałem Julius Randle defense i znalazłem dwa teksty gdzie autorzy powołując się na różne numerki odbierają go podobnie do mojego eye test...

 

https://hashtagbasketball.com/los-angeles-lakers/content/julius-randle-allstar-caliber-player

https://94feetreport.com/the-curious-case-of-julius-randle-27fa9c717b42

 

Co do tego chwalenia swoich gdyby ktoś podszedłby do tego mojego chwalenia graczy lakers na przestrzeni ostatnich powiedzmy 4 lat nie za pomocą właśnie tego co mu się wydaje, że czytał, ale sprawdził ilu z graczy jacy się przez tą drużynę przewinęli faktycznie chwaliłem i co chwalenie rzeczywiście oznaczało (w kim widziałem faktycznie superstarów, all starów jak to się lubi wyolbrzymiać, a w kim po prostu dobrych zawodników) a ile nie tylko nie chwaliłem, ale krytykowałem to mocno by się pewnie zdziwił. Moją największą pomyłką była póki co ocena Clarksona,  o którym w pewnym momencie pisałem, że może być na półce Beala (lol) co też potem przyznawałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statystyki opisują rzeczywistość. Kwestią analizy może być ich kontekst. Np. to, że Simmons słabo wyglądał statystycznie bez Embiida nie było powodowane tym, że aż tyle korzystał na jego obecności, a faktem, że musiał grać obok słabych, niepasujących do niego guardów i centra gdy Embiida nie było na parkiecie. Randle wyglądał dobrze w statystykach jako rezerwowy i słabiutko jako starter. Być może jest tego jakieś wytłumaczenie, ale "nie wierzę statystykom, dla mnie wyglądał dobrze" nie jest jednym z nich. Samo założenie przeciwstawiania eyetestu do statystyk jest metodologicznie błędne, bo "niby w statsach rywale mu rzucali na 49%FG, a Lakers mieli 106 DRTG bez niego gdy z nim 112 ORTG [odkąd zaczął grać jako starter], ale dla mnie Lakers z nim bronili dużo lepiej'' to po prostu kwestionowanie faktów. Bo faktem jest, że Lakers z Randlem bronili w drugiej części sezonu dużo słabiej niż bez niego. To tak jakbym napisał, że Simmons niby robił 16ppg, ale mój eyetest mówi, że robił 20ppg. Do tego prowadzi Wasza totalna negacja statystyk.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo faktem jest, że Lakers z Randlem bronili w drugiej części sezonu dużo słabiej niż bez niego.

No dobrze, ale czy na to wpływu przypadkiem nie miało to jak poszatkowany byl w drugiej czesci sezonu sklad lakers, jak sie zmienialy piatki i to, ze tam w zasadzie jedynie Julius byl jedynym grajacym kazdy mecz, spore minuty glownie przeciwko starom rywali?

 

Powiedz mi BMF nie było juz wtedy Nance'a wiec kto poprawiał obrone lakers pod koszem w porównaniu do minut jakie spedzal na parkiecie Julius?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może, tylko dlaczego Randle jako rezerwowy miał 43%DFG, a jako starter 49%DFG? O ile dfg% jest takim sobie miernikiem obrony, o tyle ten spadek jest bardzo duży. Może faktycznie jako PF grający większe minuty radził sobie dużo gorzej?

 

Zresztą, mnie ten Randle niespecjalnie interesuje. Zmierzam do tego, że poza kilkoma osobami, które faktycznie rzucają tutaj trochę bezrefleksyjnie statystykami - generalnie jako punkt analizy są szalenie wartościowe, bo eyetest obejmuje siłą rzeczy mniej, a obecnie - dużo mniej, niż to co dostajemy nawet na nba.com. To, że zawsze należy je analizować w danym kontekście - sam o tym zawsze piszę. Totalna negacja statystyk - jak wyżej - prowadzi do absurdów, bo to, że Lakers z Randlem bronili słabiej (tracili więcej punktów niż bez niego) to FAKT. Ty w odpowiedzi napisałeś "mam gdzieś statystyki, Lakers z Randlem bronili dużo lepiej". To, że słabe statystyki nie oznaczają na 100% (ale zazwyczaj oznaczają), że Randle jest słabym obrońcą, to też prawda (tak działa statystyka, gdzie dochodzi tyle zmiennych), ale Twoim argumentem było "mam gdzieś statystyki'', a nie próba wykazania, że są istotne przyczyny dlaczego wyglądał w drugiej części sezonu słabo.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.