Skocz do zawartości

karpik vs julekstep


julekstep

Rekomendowane odpowiedzi

pewność siebie jest w gameplanie i całej dyskusji tego tematu (oczywiście rozsądna pewność siebie bez wypisywania haseł o pełnym zastopowaniu Dirka itepe ;) ), przekonywanie ludzi o 2:50, kiedy karpik pewnie śpi (w sumie też powinienem, pobudka za 5,5 h :/) i nie ma jak się bronić byłoby po prostu trochę nie fair - a to przecież tylko zabawa

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawie półtorej strony krytyki, gdzie punktem przewodnim jest Anthony Mason (który nie dość, że jest u mnie ok 7 graczem rotacji wg gameplanu to jeszcze od początku ma zapowiedzianą zmniejszoną rolę w tej serii w porównaniu do oryginalnego gameplanu) ja rozkminiam bardziej w kategoriach ataku rozpaczy/chwytania się brzytwy niż jakiegoś punktowania ;).

 

No i jeszcze ten Clifford Robinson - bo KG powiedział (Shaq powiedział, że DMC to najlepszy center a Marc Gasol jest c***owy - co z tego?) - na szczęście mamy Malone'a i Cliffa wybranych w tych samych latach - na filmiku widać, że Cliff był na Malonie - z 'analizy' ich meczów w tym czasie nie wychodzi, żeby Malone miał jakieś specjalne z nim problemy (no i jeszcze warto zwrócić uwagę, że Cliff to mega underperformer w PO - TS 46% na próbce 141 gier robi wrażenie :grin:)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierając zawodników wychodziłem z założenia, że volume scorerzy sprowadzeni do roli rezerwowych niekoniecznie będą dawali ten sam firepower co w normalnej lidze grając po 40 min. Akurat Jones choćby może 'łamać' pierwszą linię, dodatkowo Smith i Mason też jakiś scoring zapewniają.

 

Smith, Jones czy Mason są ok, ale to wszystko są borderline all-starzy (chodzi o atak, bo overall Eddie Jones moim zdaniem daje impakt na poziomie all-stara, ale głównie dzięki obronie), także nie dziw się, że ten firepower nie robi na mnie specjalnego wrażenia. Generalnie moim zdaniem Twoim największym problemem jest brak drugiego klasowego screenera dla Nasha, tak żeby to Malone mógł więcej pograć z 2nd unit. Wtedy byłaby moc, jakby Malone kreował z mid post np do ścinającego Jonesa. A tak to temu 2nd unit brakuje najzwyczajniej w świecie jakiegoś pierdolnięcia ;]

 

choćby na tym filmiku trzy akcje od 00:45 - dwie akcje rozpoczęte dograniem na low post - u mnie jak najbardziej będzie mu kto miał tą piłkę dograć (imho akcja nr 2 z tych trzech baaardzo ładna - z dedykacją dla wszystkich którzy mają go za drewno)

Moim zdaniem takie zwykłe wrzutki na post up to średni pomysł i zamierzam w takim układzie frontować i czekać z pomocą (głównie Varejao, ale Artest czy Pierce też wchodzą w rachubę - zależy kto u Ciebie będzie na weak side). Dlaczego tak robię? Hibbert to słaby finisher i decision maker w tłoku, a przy fronotwaniu jeśli ma dostać piłkę, to momentalnie musi ją pewnie złapać i mając dwóch obrońców na sobie skończyć pod koszem (a jak chyba wszyscy pamiętamy - z tym u niego różnie bywa) lub podać.

 

Ogólnie rzecz biorąc szkoda, że Twoim pomysłem nie były zagrywki, które niszczyły Miami w 2013, czyli Hibbert grający klasyczny pick&roll (miałbym za swoje, bo chciałem uniknąć obrony picków przez Dirka), a przede wszystkim pick z Hibbertem, podanie do boku do Westa (Ty masz jego lepszą wersję, czyli Malone), Roy rolluje zajmując pozycję na low post i idzie podanie do niego z high post od Karla. Uczciwie mówię, że załatwiłbyś mnie wtedy bez mydła ;] Takie "zwykłe post upy" uważam, że nie są dla mnie aż takim zagrożeniem.

