Skocz do zawartości

Gregorius vs Kucio


Gregorius

Rekomendowane odpowiedzi

1.Gdzie widzisz swoje przewagi?

Mam zdecydowanie lepszy i bardziej kompletny obwód. Na obwodzie może grac u mnie 6 graczy ,a dodatkowo każdy z nich jest co najmniej dobrym obrońca i atakującym. W związku z tym Kucio nie będzie w stanie ukryć żadnego swojego słabszego obrońcy co zamierzam wykorzystać. Dodatkowo w 5 Kucia zawszę będzie co najmniej jeden słaby* obrońca(ktoś z grupy : J Williams,R Allen,C Boozer) co zamierzam wykorzystać grając przez nich swój atak. Do tego średni w obronie J Rose i Russel. 

 

Jako kolejna moją przewagę widzę brak klasowych zmienników dla Kidda i Robinsona a oni z racji wieku,kontuzji i roli jaką pełnia w zespole Kucia mogą nie być w stanie grać koło 35-40 min a jeżeli już mocno odbije się na ich skuteczności. Zresztą postaram się w tym pomóc szybkim tempem gry i ciągłym naciskiem na Kidda.

 

2. Gdzie widzisz swoje minusy?

-Kucio posiada w swoim składzie silnych i wysokich podkoszowych co z racji tego że u mnie jako PF gra Kirilenko może powodować problemy.

- Brak w moim zespole podkoszowego który byłby w stanie na wysokim poziomie bronić 1 na 1.

 

3. Kto/co bedzie X-factorem?

 Obronna R Allena który będzie zmuszony bronić kogoś z trójki Hill,Tmac,Payton.

- Wytrzymałość Kidd'a który nie dość że kreuje atak to u Kucia to pełni ważną rolę w obronie. Bedę starał żeby Kidd musiał w każdej minucie walczyć po obu stronach boiska tak żeby miał siły na jak najmniejsza liczbe minut (Kucio zakłada że Kidd bedzie w stanie zagrać tyle minut co wtedy grał w NBA. Wg mnie przy podkreciu tempa jak mam w zamiarze bedzie to niemozliwe)

 

4. Czym zaskoczysz przeciwnika?

 - zwiększonymi minutami Branda na PF i grą Kirlilenko na SF. Potrzebuję silnego zawodnika przeciwko Nene i Boozerowi.

 - bronie agresywnie tak jak pisałem w opisie. Ale na swojej połowie staram się zamienić krycie tak żeby za R Allen'em biegał Payton a Kidd musiał walczyć z G Hillem bądź jeżeli  akurat Ak47 bedzie grał na 3 to przeciwko niemu.

 

5. Na co chcesz zwrocic uwage glosujacych?

- Mam bardzo wyrównany zespół i w przeciwieństwie do Kucia moi rezerwowi nie pogarszają obrony. Nie boję się rotować składem tak żeby żaden zawodnik nie grał dłużej niż 35 min. Umożliwia mi to duża interesowność grania i agresywność od początku do końca meczu.

- Poziom obrony z pomocy Theo i AK47.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie kwestie, które mnie zaskoczyły:

1) Bardzo istotny będzie tutaj ten match-up:

http://www.basketball-reference.com/play-index/h2h_finder.cgi?request=1&p1=robinda01&p2=ratlith01

 

Z jednej strony Robinson nigdy nie szalał przeciwko Ratliffowi, lecz z drugiej Ratliff miał często problemy z faulami, a to oznacza zwiększone minuty aofensywnego Dampiera.

 

2) Kucio wybrał graczom bardzo dziwne lata. Ray Allen 01-02, a więc na samym początku swojej kariery, bez doświadczenia w playoffs etc. Prime Ray to lata Seattle zdecydowanie. Natomiast Kidd jest wzięty z lat 05-06 kiedy był już po microfracture i stracił sporo szybkości. To powoduje, że znacznie obniżony został playmaking graczy przez dobranie takich a nie innych lat. Najlepsze lata Kidda to na pewno 02-03... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lata dobralem tak aby obrona, trójka i ogólny atak był jak najbardziej zrównoważony. Dlatego Kidd jest późniejszy, gdzie lepiej rzucał za trzy. Allen w tych sezonach lepiej radził sobie w obronie.

 

Kidd ma lepsze statystyki później, bo zmniejszyła się jego rola w ataku i więcej rzucał spot-up, a mniej pull-up. Kidd jest znany z tego, ze nie potrafi rzucać po koźle i stąd słabe 3pt% z czasów finałów Nets. Problem też w tym, że Kidd sporo stracił pod kątem atletyzmu/dynamiki i to już nie ten sam obrońca co z czasów finałów.

 

Czy Allen sobie lepiej radził w obronie, to trudno mi stwierdzić, ale generalnie zawodnik w 2-3 sezonie radzi sobie 'tak sobie' bo nie ma doświadczenia. Masz coś na potwierdzenie tego że był lepszym obrońcą wtedy?

Informacyjnie dzis koło 19-20 dodam minuty i kto kogo kryje.

