Skocz do zawartości

TUTAJ KOMENTUJEMY ŁAPU-CAPU


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Poddaję w wątpliwość czy jest coś takiego jak gen koszykarza.

 

Nobliści się znaleźli...odkrywają coś, czego nikt naukowo nie odkrył.

 

Mogą być geny predysponujące do grania w koszykówce ale coś takiego jak gen koszykarza?!

A skąd ty wziąłeś coś takiego jak gen koszykarza? Pisaliśmy o genach do [grania] koszykówki. 

Kiedy chcesz wejść do dyskusji, a nie masz pojęcia o czym jest.

centymetrem

Ooo, jedno słowo. Jest postęp w stosunku do wrzucenia obrazka. 

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co tu sie rozpisywac?

 

wymiary, historia zdrowia, generalnie wszystko co ma zwiazek z fizycznoscia (gdzie geny odgrywaja glowna role) jest po stronie LBJa

A w koszykówce liczy się tylko fizyczność? Rzut i kozioł to tylko kwestia pracy nad sobą i dlatego taki Jamal rzuca lepiej od Duncana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w koszykówce liczy się tylko fizyczność? Rzut i kozioł to tylko kwestia pracy nad sobą i dlatego taki Jamal rzuca lepiej od Duncana?

Zaryzykuje teze, ze duzo latwiej poprawic rzut niz wzrost czy wingspan.

 

Czego nomen-omen przykladem jest sam LBJ, ktory z rzutowego drewniaka przerobil sie na calkiem niezlego shootera.

 

Ofc tu Curry mial latwiej skoro stary uczyl go poprawnego rzucania pewnie gdzies od 3ciego roku zycia - tyle ze tutaj juz jest aspekt spoleczny a nie genetyczny (ktory w ogole nie jest NBA exclusive - przejmowanie zawodu po starym to przeciez odwieczna praktyka wszedzie). Juz nie wspominajac o tym jak uprosciles te swoje socjologiczne cyferki (bo poza starym w NBA jest jeszcze sporo innych czynnikow spolecznych wplywajacych na 'trudnosc' dostania sie do NBA - jak chocby miejsce urodzenia).

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz ojca koszykarza NBA 190-kilka cm wzrostu a matka była siatkarką w NCAA i w high schoolu wygrywała mistrzostwo stanu Virginia w koszykówce to prawdopodobnie masz "geny" dostosowane do gry w kosza przynajmniej poziom albo dwa wyżej od genów "zwykłego chłopaka" którego stary jest tramwajarzem w MPK a matka sprzedaje precle na Krakowskim Kleparzu

Mieszanie w tą dyskusję lewackości/prawackości jest tak durne, że aż nadaje się do łapu capu, Kijek w sumie właśnie tam to napisał więc uznam to za samozaoranie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykuje teze, ze duzo latwiej poprawic rzut niz wzrost czy wingspan.

 

Czego nomen-omen przykladem jest sam LBJ, ktory z rzutowego drewniaka przerobil sie na calkiem niezlego shootera.

 

Ofc tu Curry mial latwiej skoro stary uczyl go poprawnego rzucania pewnie gdzies od 3ciego roku zycia - tyle ze tutaj juz jest aspekt spoleczny a nie genetyczny (ktory w ogole nie jest NBA exclusive - przejmowanie zawodu po starym to przeciez odwieczna praktyka wszedzie). Juz nie wspominajac o tym jak uprosciles te swoje socjologiczne cyferki (bo poza starym w NBA jest jeszcze sporo innych czynnikow spolecznych wplywajacych na 'trudnosc' dostania sie do NBA - jak chocby miejsce urodzenia).

Co nie zmienia faktu, że twój rzut jest w dużo większym stopniu pochodną genów, niż treningu, przynajmniej na poziomie NBA(tzn większa różnica w umiejętnościach rzucania jest pochodną tego, jakie kto ma geny, a nie tego ile trenował rzut).

Nie wiem o jakich socjologicznych cyferkach mówisz, ja cały czas mówiłem o czystej genetyce. Jeśli by Dell Curry adoptował jakiegoś białego chłopaka z Polski, to ten po poprawianiu rzucania gdzieś od 3 roku życia, by mógł popisywać się przed kolegami na boisku szkolnym.

To, że nie ogarnąłeś kontekstu wypowiedzi, to nie znaczy, że jest to durne.

Zastanawiałem się nad tą wypowiedzą i kontekstem, ale za c***a nie potrafię ogarnąć skoku logicznego z mojego posta, do parytetów i lewackości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że twój rzut jest w dużo większym stopniu pochodną genów, niż treningu, przynajmniej na poziomie NBA(tzn większa różnica w umiejętnościach rzucania jest pochodną tego, jakie kto ma geny, a nie tego ile trenował rzut).