 

 

Malone kryty przez Cliffa (i innych - foul trouble Robinsona) robi 31 pts (na ponad 60% skuteczności) - polecam szczególnie ostatnią akcję - clutchness na poziomie Dirka co najmniej :grin:

julek, ja o jednym, ty o drugim. Malone na tym filmiku nie zdobył ani jednego punktu na post up przeciwko Cliffordowi (większość punktów w ogóle na Joe Kleine). Są tu tylko trzy sytuacje, gdy Malone post upuje Cliffa. W pierwszej Malone walczy o pozycję z Cliffem, a Chris Morris fatalnie zostawia samego Shandona Andersona, przez co Robinson jest zmuszony rotować i Anderson trafia na nim lay up. W drugiej nie pozwala zająć Karlowi dobrej pozycji, dochodzi Kidd z pomocą i przechwytuje entry pass i wreszcie w trzeciej Malone dostaje piłkę na post, ale rezygnuje z post upu i odpala mid range J (który trafia). Także nic ten filmik nie wnosi do naszej rozmowy. Swoją drogą mało trochę Malone grał pick and rolli, nie?

 

Z tego co mi swita to Sloan lubił ustawić akcje, gdzie Deron jebal twarda zasłonę. Tez z tego Karpik skorzystasz? Np. zasłona Derona dla Dirka i nagle Niemiec jest kryty przez Nasha.

Generalnie gdy gram post offense (czy to przez Dirka czy Pierce albo Derona), to zarówno na strongside jak i na weakside jest dużo ruchu bez piłki i zasłon - coś jak tegoroczni GSW. Także Deron też na pewno stawia zasłony (zresztą jak każdy - Pierce, Artest czy Bogut też są bardzo silni jak na swoje pozycje), ale raczej wątpię, żeby doprowadzało to do aż takich switchów u julka.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Wtedy byłaby moc, jakby Malone kreował z mid post np do ścinającego Jonesa. A tak to temu 2nd unit brakuje najzwyczajniej w świecie jakiegoś pierdolnięcia ;]

 

Przecież już ustaliliśmy, że Mason i Hibbert to bdb podający, więc czemu oni nie mieliby tego robić? (dodatkowo Smith też może spokojnie kreować z high/mid post). Ścinać może nie tylko Jones, ale w mniejszym stopniu też Smith.

 

 Ogólnie rzecz biorąc szkoda, że Twoim pomysłem nie były zagrywki, które niszczyły Miami w 2013, czyli Hibbert grający klasyczny pick&roll (miałbym za swoje, bo chciałem uniknąć obrony picków przez Dirka), a przede wszystkim pick z Hibbertem, podanie do boku do Westa (Ty masz jego lepszą wersję, czyli Malone), Roy rolluje zajmując pozycję na low post i idzie podanie do niego z high post od Karla. Uczciwie mówię, że załatwiłbyś mnie wtedy bez mydła ;] Takie "zwykłe post upy" uważam, że nie są dla mnie aż takim zagrożeniem.

 

takie zwykłe post up, szczególnie przeciwko cięższym/silniejszym graczom są baaardzo męczące - a tutaj jak piszę ta akcja ma drugie dno (skoro kryć go ma Twoja pierwsza opcja w ataku)

 

 

julek, ja o jednym, ty o drugim. Malone na tym filmiku nie zdobył ani jednego punktu na post up przeciwko Cliffordowi (większość punktów w ogóle na Joe Kleine). Są tu tylko trzy sytuacje, gdy Malone post upuje Cliffa. W pierwszej Malone walczy o pozycję z Cliffem, a Chris Morris fatalnie zostawia samego Shandona Andersona, przez co Robinson jest zmuszony rotować i Anderson trafia na nim lay up. W drugiej nie pozwala zająć Karlowi dobrej pozycji, dochodzi Kidd z pomocą i przechwytuje entry pass i wreszcie w trzeciej Malone dostaje piłkę na post, ale rezygnuje z post upu i odpala mid range J (który trafia). Także nic ten filmik nie wnosi do naszej rozmowy. Swoją drogą mało trochę Malone grał pick and rolli, nie?

