Skocz do zawartości

Piłka na tartan/kostke (Platinum Streetball)


utyk21

Rekomendowane odpowiedzi

Siema

 

 poszukuję nowej piłeczki na kostke/tartan. Większość piłek które do tej pory miałem były z przedziału do 50 zł i ścierały się piekielnie szybko. Zastanawiam się nad kupnem czegoś bardziej ambitnego i w oko wpadła mi

http://sklepkoszykarski.pl/pilka-spalding-nba-platinum-streetball

Czy to najlepszy wybor w tym przedziale cenowym ? A może polecacie jeszcze jakieś tylko że tańsze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem piłkę, nad którą się zastanawiasz w SklepieKoszykarskim niedawno i jestem póki co bardzo zadowolony. Też gram na kostce :) Zaliczone raptem 3 gry, więc w sumie wiele powiedzieć nie mogę na temat wytrzymałości, ale to najwcześniej zrobię dopiero jesienią (mam nadzieję, chyba, że coś się spierniczy - odpukać :) ). Teraz mogę napisać, że piłka świetnie trzyma się dłoni i rewelacyjnie odbija. Jest też całkiem miękka, a to dla mnie największe zaskoczenie. Duże wyżłobienia ułatwiają chwyt. Z porównania jakie mam to Platinum wypada lepiej niż inny model Spaldinga - Street, głównie za sprawą chwytności i miękkości. Chociaż Street w swoim czasie też był spoko, przesiadka z anonimowych gumiaków na tamtą piłkę była jak zmiana Poloneza na co najmniej Audi.

 

Grałem też na tej samej nawierzchni Spaldingiem TF-500 model udający piłkę Euroleague kumpla. Jak dla mnie to niszczenie fajnej piłki, ale spoko, uparł się :P Wiem, że skórzane mają wielu zwolenników i wiadomo, że na hali piłka była super, całą zimę nią graliśmy, ale na tej kostce grało się już słabiej. Trochę jakiejś ziemi czy piasku spomiędzy kostek (w końcu nasze boisko jest w fajnym parku :P ) i ślizgała się jak szklanka podczas mycia. Gdybyś napisał, że będziesz grać na tartanie to bym tego nie pisał, ale na kostce, na której też najwięcej gram w ładną pogodę, to ma znaczenie.

 

Będę jeszcze miał okazję zagrać niedługo Nike Hyper Grip, bo się szwagier uparł, że kupi bo ma strój Nike i chce też mieć piłkę xD Przyznaję, że wygląda oryginalnie-fajnie, cena podobna do Platinum, ale nie nastawiam się na coś specjalnego, bo mimo nazwy już w sklepie jest słabiej chwytna niż piłki Spaldinga. Jeżeli jednak stwierdzę z jakiegoś powodu podczas gry, że ta piłka jest totalnie lepsza od Platinum to napiszę :)

 

Póki co moim skromnym zdaniem Platinum jest świetny i warty swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.