Skocz do zawartości

Post Jordan Fantasy - głosowanie PO


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie c***owo, że przegrałem z zespołem, który miał jeden z najsłabszych odbiorów w temacie z opisem składu...
Naprawdę fakt, że 20 minut na parkiecie Sabonisa i Bibby'ego, ktorzy zabierają grę Kobemu, przeważył na zwycięstwie niemalże idealnie zbudowaną drużyną pod Shaqa, budzi u mnie żal i smutek, ponieważ byłem bardzo zadowolony z swojego teamu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie c***owo, że przegrałem z zespołem, który miał jeden z najsłabszych odbiorów w temacie z opisem składu...

Naprawdę fakt, że 20 minut na parkiecie Sabonisa i Bibby'ego, ktorzy zabierają grę Kobemu, przeważył na zwycięstwie niemalże idealnie zbudowaną drużyną pod Shaqa, budzi u mnie żal i smutek, ponieważ byłem bardzo zadowolony z swojego teamu...

 

Drużyna była daleka od "idealnie zbudowanej pod Shaqa". Miała sporo talentu, ale właśnie największe problemy Shaqa są w tej drużynie eksponowane. Shaq potrzebuje znacznie lepiej dobranych teammates pod kątem obrony pick & rolli. Potrzebuje wysokiego realnie rozciągającego grę z bardzo dobrym podaniem (np. Horace Grant). PG który jest dobry w egzekucji ofensywy i post entry passach. Do tego przydałby się ktoś lepszy niż Klay Thompson jeśli chodzi o playmaking z obwodu, bo twoje perimeter scoring było dość mocno ograniczone.

 

Mogłeś w drafcie wybrać Stocktona zamiast Parkera i jakiegoś innego PFa (ten Ibaka mnie nie przekonuje z Shaqiem). Właśnie masz tak stworzony zespół że bardzo łatwo wykorzystać wady Shaqa - low mobility w defensywie, przewidywalność w ataku (podwojenia powodujące że polegasz na rzutach Parkera/Ibaki/Kawhi w ofensywie, gdy tylko przeciwnik chce, brak jakiegokolwiek zagrożenia high low). A trafiłeś na zespół który świetnie cie kontruje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w jaki sposób deprecjonujesz Parkera, Thompsona i Ibakę w obronie bez jakichkolwiek dowodów jest po prostu słabe Bast, tak jak z reguły podpierasz swoje wywody czymkolwiek tak tutaj, rzucasz po prostu hasłami bez jakiegokolwiek podparcia. Sprawdź staty jak Thompson broni P&R, jaki impact maja na team D Ibaka i Leonard, a nawet sam Parker. To, że Parker nie ma super trójki nie znaczy, że nie robi spacingu, ma praktycznie elite midrange, a z jego szybkością łatwo przedostałby się kreując partnerów (Parker z moich lat to bardzo dobry kreator z świetnymi passing skills i court vision (sprawdz artykuł, ktory w temcaie z januarym podałem). W ogóle przywołany Conley jako większe zagrożenie z obwodu i playmaker to także niczym nie poparte stwierdzenie.

Ibaka nie jest realnym zagrożeniem jako stretch four? 45% z 16-23ft a w PO nawet 50%, teraz dołożył trójkę na 39%, a oddaje ich 3,5 na mecz (Dirk średnio w karierze oddaje 3,3 trójki a w mistrzowskim sezonie oddawał 2,4 trójki, trafiając 0,9 czyli też na 39% skuteczności).
 

W ogóle Bibby robił te 22,7 punktów na 44,5 FG% i 34,6% za 3, więc efektywnością nie powalał. + w moim przypadku Shaq ma obok siebie lepszych obronców niż miał wtedy na każdej pozycji. W ataku cała moja s5 nie miała nikogo w swojej karierze, kto tak by sciagal podwojenia jak Shaq i na dodatek prócz Ibaki wszyscy sa bdb podającymi, co przy trójkątach, które grałem i beznadziejną team D Bibby'ego (który miał kryć Thompsona! mam przywołać drapm Bibbyego?) i Bryanta i słabą mobilnością jego centrów byłoby kluczem do trumny.

Dodam jeszcze, że Shaq w ostatnim tytule z Lakers był o wiele bardziej spasiony niż w dwóch pierwszych...

Edytowane przez P_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w jaki sposób deprecjonujesz Parkera, Thompsona i Ibakę w obronie bez jakichkolwiek dowodów jest po prostu słabe Bast, tak jak z reguły podpierasz swoje wywody czymkolwiek tak tutaj, rzucasz po prostu hasłami bez jakiegokolwiek podparcia. Sprawdź staty jak Thompson broni P&R, jaki impact maja na team D Ibaka i Leonard, a nawet sam Parker. To, że Parker nie ma super trójki nie znaczy, że nie robi spacingu, ma praktycznie elite midrange, a z jego szybkością łatwo przedostałby się kreując partnerów (Parker z moich lat to bardzo dobry kreator z świetnymi passing skills i court vision (sprawdz artykuł, ktory w temcaie z januarym podałem). W ogóle przywołany Conley jako większe zagrożenie z obwodu i playmaker to także niczym nie poparte stwierdzenie.

Ibaka nie jest realnym zagrożeniem jako stretch four? 45% z 16-23ft a w PO nawet 50%, teraz dołożył trójkę na 39%, a oddaje ich 3,5 na mecz (Dirk średnio w karierze oddaje 3,3 trójki a w mistrzowskim sezonie oddawał 2,4 trójki, trafiając 0,9 czyli też na 39% skuteczności).