 

 

ale ten filmik miał przecież tylko pokazać, że Cliff krył Karla (że jest go tam mało to kwestia foul trouble - ale chyba w każdej akcji ofensywnej Utah - kiedy obaj są na boisku - to Cliff kryje Malone'a) - z tego możemy wnioskować, że tak było w pozostałych meczach z tych dwóch sezonów, gdzie nie wygląda jakby ten Cliff tak temu Karlowi szkodził (imho nazywanie go najlepszy post defenderem teamu mając Boguta z Bucks jest trochę nie teges ;) ). Czemu nie skomentowałeś ostatniej akcji Karla :(. Co do małej ilości pnr - ja już od początku zabawy obwiniam Stocktona (ktory po prostu grał wolniej i mniej używał tej akcji)! Tutaj dodatkowo był kryty przez młodego Kidda, co pewnie też mogło mieć na to wpływ (zobacz sobie statline Stocktona z tego meczu - fatalny: 4pkt, 22% fg, 3 to przy 7 asystach, ortg/drtg - 68/110). No i nie odniosłeś się do mojego prztyczka na temat fatalnej postawy Cliffa w PO :) (poza fatalną skutecznością to jeszcze pogarszała mu się nawet i tak już epicka zbiórka...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

14. Zastanawiałem się czy Julek często będzie doprowadzał to do rozstrzygnięcia przed końcem, co eliminowało by clutch, ale nie widzę takiej opcji.

 

 

tak pro forma (głos już oddany i tak ;) ) - skoro piszesz, że ja mam dobre opcje ograniczenia dwóch największych zagrożeń ofensywnych rywala (używając s5!) a karpik nie bardzo ma jak kryć mojej głównej broni (dopóki nie wprowadzi zadaniowców, tylko od tego - co z kolei tworzy nowe luki w jego składzie!) to z tego chyba można wnioskować, że jest to jednak opcja na rozstrzygnięcie przed końcem :smile:

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież już ustaliliśmy, że Mason i Hibbert to bdb podający, więc czemu oni nie mieliby tego robić? (dodatkowo Smith też może spokojnie kreować z high/mid post). Ścinać może nie tylko Jones, ale w mniejszym stopniu też Smith.

Jasne, że mogą robić, ale oni nawet we dwóch nie są takim zagrożeniem w ataku jak sam Malone.

 

 

takie zwykłe post up, szczególnie przeciwko cięższym/silniejszym graczom są baaardzo męczące - a tutaj jak piszę ta akcja ma drugie dno (skoro kryć go ma Twoja pierwsza opcja w ataku)

Ale przecież sam pisałeś, że grasz głównie picki i ten post up to zagrywka w 2/3 na 10 akcji. Czyli chcesz powiedzieć, że grając w co 5. akcji post up, Dirk się zmęczy i będzie to miało wpływ na jego atak? Bądźmy poważni. Dirk Nowitzki z tego co kojarzę jest zawodowym koszykarzem i nie pracuje w nocy w piekarni, a na mecze i treningi przychodzi po robocie.

 

Ta akcja ma zresztą też trzecie dno, o którym pisał Jendras - cross-match. Hibbert jest broniony przez Dirka, a Dirka u Ciebie broni Malone. Może to powodować kłopoty u Ciebie w transition defense, bo Hibbert nie jest najbardziej mobilnym centrem w historii i dodatkowo ma u Ciebie zielone światło do walki o zbiórkę w ataku. Ja z kolei mam mobilnych Dirka z Varejao, także każde szybkie przeniesienia akcji na drugą stronę może skończyć się jakimś open lookiem, bo Roy może być spóźniony.

 

 

ale ten filmik miał przecież tylko pokazać, że Cliff krył Karla (że jest go tam mało to kwestia foul trouble - ale chyba w każdej akcji ofensywnej Utah - kiedy obaj są na boisku - to Cliff kryje Malone'a) - z tego możemy wnioskować, że tak było w pozostałych meczach z tych dwóch sezonów, gdzie nie wygląda jakby ten Cliff tak temu Karlowi szkodził (imho nazywanie go najlepszy post defenderem teamu mając Boguta z Bucks jest trochę nie teges ;) ). Czemu nie skomentowałeś ostatniej akcji Karla :(.

Pisaliśmy o post D Cliffa, więc miałem nadzieję, że ten filmik coś wyjaśni, a nie wyjaśnił nic. Poza tym Malone praktycznie nie zdobywa w nim punktów na Cliffie (tylko w końcówce mid range J i ten głupi faul w ostatniej sekundzie), nawet nie wiadomo z czego wynikło to foul trouble. Trudno na podstawie extended highlights z jednego meczu wyciągać jakiekolwiek wnioski, więc to jest zwykła nadinterpretacja z Twojej strony.

Uważam, że Bogut to bdb post defender, ale Cliff jest po prostu jeszcze lepszy (zresztą Bogut lepiej się nadaje na kloców, a Robinson na SF/PF).