 

Bast: ja nie mam Dampiera więc w razie problemów Theo z faulami może zagrać Raef lub Elton na C.

 

My bad! Póki co uważam, że macie dosyć wyrównane składy, więc w dużej mierze matchup zostanie wygrany w jedną lub drugą stroną coachingiem. Ty szczególnie masz duże pole do popisu, bo masz masę graczy podobnie grających i jakieś priorytety trzeba zachować. Jak wrzucicie minuty i defensive matchups, to dodam swój głos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy skład to 'all talent no fit'

drugi skład to 'all fit no talent'

 

kucio będzie opierał swój atak na tym jak świetnym kreatorem był Kidd, ale w pewnym momencie po prostu zabraknie mu firepower. Ray Allen to jedyny gość zdolny do walenia 20ppg, a drugim najlepszym scorerem w tym składzie jest...Carlos Boozer. Boozer jest niedoceniany, bo w bardzo dobrym systemie ofensywnym potrafi funkcjonować jako ulepszona wersja Mareese Speightsa - ale to wciąż tylko Carlos Boozer.

 

Przewagi pod koszem też super nie będzie, bo gregorius może w każdej chwili wypuścić Branda (co zresztą robi), a Brand to nie dość, że absolutnie świetny man-defender to jeszcze powinien korzystać na matchupie z Boozerem w ataku.

 

dlatego kluczowe będą tu minuty Nene, który da fizyczną obronę 1on1 pod dziurą, zastawi dechę i będzie grał two-man game z Kiddem.

 

 

Totalnie nie podoba mi się pomysł krycia Kidda Kirilenką (LOL) i Ray Allena Paytonem. Payton to plaster w defensywie i akurat jego pojedynek ze swoim przyjacielem-mentorem Kiddem byłby tu wisienką na torcie i zmotywowałby Paytona do 120% obrotów.

 

Nie podoba mi się odcinanie TMaca od piłek, bo to jest zdecydowanie najlepszy zawodnik, a nie wiedzieć czemu ma grać jak jakiś Klay Thompson z 2013 roku.

 

 

no ale generalnie przewaga talentu ofensywnego w składzie gregoriusa jest tak ogromna, że nie wyobrażam sobie, żeby to przegrał. Pomimo tego, że napisał słaby gameplan pod kucia i jego skład wcale nie wróży na przyszłość - to stawiam na gregoriusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z prośbą minuty. Przy czym jedna uwaga że wiadomo że jak jakieś ustawienie się nie sprawdza to nie trzymam się go z uporem. Szczególnie na obwodzie mogę mieszać minutami. Pogrubiona S5

 

C   : Ratliff 35 min/Brand 3 min/Raef 10 min

PF : Kirilenko 20 min/Brand 28 min

SF : Hill 30 min/Kirilenko 10 min/Finley 8 min

SG : TMac 30 min/Finley 14 min/Penny 4 min

PG : Payton 30 min/Penny 18 min 

 

założenia:

-Staram się żeby na boisku przebywało 2 z 3 zawodników z pośród Paytona,Hill'a i TMaca. 

-Penny na SG gra w momencie gdzie z minut wynika że jednocześnie nie ma TMaca i Hilla. Wtedy na SF musi grać Finley.

 

Obrona:

Theo ,Brand jak gra jako środkowy i  Raef kryją środkowych przeciwnika.

Kirilenko(PF) : Nene lub Boozera.

Hill i Kirilenko(SF) : Kidda*/Russela/Jalena

TMac : Russela/Rose/Allena

Payton : Allen*/ Williamsa

Penny: Williams/Ray Allen

 

* tak jak pisałem w opisie gram agresywna obronę,trapuje i rozgrywający kryty jest na całym boisku. Mam do tego dobrany mobilny,świetnie broniący skład ale zawodnikiem który wtedy broni Kidda jest Payton. Po przejściu przez zespół Kucia do HCO staram się zamienić krycie tak żeby Kidda przejął Hill(AK). Jeżeli to się nie uda krycie będzie odwrotne do tego opisanego.

 

Ad BC:

1) Hill i Kirlilenko są na tyle sprawni że nie powinni dać się minąc. Do tego z racji ich wzrostu,siły Kidd nie bedzie w stanie efektywnie grać post-up. Do tego z racji że Kidd nie jest wielkim zagrożeniem z za łuku oboje będą wstanie pomagać innym w obronie zepołowej. W dwójkowej grze Kidda w razie potrzeby mają taki size za mogą przejmować krycie wysokich ,a sam ich wzrost i zasięg ramion mocno utrudnią podania i w mojej opinie mocno ograniczą ofensywe. Tym bardziej ze Kidd nie jest dobrym kreatorem w HCO.

 

2)"Nie podoba mi się odcinanie TMaca od piłek, bo to jest zdecydowanie najlepszy zawodnik, a nie wiedzieć czemu ma grać jak jakiś Klay Thompson z 2013 roku." nie rozumiem skąd wogole taki wniosek. Nigdzie tego nie napisałem(mam przynajmniej taka nadzieję). Co więcej spodziewam się że TMaca będzie pełnił ważniejsza role niż normalnie z racji tego że będzie kryty przez R Allena. Jeżeli nie to Hill kryty przez Allena to zrobic totalny roz....