 

W ogóle Bibby robił te 22,7 punktów na 44,5 FG% i 34,6% za 3, więc efektywnością nie powalał. + w moim przypadku Shaq ma obok siebie lepszych obronców niż miał wtedy na każdej pozycji. W ataku cała moja s5 nie miała nikogo w swojej karierze, kto tak by sciagal podwojenia jak Shaq i na dodatek prócz Ibaki wszyscy sa bdb podającymi, co przy trójkątach, które grałem i beznadziejną team D Bibby'ego (który miał kryć Thompsona! mam przywołać drapm Bibbyego?) i Bryanta i słabą mobilnością jego centrów byłoby kluczem do trumny.

 

Dodam jeszcze, że Shaq w ostatnim tytule z Lakers był o wiele bardziej spasiony niż w dwóch pierwszych...

 

Thompson broni Pippena, więc skąd ci się wzięły pnr? 

 

Co do reszty:

Parker nie jest dobrym obrońcą pnr i DRAPM grając u boku bardzo dobrych obrońców w praktycznie każdym lineupie tego nie zmienia. Co on niby robi dobrze? Nie jest szybki na nogach, nie jest długi, nie wymusza strat, po prostu jest słabym obrońcą dobrze schowanym przez genialnego Popa.

 

Ibaka jest fatalny w rotowaniu i potwierdza się to co rok w playoffs. Jego help-D - przy jego reputacji - jest po prostu bardzo słabe. To że ktoś blokuje nie znaczy że jest super obrońcą. Natomiast jako zagrożenie z dystansu - zobacz sobie jak on jest broniony w OKC. Prawie zawsze odpuszczają go by kryć Duranta i Westbrooka. Bardziej od % liczy się to czy obrońca boi sie pomagać czy nie.

 

Kawhi - jest spoko, ale przeceniany tutaj. Na jakiej podstawie można twierdzić że to elitarny obrońca? Jak dla mnie nie jest nawet na poziomie Douga Christie, tylko po prostu gra w dobrym systemie dla genialnego coacha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thompson broni Pippena, więc skąd ci się wzięły pnr? 

 

Co do reszty:

Parker nie jest dobrym obrońcą pnr i DRAPM grając u boku bardzo dobrych obrońców w praktycznie każdym lineupie tego nie zmienia. Co on niby robi dobrze? Nie jest szybki na nogach, nie jest długi, nie wymusza strat, po prostu jest słabym obrońcą dobrze schowanym przez genialnego Popa.

 

Ibaka jest fatalny w rotowaniu i potwierdza się to co rok w playoffs. Jego help-D - przy jego reputacji - jest po prostu bardzo słabe. To że ktoś blokuje nie znaczy że jest super obrońcą. Natomiast jako zagrożenie z dystansu - zobacz sobie jak on jest broniony w OKC. Prawie zawsze odpuszczają go by kryć Duranta i Westbrooka. Bardziej od % liczy się to czy obrońca boi sie pomagać czy nie.

 

Kawhi - jest spoko, ale przeceniany tutaj. Na jakiej podstawie można twierdzić że to elitarny obrońca? Jak dla mnie nie jest nawet na poziomie Douga Christie, tylko po prostu gra w dobrym systemie dla genialnego coacha.

 

Istnieje też coś takiego jak switch, bez którego na tym poziomie chyba ciężko :)

 

Dane statystyczne o Parkerze mówią co innego. Na nogach to akurat Parker jest szybki i bardzo dobrze rotuje. Z resztą pokazałem kilka artykułów i nie mam zamiaru powielać tego samego... Podeprzyj czymkolwiek swoje twierdzenia bo tu nadal brak faktów, oprócz twoich opinii.

 

Ad. Ibaka zrobił duży postęp w tym i ostatnim sezonie i juz nie notuje tylu bloków i jego wpływ na team d jest o wiele większy (także przedstawiłem ku temu odpowiednie analizy). Koniec końców liczy sie skuteczność, jeżeli Ibaka wykorzystuje open-looki to nie jest powód, żeby to deprecjonować, zwłaszcza, że wokół sporo dobrych podających (mocno nie doceniasz tę umiejętność u moich graczy). W ogóle Ibaka w ataku gra bardzo mądrze zwłaszcza przy pickach, wie kiedy zrollować, a kiedy ustawić się na popa.

 

Ad Kawhi, także podałem mnóstwo danych wcześniej jaki impact na obronę ma Leonard. Ty dalej jedyne co przedstawiasz to swoje opinie niczym nie poparte.

Żeby nie było dodam nowe:

http://blog.mysanantonio.com/spursnation/2015/01/02/the-defensive-dominance-of-kawhi-leonard/#29527101=0

http://blog.mysanantonio.com/spursnation/2015/01/21/the-kawhi-leonard-effect/#29527101=0

http://insider.espn.go.com/nba/story/_/id/12258022/kawhi-leonard-defensive-impact-crucial-san-antonio-spurs-nba

http://kontranba.sportsblog.com/posts/1564410/kawhi_leonard_s_impact_on_the_san_antonio_spurs.html

 

Jeżeli Ci się chce to możesz też poszukać.

 

W ogóle seria z SAC to Shaq który waży 380 funtów, a ja mam wersję Shaqa 340 funtów, zastanowił się ktoś jaki ta waga miała wpływ na mobilność Shaqa i obronę P&R?

 

Bast wspominales, że Shaq nie wychodził over 16 ft, ale to idealnie dla mnie, bo te picki byly grane z Sabasem, ktory w serii z Lakers trafiał 36% z 16-23ft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.