 

Co do małej ilości pnr - ja już od początku zabawy obwiniam Stocktona (ktory po prostu grał wolniej i mniej używał tej akcji)! Tutaj dodatkowo był kryty przez młodego Kidda, co pewnie też mogło mieć na to wpływ (zobacz sobie statline Stocktona z tego meczu - fatalny: 4pkt, 22% fg, 3 to przy 7 asystach, ortg/drtg - 68/110).

Heh, zabawne, że w temacie obok mac o brak pick and rolli obwinia Malone ;]

 

No i nie odniosłeś się do mojego prztyczka na temat fatalnej postawy Cliffa w PO :smile: (poza fatalną skutecznością to jeszcze pogarszała mu się nawet i tak już epicka zbiórka...)

Bo akurat w sezonach wybranych przeze mnie miał 52 i 48% TS, a zbiórkę też poprawiał ;] Mogę z tym żyć, ponieważ Clifford jest u mnie tylko rolesem, a w tamtych Suns był jedną z trzech pierwszych opcji (w sezonie 99/00 oddawał nawet najwięcej rzutów w zespole).

 

Mało Karpik akcentuje rolę PP w tej serii.

To jest tak samo jak u Ciebie z Kobem ;]

 

W zasadzie wszystko napisałem w opisie zespołu, Pierce gra high i low post (szczególnie na mniejszym Jonesie), trochę picków i korzysta z ball movement. W momencie, gdy Deron gra drive and kick, to piłka często wędruje do Pierce, który ma do wyboru rzut, extra pass albo wjazd pod kosz. Od początku moją filozofią w ataku jest ball movement, różnorodność zagrywek i eksponowanie pasujących mi matchupów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisaliśmy o post D Cliffa, więc miałem nadzieję, że ten filmik coś wyjaśni, a nie wyjaśnił nic. Poza tym Malone praktycznie nie zdobywa w nim punktów na Cliffie (tylko w końcówce mid range J i ten głupi faul w ostatniej sekundzie), nawet nie wiadomo z czego wynikło to foul trouble. Trudno na podstawie extended highlights z jednego meczu wyciągać jakiekolwiek wnioski, więc to jest zwykła nadinterpretacja z Twojej strony.

Uważam, że Bogut to bdb post defender, ale Cliff jest po prostu jeszcze lepszy (zresztą Bogut lepiej się nadaje na kloców, a Robinson na SF/PF).

 

no kurde, powtórze - ten filmik pokazał, że kiedy na boisku jest Malone i Cliff to ten drugi kryje tego pierwszego. W związku z tym możemy 'ekstrapolować' (:D) (no chyba, że pokażesz mi coś co temu zaprzeczy) - że tak było w większości meczów w ciągu tych dwóch sezonów - gdzie wyniki Karla w offense są więcej niż przyzwoite.

 

 

Ta akcja ma zresztą też trzecie dno, o którym pisał Jendras - cross-match. Hibbert jest broniony przez Dirka, a Dirka u Ciebie broni Malone. Może to powodować kłopoty u Ciebie w transition defense, bo Hibbert nie jest najbardziej mobilnym centrem w historii i dodatkowo ma u Ciebie zielone światło do walki o zbiórkę w ataku. Ja z kolei mam mobilnych Dirka z Varejao, także każde szybkie przeniesienia akcji na drugą stronę może skończyć się jakimś open lookiem, bo Roy może być spóźniony.

 

Akurat to zielone światło spowodowane jest tym, że 1 - mam świadomość braków w mobilności Hibberta 2 - jest w tym po prostu dobry (dzięki za przypomnienie - bo akurat przeciwko Tobie, może to mi dać sporo ponowień w ataku). Co do biegania - do wyścigu z Dirikiem i Varejao wystawiam Malone'a i czekam kiedy ich zdubluje. Dodatkowo mam Battiera i Jonesa - dwóch b.dobrych/świetnych transition defenderów (flopy Battiera, przechwyty Jonesa - mniam)

 

Jasne, że mogą robić, ale oni nawet we dwóch nie są takim zagrożeniem w ataku jak sam Malone.