Nie wiem o jakich socjologicznych cyferkach mówisz, ja cały czas mówiłem o czystej genetyce. Jeśli by Dell Curry adoptował jakiegoś białego chłopaka z Polski, to ten po poprawianiu rzucania gdzieś od 3 roku życia, by mógł popisywać się przed kolegami na boisku szkolnym.

 

Co nie zmienia faktu, ze LBJ genetycznie zjada Curry'ego.

 

No i cytujac klasyka: jak badales wplyw genow na rzut pilka do kosza (bo z tego co wiem to w NBA o ile robia wszelkie fizyczne rozmiary to rzut badaja po prostu jako rzut - bez jakiegos podloza genetycznego)

 

Nie pisales o genetyce bo przytaczales cyferki na szanse dostania sie do NBA przecietniaka vs szanse syna gracza NBA. Czysta socjologia (i to nawet kiepawa).

 

O genetyce bys pisal jakbys badal takie szanse dla typa rozmiarow LBJa vs typa o zupelnie przecietnych rozmiarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, ze LBJ genetycznie zjada Curry'ego.

Twoja opinia, nie fakt.

 

No i cytujac klasyka: jak badales wplyw genow na rzut pilka do kosza (bo z tego co wiem to w NBA o ile robia wszelkie fizyczne rozmiary to rzut badaja po prostu jako rzut - bez jakiegos podloza genetycznego)

Nie badałem, po prostu obserwując sprawy okołokoszowe nie zauważyłem za dużej korelacji pomiędzy rzutem, a opinią o pracowitości osoby, co każe podejrzewać, że wyniki rzutowe takiego Jamala, Greena czy Lamba wynikają bardziej z lepszych genów, a nie z tego, że byli bardziej pracowici od Lebrona, Duncana czy Stocktona. Inna sprawa, to można zauważyć małą poprawę rzutu przez lata, co tym bardziej pokazuje, że jest to w dużej mierze wrodzone. Stockton miał najlepsze Ft w piątym sezonie gry. Raczej ćwiczył regularnie przez następne kilkanaście lat, to gdyby to zależało tylko od wkładu pracy, to by mu się poprawiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uznaj za opinie twierdzenie oparte na mierzalnych danych (wingspan, wzrost).

 

Przedstaw swoja opinie (oparta m.in na opinii!) nt tego jak wyglada "podloze genetyczne" rzutu pilka do kosza. Lol.

 

Coraz lepiej!

 

btw - dorze ze te geny ida do przodu bo ciagle by rzucano jak w 60's!

 

btw2 - chodza ploty, ze Lukasz Koszarek mial lepsze geny do kosza od Giannisa bo mial lepsze nadgarstki!

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa dyskusja.,Jestem trochę zaskoczony ,gdyż miałem zupełnie co innego na myśli,a co innego wyszło z worka- eugenika,lewactwo .prawactwo itp.,Przecież to jest oczywiste ,że geny decydują o wszystkim:na studiach medycznych-dzieci lekarzy,aplikacje adwokackie- dzieci adwokatów,. Notariusze wiadomo najlepsze geny mają potomkowie notariuszy,znam nawet takich którzy ożywiali umarłych (niestety tylko na chwile) a z takim skillem to trzeba się urodzić bo ni ch*ja nie da się tego wyuczyć w szkole.Rabinami zostają dzieci rabinów a cadykami potomkowie cadyków ,tylko dzieci księży maja przejebane i musza się ze swoimi genami ukrywać.,   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uznaj za opinie twierdzenie oparte na mierzalnych danych (wingspan, wzrost).

 

Przedstaw swoja opinie (oparta m.in na opinii!) nt tego jak wyglada "podloze genetyczne" rzutu pilka do kosza. Lol.

 

Coraz lepiej!

 

btw - dorze ze te geny ida do przodu bo ciagle by rzucano jak w 60's!

 

btw2 - chodza ploty, ze Lukasz Koszarek mial lepsze geny do kosza od Giannisa bo mial lepsze nadgarstki!

Serio, pierdolisz, mimo że wiesz, że nie masz racji, bo po wrzuceniu kilku śmiesznych obrazków i pojedynczych słów ciężko Ci się wycofać z dyskusji.

Wzrost, szybkość, refleks, kontrola, rzut i wiele innych, wszystko się składa na to, jakie kto ma predyspozycje do kosza. Joel Anthony nie miał lepszych od Curry'ego predyspozycji, mimo że był wyższy i to sporo, a Steve Novak od Shaqa, mimo że lepiej rzucał do kosza.

Teza, że jednak Curry zawdzięcza wszystko tylko sobie i gdyby wziąć dowolnego chłopaka z Japonii o wzroście 191 i trenować go identycznie jak Curry'ego, to by też był MVP, albo chociaż grał w NBA jest po prostu nieziemsko głupia.

Wróć do wrzucania obrazków i jednosłówek może jednak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.