Edytowane przez Gregorius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie bardzo równy pojedynek i po przemyśleniu tego w zaciętej końcówce game 7 wygrywa Gregorius. Zdecydowały o tym głównie dwie kwestie:

 

1) Kucio z niewiadomych przyczyn gra swoim najlepszym zawodnikiem - Robinsonem - zaledwie 33 minuty. Robinson spokojnie mógłby grać 40+ (i powinien) przy takim składzie. Powoduje to, że zamiast niego częściowo gra Dampier, chociaż nie ma powodu by tutaj zobaczył boisko bez foul trouble Robinsona (który przeciwko takim wysokim nie ma jak być w foul trouble). Można było grać np. 42 min Robinsonem + 6 min Nene, a na PF 34 min Nene i 12 Boozera. Zamiast tego mamy 20 Boozera i 6 Dampiera. To jest jednak prawie kwarta w której D-Rob (najlepszy gracz!) mógłby być na boisku, a nie jest. Niezrozumiała decyzja trenera, szczególnie biorąc pod uwagę team composition przeciwnika (wszyscy atakują pomalowane). That brings me to my next point...

 

2) Gregorius ma znacznie lepszą ławkę. Overall jak widzę że ławkę Kucia tworzą Dampier-Boozer-Russell-JWill, no to jest nawet na poziomie championship contendera w NBA dość kiepsko, a co dopiero w takim drafcie. Dla kontrastu, przeciwnik z ławki wystawia LaFrentza, Branda, Finleya i Pennego. To jest przepaść. Taki Finley byłby u Kucia drugim najlepszym scorerem, a Penny jest ofensywnie znacznie lepszy od Kidda (i w Suns to on był priorytetową opcją w ataku, gdy grali razem z Kiddem).

 

That being said, gdyby Robinson grał więcej minut i na ławce nie było tylu leszczy, to skład Kucia by wygrał lekko. Uważam że s5 pomimo braku firepower jest tutaj znacznie lepsze. Robinson jest tutaj niedoceniany. Kryjąc Ratliffa jego impact defensywny byłby ogromny przeciwko tym wszystkim post-upującym/penetrującym guardom. Payton, Kirilenko, Hill byliby zupełnie nieefektywni w ataku. Penny z Tmaciem by coś próbowali pociągnąć, ale przeciwko Kiddowi też nie ma lekko. Bardzo podobają mi się te matchupy defensywne które Kucio zaproponował, niestety at the end of the day w tej zabawie nie wystarczy zbudować lepszą s5, a ta ławka się po prostu nie nadaje do żadnej gry.

 

Vote: Gregorius

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boli to, że u Kucia do zdobywania punktów jest Ray Allen, a później kto...? Rose? D-Rob? Kidd?

Greg ma przerąbane combo w postaci T-Mac - Hill; do tego z ławki jest Penny i Brand. za dużo tego wszystkiego nawet jak na bardzo dobrą obronę Kucia; po prostu nie wiem jak chce on tutaj zdobywać wystarczająco dużo punktów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego że sposób obrony który wybrałem (a który został chyba zupełnie pominięty przez głosujących jak i parę innych zalet mojego zespołu) jest bardzo męczacy. Jak dodam do tego maksymalne podkręcenie tempa nie bardzo widzę żeby duże minuty były opłacalne. Wole większa agresywność kosztem minut gwiazd. Szczególnie że mam bardzo mocna ławkę.

 

Ale napisałem to już przy podziale minut i napisze raz jeszcze TMac (i po części każdy z S5) gra tak dużo jak jest to możliwe żeby był efektywny. Nie mam zamiaru nikogo zajechać. Tak samo nie wyobrażam sobie że bede komukolwiek ograniczał minuty jak będzie bardzo dobrze grał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kucio nie ma talentu w ofensywie, ma wygrać Robinson 19 ppg na ~52% ts, Nene z 11 ppg i Boozer pod koszem? No chyba nie. Brand ofensywnie zjada całą trójkę. Propsowałem skład Kucia, ale nie w sytuacji kiedy ma tylko Raya, a poza Rayem to każdy ma 7 opcję lepszą od jego drugiej opcji. Gregorius, którego składu nie lubię, jednak idzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kucio ma jedne z najlepszych 3wyborów w drafcie. 3 zawodników pasujących do każdego typu zespołów. Pozostałe wyboru też bardzo dobre. Kompletnie nie rozumiałem krytyki Dampiera, bo to nim Mavs mieli najlepsze lata.

 

Greg zebrał świetne nazwiska, ale nie ma tam żadnego gracza, który by rzucał trójki jak lay-upy. Wybanie gracze lubią zdobywać punkty z pod kosza, a tam Kucio ma świetną defensywę.

 

VOTE: Kucio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.