 

ok, zdejmij Dirka i (nie licząc Pierce'a) mogę to powiedzieć o dowolnej dwójce w Twojej ekipie (tak włączając w to Derona) :P

 

 

Heh, zabawne, że w temacie obok mac o brak pick and rolli obwinia Malone ;]

 

w tym meczu widać kto co grał (statline Stocktona podałem wcześniej) - prawda pewnie jest gdzieś po środku (chociaż to Stockton zaczął szybciej dziadzieć - zobacz jak ograniczone minuty miał już gdzieś od 97/98) - z tym, że u mnie rozruszać Malone'a ma GOAT pnr Steve Nash  a u maca Stocktona rozruszać ma Timmy - kto lepiej na tym wyjdzie? :)

 

Ale przecież sam pisałeś, że grasz głównie picki i ten post up to zagrywka w 2/3 na 10 akcji. Czyli chcesz powiedzieć, że grając w co 5. akcji post up, Dirk się zmęczy i będzie to miało wpływ na jego atak? Bądźmy poważni. Dirk Nowitzki z tego co kojarzę jest zawodowym koszykarzem i nie pracuje w nocy w piekarni, a na mecze i treningi przychodzi po robocie.

 

ale przecież to, że piłkę na low post Hibbert dostaje raz na jakiś czas, nie znaczy że Dirk nie będzie się z nim musiał siłować co akcja  - choćby po to, żeby uniemożliwić mu zajęcie dobrej pozycji (bo to jest główna męka przy obronie tego, dodatkowo patrz zielone światło w zbiórkach ofensywnych ha!) - jeśli Dirk będzie to odpuszał to cytując klasyka Nash będzie 'wiedział co z nim zrobić'

 

 

Bo akurat w sezonach wybranych przeze mnie miał 52 i 48% TS, a zbiórkę też poprawiał ;] Mogę z tym żyć, ponieważ Clifford jest u mnie tylko rolesem, a w tamtych Suns był jedną z trzech pierwszych opcji (w sezonie 99/00 oddawał nawet najwięcej rzutów w zespole).

 

no i to o tyle śmieszne, że te 52 i 48 to jego najlepszy wynik jeśli chodzi o dwa sezony pod rząd. Jasne jest rolesem i się go nie będę tak bardzo czepiać, ale czepianie się mojego rolesa odbywało się na 1,5 strony w tym temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kurde, powtórze - ten filmik pokazał, że kiedy na boisku jest Malone i Cliff to ten drugi kryje tego pierwszego. W związku z tym możemy 'ekstrapolować' ( :grin:) (no chyba, że pokażesz mi coś co temu zaprzeczy) - że tak było w większości meczów w ciągu tych dwóch sezonów - gdzie wyniki Karla w offense są więcej niż przyzwoite.

Przecież z tego filmiku wynika, że większość punktów Malone zdobywał na Joe Kleine, a nie na Cliffie, więc co chcesz ekstrapolować? Ten film kompletnie nic nie wnosi do kwestii czy Malone sobie radzi z Cliffordem czy nie, bo Malone na nim prawie nie zdobywa pkt przeciwko Robinsonowi. Raczej jest kolejne potwierdzenie tego, że wrzucanie linków h2h z basketball-reference jest pozbawione sensu bez analizy wideo każdej akcji (a tedy sam se możesz machnąć statystykę h2h, tylko taką która będzie miała jakąś wartość).

 

 

Akurat to zielone światło spowodowane jest tym, że 1 - mam świadomość braków w mobilności Hibberta 2 - jest w tym po prostu dobry (dzięki za przypomnienie - bo akurat przeciwko Tobie, może to mi dać sporo ponowień w ataku). Co do biegania - do wyścigu z Dirikiem i Varejao wystawiam Malone'a i czekam kiedy ich zdubluje. Dodatkowo mam Battiera i Jonesa - dwóch b.dobrych/świetnych transition defenderów (flopy Battiera, przechwyty Jonesa - mniam)

Czyli cieszysz się, że w transition D grasz 4 na 5?

 

 

ok, zdejmij Dirka i (nie licząc Pierce'a) mogę to powiedzieć o dowolnej dwójce w Twojej ekipie (tak włączając w to Derona) :tongue:

Dlaczego mam nie liczyć Pierce'a? Jak nie ma Dirka, to gra para Deron-Pierce. Przecież tu nie ma porównania do Smitha z Jonesem.

 

 

 

w tym meczu widać kto co grał (statline Stocktona podałem wcześniej) - prawda pewnie jest gdzieś po środku (chociaż to Stockton zaczął szybciej dziadzieć - zobacz jak ograniczone minuty miał już gdzieś od 97/98) - z tym, że u mnie rozruszać Malone'a ma GOAT pnr Steve Nash  a u maca Stocktona rozruszać ma Timmy - kto lepiej na tym wyjdzie? :smile:

No właśnie też myślę, że prawda jest gdzieś po środku.

