Skocz do zawartości

Czy wierzysz w Boga?


Przem

Rekomendowane odpowiedzi

To ni ch**a nie wytłumaczyłeś jaka jest różnica.

Bo tylko zrozumiełem , że musiała to być prawada bo religia chrzescijańska jest największą.

widzisz, znowu mieszasz. wróć do tego wpisu, w którym wytłumaczyłem ci różnicę i powiedz mi gdzie tam jest stwierdzenie, iż "musiała to być prawada bo religia chrzescijańska jest największą"? o 2k istnienie pisałem już przy kolejnym wątku, a nie przy tłumaczeniu różnicy!

 

no i jak to potwierdza twoje słowa? przez 1000 lat przed internetem mamy siedem takich "cudów", w czasach internetu dwa...

 

Skoro jest wszechwiedzący, to powinien wiedzieć jaka jest/będzie lista najpopularniejszych rzeczy, których nie ma w biblii.

co to ma do rzeczy Alonzo?

 

Moja teza jest taka - w biblii są rzeczy, które wiedziano w czasach, gdy ją pisano. Czyli to zwykła książka. Od istoty wszechwiedzącej oczekiwać należy więcej.

pewnie, najlepiej żeby podał numery totolotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz, znowu mieszasz. wróć do tego wpisu, w którym wytłumaczyłem ci różnicę i powiedz mi gdzie tam jest stwierdzenie, iż "musiała to być prawada bo religia chrzescijańska jest największą"? o 2k istnienie pisałem już przy kolejnym wątku, a nie przy tłumaczeniu różnicy!

 

 

To przykro mi stwierdzić ale jesteś słaby i nie skumałeś co dalej pisałem.

Dla mnie skarpetka mogł być kłamstwem, ale dla wiernych których powołam już prawdą.

 

Jak chcesz mogę kolejną rozpocząć o zielonym mutancie w którego bezsprzecznie wierzę.

 

Gdzie jest różnica powstania wiary na litość boską?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

 

Nie wiesz co znaczy udowodnić teorię? Dowód wg sjp to "okoliczność lub rzecz dowodząca czegoś, świadcząca o czymś". Wszelkie te teorie nie są nawet blisko udowodnienia i najprawdopodobniej nie uda się ich udowodnić nigdy. Dlatego wiara w tą teorię, do czasu udowodnienia jest tak samo irracjonalna jak wiara w transcendencję.

 

[]

Ok. Hawking korzysta z teorii grawitacji Einsteina, mechaniki kwantowej, teorii strun i M-teorii.

Wszystkie są zgodne z obserwacjami i dostępnymi eksperymentem czyli wg. podanego przez Ciebie kryterium są udowodnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przykro mi stwierdzić ale jesteś słaby i nie skumałeś co dalej pisałem.

Dla mnie skarpetka mogł być kłamstwem, ale dla wiernych których powołam już prawdą.

 

Jak chcesz mogę kolejną rozpocząć o zielonym mutancie w którego bezsprzecznie wierzę.

 

Gdzie jest różnica powstania wiary na litość boską?

widzisz, tak mocno kwiatkujesz, że już sam nie ogarniasz co było napisane. przecież wyraźnie powiedziałem, że z Jezusem mogło być tak samo, tzn. również był wymyślony jak twoja skarpetka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz, znowu mieszasz. wróć do tego wpisu, w którym wytłumaczyłem ci różnicę i powiedz mi gdzie tam jest stwierdzenie, iż "musiała to być prawada bo religia chrzescijańska jest największą"? o 2k istnienie pisałem już przy kolejnym wątku, a nie przy tłumaczeniu różnicy!

 

 

no i jak to potwierdza twoje słowa? przez 1000 lat przed internetem mamy siedem takich "cudów", w czasach internetu dwa...

 

 

co to ma do rzeczy Alonzo?

 

 

pewnie, najlepiej żeby podał numery totolotka.

 

Ale dowody, dowody, dowody Lorak, to że uznali.. i co z tego? Potrzebowali naszego Wojtyłę zrobić świętym, to na prędce też znaleźli jakąś babę, którą uzdrowił. To nie sądowody.

 

Istota wszechwiedząca powinna jakoś pokazać swojemu ludowi, że takową jest . Jehowa tego nie zrobił.

 

Totek jest ustawiany Lorak :)

To przykro mi stwierdzić ale jesteś słaby i nie skumałeś co dalej pisałem.

Dla mnie skarpetka mogł być kłamstwem, ale dla wiernych których powołam już prawdą.

 

Jak chcesz mogę kolejną rozpocząć o zielonym mutancie w którego bezsprzecznie wierzę.

 

Gdzie jest różnica powstania wiary na litość boską?

Zielony mutant.

Ja w niego wierzę!

Zakładamy kościół?

Chyba trza mieć 15 osób i można legalizować. Jak dobrze pokombinujemy Przemo, to jeszcze dotacje dostaniemy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź się chłopie odczep, ubzdurales sobie jakąś nienawiść i się czepiasz.

Nie twierdzę że takowych nie ma chce jedynie poznać przykłady żeby ocenić kompetencje takowych.

Czystą ciekawość.

A mój antyklerykalizm nie jest za darmo, tylko za pedofilów księży i ukrywanie tego przez instytucje kościoła. Jakoś wytrzymywalem wykorzystywanie naiwnych i hipokryzję, ale są pewne granice akceptowalnego.

Nie prościej użyć google? A nie dawać jakieś wydumane żądanie z powodu jakichś paru księży pedofilów. Są i ateiści pedofile, ateistów też nienawidzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie w takim razie masz dowody na te wiele cudów sprzed internetu?

NO nie ma i to jest kwintesencja

 

Bo na poczatku XXI wieku potrzebujemy więcej danych do uznania czegoś za pewnik i to będzie narastało.

 

 

Dałóem prosty przykład z kobietą która Cię zdradza.

Elementary

Tak jak przykład z mlekiem. Ludzie zaczyną się dowiadywać że jest własnie niezdrowe. I co nie piją? Niekorzy nie a niektórzy kupują leki aby je lepiej strawić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że nie było zadnych cudów, a to wszystko pic na wodę.

w takim razie twój argument jest pusty. tzn. oczywiście on nie wymaga byś wierzył w cuda, ale skoro twierdzisz, że kiedyś było więcej tego, co KK uznaje za cuda, to używając ich kryteriów powinieneś to "więcej" wykazać. tymczasem tego nie zrobiłeś, a więc twój zarzut jest chybiony.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie rozumiem, sąd to nie jest ateistyczny odpowiednik kościoła katolickiego.

Dokładnie, dlatego kościół katolicki niezależnie od wszystkich czynników nie jest w stanie skazać pedofila jako, niezależnie od jego wyznania i płci. I np. taka ciekawostka - księża w Polsce podpadają pod jurysdykcję polskich sąd i systemu penitencjarnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, dlatego kościół katolicki niezależnie od wszystkich czynników nie jest w stanie skazać pedofila jako, niezależnie od jego wyznania i płci.

I nikt tego od kościoła nie wymaga, problemem jest ukrywanie przestępstw seksualnych przed wymiarem sprawiedliwości.

 

 

I np. taka ciekawostka - księża w Polsce podpadają pod jurysdykcję polskich sąd i systemu penitencjarnego.

"Odkrywaj świat z Rapparem" - program dla dzieci i młodzieży, TVP Gliwice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.