 

 

ale przecież to, że piłkę na low post Hibbert dostaje raz na jakiś czas, nie znaczy że Dirk nie będzie się z nim musiał siłować co akcja  - choćby po to, żeby uniemożliwić mu zajęcie dobrej pozycji (bo to jest główna męka przy obronie tego, dodatkowo patrz zielone światło w zbiórkach ofensywnych ha!) - jeśli Dirk będzie to odpuszał to cytując klasyka Nash będzie 'wiedział co z nim zrobić'

Nie jestem przekonany czy to co zyskasz na tych zbiórkach w ataku, nie stracisz z nawiązką w transition D. Dirk jest jednak zdecydowanie lepszym zbierającym od Boshów tej ligi, więc i straty nie będą aż takie duże.

 

 

no i to o tyle śmieszne, że te 52 i 48 to jego najlepszy wynik jeśli chodzi o dwa sezony pod rząd. Jasne jest rolesem i się go nie będę tak bardzo czepiać, ale czepianie się mojego rolesa odbywało się na 1,5 strony w tym temacie :smile:

Ja się nie czepiam samego Masona, tylko jego wykorzystania. Jak już pisałem Mason-Malone-Hibbert to fajne miśki, ale robią straszny spacing i nawet Nash z tego nie zrobi porządnej ofensywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież z tego filmiku wynika, że większość punktów Malone zdobywał na Joe Kleine, a nie na Cliffie, więc co chcesz ekstrapolować? Ten film kompletnie nic nie wnosi do kwestii czy Malone sobie radzi z Cliffordem czy nie, bo Malone na nim prawie nie zdobywa pkt przeciwko Robinsonowi. Raczej jest kolejne potwierdzenie tego, że wrzucanie linków h2h z basketball-reference jest pozbawione sensu bez analizy wideo każdej akcji (a tedy sam se możesz machnąć statystykę h2h, tylko taką która będzie miała jakąś wartość).

 

jak Malone'a broni Kleine to Cliffa nie ma no boisku. Kiedy obaj_są_na_boisku to Malone'a kryje Cliff (ok jakąś jedną akcję mogłem przeoczyć - późna pora) aaaaaaaaaaaa!!!!. a skoro chcesz analizy wideo z każdej akcji do h2h, to ja chcę analizy wideo do cytatów z Garnetta.

 

Czyli cieszysz się, że w transition D grasz 4 na 5?

 

Cieszę się, że w atf gram przeciwko tak słabo zbierającemu teamowi - to przede wszystkim. Posiadanie na obwodzie elitarnych defensorów (Battier, Jones) - powinno dać mi więcej czasu na powrót ustawienie D (szczególnie, że jak na standardy atf, Twój team nie jest jakoś zabójczo szybki ani nie ma zabójczego overall passing skilla)

 

Nie jestem przekonany czy to co zyskasz na tych zbiórkach w ataku, nie stracisz z nawiązką w transition D. Dirk jest jednak zdecydowanie lepszym zbierającym od Boshów tej ligi, więc i straty nie będą aż takie duże.

 

 

a jakieś odniesienie, że argumentu, że obrona w post przeciwko cięższemu przeciwnikowi jest męcząca nawet bez piłki? (odniosłeś się do tego mniej ważnego fragmentu tbh)

 

 

Dlaczego mam nie liczyć Pierce'a? Jak nie ma Dirka, to gra para Deron-Pierce. Przecież tu nie ma porównania do Smitha z Jonesem.

 

Po prostu wyciągnąłem dwóch najlepszych graczy z obu teamów. Deron i Pierce w otoczeniu Bogutów, Varejajów, Hinrichów, Artestów czy Cliffordów jednak nie zapewniają jakiejś elitarnej ofensywy na poziomie atf.

 

 

Ja się nie czepiam samego Masona, tylko jego wykorzystania. Jak już pisałem Mason-Malone-Hibbert to fajne miśki, ale robią straszny spacing i nawet Nash z tego nie zrobi porządnej ofensywy.

 

Ja też się poniekąd czepiam wykorzystania Clifforda - z tego co rozumiem system ma się nie zmieniąc kiedy Cliff zastępuje Dirka. Czyli gracza mega zastępujesz typem, który ofensywnie w PO bym dziadem (kiedy np wartość mojego Smitha rosła!) - też mogę napisać (z czystym sumieniem!), że porządnej ofensywy to tu nie widzę.

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak Malone'a broni Kleine to Cliffa nie ma no boisku. Kiedy obaj_są_na_boisku to Malone'a kryje Cliff (ok jakąś jedną akcję mogłem przeoczyć - późna pora) aaaaaaaaaaaa!!!!. a skoro chcesz analizy wideo z każdej akcji do h2h, to ja chcę analizy wideo do cytatów z Garnetta.

Nie rozumiem. To Ty przecież wrzuciłeś filmik do dyskusji o post D Clifforda na którym NIKT nie punktuje na post up przeciwko niemu. Malone jest kryty przez Cliffa, ale nie zdobywa pkt na nim zbytnio, więc o co chodzi? Dlaczego mam zakładać, że w pozostałych meczach jest inaczej niż na Twoim filmiku?

 

Cieszę się, że w atf gram przeciwko tak słabo zbierającemu teamowi - to przede wszystkim. Posiadanie na obwodzie elitarnych defensorów (Battier, Jones) - powinno dać mi więcej czasu na powrót ustawienie D (szczególnie, że jak na standardy atf, Twój team nie jest jakoś zabójczo szybki ani nie ma zabójczego overall passing skilla)

Dlaczego uważasz, że mam słabo zbierający team? Pytam poważnie.

 

Nie muszę mieć zabójczo szybkich graczy, co do passing skilla - każdy u mnie podaje co najmniej dobrze, nie muszę mieć Magica, żeby wykorzystać przewagę 5 na 4 w early offense. Wystarczy świetny spacing i dobrzy ballhandlerzy atakujący kosz (Deron albo Pierce)

 

 

a jakieś odniesienie, że argumentu, że obrona w post przeciwko cięższemu przeciwnikowi jest męcząca nawet bez piłki? (odniosłeś się do tego mniej ważnego fragmentu tbh)

Znowu nie rozumiem. Ponoć chcesz przede wszystkim grać pick and rolle, więc kiedy ma Hibbert męczyć Dirka na post? Bo jak grasz picki Nash-Malone, to kiedy ma ten Hibbert męczyć Dirka, skoro ten schodzi do środka z weakside (a więc stoi 2-3 metry od Hibberta)?

 

Po prostu wyciągnąłem dwóch najlepszych graczy z obu teamów. Deron i Pierce w otoczeniu Bogutów, Varejajów, Hinrichów, Artestów czy Cliffordów jednak nie zapewniają jakiejś elitarnej ofensywy na poziomie atf.

Ale u mnie jest zawsze na boisku albo Dirk albo Pierce (a właściwie 2 z 3 Dirk, Pierce, Deron). Ty sam pisałeś, że grasz bez Nasha i Malone jednocześnie, więc odniosłem się do Twoich konkretnych założeń, Ty zaś sam sobie wymyśliłeś sytuację, która nie ma przecież miejsca ;]

 

Nie będziesz miał przecież elitarnej ofensywy wyjmując najlepszego gracza, ale spadek jakości u mnie nie jest drastyczny. U Ciebie masz prawie, że 2 bieguny.

 

 

 

Ja też się poniekąd czepiam wykorzystania Clifforda - z tego co rozumiem system ma się nie zmieniąc kiedy Cliff zastępuje Dirka. Czyli gracza mega zastępujesz typem, który ofensywnie w PO bym dziadem (kiedy np wartość mojego Smitha rosła!) - też mogę napisać (z czystym sumieniem!), że porządnej ofensywy to tu nie widzę.

System ma się z grubsza nie zmieniać, z tym, że więcej piłek idzie przez Pierce, Deron dalej ma 2 nogi i może grać drive and kick. Clifford robi w ataku za spot up shootera. Jak chcesz go odpuścić na dystansie, to ok.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. To Ty przecież wrzuciłeś filmik do dyskusji o post D Clifforda na którym NIKT nie punktuje na post up przeciwko niemu. Malone jest kryty przez Cliffa, ale nie zdobywa pkt na nim zbytnio, więc o co chodzi? Dlaczego mam zakładać, że w pozostałych meczach jest inaczej niż na Twoim filmiku?

 

ok jeszcze raz po kolei (ale już ostatni raz - skoro teraz nie dojdziemy do porozumienia to ja odpuszczam próby)

1 - wyskoczyłeś z Cliffem jako opcją bronienia Karla w post (podpierając się cytatami)

2 - ja wyskoczyłem z h2h, które dla Karla wypada pozytywnie

3 - uznałeś, że to h2h jest nic nie warte bez analizy (dobrze, że dużo warte są cytaty typa, który po przyjściu do NBA - bez collegu - dostał od Cliffa jakoś dwa mecze po ok 40 pktów - od kolesia, który mógł być dla niego stać się w tym momencie wzorem choćby ze względu na bardzo podobne warunki fizyczne - myślisz, że KG nie jest 'biased' w związku z tym?)

4 - wpisałem w YT 'Karl Malone Clifford Robinson' - znalazło mecz z 99, gdzie zawsze (chyba, że coś przeoczyłem ale o tym nie pisałeś nic) kiedy Cliff i Malone byli na boisku to Cliff krył Karla.

5 - założyłem w związku z tym, że skoro byli to w swoich ekipach starterzy (+ a) sam piszesz, że Cliff nie jest do brnonienia C's tylko PF's i SF's + B) piszesz, że jest super obrońcą - więc logiczne byłoby jakby krył największe offensive thread u przeciwnika) to w pozostałych meczach Cliff też bronił Karla

6 - w przeciągu tych dwóch lat (mamy tutaj luksus porównawczy bo wybraliśmy ich za te same lata!) Karl robi bardzo fajne staty na Cliffie (Cliff robi już padakę tak btw :) )

7 - jeśli znajdziesz mi filmiki z tych lat w których w trakcie przebywania Karla na boisku Cliff kryje Hornacka albo Ostertaga to na pewno będzie to bardziej merytoryczne niż pisanie, że przecież Karla kryje Joe Kleine (pomijając fakt, że w tym momencie Cliff jest na ławce! co jest ogólnie wielkim lolem)

8 - dopóki nic merytorycznego w tej kwestii się nie pojawi to dla mnie jest to temat zamknięty

 

System ma się z grubsza nie zmieniać, z tym, że więcej piłek idzie przez Pierce, Deron dalej ma 2 nogi i może grać drive and kick. Clifford robi w ataku za spot up shootera. Jak chcesz go odpuścić na dystansie, to ok.

 

To będzie prawdopodobnie najgorszy (jeden z najgorszych) spot-up shooterów tej zabawie :) (już serio lepiej byłoby go wykorzystać do jakichś zasłon itepe)

 

 

Znowu nie rozumiem. Ponoć chcesz przede wszystkim grać pick and rolle, więc kiedy ma Hibbert męczyć Dirka na post? Bo jak grasz picki Nash-Malone, to kiedy ma ten Hibbert męczyć Dirka, skoro ten schodzi do środka z weakside (a więc stoi 2-3 metry od Hibberta)?

 

 

Jeśli będziesz ustawiać Dirka 2-3 metry od Hibberta szukającego sobie miejsca w low-post w momencie kiedy Nash ma piłkę w rękach to yyy super? (I faktycznie wtedy to będzie więcej niż 2-3 akcje na 10 :D)

 

Nie muszę mieć zabójczo szybkich graczy, co do passing skilla - każdy u mnie podaje co najmniej dobrze, nie muszę mieć Magica, żeby wykorzystać przewagę 5 na 4 w early offense. Wystarczy świetny spacing i dobrzy ballhandlerzy atakujący kosz (Deron albo Pierce) 

 

No  mi się wydaje, że aby wykorzystać braki szybkościowe 1 gracza (kiedy pozostała 4 jest pod tym względem super jak na swoje pozycje) to właśnie trzeba zabójczo szybkich graczy albo passing skilla na więcej niż dobrym poziomie.

 

 

Ale u mnie jest zawsze na boisku albo Dirk albo Pierce (a właściwie 2 z 3 Dirk, Pierce, Deron). Ty sam pisałeś, że grasz bez Nasha i Malone jednocześnie, więc odniosłem się do Twoich konkretnych założeń, Ty zaś sam sobie wymyśliłeś sytuację, która nie ma przecież miejsca ;]

 

Nie będziesz miał przecież elitarnej ofensywy wyjmując najlepszego gracza, ale spadek jakości u mnie nie jest drastyczny. U Ciebie masz prawie, że 2 bieguny.

 

No zamiana centerpiece - czyli Dirka na Cliffa, bez zmiany systemu to jest raczej drastyczny spadek jakości.

Bardzo podoba mi się fakt, że wszystkie opcje ofensywne u Ciebie to jednak gracze obwodowi - tu czekają Jones i Batter ( a pod koszem Hibbert, albo jeszcze lepiej Camby) - W momencie kiedy u mnie nie ma i Karla i Steve'a a u Ciebie tylko Dirka to ja i tak jestem w stanie bronić wszystko co na mnie rzucisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.